Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


2010. márc. 13. 19:27

Ez tök jó szórakozás !Jókat mosolygok a gép előtt, már ezért a társaságért megéri leszokni!A doki aki nekem felírta valószínű nem dohányzik mert lazán azt mondta egyek ugyanúgy, csak sportoljak többet,hát szerintem ez kevés lesz a nem hízáshoz.

Mi lesz velem 20a után, nagyon kíváncsi vagyok már várom de félek is.Erősek vagyunk!!!Ugye?

616. Hepcia
2010. márc. 13. 19:12

Igen, azt mások is mondták, hogy székrekedés is jelentkezhet...az sem egy kellemes dolog :(


Ha belegondolok mennyi mindenre fel kell készülni. Jaj nekünk :)

615. fbb53e1d99 (válaszként erre: 614. - Bogyóci)
2010. márc. 13. 18:39

nekem egyáltalán nem volt anyagcserém:) Már azt hittem, megőrülök:)A kedvetlenséget megerősítem...


Nyugtatótea:citromfű, macskagyökér, borsmenta..

2010. márc. 13. 18:35
Nekem akkoriban folyamatos rághatnékom volt és nem répát kívántam, az anyagcserém gyakorlatilag alig működött, szerintem valami emésztést segítő, anyagcseregyorsító gyógynövényt kellene szedni, hátha az segít.Én szerintem kocogni fogok már ha lesz hozzá elég erőm.Sokan írták, hogy fáradtak és kedvetlenek lettek, ja és valami nyugtató gyógynövény is kellene:)
613. Hepcia
2010. márc. 13. 15:04
A hízásnak én sem örülnék, ezért is akarok hétfőtől fogyózni. Muszáj lesz visszafogni magam, ha leteszem a cigit. Azon gondolkodom milyen új tevékenységbe kellene belefogni, ami lekötne. Jó lenne sem a cigire, sem a kajára nem gondolni :))
612. bogyóci (válaszként erre: 611. - Hepcia)
2010. márc. 13. 13:14

Igazad van, fogjuk az időre fő a pozitív hozzáállás!

Pár éve hét hónapig nem gyújtottam rá, borzalmas elvonási tüneteim voltak, módszeresen kivégeztem a felmosóvödrömet úgy felidegesítettem magam, utána jött az életuntság, semmihez sem volt kedvem,olyan volt mintha mindenki az ellenségem lenne+7kg-ot híztam, marha jó lenne ha a ch-val ez nem lenne!Döntöttem 20-án már nemdohányzó leszek!

611. Hepcia
2010. márc. 13. 12:45
Bogyóci, nálam is ez van. De a hangulatváltozás az időjárásnak is betudható. Főleg így tavasszal, amikor az emberek zsongnak...közben meg a hó esik :)) Szerintem mindenkit megzavar kicsit.
2010. márc. 13. 12:10

Köszi a biztatást, ma hányingerem van +ideges vagyok,tegnap vihogtam a jókedvtől nem tudom ez a gyogyi mellékhatása? Én még ki sem jelöltem a napot amikor leakarom tenni, ill. 20-21-én ez igy jó, vagy egy kicsit konkrétabb nap kell?Jó hülye vagyok mi,pedig már napok óta olvasom a tapasztalataitokat!

Nem nagyon akar csökkeni a napi cigi adagom, ez idegesít egy kicsit!

609. fbb53e1d99 (válaszként erre: 608. - Hepcia)
2010. márc. 13. 09:57

Várd meg, míg úgy érzed, nem kívánod..addig szívjad...egyszer eljön az idő, mikor már abszolút nem kell rágyújtanod.

A gyógyszertől nekem is voltak ilyen panaszaim..

608. Hepcia
2010. márc. 13. 09:43

Sziasztok!

Úgy gondolom, mint minden másban itt is lesznek sikerek és kudarcok.

A kudarcokat nem kell elitélni, nem vagyunk egyformák, és mindenki életében lehetnek olyan pontok, amikor feladja, nem bírja tovább.

Én is azok közé tartozok, akik könnyen feladják. Elég egy betegség, egy komolyabb stresszes időszak, vagy bármi...

Azért vagyunk itt, hogy egymást biztassuk, erősítsük, megosszuk tapasztalatainkat. Tanulhatunk egymás sikereiből, kudarcaiból.


Ma van a 11. nap. Még holnap cigizhetek, aztán le kell tennem. Nagyon félek tőle, még nem utálom eléggé a cigit :) A gyógyszertől 5 napja nem tudok éjfél előtt elaludni, hiába fekszek le akár 9-kor. Majd megpróbálom korábban bevenni.

Hányinger, meg egyéb tünet nincs még.

Kiváncsi vagyok mennyire leszek feszült, ha nem szívhatom. Mikor magamtól próbáltam letenni, akkor amiatt gyújtottam rá, mert majd elszaladtam az idegességtől :) És már a férjem is azt mondta inkább gyújtsak rá :)

2010. márc. 13. 07:17

Kedves Piros!


Dícsérendő dolog, hogy így állsz a dologhoz!

Nyilván mindenki így indul neki..én is ezt tettem, bár sosem hangoztattam, hogy "soha többé".

Két hónapig szedtem a CH-t, s mikor abbahagytam (idő előtt)pedig volt itt egy kedves társam, aki nagyon bíztatott, másnap hozattam cigit , s rágyújtottam. Ez már az 5. próba volt.

Gondolom, én voltam gyenge és nem tartottam ki!!


Ám soha ne mondd, hogy SOHA!


Sok sikert mindenkinek!!!!

606. andi6020 (válaszként erre: 605. - 36acf309ea)
2010. márc. 13. 06:39
Hát nem tudom, de én valahogy inkább Baromijókedv nézetét osztom. Ápr. 1.-én lesz másfél éve, hogy nem cigizek, de a mai napig nem mondom azt, hogy nemdohányzó vagyok. Nem tudom miért, de nem. Dohányzok, csak mostanában nem gyújtok rá.
605. 36acf309ea (válaszként erre: 604. - 79c3e6f2fb)
2010. márc. 12. 22:15

"Egyébként azt nem írom alá, hogy aki egyszer dohányos volt, az örökké az is marad, ez csupán egy közhely."

De jó, hogy ezt írod! Én is hallottam-olvastam ezt sokszor, de inkább éreztem kibúvónak, amolyan előre magyarázom a bizonyítványom ha majd rágyújtok féle dolognak. Megnyugtattál, igen, én nemdohányzó vagyok, és nem fogok visszaszokni soha! :)

604. 79c3e6f2fb (válaszként erre: 600. - Vocsokmadar)
2010. márc. 12. 19:31

Bár Revolutiontól kérdezted és bocsi, hogy belekaratty, de csak a következőt akarom mondani: Gondolj arra, hogy milyen volt, amikor még nem cigiztél. Milyen volt, amikor még nem hiányzott semmi ahhoz, hogy jól érezd magad. Majd most is olyan lesz ... :)

Elmondom neked, hogy én is ezektől féltem a legjobban, az ilyen jó érzést fokozó dolgok hiányától. És mi történt? Egyszerűen nem jut eszembe, hogy pluszként még rá kellene gyújtani - enélkül is jól érzem magam. Akkor én már leszoktam, ugye?

Egyébként azt nem írom alá, hogy aki egyszer dohányos volt, az örökké az is marad, ez csupán egy közhely. Ha valaki leteszi a cigit, abban a pillanatban nemdohányzóvá válik. Hogy visszaszokik-e, az attól függ, hogy mennyire érzi jól magát ebben az állapotban. Egy dohányos tulajdonképpen csak azért dohányzik, hogy elérje azt az állapotot, ami egy nemdohányzónak mindig a sajátja.

2010. márc. 12. 18:53

Szia bogyóci, sok sikert, mi itt vagyunk! :) Mindenképp számolj majd be a fejleményekről!


vocsokmadár: azért tutira ne várd ezt, vagy legalábbis nehogy elkeseredj ha nem így történik, én pl. egyáltalán nem undorodtam meg tőle, szívtam a kijelölt napig. Aztán a 14. napon nem gyújtottam rá, és csak annyi történt, hogy alig volt nikotinhiányom. Emiatt kell kijelölni a napot, ha nem tettem volna még ma is szívnám gyógyi mellett, és soha nem jöttem volna rá mikor kell odatennem azt a kis akaraterőt, hogy soha többé ne gyújtsak rá.


Ha megírjátok és megzenésítitek én kiadom és menedzselem! :)

602. bogyóci (válaszként erre: 600. - Vocsokmadar)
2010. márc. 12. 17:07

Sziasztok Mindenki!

Napok óta olvaslak benneteket,3 napja kezdtem el szedni a ch bogyót, eddig semmi extra nem történt, remélem lassan tényleg nem fogom kívánni a cigit!!

Olyan jó lenne ha az ember megundorodna tőle!

Jó benneteket olvasni, már alig várom, hogy leírhassam:x napja nem gyújtottam rá!

601. fbb53e1d99 (válaszként erre: 600. - Vocsokmadar)
2010. márc. 12. 16:47
Még 3-4 nap...
600. vocsokmadar (válaszként erre: 593. - RevolutioN333)
2010. márc. 12. 16:29

Hát igen, ha majd már reggelenként nem kell fuldokolni a köhögéstől a hálószoba és a fürdőszoba közötti úton, és remélhetőleg nem érzem majd a legpocsékabb ízt a számban az előző napi cigarettáktól, az önmagában is nagy élmény lesz.

Revolution, benned egy igazi kulináris költő veszett el. Szedjük versbe, amit írtál és én ígérem, megzenésítem. Egyébként minden szavad igaz és azoké is, akik bátorítást merítenek a szavaidból. Csak azt áruld el, ha a cigi nem, akkor mi igen? És mit csinálsz h e l y e t t e ? Amikor kijössz a repülőtéren a csomagkiadóból, vagy vége egy színházi előadásnak, esetleg ülsz a nyaralód kertjében (fű lenyírva, gyep és bokrok meglocsolva), tennivalód már nincs, friss napilapok és folyóiratok odakészítve és csurog a főzőből a friss délutáni kávé?

Ne értsetek félre, semmit sem kívánok jobban, mint leszokni és baj nélkül megérni a hátralévő időt. Csupán keresem az örömérzés-pótlékot, na meg az erőt az elhatározás megtartásához.

Mondjátok, mikor jön már, hogy rágyújtok és utálom? (Ma vagyok a 8. napon, a 2x1 mg első napja.)

599. RevolutioN333 (válaszként erre: 596. - Angyalka00)
2010. márc. 12. 16:19
Hát Angyalka! Sajnos volt egy nagyon komoly motorbalesetem, a legjobb barátommal aki nemmelesleg 2 gyermekes családapa... mindketten életben maradtunk, de azt az érzést nem tudtam másképp feldolgozni minthogy segítséget kértem alkohol és cigaretta barátunktól. Tudom ez volt a legnagyobb hülyeség dehát nem találtam más kiutat. Egyedül voltam, pont előtte vesztettem el a munkahelyemet ugyhogy.... De most ujra életvidáman és teljes elhatározottsággal lépek a leszokás megerőltető mezejére! És nagyon sajnálom hogy neked nem segített, de reméljük valami humánusabb és gyengébb eszközzekl sikerül megvaléósítani ezt a kihívást! Bizok benne! És fel a fejjel...
598. fbb53e1d99 (válaszként erre: 596. - Angyalka00)
2010. márc. 12. 16:01
Egy dohányos sohasem szokik le, csak abbahagyja..akinek szerencséje van, az egy életre leteszi, de mindig függő marad...
597. fbb53e1d99 (válaszként erre: 595. - 36acf309ea)
2010. márc. 12. 15:59

Szia, Piros!


Itt is megkérdezem, hogy rosszul láttam, vagy valóban 6 hét latt elszívtál 66 ooo ft-ot? Mert ha igen, az nagyon durva!

596. Angyalka00 (válaszként erre: 592. - RevolutioN333)
2010. márc. 12. 15:53
Szedtem és mindent.Multivitamint amibe minden volt,500 mgos c-vitamint,noni kapszulát és még búzafüvet is.Mikor jött az álmatlanság akkor még plusszba Remotivot is.Na és a teák.Hangulatjavitó tea,nyugtató tea.Ezekbe nem volt hiány.Voltam orvosnál és ő mondta hogy ezek a ch mellékhatások :( Elég furcsa volt hogy több mint 1 honap után jelentkezett.. De mióta nem szedem elmúlt minden rossz.Ha megkérdezhetem,mi vitt rá 3 év után hogy újra rágyújts???Akkor már nincs elvonási tünet meg semmi,akkor miért??Van több ismerösöm is aki 1-2 vagy épp 5 év után szokott vissza.De akkor már minek?
2010. márc. 12. 15:32
Revolution: Te komolyan kedvet csinálsz a leszokáshoz annak is, akinek eddig eszébe sem jutott! :) Jó, hogy itt vagy, ránkfér a pozitív hozzáállásod! :)
2010. márc. 12. 13:47

De jó lenne leszokni!:( De már 5-ször próbáltam, a fene essen bele:(

Úgy voltam, mikor nem szívtam, mintha fél ember lettem vlna. Éreztem azt is, h mi a fenének kelek fel reggel, hiszen nincs cigi:( Szóval tiszta lelkibeteg voltam...s mikor újból rágyújtottam, olyan boldog voltam, h madarat lehetett volna fogatni velem. Hülye egy érzés:(


Egyébként ezt a fórumot én indítottam anno nagy lelkesedéssel:(

2010. márc. 12. 13:37
Jah és csak ugy még egy észrevétel amiért érdemes leszokni a cigiről:) Nagy evő vagyok, de szigorúan a szó gasztronómiai értelmében. ÍÍmádom a különleges ízeket, fűszereket, újdonságokat. Egy példa: az egyik kedvencem a vadpörkölt (szarvas, vaddisznó stb..) de amikor cigiztem és most is hogy ciizek csak az ízek entitását, összességét éreztem... de amikor leszoktam? Igen akkor kiéreztem belőle szinte az összes összetevő zamatát, aromáját... egy új élményt jelentett amikor megéreztem benne a vörösbor mazsolás zamatátm az őszibarack rostjainak ízét, a babérlevél jellegzetes fűszerélményét. Egyszóval a nikotin sok olyan dolgot elfed előled ami igazán széppé tudja tenni a pillanatokat. És ezt alkalmazhatjuk az illatokra is:D Teljesen más illatokat érzal és máshogyan mint amikor dohányzol. Könyebben meg tudod különböztetni a virágillatokat, parfümillatikat egymástól:) Tudom ezek mind kicsi dolgok és ezek sokakat nem is érdekelnek (mint előtte engem sem) de higgyétek el ha sikerül leszoknotok egy fél év múlva gondoljatok erre:) Örülni fogtok minden ilyen dolognak:) És tudjátok milyen jó reggel felkelni köhögés nélkül? Tudjátok milyen jó ugy futni a boltig (amikor elfelejtesz valamit) hogy 100 méter alatt nem fulladsz ki? És mint nagymamám mondta annó, az öngyujtó meg a cigi csak arra jó hogy kiszakadjon tőle a nadrágyzseb:D és még azt is meg kelljen varrni:) Szóval több érv van mellette mint ellene alighanem, sok sikert mindenkinek!
592. RevolutioN333 (válaszként erre: 587. - Angyalka00)
2010. márc. 12. 13:20
Angyalka! Sajnálom a mellékhatások miatti "lemondásodat". De én személy szerint nem hagynám annyiba.. igen a szedést abbahagynám de első lépsben elmennék az orvosomhoz megbeszélni vele a tapasztalatokat, észrevételeket. Hátha tudtok rá valamit találni. Tudod, sajnos az is elképzelhető hogy valamelyik B-vitamin hiánya okozta ezeket a tüneteket(ugyanis ha utánaolvasol ezek a tünetek álltalában c,B6,B12 és magnézium hiányra is utalhatnak) ha alapból alacsonyak ezek a vitaminok a szervezetedbe akkor az csak felerősödik egy ilyen elég agresszív méregtelenítés során. De persze az is elképzelhető hogy a szervezeted védekezik így a gyógyszer ellen. Ezért ajánlanék egy orvosi vizsgálatot.
591. RevolutioN333 (válaszként erre: 589. - 36acf309ea)
2010. márc. 12. 13:13
Igazán nincs mit:) És igen ma elkezdtem szedni a gyógyszert, nem teszem le azonnal szívom teljes gőzzel ugyanugy mint eddig. Elvégre is hatást (szakmai jelentések szerint) akkor várhatunk, ha a szervezet csökkenti önmagába a megszokott "boldogsághoz" szükséges nikotin dózist. Én is mint te idekészítettem magamhogy egy doboz multivitamint és elkezdtem az én sajátos limonádé kúrámat is:) (hülyeségnek hangzik de nekem a natur citromlé erős:D így meg még egy kis szénhidrát is kerül belém:D). Már várom azt a napot amikor ujra eltelek azzal az érzéssel hogy már nem kell több.
590. vocsokmadar (válaszként erre: 589. - 36acf309ea)
2010. márc. 12. 11:48

Üdv. mindenkinek! Revolution, te egyszer már sikeres voltál, ismered a dörgést. Sok sikert! Angyalkát sajnálom, de bíztatnálak, eljutottál már egy szintre, ne add fel!

Ma kezdtem szedni a 2x1 mg-os dózist, egyelőre csak egy kis rossz szájízt érzek. A kijelölt nap talán nekem is hétfő, vagy esetleg korábban, vagyis ameddig a még meglévő néhány szál cigarettám kitart.

Majd tudósítalak benneteket. Üdv. és bátorság!

Vocsokmadar.

2010. márc. 12. 10:40
Revolution: köszi a tippeket, már napok óta jut eszembe alkalmanként, hogy szedni kéne vitamint, a beírásod hatására idekészítettem őket a gép mellé, így nem felejtem el! :)
588. 36acf309ea (válaszként erre: 587. - Angyalka00)
2010. márc. 12. 10:36

Angyalka annyira sajnálom :(

Pihenj rá és később, ha más módszerrel is, de ne add fel, látod most is mennyire erős voltál! Viszont most hagyj magadnak egy kis nyugit, biztos, hogy ha visszaesnék cigiznék jódarabig, hogy megnyugodjak és jöjjön az elhatározás. Szóval no para, cigizz nyugodtan, aztán később hajrá, erős csaj vagy Te! :)

Gyógyit én megköszönném, tartaléknak jó lesz, akkor nem kell kiváltanom egy levelet tarcsiba!

Címet küldök priviben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook