Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Chilliburner tapasztalatok fórum

Chilliburner tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. aug. 1. 15:54

Sziasztok!

Ha érdekel valakit Chilliburner, van 3 bontatlan dobozom, ára: 4.000 ft/ doboz. Egy doboz egy havi adag.

2018. jún. 19. 11:20

Sziasztok!

Remélem van itt még valaki, a hozzászólások dátumait elnézve.

Nem igazán olvastam olyant aki tornázott is a Chilliburner szedése mellet....

Kicsit elszomorít, hogy 15. napja szedem napi 20-30 perc torna , 3x-i ( max. 4x-i ) kevés evés mellet és majdnem hogy semmi változást nem tapasztalok. Talán mintha ici-picit lazábbak lennének rám a ruháim. De ennyi... Lehet hogy 15 szem után még túl türelmetlen vagyok?

Lesz vajon eredmény? Olyan jókat írtok itt. És reményt keltettetek bennem is... 60 szemes kiszerelést rendeltem.

Remélem lesz egy kis változás mire az elfogy...

Köszönöm ha valaki válaszol.

2016. febr. 13. 19:22
elnézést elírtam nem 44 nap!4napja szedem!
2016. febr. 13. 19:21

sziasztok44napja szedem a chiliburnert.idáig jó tapasztalatom van.nincs éhségérzetem.negyed annyi ételt eszem ,mint idáig.szomjas vagyok a tablettától,így lecsúszik2-3litet citromos víz.elhagytam a szénhidrát bevitelt.ha mégis eszem csak norbis liszttel készített ételt fogyasztok/ha meg kívánom,rántott hús,sajtos rúd/mozgásom nagyon kevés,ülőmunkát végzek.10-15kg akarok megszabadulni.nagyon hiszek ebben a tablettában,mert már első nap éreztem a teltségérzetet./első nap 1 tabletta,2naptól 2 tablettát szedek naponta.reggel étkezés előtt,ebéd előtt.Bár éhgyomorra iszom saját ,frissen készített zsírégető vizet.4dl víz,2citrom kitekert leve,2 teás kanál méz,2 teáskanál almaecet,2dl vízzel leforrázom 1nagyobb db gyombért/lereszelt,állni hagyom10-15 percig,majd hozzá öntöm a többi vízhez.ettől már tele is gyomrom./

2nap este kíváncsiságból megmértem magam 80 dkg val voltam könnyebb!

beszámolok további sikeremről!

KITARTÁST MINDENKINEK!

64. NNNNN
2015. okt. 19. 13:30

szisaztok,

most szeretném kipróbálni a chilliburnert. érdeklődök h van-e vkinek pozitv tapasztalata, mert visszaolvasva több a negatív, mitn a pozitív vélemény :(


köszi szépen, üdv

2013. jan. 31. 18:53
Most olvasom Milu üzenetét, hogy éhes volt folyton. Akinek túl érzékeny a gyomra, rá van írva, hogy reggelizni kell rá, nem szabad üres gyomorral lenni.
2013. jan. 30. 10:21
Nekem a Chilliburner bevált, 3 hónap alatt 8 kilót fogytam. Semmi mellékhatás. Beszedem, és 5 perc múlva reggelizek. Próbáltam korábban mindenféle diétát, fogyogattam is, de nagyon szenvedtem az éhségtől. Aztán mindig visszahíztam. A chillivel tök jól megy. Minden évben kétszer csinálok egy kúrát, így tartom a súlyom, nem hízok vissza.
61. Aliz8811 (válaszként erre: 59. - Milu.6006)
2012. nov. 15. 16:44

Helló, pár hete szedem a Chili Burn-t és a következőt tapasztalttam:

az előírásokat be kell tartani, mert ha nem, akkor nem működik! Ha iszol elég vizet akkor haat, ha nem akkor meg nagyon nagy galibát okoz a gyomorban. Ennyi a kulcs.

Nekem nincs jelentős súlyfeleslegem, csak 3 kg-t akarok fogyni, de azért jó lenne nem csak nyavajogni hanem amit előírnak azt betartani. A NewNordic egy nagyon elismert gyártó, svéd elgondolás, dán kivitelezés. Megbízható és nem veszélyes. Ez nem gyógyszer, az adalék, és természetes anyagokból!

2012. jún. 23. 09:34
A Slim Fittel kapcsolatban is van észrevételem. Abból 3 dobozzal rendeltem még a Chilliburner előtt. Attól valóban nem voltam éhes, fogytam is 5 kg-ot, de szép lassan vissza is szedtem, pedig figyeltem az étkezésre (barna zsemlye, teljes kiőrlésű kenyér ...stb.)
2012. jún. 23. 09:32
Sziasztok. Én 4 doboz Chilliburnert rendeltem, ISZONYÚAN ÉHES VOLTAM TŐLE, állandóan éhes voltam és hangosan korgott a gyomrom!!!! Most már a 3. dobozzal szedem, ugyan ez az erős éhségérzet megszűnt, de NEM FOGYTAM EGY DEKÁT SEM! Még egy levél tablettám van, kíváncsi leszek a végeredményre. ÉN EDDIG CSALÓDTAM :( EZ IS EGY ÍGÉRGETŐS FOGYASZTÓSZER, semmi több!!! Csak a pénzt sajnálom, hogy kidobtam az ablakon, amikor értelmesebb dolgokra is költhettem volna.
2012. febr. 26. 08:16

Sziasztok!

Eladó 2 doboz Chilliburner egyben 10.000 forintért. Ha érdekel, írjatok az aratoadam@citromail.hu címre.

2011. nov. 5. 22:47
Sziasztok! Kérhetnék annyi segítséget, hogy honnan tudok ilyet olcsóér venni? :)
2011. okt. 21. 19:11
Már nincs meg a chiliburner tabletta!
55. arvena
2011. okt. 9. 09:06
Sziasztok, az éhségérzetet szerintem elveszi. Eddig 5 db-ot vettem be 5 nap alatt, kb ebéd előtt, hogy a délutáni túlevésen segítsen. Nagyon szeretem a savanyúságot, így az utóbbi két napban káposztát vagy erős hegyes paprikát is ettem a főétkezéshez és felért egy béltakarítással mindjárt két kilóval kevesebb is vagyok. Másnál is volt ilyen tünet?
2011. szept. 28. 20:09
Van egy majdnem 1 havi chiliburnerem, 2 db, hiányzik belőle. Nekem fáj tőle a gyomrom, de ha valakinek kell, szívesen átadom. 4600ért vettem 4200ért odaadom.Lejárata: 2013.05.31. Ha érdekel írj egy mailt az yvette.andrejszki@gmail.com e-mail címre. Előre is köszönöm.
2011. szept. 11. 18:21
Jó napot! Nekem bevált a Chilliburner, 2 hónap alatt 7 kg-ot fogytam. Az az érdekes, hogy amikor étkezem, a szokásos mennyiség felénél a gyomrom már jelzi, hogy elég. Nem bírok annyit enni, mint korábban. Persze nem arról van szó, hogy nem tudnám magamba erőltetni az összes ételt, de örülök ennek a jelzésnek. Jól érzem magam.
52. Erzsók (válaszként erre: 51. - Gabri85)
2011. aug. 27. 23:01

Gabri!

Köszönöm szépen, igazatok van.

2011. aug. 21. 19:16
Erzsók! ezt nem hiszem el, hogy továbbra is kérdés számodra!!!!! NEEEEEEEEEEEEE!!!!!! vagy ha pénzt akarsz kidobni inkább ad nekünk!!!!!!
2011. aug. 21. 17:44
Na,akkor most kezdjem el, vagy sem?
49. 53dfddad18 (válaszként erre: 48. - 53dfddad18)
2011. aug. 21. 11:48
De csak ha kapszulába zárják...
2011. aug. 21. 11:47

Világújdonság...úgyhogy csakis jó lehet.

Most jöttek rá hogy a chilipaprikának ilyen hatása van, hogy mozgás és diéta nélkül is fogyaszt...

Életszerű...

2011. aug. 21. 11:40

Valaki hallott róla, vagy van tapasztalata erről a fogyókúráról?

Köszi

46. Lizi86
2011. aug. 18. 11:21
Bár nem olvastam teljesen végig az összes hozzászólást, de nálam semmi eredménye nem volt a chiliburnernek. Bár nagyon húztam a számat, kipróbáltam egy másikat, mint kiderült az "igazi" terméket a Capsiplexet. Mozogtam is vele és érezhető volt a hatása. Még nincs egy hónapja hogy azt szedem meglátjuk, kilóban a mozgásnak és talán annak is köszönhetően 3 kiló a különbség, ami mellett bár odafigyelve de eszek rendesen.
2011. aug. 16. 13:31

Krisztina007, rengeteg hozzászólást találsz már, olvasgass, minden kérdésedre a sorok között a válasz.


Laci-te levelére még utolsó körben két mondattal reagálnék.


Először is: nem egy honlapról beszélgetünk szerintem de mindegy

Másodszor: felhívom a figyelmedet arra, hogy azon hasznos tanácsaid miszerint:

ne egyél hat után

kerüld a cukros üdítőket

több zöldséget

több sportot

stb..

ÖNMAGÁBAN IS FOGYÁST EREDMÉNYEZ, EZÉRT NINCS SZÜKSÉG AKKOR A FOGYASZTÓSZERRE nem gondolod??


Azok akik mégis megveszik, azok a fenti pontok teljesítése közben sorra elvéreznek. (mint én is naná..) Gyakorlatilag egy örök körforgást eredményeztek a szerekkel, mert:

ha szeded lefogysz

nem fogytál le?? biztos nem sportoltál

sportoltál? biztos ettél pizzát

nem ettél pizzát? biztos ittál kólát..

És így tovább.

Hangsúlyozom: hárman három havi adaggal kezdtünk be három különböző életvitellel, egyikünk még diétázott is közben, mi pedig nem hízunk 2 éve egy grammot sem, de nem indul el lefelé sem. Nem gondolod, hogy ilyen hármas szélsőségekkel, ha neked lenne igazad, legalább az egyik embernél meg kellett volna mozdulnia a a mérlegnek?? Ugye hogy nem. Ha meg megtesszük azokat az óvintézkedéseket következetesen amiket te mondasz, akkor a szer nélkül is fogyunk szépen. De mi túlsúlyosak inkább kipróbálunk jó pár szert, fizetünk több tízezer forintot mire rádöbbenünk, hogy nem ez a megoldás. Utána mi már nem veszünk tőletek semmit, de mindíg jön egy új ember, aki hipp hopp felkapott magára 10 kilót. Majd ő is kifizeti ezeket, majd ő is rájön, majd jön egy új ember, és ti mindíg jól meg fogtok élni a piacon.

2011. aug. 13. 14:01
Sziasztok ! Honnan rendeltétek Ti? Van valami ellenjavallat- van aki nem szedheti? Valaki fogyott már tőle közületek? Kérek privát üzenetet, hol lehet megrendelni biztonságosan! Köszi
2011. aug. 10. 10:40

Kedves Zramzam!


Attól tartok, hogy nem olvastad el figyelmesen a honlapon a fogyokúra oldalt, ott olvasható "a fogyókúra 3+1 szabálya" alatt, ahol pontosan ugyanezeket írom le, amit a lenti hozzászólásomban is. Sehol egyetlen szóval sem írom, hogy büntetlenül lehet mértéktelenül enni, inni, hanem azt, hogy a Chilliburner szedése mellett nem kell éhezni, koplalni, normális életet lehet élni. Ez óriási különbség. Ott is felhívom rá a figyelmet, hogy mennyire fontos az étrendünk helyes választéka, fontosabb, mint a mennyisége. És nagyon határozottan ellenzem a honlapon is az édességek és a cukrozott üdítők fogyasztását. Továbbá az is szerepel, hogy egyetlen tabletta Chilliburner 278 kcal energiát éget el, ami egy szelet pizza, vagy egy hamburger kalóriatartalma, avagy 25 perc kocogás energiaigénye. Ez óriási eredmény, és a magyar és nemzetközi tapasztalatok szerint nagyszerűen működik. Továbbá az is olvasható a honlapon, hogy este 18h után már ne egyen senki semmit.


A honlapon olvasható pozitív élmények pedig csupán törtrésze annak a rengetegnek, amiről a visszatérő elégedett vásárlók alapján tudok.


A vásárlói sikertörténetek között pedig nemcsak sok kilót lefogyottak sorai olvashatók, olyanok is olvashatóak, akik ugyan nem fogytak a Chilliburnertől, mégis rendszeresen vásárolják, mert hatalmas étvágyuk van, amit nem képesek vagy nem is akarnak féken tartani, a Chilliburner mellett bátran dőzsölhetnek, esznek, isznak mégsem híznak. Ez is eredmény az ő esetükben.


Ha valakinek nem elég a napi 278 kcal zsír elégetése, az szedjen be több szemet, kettőt, hármat is se lehet szedni, nem lesz hasmenése.


A sportról csak annyit, hogy sok esetben a fogyókúra megkezdésével kezdenek a sporthoz is, ami önmagában jó dolog, csak a testmozgás egészséges jó étvégyat csinál, továbbá az intenzív testmozgás a ledott zsír helyére izmokat épít fel, ami szintén nagyon jó, csak éppen a mérleg nem megy át mínuszba, amikor ráállunk.

2011. aug. 8. 10:21

Kedves Laci-te!


Amit leírtál az két dolog miatt nem tetszik nekem. Egyik: a Chillinburner honlapján igenis töménytelen mennyiségű pozitív vélemény van, naná hogy nincs negatív. Tehát vagy kreáltak, vagy igenis tollat ragadtak az emberek.

Kettő: Fent nevezett írások nagy része, sőt a termék beharangozója is arról szólt, (ha kell bemásolom ide az idézeteket) hogy nem változtattak semmit az eddigi életvitelükön és csak úgy szakadtak le a kilók tizesével.. Vagyis szerintem nem ér így utólag azokkal az általános sztereotípiákkal megpróbálni szépíteni a fogyasztószer itteni megítélését, hogy "ne egyél hat után, egyél kevesebbet ebből, még kevesebbet abból." Ha mindezt be tudnák tartani az emberek, a fogyasztószerek forgalmazói éhen halnának. Aki fogyasztószert vesz szinte egytől egyig arra a kezdő lökésre vár ezektől a tetves bogyóktól, hogy beinduljon pár kiló, ami ad egy erős lendületet a további munkához. Szerintem senki el nem hiszi azt, hogy csak bogyóktól majd falhatja továbbra is a császárszalonnát fehér kenyérrel, és karcsú lesz mint egy topmodell.

Ha száz emberből csak tíznek működik valamiért, az a tíz nem tart el egy céget. Kellünk mi is szép számmal balekek. Nincs ezzel semmi baj, én voltam a hülye hogy vettem egyáltalán.

2011. aug. 7. 12:20
Sziasztok! Jól ismerem a Chilliburnert, 8 hónapja forgalmazom, és meg kell mondanom, sokkal több embernek használ, mint amennyinek nem. Én kapok visszajelzéseket, de a legjobb visszajelzés, amikor a fogyasztó újra és újra rendel egy adott termékből. És nagyon sok ilyen visszatérő elégedett vásárlóm van. Általánosságban igaz, hogy azok, akik meg vannak elégedve bármely általuk megvásárolt termékkel nem ragadnak tollat, hogy megírják országnak-világnak, mert természetes dolognak tartják, hogy egy termék azt tudja, amit ígérnek róla. Dicsérő levelet saját maguktól így nem nagyon írnak a fogyasztók. Gondoljatok arra, hogy hányan írtatok dicsérő levelet, ha finomat vacsoráztatok egy étteremben. A legjobb visszajelzés, ha legközelebb is ott vacsoráztok. Azok akiknek viszont problémájuk akad bármivel, azok gyakrabban teszik szóvá. A fórumokat olvasgatva tehát nem mindig kap reális képet az ember egy-egy termék vagy szolgáltatás sikerességéről. A paprika-kivonatot, a capsaicint évtizedek óta ismeri a tudomány, és kutatták az anyagcserére tett jótékony hatását. Óriási előnye a fogyókúrában, hogy természetes anyagról van szó, nem kell félni káros mellékhatásoktól, visszafordíthatatlan anyagcsere-betegségektől, vagy a hormonháztartás egyensúlyának felbomlásától. Ismerek néhány fogyókúrás "csodaszert", amely brutálisan hat a szervezetre, vagy felborítja a pajzsmirigy működését, vagy odaragaszt a WC-ülőkéhez. Ezeknek a módszereknek semmi értelme az én véleményem szerint. A paprikakivonat egy természetes és biztonságos alternatíva, amely nem csodaszer ugyan, de reális békés lehetőség a fogyásra. A havi 3-4 kg fogyás biztonságosabb és megvalósítható ígéret. Ehhez néhány egyszerű alapelvet feltétlenül be kell tartani. Az egyik az, hogy este 18h után már ne egyen senki. Kíváncsi lennék, hogy ezt hányan tartják be. A másik, hogy válogassuk meg az étrendünket, az sem mindegy ugyan, hogy mennyit eszünk, de még kevésbé mindegy, hogy mit eszünk. Egy picinyke finom hamburger, vagy egy szelet pizza ketchup-pal pohár üdítővel, sültkrumplival, fagyival minimum a napi energiaszükségletünk felét beviszi. Ezzel csak az a baj, hogy 2-3 óra múlva már kopog a szemünk az éhségtől. Tehát úgy érezzük, hogy alig ettünk valamit, mi becsületesen fogyózunk, semmi komoly kaja, holott rengeteg kalóriát vettünk magunkhoz fölöslegesen. Ezért kell helyesen megválasztani az étrendet. Nagyon fontos, hogy cukrot, édességet, gyorsan cukorrá alakuló szénhidrátokat, kenyeret minimálisat együnk, mert ezek fogyasztása növeli az étvágyat. Amint megesszük robbanásszerűen megindul a szervezetünkben az inzulin termelés, ez lebontja a cukrokat, igen ám, de több inzulin képződött, mint amennyire szükség volt, ezért a fölösleges inzulin nekiesik a vércukrunknak és azt kezdi lebontani. Ennek az a következménye, hogy éhesek leszünk, mert így jelzi a szervezetünk, hogy esik a vércukorszintünk. A másik negatív hatása, hogy idegesek leszünk, ha leesik a vércukrunk. E kettő együtt farkasétvágyhoz vezet, már-már agresszív evéshez. Annyira tipikusak ezek a panaszok, hogy a fórumban olvasgatva, rögtön ráismerni azokra a fogyasztókra, akik ettől a hibától szenvednek. A harmadik betartandó alapelv, hogy mentálisan készüljünk fel arra, hogy fogyni akarunk. Ebben az a legfontosabb hogy érzelmileg azonosuljunk döntésünkkel. Tehát, tévedés azt hinni, ha beveszem a fogyasztópirulát, akkor evvel el is van intézve minden. A buddhisták egyik legbölcsebb tanítása, hogy mindig arra koncentrálj, amit éppen teszel. Bármilyen tevékenységet végzel, mindig abban keresd meg a szépséget, és ne másfelé járjanak a gondolataid. Nincs alantas vagy magasabb rendű tevékenység, a favágó munkája éppen olyan csodálatos, mint egy miniszteré. Fontos, hogy mentálisan azonosulj avval, amit teszel. Meg fogod találni a szépséget abban, ahogy megvillan a fejsze a fényben, a fa forgács illata, érezni, ahogy az izmok feszülnek a karodban stb.stb. Ugyanez a helyzet a fogyókúra mentális oldalával is, aki beveszi a "csodaszert", de a gondolatai a bulikon, kulináris örömökön, sörözésen járnak, az nem tett meg eleget a fogyásért. Fogyni csak átszellemülten lehet, mindvégig avval a tudattal, hogy a Chilliburner-től csökken az étvágyam, gyorsul a zsírégetésem, gyorsul az anyagcserém, hamarabb átjut a tápcsatornán a táplálék, a capsaicin lepucolja az ereim faláról a vérrögöket, szépíti a bőrömet, és a hétvégén már kevesebbet mutat majd a mérleg egy kilóval. Ha valaki ezt a három egyszerű alapelvet betartja, biztosan sikert arat a fogyásban. Ne feledjük, mindez egészséges emberekre vonatkozik, aki emésztőrendszeri betegségtől szenved (lehet, hogy nem is tud róla), vagy pajzsmirigy alulműködéstől, az inkább forduljon orvoshoz. Egy hölgy a múltkoriban arról panaszkodott, hogy 8 hónap alatt 60 kilót(!!!) hízott. Valamilyen betegségre hormontartalmú gyógyszert kapott az orvosaitól, aminek következtében a pajzsmirigye alulműködésbe ment át. Szeretett volna Chilliburnert rendelni, de lebeszéltem róla, mert ilyen esetekben nem ez a helyes megoldás. Előbb meg kell őt gyógyítani, helyreállítani a hormonháztartását, és csak azután jöhet a fogyasztópirula. Tehát nagyon fontos, ha valaki arra gyanakszik, hogy a hízása mögött valamilyen egészségügyi probléma állhat, az ne a csodapirulákkal kezdje, hanem forduljon orvoshoz, vizsgáltassa ki magát. Emésztőrendszeri problémák közül a reflux és a gyomorfekély elég gyakori hazánkban, nekik lehet, hogy nem igazán megfelelő a capsaicin, mert szuperérzékenyek a nyálkahártyáik az állandó irritáció miatt. Amíg a gyomorfekélyéről általában mindenki tud, a refluxot a legtöbben nem veszik észre. A reflux egyik legárulkodóbb jele a reggeli rekedtség, köhécselés, amit a gyomortartalom éjszakai liftezése okoz, fel egészen a gégéig. Az ilyen problémákkal küzdők többnyire nem jól reagálnak a Chilliburner-re, ugyanis a gyomor nyálkahártyák fokozott irritációja miatt a gyomorsavtermelés is fokozódik, ami éhségérzetet vált ki. Egyelőre ennyi, remélem segítettem. Üdv minden olvasónak
40. Chiron
2011. aug. 3. 11:41

Sziasztok, kedves mindenki aki chili paprika kivonattal akar fogyni, olvassátok el a következő cikket, melyet egy kis keresgélés után az origón találtam.

Fogyókúra csípős paprikával (origo) 2011. 04. 26., 17:10

Ha csípős paprikával fűszerezzük ételeinket, csökkenthetjük az étvágyunkat, különösen, ha korábban nem használtuk rendszeresen a fűszert - derült ki amerikai táplálkozáskutatók vizsgálatából.

Richard Mattes és Mary-Jon Ludy, az Indiana állambeli Purdue Egyetem táplálkozáskutató központjának kutatói azt találták, hogy a csípős pirospaprika fogyasztása segít az étvágy kordában tartásában és fokozza a kalóriafelhasználást, különösen azokban, akik korábban nem használták rendszeresen a fűszert.

Korábbi vizsgálatokban azt találták, hogy a pirospaprika csípősségét adó kapszaicin csökkenti az éhségérzetet és fokozza az energiafelhasználást, vagyis a kalóriák égetését. Ezekben a vizsgálatokban azonban általában jóval nagyobb mennyiségű kapszaicint használtak, mint amennyi egy átlagember mindennapi étrendjébe belefér. Mattes és Ludy azonban olyan mennyiségű paprikát - maximum 1 grammot, vagyis körülbelül fél teáskanálnyit - használt, amely a legtöbb felnőtt számára tolerálható.

A Physiology & Behavior című szaklapban közölt vizsgálatban egy chilipaprika-félét, cayenne pirospaprikát használtak szárított, őrölt formában. A chilipaprikák a világ leggyakrabban használt fűszernövényei közé tartoznak, és legtöbbjük tartalmaz kapszaicint.

A fűszer hatására kevésbé kívánjuk a zsíros, a sós és az édes ételeket

A hathetes vizsgálatban 25 normális testsúlyú ember vett részt, akik közül 13-an szerették a fűszeres ételeket, 12-en pedig nem. Mindkét csoportban előre meghatározták, hogy a résztvevők mennyi csípős paprikát fogyasztanak szívesen, és ezzel az adaggal fűszerezték egyébként azonos összetételű ételüket: a fűszeres ízeket kedvelőkét 1,8 gramm, míg a másik csoport tagjaiét 0,3 gramm paprikával. A következő alkalommal valamennyien megkapták ugyanezt az ételt, ám ezúttal paprika nélkül.

A kutatók azt találták, hogy a paprikás étel fogyasztása után mindkét csoport tagjainak emelkedett a testhőmérséklete és több kalóriát égettek el, mint a paprika nélkül készült fogást követően. Továbbá azoknak, akik korábban nem fogyasztottak rendszeresen csípős paprikát, a fűszer hatására csökkent az éhségérzete, különösen a zsíros, sós és édes ételeket kívánták kevésbé. A fűszerkedvelő csoportban ezt a hatást nem tapasztalták, ami arra utal, hogy ha a szervezet hozzászokik a kapszaicinhez, az veszít hatékonyságából.

A kutatók szerint bár a csípős paprika fogyasztása önmagában nem elég a fogyáshoz, a fűszer használata egy könnyen megvalósítható, kis lépés, amit bárki megtehet az egészséges testsúly megőrzéséért. A jövőben érdemes megvzisgálni, hogy milyen hosszú ideig áll fenn a jótékony hatás, illetve hogyan lehet étrendi változtatások segítségével minél tovább fenntartani.

A vizsgálatból az is kiderült, hogy a kapszaicint nem érdemes kivonatként, kapszula formájában fogyasztani, mert az íz - a jellegzetes égő érzés a szánkban - fokozza az emésztésre, a hőháztartásra, az energiafogyasztásra és az étvágyra gyakorolt hatást. A szerzők kiemelik, hogy az ízek két különböző szinten hatnak: először is meghatározzák, hogy egy étel számunkra kellemes-e, és ezáltal befolyásolják, hogy mennyit eszünk belőle, másrészt különböző élettani folyamatokra hatva befolyásolják, hogy hogyan emésztjük meg az ételt, és milyen hatékonyan szívódnak fel és hasznosulnak a tápanyagok.

Én magam is szerettem volna rendelni mert logikusan szemlélve adolgokat hihetőnek és elfogadhatónak tűnt mindaz amit a Chiliburner -ről és Capsacin- ról olvastam. Azonban elolvasván a kommenteket és ezt a cikket, már nem is tűnik olyan jónak... Tegyen mindenki belátása szerint. Üdvözletem mindenkinek.

2011. aug. 3. 08:57
Hoppá, elnézést, nem volt igazam. Valamiért nem hozta fel a második oldal végét a keresésnél.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook