Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak mi élünk így a párommal? fórum

Csak mi élünk így a párommal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2014. szept. 23. 15:01
Nekem ez nagyon furan hangzik, sose tudnam ezt megszokni, mindig ugy ereznem, hogy csak lakotarsak vagyunk. De ha nektek ez igy tokeletes, akkor senkinek nincs joga ebbe beleszolni.
98. 5674644b5d (válaszként erre: 77. - 99279bb06f)
2014. szept. 23. 15:00
Nah még a legnagyobb méretű mammer bugyingókból se jön ki egy 5 kilós mosás, ne mondjátok :D
97. forrest2010 (válaszként erre: 77. - 99279bb06f)
2014. szept. 23. 14:57
Bizony ám ! vannak sátorlap méretűek is !!!!
96. 5674644b5d (válaszként erre: 87. - EsztyMorgan)
2014. szept. 23. 14:49

Ezért írtam az, hogy "okozhat", feltételes módban. Van akinél működik, van akinél nem.

De azért azt te is látod, hogy kompenzálsz azzal, hogy lenyomsz egy második "műszakot" otthon a háztartással és a gyerekkel. Se babysitter, se bejárónő nincs. Amivel nincs is gond, mert ezt a pluszt teszed hozzá a nagy közöshöz.

95. forrest2010 (válaszként erre: 58. - Angelic smile)
2014. szept. 23. 14:49

:D :D :D

Igenis ! a mi gatyánk ! a mi fogkefénk !

94. forrest2010 (válaszként erre: 49. - Angelic smile)
2014. szept. 23. 14:43
....az nem caros !!!! vonalkódos !
93. pk86 (válaszként erre: 84. - De Luca)
2014. szept. 23. 14:40

"Egyébként meg rosszul vagyok attól, mikor a nők cselédként élik meg, ha kimosnak a párjukra. Nem kunszt betenni valamit a mosógépbe, aztán kivenni tisztán. Nem patakhoz kell már lejárnunk (bár ugye az is a nő dolga volt). A férfi pedig végezze el a férfimunkát."

Ez így akkor lenne oké, ha ugyanannyi időt emésztene fel a férfimunka a háztartásban, mint a női. Lehet, van olyan családi ház birtokkal pl. ahol ez így kiegyenlítődik, viszont egy lakásban kb havonta 10perc férfimunka adódik. Én egy komplett lakásfelújítást csináltam meg úgy (hideg-meleg burkolatok, Ytong, gipszkarton, bútorösszerakás), hogy a férjem csak hétvégékre járt haza besegíteni, ugyanis messze dolgozott. Aztán jött anyósom, és amikor férjem segített nekem leszedni az asztalt és 2 bögrével tartott kifelé a konyhába, anyósom nekiiramodott, kitépte a bögréket a kezéből, hogy "jajj fiam ez női munka". Hát a pofám leszakadt körülbelül..Közben náluk anyósom vágja a füvet, mert náluk az is női munka, meg a téli fabehordás is.. Nálunk 3 féle munka van: 1. amire mindketten képesek vagyunk (mosogatás, takarítás, mosás, barkácsolások...), ezeket közösen csináljuk 2.amire csak én (főzés) 3.amire csak ő (nehéz tárgyak cipelése, villanyszerelés, számítógépszerelés)

És ettől függetlenül nem hord rózsaszín pólót és én sem kantáros gatyát..

92. globus
2014. szept. 23. 14:17

Külön főzés, külön mosás? Ha valaki többet mos, az több vízdíjat, villanyszámlát fizet? Zsetonos a villanyóra?

Kihúzol a hútőből egy lábast, belekukk, hoppá, ez egy zöld főzelék, nem az enyém? Ha netán valamelyikőtök keresőképtelenné válik, akkor nem moshat, vagy egyből lapát?

Bocsi, nem értem a gyakorlati kivitelezést.

91. pk86
2014. szept. 23. 14:17

Ha még nem házasok, akkor szerintem kimondottan előnyös, hogy külön kasszán vannak. Az is pozitiv, hogy beosztják a házimunkát, ettől nem lesz papucs a férfi, csak korrekt. Viszont ami már sokaknak szemet szúrt, a külön főzés-mosás dolog tényleg furcsa. A kapcsolatban meg kell tanulni engedni és a másik kedvéért is csinálni dolgokat, kölcsönösen alkalmazkodni egymáshoz. Ez ahhoz szükséges, hogy összecsiszolódjanak, hogy felkészüljenek a házasságra, a valódi közös életre. Ők mintha elvből nem akarnának erre a szintre lépni.

Azoktól a házasoktól kérdeznék, akik külön kaszán vannak: Amikor GYEDen/GYESen voltatok, akkor is megmaradt a külön kassza? A férj dőzsölt a rendes keresetétől ti meg kuporgattatok? Vagy ne adj Isten, ha egyikőtök munkanélkülivé válik, vagy rokkantá? Aki gyed után nem tudott olyan jó munkakörbe visszatérni, mert megszakadt a karrierje, vagy csak részmunkaidő fér bele a gyerekek mellett ott is marad a külön kassza? A közös 3. számlára ugyanakkora összeget utasltok a fizetésetektől függetlenül, vagy mint az adózás, hogy a fizetésetek X százalékát?

Nálunk közös kassza van, viszont van egy olyan megállapodásunk egy bizonyos összeg alatt bárki bármit vásárolhat, úgymond a másik tudta nélkül, fölötte pedig megbeszéljük egymással. Nálunk sose volt gond a közösködésből, nem is tudjuk elképzelni másképp a dolgokat.

90. EsztyMorgan (válaszként erre: 88. - F6390e6b9b)
2014. szept. 23. 14:16
Na igen.. a gyerek miatt nekem is váltani kellett. Ma már csak Silan-t használok. Előtte nem volt kedvenc de mára már nem gond :)
89. túrógombócka (válaszként erre: 88. - F6390e6b9b)
2014. szept. 23. 14:15
érzékeny bőrrel tuti nem használnék semmilyen Coccolino-t. (így se, mert egyszer kiütésem lett tőle) :)))
88. f6390e6b9b (válaszként erre: 85. - Túrógombócka)
2014. szept. 23. 14:13

Én nem kötekedni akarok,de szerintem ez is kompromisszum kérdése.Hiszen többen is vannak akik írták hogy a coccolinonak is van sensitiv változata,így ez csak kifogás.A gyerek miatt anno nekem is váltanom kellett,de nem haltunk bele hogy baby mosószerrel voltak mosva a ruháink.

Oké,mindenki megértette,nekik így jó,egészségükre,de attól még nekünk van véleményünk,és ő kérdezte,hogy mi mit gondolunk.

2014. szept. 23. 14:13
"sok feszültség keletkezhet abból ha mondjuk az egyik fél többet ad másik kevesebbet" - hát nem tudom.. az én paraszti gondolkodásmódomban ahol tényleg lelki téren megvan minden ami kell ez a "probléma" fel sem merül. Nálunk én vagyok az aki pénzileg kevesebbet tesz a családért.. bár ez hülyén hangzik. Viszont aki viszi a háztartást, intézi a bevásárlást (bár a hó eleji nagybevásárlásra együtt megyünk), viszi a gyereket ide-oda, éjszakázok ha kell. Igen én mosok (a párom röhej de akárhányszor el akarja indítani a gépet, nem indul el nála), főzni mindig én főzök. Néha ő is de ez nem jellemző. Ha kedve van akkor főz ha nem nem. De csinálja a ház körüli kisebb-nagyobb dolgokat, viszi a gyereket játszira, mesét néznek, könyvet olvasnak, rajzolnak, fogócskáznak..
86. honeywald (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 23. 14:13
Nekem egyedül a külön kassza rész nem igazán tetszik.... az szerintem hülyeség. És ha jön egyszer a gyerek? Szerintem a kassza igenis legyen közös, de a többivel nincs gond. Bár én még anyámmal élek, de ettől függetlenül mi is ilyeneket szoktunk csinálni.. Külön mosunk, bár ennek mosószer oka van, külön főzünk néha (mert én pl nem akarok fehér rizst enni, hanem barnát). Szóval tudom én milyen ez... csak a pénz az nem igazán egyenlő a két ember között, és ez később nagyobb kiadásoknál nagyobb dolgokban, gyerekkel együtt már nem lesz jó
85. túrógombócka (válaszként erre: 84. - De Luca)
2014. szept. 23. 14:07
a topikindító leírta, miért mosnak külön. ők ilyenek, így boldogok, maradjon is így.
84. de Luca (válaszként erre: 80. - Túrógombócka)
2014. szept. 23. 14:06

Szerintem lehet érteni, hogy mire gondolok.

Egyébként meg rosszul vagyok attól, mikor a nők cselédként élik meg, ha kimosnak a párjukra. Nem kunszt betenni valamit a mosógépbe, aztán kivenni tisztán. Nem patakhoz kell már lejárnunk (bár ugye az is a nő dolga volt). A férfi pedig végezze el a férfimunkát.

Vérre menő vita szokott lenni itt a portálon a házimunka beosztásáról, valamint hetente jelennek meg topcikok arról, hogy nincs manapság egy épkézláb férfi. Ha velük vasaltatunk, ne lepődjünk meg, ha rózsaszín V-nyakú pólóban járnak egy idő után :-)

83. angelic smile (válaszként erre: 73. - 5674644b5d)
2014. szept. 23. 13:56

"sok feszültség keletkezhet abból ha mondjuk az egyik fél többet ad másik kevesebbet"

Én most konkrétan semmit nem adok a közös kasszába. :) Augusztusban mentem volna vissza dolgozni (fizetés nélküli szabadságon voltam 3,5 évig), de közben állapotos lettem. Mégsincs feszültség.

Annak idején, amikor összekötöztünk, én kerestem többet, amíg be nem jött a férjemnek a cége.

82. Zonne (válaszként erre: 79. - Angelic smile)
2014. szept. 23. 13:55
A Micimackó nálunk is OK, de ettől függetlenül még van a 3-as számla, amint már korábban említett valaki. Nekem egy, neki egy, +a közös. Nekünk a köztes megoldás vált be, egyikünk se tudná elképzelni a teljes közös kasszát. Persze volt már róla szó, hogy ha majd gyerek lesz, akkor nyilván másképp fog működni, valószínűleg akkor sokkal több megy el a közösbe, de mindkettőnknek van igénye arra, hogy legyen saját kis "dugipénz".
2014. szept. 23. 13:52
Itt nem is emelném ki a külön számlát, hanem az egészet együtt kellene nézni. Persze, hogy lehet külön számla, pláne ha különböző helyen dolgozik a házaspár és ma már vannak olyan cégek (ilyen a férjemé is), akik kötöttek a bankkal egy olyan szerződést, mely alapján a dolgozóknak ingyenesen járnak szolgáltatások. De miért ne lehetne hozzá egy társkártya pl.? De a sok éve együttélő, külön bankszámlás házaspárok és a fórum indítója között ne keresünk már párhuzamot! Máshol is fennáll a többi dolog? Külön főztök, mostok, vasaltok? Ugyan már!
80. túrógombócka (válaszként erre: 78. - De Luca)
2014. szept. 23. 13:49
mert, ha kiszolgáltatja magát, akkor vele tervez? :DDDD
79. angelic smile (válaszként erre: 61. - Ca42fccc6a)
2014. szept. 23. 13:46

Persze, hogy nem kötekszel. Szerintem ezt egy közös számláról is ki lehet fizetni, nem? Van mindkettőtőknek hozzá bankkártyája. Úgyis megbeszélitek, hogy ha valamire gyűjtötök. Volt, hogy szólt a férjem 1,5-2 hónappal ezelőtt, hogy: "Angyalom, most ne vegyél le nagyobb összeget a számláról, mert kell majd a pénz." Ez természetes volt. Nekem vettünk kocsit (bár nem tudtam még akkor róla). De én is szólok, ha nagyobb összeget veszek le, pl. vásároltam a sárcok szobájába új bútort.


Tudod, én azt nem érzem, ami nálunk van már a kezdetektől. Erre van egy idézetem a Micimackó c. filmből, ha nem haragszol, bemásolom:

"- Pont jókor jössz, mert ez a nap legjobb része.

- Melyik az a rész?

- Az, amikor te meg én mi leszünk."

2014. szept. 23. 13:46
Kívülállóként egy kicsit olyan szaga van az egésznek, mintha a fiatalember nem tervezne veled hosszútávon. Mintha naprakész akarna lenni az anyagi elszámolással, hogy amikor lelép, ne kérhess tőle számon semmit. Ezt most nem annyira az anyagi terhek felezésére értem, hanem a külön főzésre és mosásra inkább, hogy ne tudd mondani szakításkor, hogy "elvette a fiatalságomat, pedig mostam, főztem rá".
77. 99279bb06f (válaszként erre: 73. - 5674644b5d)
2014. szept. 23. 13:30

"...hiába no a bugyik nem terjedelmes dolgok..."

Már akinél! :D

76. EsztyMorgan (válaszként erre: 74. - Zebra25)
2014. szept. 23. 13:27

A külön kassza működhet.

De ezt a külön mosást főzést én nem értem. Olyan "vagyunk aztán jóvan!" feelingje van.

2014. szept. 23. 13:26
Nekünk is külön számlánk van,DE a férjem kártyája is nálam van,mert ha adok neki egy 10-est elkölti,ha 60e-et adok azt is.Így jobb ha nálam van,sőt ő adta oda,mert ismeri magát....Soha gondot nem csinált belőle.Minimális kp.-t szoktam hagyni a pénztárcámban,mert azt kiveheti.Nem kér,tudja hol van.De ez így nekem is egyszerűbb,mert mindent nekem kell rendeznem,csekkbefizetéstől a bevásárlásig.Mosógépet nem ismeri,(sokszor a szennyes helyét sem),gázt is most tanulta meg,hogy kell meggyújtani...Neki itthon igazából,csak a porszívózás és a kert,udvar a dolga.
2014. szept. 23. 13:19
Nekünk is külön számlánk van a férjemmel. Több mint 10 éve amikor egy pár lettünk, már mind a ketten kerestünk, volt saját fizetésünk. Azóta nem változott semmi, igazából arra sem találnék megfelelő magyarázatot, hogy most miért kellene ezt megváltoztatnunk. Nem sumákolunk el egymás elől semmit, egyszerűen így volt és így is maradt.
2014. szept. 23. 13:17
A külön kasszát megértem, mert sok feszültség keletkezhet abból ha mondjuk az egyik fél többet ad másik kevesebbet. De a külön mosás? Ha mosol pl színest akkor elkezdesz válogatni és az ő ruháit módszeresen visszadobod pedig lehet csak egy farmerja van meg 2 pár sötét zoknija otthagyod pedig beférne a te adagodba is? Ez fura és még csak nem is gazdaságos. Vagy mivel egyenként kell megvárni hogy felgyüljön egy adagnyi szennyes akkor egy hétig mondjuk illatoznak a koszos ruhák? Én pl tudom, hogy egyedül fehérneműből igen csak nehéz egy rendes adagnyit összegyűjteni még egy hét alatt is, hiába no a bugyik nem terjedelmes dolgok.
72. EsztyMorgan (válaszként erre: 42. - Szafaripók)
2014. szept. 23. 13:16
En ugyanigy vagyok ezzel. Mi pl mindig megbeszeljuk hogy adott honapban milyen kiadasok vannak. Van amit az "en" penzembol fizetunk ki, a tobbit a parom "penzebol''. Vasarlas szinten. A kulon fozes meg nekem olyan idegen. En pl utalom a kaposztas tesztat de parom szereti. Miatta megcsinalom. Mert ot szeretem es az ilyen kis aprosagok is szamitanak.
2014. szept. 23. 13:10
Jó dolog a munkamegosztás, de nem ilyen formában., hanem valahogy úgy, mint a 68-as hsz-ban.
70. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 23. 13:05
nekem ez fura. ha olyan nagy a szerelem akkor hol itt az osszetartozas? hogy a rezsi kulon megy az meg oke,,, de hogy kulon mostok meg foztok ez nekem fura. semmi harmonia es bizalom...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook