Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


2010. márc. 12. 09:52
Sziasztok!Angyalka sajnos bebukott,cigizek megint :( Most nem volt ott a bácsi akinek odaadtam volna a cigit...Nem birtam a mellékhatásokat,nagyon durva volt.Egyáltalán nem tudtam aludni,állandó hányinger,állandó rosszkedv.És még..Nagyon jó ez a gyógyszer tényleg le lehet szokni a bagóról de sajna én nem birtam tovább a mellékhatásokat,nem kivántam a cigit egyáltalán.Mióta nem szedem és cigizek nincs hányinger,tudok aludni és nincs rosszkedv.Ja és már nem kell zabálnom. eddig 6mgos cigit szivtam most mióta visszaszoktam 1mg-t.És majdnem ez is erős,pár szálat szivok csak el.pl annyira megszoktam hogy kávé mellé nincs füst hogy nem is cigizek kávé mellé,nem hiányzik.Nagyon köszönöm nektek a biztatást sokat segitett,föleg piros!Kitartást nektek!Maradt pár szem bogyó ha valaki kéri szivesen elküldöm. Niki
586. Hepcia
2010. márc. 12. 06:42

Hétfőn kell letennem végleg. Tehát még van egy hétvégém a dohányzásra :)


Üdv Revolution!

Köszönjük a tanácsaid, és neked is sok sikert az újbóli leszokáshoz :)

2010. márc. 12. 00:05
Sziasztok! Először is szeretnék üdvözölni és egyben sok sikert kívánnék minden leszokoóban lévő vagy már leszokott társat. A holnapi nap folyamán fogom elkezdeni én is a Champix kúrát! De már most meg tudok veletek osztani néhány tapasztalatot, ugyanis 3 évvel ezelőtt engem egyszer már sikeresen kigyógyított. Egy nagyon jó barátom ajánlotta annó a nálunk még szinte ismeretlen készítményt. Ő kinnt dolgozott külföldön és a cigi kinti hatalmas ára miatt használta ezt a gyógyszert. Nagy sikerrel. (hozzáteszem ott 95%ban tb-támogatott volt) Gondoltam, nincs vesztenivalóm feliratom, kipróbálom. Megjegyzem előtte amit lehetett kipróbáltam (tapasz, rágó, biorezonancia 2x, stb). Tehát gyógyszerszedés elkezdődött: az első két 3 napban semmi, utánna nem is vettem észre, csak felfigyeltettek rá hogy egyre kevesebbet cigizek, ugymond zavartak cigizni munkában otthon hogy te ijenkor rá szoktál gyújtani de olyan érzésem volt mint disco után szokott lenni hogy annyit elszívtam már nem kell... de ment igaz csak 5-6 szál. Aztán eljött a 9. nap: reggel felkelés-cigi...(nagynehezen elment 1) aztán 10 órakor munkában kávé + szokásos rágyújtás és minő meglepetés fél szálat el kellett nyomnom mert ojan telítettség érzésem volt.. "jójó finom finom de nem fér belém" érzés kapott el és onnantól 9 hónapig nem gyújtottam rá. Tudom tudom, akkor miért szoktam rá vissza mégis? Hát a kérdésre a válasz: sajnos baleset, munkahely és még sorolhatnám... de a lényeg nem az hogy én visszaszoktam anem az hogy annó képes voltam leszokni róla. És ebben nagyon sokat köszönhetek ennek a készítménynek. Egy két tanács a szedéshez: a gyógyszer csak idegi alapon hat de azt tudnunk kell hogy mint minden méregtelenítés ez is vitaminokat és külömböző anyagokat von el JELENTŐSEN a szervezettől, ezért én ajánlanék mellé valamilyen multivitamint(Supradyn,Actival stb..+C vitamin) és mégegy mivel a készítmény mégiscsak agyi úton gyógyít ezért minimális mennyiségben tartalmaz nyugtató hatású összetevőt is de ez mint nekem sem nem mindenkinek elég, ezért lehet mellé szedni Magne B6-ot ami segít csökkenteni az esetleges szorongást, fáradékonyságot, hányingert stb... Tudom, tudom most elmondtam kb 20000Ft-nyi vitamint, kiegészítőt de hidd el megéri 1-2 hónap és megtérül az ára! Ja, és a limonádét, vagy natúr citromlevet el ne felejtsd, redkívül felgyorsítja szervezeted méregtelenítését! Egyszónak is száz a vége, én ujra belevágok hisz nem csak bízok ebben a termékben hanem egyszerüen biztos is vagyok benne!! Sok sikert mindenkinek!!
2010. márc. 11. 21:48

Hepcia: szuperjó!! :)

MEnni fog ez! Mikor van a kitűzött napod?

Angyalka? Vocsokmadar? Remélem minden ok!

583. Hepcia
2010. márc. 11. 21:04

Sziasztok!

Azt hiszem kezdem érezni a gyógyszer hatását. Ha elszívok egy cigit utána mindig olyan rossz a szám íze, ma többször is félig elszívtam és elnyomtam.

Enyhe hányinger volt reggel, és este sokáig nem tudok elaludni. Remélem ettől több nem lesz, mert ez még elviselhető :)


Ti, hogy álltok? Nincs semmi gond?

582. andi6020 (válaszként erre: 581. - Vocsokmadar)
2010. márc. 10. 20:23

Szia!

Annyi mellékhatás volt, hogy a reggeli tabi bevétele után hányingerem lett. Nem is szedtem, csak 1x1 mg-ot, azt is délelőtt vettem be. Orvossal nem konzultáltam, egyedül okoskodtam ki az adagolást.

581. vocsokmadar (válaszként erre: 579. - Andi6020)
2010. márc. 10. 10:23

Kedves andi6020! Köszönöm, hogy beléptél és válaszoltál. Gratulálok a teljes sikerhez! Arra lennék kíváncsi, milyen mellékhatásokra emlékszel abból az időből, amikor elkezdted a napi 2x1 mg-ot? Kellett-e a kúra közben konzultálnod az orvosoddal valami miatt? Ha igen, milyen tanácsot kaptál?

Üdv.: Vocsokmadar

2010. márc. 10. 05:39

Hátha ez erőt ad:



Az Ön leszokásával kapcsolatos adatok:

www.dohanyzas.hu


2008/10/01 10:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

1 év, 5 hónap, 8 nap, 19 óra, 38 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 9956 db.

Az így megspórolt költség: 314400 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 9.956 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 19.912 gramm nikotin,

és nem mérgezte magát 59.736 gramm kátránnyal és 49.78 gramm szénmonoxiddal.

579. andi6020 (válaszként erre: 578. - Vocsokmadar)
2010. márc. 10. 05:37

Szia!

Lassan másfél éve, hogy elkezdtem szedni a Champix kúrát, és azóta sem dohányzom. Sőt, undorodok a cigitől. Sosem gondoltam volna, de így van!

Nagyon jó a gyógyszer, de nem győzöm hangoztatni, szerintem az a legfontosabb, hogy NE rakd le a cigit az első napon! Tapasztalataim szerint aki így tett, az el is bukott. hagyni kell dolgozni a gyógyszert. Én adtam magamnak időt, a 14.napon akartam letenni, de ha jól emlékszem, a 12. napon már nem cigiztem.

Nem tudom, mit írhatnék még, amit az előttem szólók még nem mondtak, de ha bármi kérdésed van írj, priviben is, mert ide nem sűrűn tévedek fel, lévén, hogy nem gondolok, a cigire. Na ez is egy jel, hiszen a leszokásom elején állandóan ilyen fórumokon lógtam. :-)))

Sok sikert.

578. vocsokmadar (válaszként erre: 577. - Ae57e21b16)
2010. márc. 9. 23:21

Mindnyájan csodálatosak vagytok, köszönöm! Csinálom tovább és bízom a sikerben. Az orvos, aki az első 2 heti adagot felírta, elmagyarázta, hogyan gátolja a gyógyszer az agyi receptorokat, amelyek a nikotin iránti vágyat befolyásolják. Az adagolást illetően annyit mondott, hogy pontosan tartsam be a gyár színes prospektusában (ott kaptam is egyet) és a kísérő betegtájékoztatóban leírt utasításokat.

Így is teszek, csak szerettem volna elébe menni a dolgoknak, ezért gondoltam: mi lenne, ha már előbb abbahagynám, mint a tájékoztatóban leírt 8. - 14. nap között? Egyelőre nem túl nagy a siker.

Én is szorítok nektek, hogy sikerüljön és ne szenvedjetek sem a mellékhatásoktól, sem pedig az elvonás tüneteitől. De azt nem ígérem, hogy többet már nem nyafogok nektek.

Mindenkinek üdv.: Vocsokmadar

2010. márc. 9. 22:50
Sziasztok! Csatlakoznék a Piros véleményéhez (azzal együtt én is, hogy mindenkinek szíve joga úgy csinálni ahogy szeretné, én mindannyiunknak szurkolok nagyon), de én is úgy gondolom, hogy az benne a pláne, hogy magától, kényszer nélkül teszi le az ember a cigit, mert már abszolút nem kívánja. Nekem úgy volt, hogy egyre rosszabbul esett, nem okozott semmi élvezetet, csak a büdös szaga maradt, amit sokkal jobban éreztem mint addig, és valahogy értelmetlenné vált az egész mozdulatsor. Valahogy így tudnám leírni. Már az első napon drasztikusan csökkent a mennyiség, és a kijelölt nap előtt pár nappal már abbahagytam. Olyan volt, hogy eszembe jutott a cigi, de rögtön az is eszembe jutott,hogy mennyire rosszul estek az utolsó szálak, ezért nem gyújtottam rá. Én már több módszert próbáltam, és mindegyikkel kínlódtam, ebben (eddig és remélem így is marad) az a csodálatos, hogy nem éreztem kényszert, nem kellett legyőzni önmagamat, hanem megundorodtam a cigitől. Ezért én - pusztán segítő szándékkal - azt javaslom, hogy a kijelölt napig cigizzen a leszokni vágyó, és adja meg az esélyt arra, hogy megélje azt a felfedezést, hogy jéééé, nem akarok rágyújtani, mert nem kívánom!
2010. márc. 9. 21:33

Vocsokmadar: hidd el segíteni szeretnék, és a jószándék beszél belőlem! :)


De felülvizsgálom amit az előbb írtam, tégy úgy, ahogy Te érzed, hogy Neked jó, látod, Angyalka is letette már a kezdetekkor, és még mindig nem dohányzik. A lényeg, hogy letedd, én szorítok! :)

2010. márc. 9. 21:30
Hepcia: nyugi, hatni fog! Rengeteg tapasztalatot olvastam, nagyon sokaknak sikerült letenni, és sokaknak nem, mert nem bírták a mellékhatásokat, de olyannal nem találkoztam aki azért nem szokott le mert nem hatott a gyógyszer! :)
2010. márc. 9. 21:29

vocsokmadar: "amit írtál, az logikailag összhangban van a ch leírásával, még meggondolom. Habár úgy is értelmezhető a leírás, hogy a ch úgy hat, hogy kikapcsolja a nikotin utáni vágyat, amellett, ha mégis szívod, nem is ízlik".

Ez nem logikailag van összhangban, ezt a gyógyszert így kell szedni, mert ez a hatásmechanizmusa. A gyógyszert úgy kell elkezdeni szedni, hogy dohányzol mellette és csak a második héten teszed le a cigit. A betegtájékoztató szerintem egyértelmű, bár csodálom, hogy az orvos aki felírta nem magyarázta el hogy kell szedni a gyógyszert.

573. Hepcia
2010. márc. 9. 21:24

Jó ezeket olvasni, mert már én is azt gondoltam nem fog az a gyógyszer hatni.

Nekem még ez a hét van a dohányzásra. Hétfőn kellene letennem...

572. 79c3e6f2fb (válaszként erre: 571. - Vocsokmadar)
2010. márc. 9. 21:03

Nekem a kezem nem okozott gondot, mivel sem a munkahelyemen nem cigiztem munka közben (kijelölt dohányzóhelyen csak), ill. otthon pedig az erkélyen szoktam bagózni, esetleg néha a konyhában az elszívó alatt, tehát ez nem hiányzott hogy a kezemmel nem tudok mit kezdeni.

Annál inkább nem tudtam mit kezdeni a számmal (obszcén gondolatok kizárva). Mondjuk ez meg is látszott rajtam, mert cirka 10 kilót szedtem fel, mióta leszoktam. Addig sem voltam egy anorexiás kinézetű, úgyhogy ez nem hiányzott.

A cigire visszatérve, szívd csak ne kínozd magad, idő kell a CH-nak, míg telítődsz vele és nem kívánod. Én a 10., kitűzött napon sem tudtam letenni, annyira kívántam, hogy majdnem belegebedtem, el is szívtam úgy 4-5 szálat aznap. Elhatároztam, ha így fogok szenvedni, akkor abbahagyom az egészet és elraktározom ezt is a sikertelen kísérletek közé. Aztán a 11. napon meglepődve tapasztaltam, hogy nem kívánom a cigit, de azért beleerőltettem magamba vagy 2 szálat. Aztán a 12. naptól nulláztam és könnyedén. Van, aki az elejétől megállja, de nem erről szól a dolog, nyugodtan cigizz még és járj el a használati utasítás szerint.

571. vocsokmadar (válaszként erre: 570. - 79c3e6f2fb)
2010. márc. 9. 19:48

Kedves lucrborgia, köszönöm a jelentkezésedet és gratulálok! Egy év, az már valami! Egyet árulj el: mit csinálsz a kezeddel helyette?

Üdv.: Vocsokmadar

570. 79c3e6f2fb (válaszként erre: 569. - Vocsokmadar)
2010. márc. 9. 19:37

Rengetegen vannak, akik leszoktak a CH, én egy vagyok közülük, már majdnem egy éve nem cigizek.

Igaza van Pirosnak, miért kell lopva cigizni, a tájékoztatón is az van, hogy az első héten lehet/kell cigizni, elvileg a második héten kell abbahagyni, de ha ennél későbbi az időpont ez sem baj. Én spec. a 12-iken tettem le.

569. vocsokmadar (válaszként erre: 568. - 36acf309ea)
2010. márc. 9. 18:21

piros75: amit írtál, az logikailag összhangban van a ch leírásával, még meggondolom. Habár úgy is értelmezhető a leírás, hogy a ch úgy hat, hogy kikapcsolja a nikotin utáni vágyat, amellett, ha mégis szívod, nem is ízlik. Más: te és ti többi ch-sok, ismertek valakit, aki a kúra végén jár, vagy esetleg végig is csinálta és l e s z o k o tt? Kommunikálhatnék vele?

Üdv.: Vocsokmadar

2010. márc. 9. 16:42

Vocsokmadár: nem teljesen értem, hiszen te még nyugodtan cigizhetsz, sőt kellene is, hogy cigizz, ugyanúgy mint eddig. Bár Angyalka pl. első nap letette, de azt mondják az "öreg champixosok", hogy akkor fejti ki a gyógyi igazán a hatását, ha menet közben undorodsz meg a cigitől (nekem mondjuk ez nem jött össze), és ahhoz pedig cigizni kell.

Te miért nem cigizel csak lopva? A ch-nak a lényege, hogy minimum 1 hét kell, hogy kellő mennyiség jusson a szervezetedbe, ezáltal csökkentse a nikotinhiányt. Ha már az első héten nem cigizel ch mellett akkor ugyanúgy szivatod magad és kívánod a cigit, mintha nem is szednél semmit...

567. vocsokmadar (válaszként erre: 564. - 36acf309ea)
2010. márc. 9. 16:14

Piros75! Köszönöm az érdeklődést, tegnap óta 2x0,5 mg az adag. Különösebb hatást eddig nem tapasztaltam, hacsak azt nem, hogy tegnap éjjel úgy aludtam, mint a bunda (a szokásosnál is jobban) és ma délelőtt néhány percig egy kicsit szédelegtem, de lehet, hogy ezeknek semmi köze a ch-hoz. A fórumozók bejegyzéseit olvasva tartok a mellékhatásoktól, ha majd már 2x1 mg lesz a dózis. Ami a cigizést illeti, egyelőre azt kell mondanom, szinte nincs is más gondolatom, csak az, hogy de szívesen rágyújtanék! Persze csalok is néha, mert szégyen ide vagy oda, időnként ettől-attól elszedek egy cigit és boldogan elszívom - és még jól is esik! Mi lesz ebből? Az elszántságom nem változott: abba fogom hagyni, de egyelőre nehéznek tűnik és nagy a kísértés, hogy vegyek egy doboz cigit és időnként lopva elszívjak egyet-egyet (eddig nem vettem).

Bíztassatok!

Üdv. mindenkinek: Vocsokmadar

2010. márc. 9. 13:03

Igen, sajnos tényleg igazi csodaszer, de nagyon sokan nem bírják a mellékhatások miatt. :(

Én viszont 3 hét múlva elkezdem letenni, úgyhogy majd beszámolok róla az mennyire nehéz, kicsit tartok tőle!

565. Hepcia
2010. márc. 9. 12:57

Igyekszek majd megcsinálni mindent, amit ott írnak, csak legyen jó az oldal :)


Beszéltem az egyik férfi ismerősömmel, aki szintén a ch-al akart leszokni. Sajnos ő is a mellékhatások miatt hagyta abba. A mája fájt tőle :(

Én eddig még semmit nem érzek, bár csak a 0.5-öst szedem.

2010. márc. 8. 21:43
Vocsokmadar mi a helyzet ch fronton? Már 2 szemet szedsz ugye?
2010. márc. 8. 21:42

Hepcia: lesz benne az első héten több teszt, amit meg kell csinálni, ilyen pl. a lépcsőteszt. Én ezt kihagytam, és utólag tökre bánom, mert érdekes lenne összehasonlítani későbbi eredményekkel.

Te még időben vagy, ne hagyd ki a teszteket! :)

562. Hepcia
2010. márc. 8. 21:38
Igen, már nekem is jó.
2010. márc. 8. 21:16
Hepcia: nálam már műxik! :)
560. Hepcia
2010. márc. 8. 19:05

Nekem sem jön be, pedig most kezdődött volna a program.

Na majd egyszer biztos megjavul..

2010. márc. 8. 12:49

Igen, tudom, írtad már, de az a fura, hogy nekem abban az időben bejött, ezért voltam kiváncsi hogy most másnál bejön-e? :(

Én szerettem ott az elmúlt napokat színezgetni, a tanácsai túl sokat nem értek :)

Akkor hajrá diéta, előbb utóbb csak elindul! :)

2010. márc. 8. 08:23

Nekem az első kb. 5 nap után már abzolút nem volt elérhető oldal :( Folyamatosan hibaüzenet jelent meg. Sajnálom, mert szerintem jó lett volna. Nemrég olvastam egy tájékoztatóban, hogy nyomtatásban is meg lehet kérni az elküldését. Lehet ezzel megpróbálkozom,mert amíg tudtam olvasni, jó kis írások voltak rajta.

Piros, nekem is folyt. köv. mától! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook