Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak mi élünk így a párommal? fórum

Csak mi élünk így a párommal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2014. okt. 6. 00:13

Miert kell kulon mosni?


Nekem ez nem egy bazi nagy szerelemnek jon at.

No nem mintha a mosason bukna az egesz, hanem a forumindito elso bejegyzeset olvasva.

188. forrest2010 (válaszként erre: 187. - 3a5c305959)
2014. szept. 30. 05:18
Jézusom ! meredek 1 pasi lehet , ha úgy áll hozzá , h a babával otthon eltartott a feleség !!!! főleg , h azért mindketten közreműködtek abba , h az a kisporonty világrajöjjön ! Amíg az asszony otthon van a babával , gondolom ellátja azokat a dolgokat , amikből ha dolgozni járna ő is , a pasinak is illenék kivenni a részét . Az a szörnyű , ha ezt 1 pasi nem látja be , az jobb nem lesz ! Anyóskám felnevelte a 4 fiát úgy , h rengeteget dolgozott --- otthon , akkoriba nem volt még az udvarba se náluk víz , a hegyoldalba laktak .... nem volt könnyű dolga ! apósom odavágta neki , dolgoztál volna , akkor lenne nyd-ad !!! 100x annyit dolgozott ! A másik " férj" egy vasat nem adott az asszonynak , gyűjtögetett / legalább nem itta meg ! / a felesége rengeteget dolgozott állatokat tartott , tojástól- csirkéig mindenből igyekezett pénzt csinálni , tésztát gyártott , + mindenfélét , aminek keletje volt , aztán , mikor a vén kecske eldobta a kanalat a néninek volt néhány nyugodt éve . De az akkor más világ volt , mint ma !!
2014. szept. 30. 00:26

En ismerek part akik kulon kasszan voltak. Munkodott is amig mindketten dolgoztak. Aztan megszuletett az elso gyerekuk, a no otthon maradt termeszetesen par honapra es lam-lam, nem volt "sajat" penze. Azota eltelt par ev de meg mindig nem tud teljes munkaidoben dolgozni, igy kevesebb a penze. A pasija ad neki annyit ami fedezi az alberletuk kb negyedet meg neha bevasarol. Az osszes tobbi kiadas a nemdolgozo baratnomet terheli. Kozben a pasi meg szorja a penzt sajat magara. A baratnomnek meg ugy kell kuncsorogni egy kis penzert tole. Szoval en veszjelnek tudnam be ha egy pasi nem akarna osztozkodni. Nem mondom hogy 100 szazalekik kozosen, de azert ne legyen az mint a baratnomeknel hogy miota nem dolgozik azota o az "eltartott", ami a szemere is van hanyva eleg gyakran.


Ja, es ha lenne gyereketek akkor ki mosna-fozne ra? Megfeleznetek azt is?


Nem mondom hogy nem munkodhet igy egy kapcsolat egy ideig, de szerintem egy kozos elet nem. Nekem volt ilyen kapcsolatom amikor osszejottem az egyik fiuval az alberletembol. Akkor mi is igy eltunk honapokig. En azt is elveztem hogy volt sajat szobam ha epp maganyra vagytam, de ha nem akkor ott volt a masik szobaban a pasim. Aztan szakitottam vele ugyhogy nem tudom hogy alakult volna :-)

186. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 27. 15:31

biztos nem azon vannak kiakadva mások, hogy ti külön kasszán vagytok, meg mindkettőtök főz és takarít, azért ez nem valami egyedi eset :) abból, hogy még külön is mostok, azért lejön, hogy sokkal több van ebben, mint amit ide leírtál, ami miatt mások, akik ismernek, kiakadnak :)

én ebből csak a mosáson akadok ki, mert ezt tényleg totális baromságnak tartom, hogy együtt éltek, de a mosógépbe nehogy már egybe rakjátok a rucitokat, inkább kivárjátok külön-külön, míg összegyűlik annyi szennyesetek? :) akkor el tudom képzelni, hogy sok más téren is működik az agymenés :) ami nem baj, hiszen az a lényeg, kettőtöknek legyen jó, másfelől ha szakítani fogtok, észre sem fogjátok venni a különbséget, az is sima ügy lesz :))))))) ezt csak viccből írom, de az biztos, nem kell közös javakon vagy életen civakodni a végén

185. féknyom (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 27. 10:05
Számomra szörnyen hangzik, teljesen élhetetlen, nektek meg ideális, ilyen ez...
184. gribedli*** (válaszként erre: 177. - Pk86)
2014. szept. 25. 09:08

Első gyerek? Szerintem nem lesz gond. Végülis nézd azt az oldalát, hogy te eszerint is választottad a párjaidat, szóval rendben van az valahol neked is, hogy rendmánia, hiszen valahol te is az vagy, mitől félsz?:) Innentől már csak egy lépés, hogy legyőzd azt a büszkeséget, hogy nem mersz segítséget kérni tőle. Ha ez az ára annak, hogy a lakás ne szaladjon, mindkettőtök érdekében, inkább kérd meg dolgokra az elején, nem fog megutálni emiatt és nem fog megundorodni vagy ilyenek.


Szerintem sokkal idegesítőbb az, amikor egy pasi csinálná önként, már neki is áll, de az asszony azt mondja, hogy jaj, ne csináld, majd én megcsinálom, közben meg szépen elfelejti és másnap még mindig nem csinálta meg. Ha ráhagyja a pasira, amit már elkezdett, mert nem tud besegíteni valami miatt, akkor elég egy köszönöm és minden rendben van. Majd utólag bepótolod. Másrészt meg a napi rutinok tényleg pici baba mellett is tarthatóak, nem akartam a fly ladyre kilyukadni, de mégis ez az, ami kis idő ráfordítással mindig kiállja a próbát és pont, hogy a precíz emberkéknek nagyon tetszik, ha megmutatod neki a fly táblázataidat, listáidat, (vagy bármilyen saját rutint) garantálom, hogy azonnal beszáll. De ha egyedül csinálod mert mondjuk egész nap nincs otthon, akkor is hazaérve nagyon tetszik majd neki az eredmény:)))

183. forrest2010 (válaszként erre: 176. - Ca42fccc6a)
2014. szept. 25. 02:17
Valahol már láttam , 2 kilónyi cucc fér bele . Nézz szét a neten , már nem emlékszem hol találkoztam ilyen mosógéppel .
182. forrest2010 (válaszként erre: 175. - Érdekes73)
2014. szept. 25. 02:15
Ajjaj ! nekem is van olyan mobilom , amiről a férjem nem tud / nem is érdekli / de én azzal lottózom , mert a másikkal macerásabb lenne .
181. forrest2010 (válaszként erre: 158. - Bibuba)
2014. szept. 25. 02:08
2 füled van !!!!! az ember füle mindig legyen nyitva a jóra ! a szeme pedig a szépre ! A végén úgyis Te döntöd el mi a jó ? mi a szép !
180. Kilimcs (válaszként erre: 179. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 24. 21:30

azért nem az jön le hogy fontos neki. De etől még érdekleheti az embert más hogy gondolkodik.


Mert mégiscsak emberek közt élünk, nem? :)

2014. szept. 24. 21:01
igazabol azt nem ertem, miert fontos masok velemenye
178. spinneli (válaszként erre: 176. - Ca42fccc6a)
2014. szept. 24. 20:51

Értem.


Egy barátnőmnek is ilyen van, nagyon aranyos kis gép.

:)

177. pk86 (válaszként erre: 146. - Gribedli***)
2014. szept. 24. 14:56
Nekem 3 komoly kapcsolatom volt, a 3. lett a férjem. Mindhárman ugyanilyen rendszerető, precíz emberek, mint a te férjed :) Mondjuk nem ez volt a választásom fő szempontja, csak véletlenül sikerült így :) Viszont nagy könnyebbséget jelent a háztartásban, hogy nem sz.rik bele a munkámba a férjem, nem úgy vagyunk, hogy mire kitakarítok, elpakolok, addigra kezdhetem előről, mert a másik helyiségben "tevékenykedett".. Most jön a baba, inkább attól tartok, hogy nem fogja majd jól tolerálni, hogy nem lesz minden az élére állítva, mert az egy pici gyerek mellett még a folyamatos takarítás-elpakolás ellenére is szinte lehetetlen..
176. ca42fccc6a (válaszként erre: 165. - Spinneli)
2014. szept. 24. 14:56

Írta, hogy régi, kétszemélyes kis mosogépük van. :) Gondolom amúgy se lehetne nagy adagokat mosni vele.

Amúgy hol lehet ilyet kapni? :D Én még nem láttam ilyet. Anyukám mondta, hogy látott már.

175. Érdekes73 (válaszként erre: 42. - Szafaripók)
2014. szept. 24. 14:37
Ismerek egy volt párt ( azóta elváltak) a feleségnek volt olyan mobilja amiről a férje nem tudott :)
174. Bibuba (válaszként erre: 169. - Gribedli***)
2014. szept. 24. 14:28

Köszönöm! :)

Nem vártam semmilyen egyetértést, azon a kevéskén is csodálkoztam, ami volt. :) Írtam ugye, hogy miért indítottam. Érdekelt az emberek miértje.

Toleráns ember vagyok. Engem nem zavar, hogy mások hogy élnek, sose szólnék bele. A legjobb barátnőm a férjével pont az ellenkezője. A női munkát csak nő, férfit csak férfi. Tőlük sose kaptunk még megjegyzést, és ők se tőlünk.

Minden véleményben vannak érzelmek, ez tény. :) A kritikát elfogadom. Csak azt nem szeretem, ha valaki bántó dolgot mond, vagy ír másnak idokolatlanul. De mondták már sokan, hogy ehhez hozzá kell szoknom, mert nem minden ember ilyen. :D És tudom is, csak na. :)

173. f6390e6b9b (válaszként erre: 172. - Bibuba)
2014. szept. 24. 14:06
Mint mondtam,egészségetekre!!
172. Bibuba (válaszként erre: 164. - F6390e6b9b)
2014. szept. 24. 13:52

Jó ég! Hol olvastál olyat, hogy bólogató, egyetértő embereket várok?


A fórum elején írtam is, hogy meg szeretném érteni, hogy miért nézik páran rossz szemmel, ahogy élünk. Ennyi az egész. Csomó válasz jött szerencsére, meg is köszöntem őket, pedig 99% furcsállja, de Megértem a nézőpontjukat. Ez volt a célom.

És igen kiemellek. A hozzászólásod igen is sértő. Nem fogok ladlót, nyugi. :D De az, hogy egy kutyával többet törődnek az emberek(jelen esetben te), mint én a párommal... Túlságosan messzemenő következtetést vontál le. Ennyi.

171. túrógombócka (válaszként erre: 170. - F6390e6b9b)
2014. szept. 24. 13:48
és? attól még Neked írtam. :)))
170. f6390e6b9b (válaszként erre: 168. - Túrógombócka)
2014. szept. 24. 13:47
Az lehet,de nem arra válaszoltál!
169. gribedli*** (válaszként erre: 163. - Bibuba)
2014. szept. 24. 13:47
Téged is az érzelem vezérel, legalábbis az, hogy fórumot írsz ki, arról tanúskodik, hogy érzelmileg megérintett a benneteket érő kritika a való életben, és a reakciód pár hsz-re szintén érzelmekről árulkodik. Szerintem, ahogy mások szerint is, nincs azzal gond, hogy így csináljátok, ha neked ez tetszik. De attól még, hogy a tolleranciát elvárod (jogos), ne várd, hogy ezen túl is menjen mások reakciója, vagyis nagy ajnározásra se számíts mert neked is tollerálnod kell azt, hogy mások máshogy élnek. Én is tollerálom azt, ha más kiszolgáltatott helyzetbe sodorja magát de egyáltalán nem értek vele egyet. Mint külsős, csak annyit mondhatok, az ő döntése:)
168. túrógombócka (válaszként erre: 167. - F6390e6b9b)
2014. szept. 24. 13:46
visszaolvastam, az a kutyás kommented elég bántó volt.
167. f6390e6b9b (válaszként erre: 166. - Túrógombócka)
2014. szept. 24. 13:46
Most úgy őszintén!!Mivel bántottam meg az előbbi hozzászólásomban??Direkt nem írtam semmi olyat ami sértő lehetne!
166. túrógombócka (válaszként erre: 164. - F6390e6b9b)
2014. szept. 24. 13:43
ők így boldogok. miért kell bántani őket?
165. spinneli (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 24. 13:43

A külön kassza, főzés oké, a külön mosást nem nagyon értem-már csak azért, mert idő meg energia pocsékolás szerintem.

Amúgy ha nektek jó, akkor tök mindegy, hogy más mit gondol róla, nem?

164. f6390e6b9b (válaszként erre: 158. - Bibuba)
2014. szept. 24. 13:41

Ha valaki feltesz egy kérdést,némi körítéssel,annak számolnia kell azzal,hogy nem vagyunk bólogató Jánosok van véleményünk,kinek ilyen kinek olyan.Ha nem bírod a kritikát,rossz helyen jársz.

Tény és való,hogy az emberek nagy része a koleszban él így a szobatársaival és nem az otthonában a párjával.

Köszi,hogy külön kiemeltél,mint rosszindulatút. :)Még nem ismersz!

De,mint írtam is,ha nektek ez kell,hát..egészségetekre!!

163. Bibuba (válaszként erre: 162. - Michelle.r)
2014. szept. 24. 13:38
Nem az enyém ez a reg. :D Sokat fórumozók, de... Nem női fórumokon. Munka, műszaki dolgok, Filmek, receptek. De ilyen nagyon csajos oldalon ritkán vagyok, ahol több érzelem befolyásol egy hozzászólást. :D De majd megedződöm.
162. michelle.r (válaszként erre: 158. - Bibuba)
2014. szept. 24. 13:30
Azt hittem, épp csak most regisztrátál, de látom, 2012-ben. Nem értem, mint nem értesz............ ;)))
161. túrógombócka (válaszként erre: 160. - Bibuba)
2014. szept. 24. 13:25
minden ilyen fórum egy szociológiai tanulmány :)
160. Bibuba (válaszként erre: 159. - Kilimcs)
2014. szept. 24. 13:21
Írtam is, hogy kevéske. Látom, hogy Milyenek vannak túlnyomó többségben, és köszönöm is őket. :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook