Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak mi élünk így a párommal? fórum

Csak mi élünk így a párommal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
69. *trillian* (válaszként erre: 65. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 23. 12:58

nem ugyanaz kimondani, hogy "én nem szeretnék"


meg egyes hozzászólók szent és megrendíthetetlen hite abban, hogy az csak úgy jó, ahogy ők csinálják... minden másra negatív és kellemetlen jelzőket aggatnak.


százszor inkább legyen egy kicsit "fura" rokonom vagy barátom, aki elfogad (és én is őt), mint akár egy ilyen megmondóember ismerősöm.

2014. szept. 23. 12:55
A házimunkában én pakolom be a szennyest a gépbe, ő tereget ki. Én vasalok és főzök, ő nyír füvet és ő viszi ki a szemetet. Ő locsolja a virágokat és porszívóz, és takarítok. Ő húzza le és fel az ágyneműket,én főzök általában. Mosogatásnál én többször, de ő is szokott. A lányokkal én tanulok, ő csak angolozik velük. Szolfézs és zeneiskola az övé, a szülői az enyém.reggel én ébresztem a családot, én készítem el a reggelit, ő addig beágyaz. Én rendezem a lányokat, ő készíti nekik az innivalót a suliba. És most így végiggondolva, ezt soha nem beszéltük meg, hanem így alakult ki.
67. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 23. 12:54
nincs ezzel semmi baj, legalább egy olyan pasit fogtál ki, aki képes magáról gondoskodni, nem várja el, hogy mindent a segge alá tegyenek. úgyis változni fog ez, ha gyereketek lesz (majd sokára). ne hallgass azokra, akik mindenfélét bele akarnak magyarázni :)
66. Kilimcs (válaszként erre: 61. - Ca42fccc6a)
2014. szept. 23. 12:51
tudom hogy nem engem kerdeztel. de szerintem a kozos kasassza nem feltetelezi a kozos szamlat is. foleg ha van a csaladon belul szabad felhasznalasra fordithato keret is.
2014. szept. 23. 12:50

nem szeretnek igy elni, de ti tudjatok; lelketek rajta;

nem egyutt, hanem egymas mellett, mint ket udvarias, merlegelo, tolerans ember;

2014. szept. 23. 12:50
Mi 15 éve vagyunk házasok és van két gyermekünk. És mi is külön kasszán vagyunk, vagyis kialakult, hogy ki mit fizet a számlájáról. A férjem a rezsiket, bankot, számlákat, iskolai dolgokat. Én a kaját és magamnak és a lányoknak a ruhákat.A nyaralás felesben körülbelül. Ez valahogy kialakult, nincs kifillérezve, de szerintem fele.fele arányban álljuk a kiadásokat. A házimunka is nem megbeszélve, de kialakult, hogy ki mit csinál. Nálunk ez nagyon bevállt, mióta így működik nincs sem pénzen sem a házimunkán vita (eleinte volt)
2014. szept. 23. 12:47

Nekem ez nagyon furcsa, de két oldala van a dolognak. Az egyik, hogy irigyellek, milyen arany életed van, hogy nem mindent neked kell csinálnod:) Másrészről viszont el nem tudnám képzelni ezt itthon. Mosnám akkor külön a ruháimat, másik öblítővel. Mint nő, egyszerűen nem bírnám elviselni, hogy ő főzzön, mosson, vasaljon külön magára...A pofámról leszakadna a bőr, ha ezt valahol elmondaná, hogy együtt él egy nővel, és mégis ő csinálja ezeket. Az más, ha besegít a házimunkába, férjem is megteszi, nem agysebészet elindítani a mosógépet, kiteregetni stb, és főzni is tud és szokott is, tegye is meg, én se vagyok robot, véges az erőm, pláne gyerek mellett. Külön kasszát se engedném, sose értettem a lényegét, főleg egy házasságban, most akkor döntsük már el, hogy külön életünk van vagy együtt élünk? De ez mindenkinek a saját beállítottságától függ, a mentalitásától, én így érzem. Talán mert a hagyományos családmodell van mindkettőnk előtt példának és eszerint is akarunk élni.

Szóval nekem emiatt furcsa, mindazok mellett, amiket előttem is leírtak, hogy túlzott függetlenséget, bizalmatlanságot sugall, olyan biztonsági játéknak tűnik, "bármikor kiléphetek belőle" érzés.

62. 2cc786c515 (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2014. szept. 23. 12:44

...leírtad a kulcsmondatot:


"Egy kapcsolat működhet nagyon jó, meg nagyon rosszul is, de abban biztos vagyok, hogy semmi köze ahhoz, hogy közös-e a kassza, vagy sem."


ezért nincs is jelentősége, hogy ki mit mond, hanem hogy ketten együtt hogy éltek.

61. ca42fccc6a (válaszként erre: 58. - Angelic smile)
2014. szept. 23. 12:43
Szóval szerinted akik még a kérdezőn kívül azt írták, hogy van külön számla, de gyerek is, akkor azok nincsenek elköteleződve? :) Vagy probléma, ha valaki gyűjt magának külön számlára bármi okból, legyen pl. egy hőb áhított motor vásárlás az oka, vagy a nő részéről plasztikai műtét. :D Nem kötekszem, tényleg érdekel a te nézőpontod.
60. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 23. 12:35

Ha nektek igy jo, kinek mi kozze hozza!

Ilyesmit el sem mondanek masoknak!

59. angelic smile (válaszként erre: 58. - Angelic smile)
2014. szept. 23. 12:29
*leírtak
58. angelic smile (válaszként erre: 56. - Ca42fccc6a)
2014. szept. 23. 12:28
Ilyent nem írtam személy szerint, de a leírtam alapján (és itt ne csak a közös kasszára gondolj) még egyikük sincs felkészülve az elköteleződésre. Ha fel lennének, akkor már nincs olyan hogy enyém vagy tiéd, olyankor már CSAK a miénk van. :)
57. michelle.r (válaszként erre: 43. - Bibuba)
2014. szept. 23. 12:09

Egyáltalán nem szörnyű, nekem kifejezetten tetszik, hogy nálatok ez ilyen remekül működik. Nálunk ez nem menne, mert a frigó előtt halna éhen :o)), a mosógéppel szintén bajban lenne, ha nem az lenne az egyetlen opció a fürdőszobában :DD


Egy kapcsolat működhet nagyon jó, meg nagyon rosszul is, de abban biztos vagyok, hogy semmi köze ahhoz, hogy közös-e a kassza, vagy sem.


Nálunk pl. mindenkinek van saját számlája, de mindkettőhöz mindkettőnknek van kártyája, soha nem nézem, hogy éppen miből fizetünk ki valamit. A gyerekekek is van saját számlájuk - egyrészt, mert arra kapják az államtól nekik járó apanázst, másrészt, hogy tanulják a pénzkezelést.

2014. szept. 23. 12:05

Öregem, hogy milyen rosszmájú emberek vannak itt. :D Pofám leszakad.

"Lehet, hogy megfőz neki anyuka, és apukától behajtja az anyagiakat:) (vagyis csak a felét:))"

Ezen én akadtam ki... Pedig semmi közöm az egészhez. Ilyen lenéző viselkedést. Én egy olyan sort nem olvastam a kérdezőtől, hogy a párját belekényszerítette ebbe, olyat meg végképp nem, hogy az ő ötlete volt.

Nem hétköznapi, az tény, de ne mondjátok már, hogy csak azért, mert így csinálják, nem is szerezhetik egymást igazán. -.- Jesszus.

2014. szept. 23. 12:03

Hát nekem így fiatalon is fura ez a dolog, mert mi is teljesen másképp csináljuk a Párommal.

Februárban leszünk együtt 5 éve, júliusban volt 1 éve, hogy össze költöztünk. Én 20 éves vagyok a Párom meg 26.

Mivel még egyetemre járok anyáék adnak pénzt, néha ha van rá alkalom akkor eljárok dolgozni + kapok havonta szép kis összegeket ösztöndíjnak, ő meg már dolgozik.

Nálunk úgy van, hogy ő fizeti a rezsit, a lakás az saját, a kajába ad 20ezret, a kaja fennmaradó részét meg a háztartási cuccokat én veszem, valamint a buszbérletet ami kb 10ezer kettőnknek.

Minden mást mikor ki fizet :)

A kaja nálunk kicsit bonyolultabb, mert én gluténérzékeny vagyok, ezért sokszor van olyan amit én külön főzök magamnak meg pl kenyeret sütök, de mindig főzök neki olyat amit szeret függetlenül attól én ehetem-e vagy sem.

Házimunkát szinte mindig én csinálnom, kivétel pár alkalom amikor nagyon nincs rá időm...


Ettől függetlenül, ha nálatok működik, akkor szerintem senkinek semmi köze hozzá.

54. KisGréta (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 23. 11:59
Ami egyszer jól működik azon nem kell változtatni,nekem is furcsa amit írtál,de ha nektek így jó,akkor sok sikert hozzá.Majd ha megunjátok,vagy ha igényli kettőtök közül valaki,változtattok.
53. Kilimcs (válaszként erre: 51. - Nbandus)
2014. szept. 23. 11:57
3 as kassza :-) jó kifejezés :-) mi is így vagyunk. Mondjuk én ezt láttam már a nagyszüleimnel is. Így mindenkinek megvan a mozgástere.
52. angelic smile (válaszként erre: 47. - Szafaripók)
2014. szept. 23. 11:53
Szerintem sem kell külön számla. Úgyis tudja a másik, hogy az ajándéka mennyibe kerül, pláne, ha azt kapja, amit szeretett volna. :P
51. nbandus (válaszként erre: 42. - Szafaripók)
2014. szept. 23. 11:52
Mi 3-as kasszán vagyunk gyermekeim apjával. Van fizetésünk, amiől a vásárlásokat és a rezsit közösen fizetjük, a maradék pénzével mindenki azt csinál, amit akar. Ha én pl szeretnék egy csizmát venni magamnak, akkor nem kell megbeszélnem senkivel, csak magammal. Ugyanúgy, ha ő új orsót szeretne a pecabotjához, én nem szólok bele. És nem titkolózunk, csak meghagytuk a magunk preferenciáit ilyen szempontból...
50. Kilimcs (válaszként erre: 47. - Szafaripók)
2014. szept. 23. 11:51
A közös kasszahoz pedig nem kell közös számla :-)
49. angelic smile (válaszként erre: 42. - Szafaripók)
2014. szept. 23. 11:51

Ezt nevezik bizalmatlanságnak. :( Nem szeretnék így élni. Ezeke szerint ők csak az ágyukat osztják meg, de ez nem közös élet. Mit fog majd látni a gyerek? Atya ég, hogy meg fogják majd zavarni, ha egyáltalán eljutnak odáig.

Milyen az a szerelem, ahol féltem a sajátomat a másikétól, ahol nem közösködök, ahol nem vagyok hajlandó a másiknak főzni, kimosni a caros gatyáját (félreértések elkerülése érdekében leírom, hogy nem volt még caros a férjem gatyája :D), majd kivasalni a cuccait? Vannak női dolgok, amiket én csinálok meg, és vannak, amiket a férjem.

48. Marjann (válaszként erre: 42. - Szafaripók)
2014. szept. 23. 11:50

Nekem azért nem jön be a külön kassza, mert a másiknak semmi köze ahhoz, hogy mire költöm a fizum. Értem ezalatt, hogy ha pl szülinapjára ajándékot veszek neki, akkor nem kell tudnia, hogy mennyibe kerül, avgy ha meglepem magam egy felsővel, akkor ahhoz sincs köze. Nyilván ezek sarkított esetek, mert most simán működne párommal. Neki több ruhát veszek úgyis, mint magamnak :D De volt pl olyan exem, aki 2 havonta vett magának 30 ezres farmert..ha közös kasszáról ment volna, tuti idegesített volna. Szóval nálunk az van, hogy mindenkinek van saját számlája, megvan, hogy ki melyik csekket fizeti, hó végén összevetjük, hogy hatalmas differencia ne legyen. Amúgy a közös dolgokat fizeti aki épp fizeti, nem számolgatjuk. Az is igaz, hogy neki jóval kevesebb a fizetése, így hó végén rám marad a bevásárlás, de nem zavar.

viszont hallottam olyan családról, ahol anyu gyesen volt, nem volt saját pénze és egy nyamvadt újságra is a férjétől kellett pénzt kérnie...

47. szafaripók (válaszként erre: 45. - Kilimcs)
2014. szept. 23. 11:49
Ahhoz nem kell külön számla... Legalábbis szerintem. Persze mindenki csinálja úgy, ahogy akarja...
46. f6390e6b9b (válaszként erre: 44. - Tündér74)
2014. szept. 23. 11:47

Elképzelni nem tudom.... :D

Egy biztos,így nem tudnék élni az mellett az ember mellett akit szeretek.Ha utálnám vagy undorodnék akkor viszont biztos így lenne...

45. Kilimcs (válaszként erre: 42. - Szafaripók)
2014. szept. 23. 11:47
Pl meglepetés ajándékot a másiknak :-)
44. tündér74 (válaszként erre: 35. - F6390e6b9b)
2014. szept. 23. 11:44
Lehet, hogy megfőz neki anyuka, és apukától behajtja az anyagiakat:) (vagyis csak a felét:))
43. Bibuba
2014. szept. 23. 11:44
Jézusom! Biztos szörnyű így ezt olvasni másoknak. Kíváncsi voltam, köszönöm a sok választ. Ezek után is szívesen olvasom őket. :) A gyerek-téma pedig még nagyon messze van. 5-6 év. És egy szóval nem említettem, hogy így lesz akkor is. Ha így is szeretnénk, kivitelezhetetlen lenne. Annyi, hogy Nekünk ez Most így tökéletes. Később változhat. :)
2014. szept. 23. 11:42
Én egyébként ezt a külön-kassza dolgot se nagyon értem egy házasságban. Mi olyat akarhat venni bármelyik fél, amit titkolni kell a másik előtt? Nálunk sose volt még ebből gond, igaz, egyikünknek sincsenek olyan "szenvedélyei", amit a másik ne értene meg... A nagyobb kiadásokat meg úgyis megbeszéljük... Amikor meg egyik számláról utalgatjuk a másikra, háát... nekem ez fura, másnak természetes...
41. *trillian* (válaszként erre: 29. - Angelic smile)
2014. szept. 23. 11:39
hát majd valszeg pont a gyereknél lesz az, hogy bibubának egy idő után elege lesz abból, hogy mindenre kérnie kell 3 fillért minden másnap (miután a csp-gyesnek kb 5-ére lába kél), és akkor majd tuti más szisztem lesz :)
2014. szept. 23. 11:39
Az én férjem kb annyira mos egyedül, ha be van minden pakolva, neki csak meg kell nyomnia a gombot adott időben (bár a programozhatóság már ezt is elnyomta...) Az öblítővel meg aztán végképp nem foglalkozik - nem is igazán érzi az illatát...:) Több mint fél éve mosóparfümöt használok, ez kb egy hete tudatosult benne...:)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook