Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak mi élünk így a párommal? fórum

Csak mi élünk így a párommal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
159. Kilimcs (válaszként erre: 158. - Bibuba)
2014. szept. 24. 13:19
azért jópáran egyáltalán nem voltak rosszindulatúak. De tényleg Én pl haverokkal "éltem" így (szex nuku... barátság) szingli koromban. együtt jártunk űbevásárolni, sokszor ettünk együtt, stb... de ennyi. Egyszerűen sokaknak ez jut eszébe. ez olyan mély barátság szagú. ez nem leszűólás, csak midnenki a saját tapasztalatából építkezik.
158. Bibuba
2014. szept. 24. 13:15

Komolyan mondom nem értem, miért jelenti az őszinte szeretet, és bizalom hiányát, ha a ruháinkat külön mossuk, és külön főzünk magunknak. Talán elmélyültebb lenne a kapcsolat, ha ruháink együtt tisztulnának? Ugyan már...

A "külön" főzés nálunk Közös program! Esténként kb. két napra előre megcsináljuk a reggelink, ebédünk, vacsoránk. Közben megbeszéljük, kivel mi történt, stb. Enni mindig együtt eszünk, amikor csak a munkánk engedi. Nagytakrítást is mindig együtt, kinek, mi jut. Bevásárolni együtt szoktunk, külön fizetve... ( Nem is értem, hogy gondolhatjuk... :) )

Annak ellenére, hogy vannak dolgok, amiket külön csinálunk meg magunknak, közben együtt csináljuk. Nem értem, ez miért elképzelhetetlen. A véleményeket köszönöm :), csak azt nem tudom, hogy egy-egy komiból miért árad a rosszindulat, meg a lenézés... Pl. Ancsa19581, vagy az, ahol vázolva van az a jövőkép, hogy ha lesz gyerekem, anyám majd főz rám, a párom fizujának a felét meg elveszem. Meg az öblítőre is ment megjegyzés, hogy csak kompromisszum kérdése. De ha nekünk ez így jó, és megtehetjük? Miért kell azonnal a rosszat feltételezni rólam, vagy a Páromról, akivel ezt ketten döntöttük el. A gyerek... Írtam, hogy 5-6 éven belül egyikünk sem szeretne, és nem is említettem, hogy akkor is így akarjuk majd, tisztában vagyunk azzal, hogy nem is lehet. Maximálisan számíthatunk a másikra, őszinték vagyunk, támogatjuk egymást, és bármily hihetetlen, rengeteg törődést, és szeretet kapunk egymástól. Természetesen nem magyarázkodom, felesleges is, hiszen amíg megtehetjük(nem anyagiakra gondolok), mi így élünk együtt, csak ezt a kevéske rosszindulatot nem értem, és negativitást.

157. Kilimcs (válaszként erre: 147. - Forrest2010)
2014. szept. 24. 13:13
nem az apát kell feltétlen nézni, hanem az apamintát ;) az "hál az égnek" nem mindenkinek a saját apja :)
156. túrógombócka (válaszként erre: 154. - Angelic smile)
2014. szept. 24. 13:01

OFF

azt nem írtad, hogy ennyire híres-neves...

és gondolom, azt is tudod, hogy a híres-nevesek is tudnak mellélőni.

örülök, ha bevált, nekünk más vált be.

155. gribedli*** (válaszként erre: 151. - Forrest2010)
2014. szept. 24. 13:01

Igen, de ha a fiadnak a férjed is beszól, ugyanez már máshogy fest. Pl a fiam, ha feláll az asztaltól és már tűnne is el, az apja is utánaszól, hogy hékás, nem felejtettél el valamit?? Így visszasomfordál, elpakolja a tányért, cuccot, szalvétát, sajátját. Ha hazajön és lerúgja a cipőt (ezt mindig megteszi így, mindig bepróbálkozik!) akkor is azonnal rászól valaki, hogy na, kisfiam, a cipő??


Ezek hatnak. Lehet, hogy el kell mondani nagyon sokszor. De ráhagyni nem.

154. angelic smile (válaszként erre: 149. - Túrógombócka)
2014. szept. 24. 12:59
OFF / Ez egy fórum, itt elmondjuk a véleményünket.Viszont nem mindegy, milyen stílusban. Ismeretlenül egy neves doktornőt leszólni? (A gyerekemmel orvostól orvosig jártunk. Ez a doktornő tudta tünetmentessé tenni, ami egy ekcémásnak tudod milyen nagy szó?) Erre írtam, hogy váljék egészségedre! :) / OFF
153. forrest2010 (válaszként erre: 152. - Gribedli***)
2014. szept. 24. 12:56
Tökéletesen igazad is van , én is így szerettem volna ! de rosszul sült el ! Míg a lányom betonoz , falaz , burkol , füvet nyír , lekvárt főz , lambériáz ..... addig a fiam , bár ha megkérem , megcsinál dolgokat , de magától .... de legalább nem hisztizik , mint apci , ha valamit csinálni kéne , amihez nem fűlik a foga . Mondtam is nekik , h aki lusta és moccanni se akar , jobb , ha sose nősül meg .
152. gribedli*** (válaszként erre: 147. - Forrest2010)
2014. szept. 24. 12:48

Nézd meg az apját, kerüld a fiát!:DDDD


Amúgy én is próbálom úgy nevelni a fiam, hogy ne küldjék vissza a feladónak! De nemcsak ezért, hanem azért is, hogy egyedül is tudjon gondoskodni magáról (lévén a jövőben már mindenki szingli lesz szerintem, de nem mindenkinek lesz pénze bejárónőre, jobb, ha el tud végezni pár dolgot).

151. forrest2010 (válaszként erre: 148. - F6390e6b9b)
2014. szept. 24. 12:37
Az egyik azért lesz ilyen mert ezt látta , a másik + azért mert nem ezt látta ! Nálunk a lányom mindent ! megcsinál , mondani se kell ! meglátja magától is a munkát , de a fiam ....az nem , pedig egykupacon nőttek fel !
150. michelle.r (válaszként erre: 145. - F6390e6b9b)
2014. szept. 24. 12:36

Naaa, azért ez elég meredeken hangzik. Te együtt élsz egy férjjel, aki alkalmatlan a pénz kezelésére. Neked jó. Miért kell így nyilatkozni mások kapcsolatáról?


Én egy mondatot nem olvastam arról, hogy egyébként mennyi időt és milyen minőségben töltenek együtt. Mert könnyen lehet hogy többet, mint itt bármelyikünk.

149. túrógombócka (válaszként erre: 139. - Angelic smile)
2014. szept. 24. 12:33

OFF

elnézést, hogy leírtam a tapasztalatomat. van ezer más mosópor, amikkel nem történt ilyesmi.

a fűtőszál is rendben, simán a mosóporral volt baj.

nekem is volt a bőrömmel probléma, sőt, egy ismerősömnek nagyon durva volt. a megoldás a teljesen természetes szerek használata volt.

148. f6390e6b9b (válaszként erre: 147. - Forrest2010)
2014. szept. 24. 12:32

Én is irigykedem!!!

Lejjebb leírtam mi a helyzet nálunk,és csak hogy egyet emeljek ki azok közül,ha már a szennyes helyét megtalálná,annak is örülnék.Hát még ha ilyen "úri" sorom lenne!! :)

Hát igen,az én anyósom úgy nevelte a fiát,hogy egyszemke,legyen meg mindene,majd én megcsinálok mindent nehogy már ne tudjon ülni vagy feküdni a kicsi fiam....Én meg most neveljem meg!!

147. forrest2010 (válaszként erre: 146. - Gribedli***)
2014. szept. 24. 12:26

:D :D :D gribedli !!! irigy vagyok !!!! nem is kicsit ! Anyóskám egy tündéri anyós volt !!! hát a 4 fiáról ennek ellenére nem lehet elmondani , h mintaférjek lettek , voltak !!!! próbálta ő szegény rávenni őket a munkára , többnyire kevés sikerrel , szinte mind apja !!!! / nézd + az apját ! kerüld el a fiát !!! /

Irigyellek ! gondolom nem egyedül , mert tényleg az lenne a normális , amit írsz ! /

146. gribedli*** (válaszként erre: 138. - Forrest2010)
2014. szept. 24. 12:15

Nem, egyáltalán nem vagyok egy hajcsár. De neki nem is kell mondani, mert így nőtt fel, anyósnak is köszönhetem, hogy rendszerető a fia;)))


Nálunk mindig mindent az csinál, aki éppen ott van, ahol tennivaló van. Nem akkora meló a házimunka, megcsinálom a napi dolgokat simán, és mindenkire főzök. De a férjem is szeret főzni, hát hagyom. Reggel mikor felkel, ha már ott van, kiszellőztet, amíg zuhizik, a fürdőben mindent visszatesz a helyére, mintha ott sem lett volna, utána, ha már ott van, beágyaz. Mire lejön, én már mondjuk elkezdtem a napomat, de tudom, hogy nem lesz meglepetés kupi, ha felmegyek. És ezt készen kaptam a csomagban, ő ilyen. Kávét főz? Oké, utána elöblíti a csészét, beteszi a gépbe, letörli a kávéfőzőt, kitesz egy tiszta csészét a tetejére legközelebbre. Amikor hazajön, automatice felakasztja, elteszi a cuccait. Vacsi után elrámolunk. Soha nem az van, hogy feláll az asztaltól, otthagy csapot-papot és belehuppan a díványba. Sokat gondolkoztam már, hogy ez most egy formája az autizmusnak és szerencsésen összetalálkoztunk, vagy mert ő Vízöntő, vagy az anyja ilyen jól megnevelte?:DDD


És nem úgy fogja fel, hogy ez egy másik műszak lenne munka után. Egyszerűen segít megtartani a rendet, nem tojik a másik munkájába, nem koszol feleslegesen, nem kényszerítettem rá, lefogadom, van még egy csomó ember, akinek ez a normális.

2014. szept. 24. 11:15
Én még a kutyámmal is többet törődök,mint a fórumindító a párjával.
144. ina87
2014. szept. 24. 11:06
tulsok a külön,az még belefér h külön kasza de a többi dolgot miért kell külön csinálni,ez inkább ugy hangzik mint h ott van ha szükség van a másikra de amikor nincs akk mindenki csinálja a saját dolgát és szerintme ez a pont az ami fura az embereknek mert ténleg nem ijen egy kapcsolat
143. angelic smile (válaszként erre: 135. - Túrógombócka)
2014. szept. 24. 10:18
Majd nézesd meg a mosógéped fütőszálát! :)
142. 99279bb06f (válaszként erre: 86. - Honeywald)
2014. szept. 24. 09:57

Rátapintottál a lényegre!

Nálatok is minden külön megy, a mosás, a főzés...


Csakhogy te az ÉDESANYÁDDAL ÉLSZ, és nem a szerelmeddel! Gőzöd sincs még arról, hogy milyen egy férjjel, egy férfivel, egy társsal az együttélés!

Már bocsánat, de akár törölhetnék is a hozzászólásodat, mert nem ide való!

141. kattyus
2014. szept. 24. 08:29
Bankszámlánk külön van,a kassza közös, mindketten dolgozunk, a kert, a háztartási munka közös. Főzni, mosni közösen mosunk, sőt a gyerekre is:) Az indítja el a gépeket (mosó,mosogató) aki épp ott van. Sütit én sütök, fűvet a férjem nyír:) Nekünk így működik:) Ha másnak másképp? Nem vagyunk egyformák!!:)
140. forrest2010 (válaszként erre: 133. - Angelic smile)
2014. szept. 24. 08:12
Megboldogult gyerekkorom legkedvesebb barátnőjének a papája szabó volt , férfiruha szabó , ahogy elnéztem a kisöreget munka közbe , biztos , h imádta a munkáját , tőle lestem el hajdanán a varrást , a vasalást , tanulni tényleg csak ilyen emberkéktől lenne szabad , volt ilyen pék is aki végtelen szeretettel , türelemmel , csodálatos kifliket , péksütiket tudott készíteni , szerettem is sütni akkoriba nagyon . Amit nagyon sajnálok , h kb 30 éve nem is gondoltam arra , h meg kéne tanulni fákat beoltani , mert azok a finom gyümölcsök amikre olyan szívesen emlékszem vissza mára mind egyenízű hatalmas csalódássá satnyultak . Ha beleharapok egy ringlóba , rögtön lekonyulok tőle , mert nem ezt az ízt szerettem valaha , hanem egy igazi fán és a napon érett isteni finomságot ! Mára + minden egyenízű lett !
139. angelic smile (válaszként erre: 135. - Túrógombócka)
2014. szept. 24. 07:54

Nekünk nagyon bejött és akinek az ismerősök között ekcémás gyereke van, annak is. Nem tudom, melyik fajta nem jött ki a ruhádból, mi a simát használjuk.

Persze, röhögj csak! Egészségedre! :)

138. forrest2010 (válaszként erre: 134. - Gribedli***)
2014. szept. 24. 07:45
Akkor nem vagy úgy vele : Rezső mosogass !!! a férjem egyik kollegája mos-főz-takarít-bevásárol-mosogat .... az asszonynak + jó dolga van ! mint 1 kollegám lányának , akinek csak annyi a dolga , h szép legyen !!!!
2014. szept. 24. 00:39
Sziasztok! Mi is külön kasszán vagyunk. Működik ettől függetlenül a kapcsolatunk, csak szerintem így nehezebb sporólni. Mivel én kevesebbet keresek, nem hozom elő a témát. Úgy érzem, ha egyszer arra kerülne a sor hogy összetegyük a pénzünke, akkor az ajánlja fel aki jócskán többet keres!
136. 4d24069cc8 (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 23. 22:24
Nimcs ezzel baj.14 éve vagyok házas,nincs közös kasszánk.Ő fizeti a lakáshitelt,rezsi egy részét,én maradék rezsi,étel,egyebek.Ő a porszívós-felmosós, én meg az összes többi házimunkás,de műkódik.
135. túrógombócka (válaszként erre: 126. - Angelic smile)
2014. szept. 23. 22:16

Tomi mosószert se használnék többet, mióta az egyik fajta simán nem jött ki a ruhából :)

nem vagyok a legegészségtudatosabb fajta, de ekcémás bőrre ilyeneket soha nem használnék. és kiröhögném, aki ajánlaná.

134. gribedli*** (válaszként erre: 131. - Forrest2010)
2014. szept. 23. 20:18

Na, ez az! Akinek igénye a rend, tisztaság, az önként besegít, ha olyan van, hiszen ha igényes, akkor ha egyedül lenne, akkor is megcsinálná. Ebből kifolyólag miért is ülne ölbetett kézzel, amíg a másik megszakad?


Logikus, nem fogom odaállítani én sem a másikat egy hosszú, nehéz munkanap után, hogy na, most itthon vagy, fel a kötényt, oszt csináld! Rendre jön haza, stb.


De vacsi után együtt pakolunk el, hétvégén együtt ágyazunk be, és mikor kórházban voltam, kikészítettem a gyerekek holmijait, ő fürdette, főzött nekik, beágyazott, bepakolt a mosogatógépbe, stb. elvitte őket oviba, isibe. Maga után mindig rendet, tisztaságot hagy. Ez nem attól függ, hogy mi a férfimunka vagy a női, hanem kinek mire van igénye.

133. angelic smile (válaszként erre: 100. - Forrest2010)
2014. szept. 23. 20:13
Ehhez csak annyit fűznék, hogy van nem egy olyan pasi a baráti körünkben, aki vasal. Próbálom néha nógatni a férjemet is, de aztán egymásra nézünk és röhögünk egy nagyot. DE!!! Nem a két pasit röhögjük ki! Egyszer egyedül hagytam az ikrekkel a férjemet 2,5 órára. Fodrászhoz mentem. Elmondtam, mit kell csinálnia és viccből megmutattam a vasalódeszkát is. Ha gondolja, próbálja csak ki. Megtette. Mikor hazamentem egy ing ment a kukába és egy megszeppent apát találtam két kis bőgőmasinával. :D
132. angelic smile (válaszként erre: 94. - Forrest2010)
2014. szept. 23. 20:06
:DDD De nem is volt eddig még vonalkódos sem. :D
131. forrest2010 (válaszként erre: 125. - Gribedli***)
2014. szept. 23. 19:56
Sok dologra rávehető egy pasi , néha még nem is kell rávenni , csinálja ő magától is ! a családból az egyik emberke mire hazajött az asszony a babával a kórházból , addigra kimeszelt , h a szép tisztaságra jöjjön haza az a baba ! igaz , h a függönyt se + a képeket se szedte le a falról .... de kimeszelt / a jóindulat megvolt benne ! /
130. fincsi5
2014. szept. 23. 19:54

Miért ne főzhetne, takaríthatna egy férfi?

Vagy csak az ő joguk, hogy megkérjük; ugyan tegyék már fel lábukat az asztalra, mikor odaérek a porszívóval?! DD

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook