Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bili vagy pelus? fórum

Bili vagy pelus? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 4. 23:33

sziasztok.


Na akkor megnyugodtam, megvarom mar ezt a kis idot, nem eroltetem, ha keri akkor raultetem persze.

Igen nehez, amugy is ha otthon megy ferjhez az ember, akkor is beleszolnak, ha meg egy mas kulturaval talalkozunk, akkor neha megnehezebb...

Az olasz meg tobbszempontbol is az.

Nallunk azt meg nem irtam hogy mas gond is van, ..sajnos.

par honapja kezdodott, hogy gondjainkvannak a kkaivalm, sirva fajdalmasan kakilt..egybol lenduletbe jottrek anyosek, hogy biztos en adok neki rossz kajat,persze ..tudtam hogy nem, meg anyum mondta hogy elofordult nallunk a csaladban is .

A doktorno azt mondta virus mehetett ra, adott ra egy cseppet, amit olvastam ,hogy otthon nallunk is adjak a piciknek..de csak akkor jo ha kemenyet kakil, nallunk nem fugg ettol..aztan abbamaradt, most nemreg ota ujra:;(((


szornyu hallgatni ahogy szenved, neha egy orat is, nem tudom mit tehetnek :(

itt olaszul klizma a neve annak a kamillas glicerines cseppnek amit a fenekebe kell cseppenteni ,azzal kakil..de mar elore fel sajnos tolle, mondja is a nevet.multkjor kakilt siman, de utanna felve mondja klizma..nem ertettem hogy mit ert ezalatt, netan hogy utanna adom neki , mint buntetes, nem tudom.de gondolom neha mar ezert nem is mer kakilni ...

Sajnos igy meg jobban megneheziti a wc dolgainkat szerintem..

34. 2c2de63135 (válaszként erre: 32. - Carmen23)
2010. febr. 4. 22:17

szia! az én kislányom március végei, így megvártam még az ápilist, és kb májusban, mikor szép idő lett, kevesebb ruha stb, vettem neki egy bilit. Sőt a boltban együtt választottuk ki, büszkén hozta haza, akkor már elmagyaráztam mire való...(a legalapabb bilit vettem, semmi zenélős vagy ilyesmi!), aztán ráült ruhástul, talán először nem is akarta levetni a ruháját, és a pelusba pisilt a bilin. Majd mondtam neki, hogy a pelus nélkül kell belepisilni. És legközelebb mikor úgy gondoltam már régen pisilt, megkérdeztem mi lenne, ha megpróbálná, és sikerült. Aztán utána is sokszor, de néha persze a parketta is kapott, mert még nem tudta úgy szabályozni. kb 5-6.napon a kakit is odanyomta és ennyi, de az szerintem egy lelki nagy áttörés számukra, kisfiam azt nagyon sokáig nem akarta máshova, csak a pelusba, és ha tisztába tettem iszonyú visítást csapott(mintha attól félne valamit most elvettem tőle). Kislányom viszont 1 hét múlva már a Wc-n akarta csinálni a pisit és a nagydolgot is, minden szűkítő nélkül. Lehet szerencsém volt vele, hogy ilyen hamar és zökkenőmentesen sikerült átvészelni. viszont azt mondják, ha elkezdtük nem szabad visszatenni a pelust, akkor sem ha a szőnyegre stb sikerül, mert úgy nem tanulja meg, hogy nincs már pelus és meg kell tanulnia visszatartania a dolgokat. Kisfiam viszont októberi, így mire áprilisban elkezdtük, már 2,5éves elmúlott mégis ilyen nehezen tért át a Wc-re. De bilizni ő is kb 1 hétig bilizett, utána a Wc-re akarta. (A kaki már elsőre odament, mert mint írtam az kb még 3-4 hónapot váratott magára).

viszont neked nem könnyű az életed, ahogy így olvastam a leveleidet, egyedül egy idegen országba...az unokatesóm is olasz pasihoz ment hozzá, van is egy babájuk, de ugyanezen okok miatt ő már nem bírta tovább és itthon van a babával. Ott is beleszóltak az anyósék stb, pont ez volt a helyzet. (na ezzel nem azt akartam mondani, hogy te is itt fogsz kikötni, minden kapcsolat más, és mindenki maga tudja mit bír, de nem irigyellek!, amúgy hallgass magadra, ne anyósékra. )

33. Carmen23 (válaszként erre: 23. - Vickocza)
2010. febr. 4. 16:50

vickocza, teged is megertelek, latom sokunknak hasonlo gondja volt /van.. mintha ez lenne a nagy alltalanos szokas mindehol.. sajnos.bar nekem abbol van szerecsem hogy az anyja messze van, el sem merem kepzelni mi lenne ha kozel lenne..igy is szepen elrontotta a kedvem..alighogy megszultem kozoltem parommal senkit sem szeretnek egy honapig nallunk minimum

anyukam nem tudott jonni, neki is sok gondja volt akkor.

sajnos...

erre alig par het mulva jott az anyja..:((emlekezni sem akarok, ki hivta, nem volt szuksegem ra, en szultem, nem a parom, ennyire pofatlanok voltak, idegileg is nagy megprobaltatas az az idoszak, tisztan emlekszem, es akkor ok meg csak magukra gondolnak.Jol teszed, legyen a te elved, a sajatod, es mindneki mas meg torodjon a sajat eletevel.Sosem szabad egyik gyereket a masikhoz merni,..nagy butasag,

32. Carmen23 (válaszként erre: 17. - 2c2de63135)
2010. febr. 4. 16:45

Szia greta


Errol hallottam en is ,hogy koran visszamentek dolgozni .


Ez a masik dolog az anyatej, ami miatt mar az elso honaptol gyomoridegem volt..Ahogy mondon, en is 6 honapos koraig ezt adtam neki, de az elso honap elteltevel, elkezdte huzni aparomat, mhogy adjak vizet a gyereknek, honapokig veszekedtunk, az orra ala raktam inden cikket, sot a korhazban is megmondtak miert kene az ujszulottnek a viz, ha anyatejes..Hat mindegy eltellt ez is, nehez honapok voltak, a hulye, arcatlan emberek idegesitenek ,akiktol en nem kerek tanacsot, de akkor is ott vannak az ember nyakan.

Kislanyod hogy lett szobatiszta 2 evesen ? Mit csinaltatok? az enyem majus vegen lessz 2 pont, kicsit melegebb is lessz mar, meg pont a tnegernel lakunk, igy viszem majd mindig a partra, oda se kell..remele sikerul majd

31. Carmen23 (válaszként erre: 13. - Fdóri)
2010. febr. 4. 16:40
Hat remelem elhagyjuk mi is hamar..Nem akar wcre ullni kerdezgetem sokszor naponta de semmi..Hagyjam pelenka nelkul? OLyat is hallottam, hogy bugyit kell rahuzni, es ha be is pisil, ne vegyem le kicsit, aztan majd ot zavarja..
30. Carmen23 (válaszként erre: 12. - Sicike)
2010. febr. 4. 16:39

Szia Sicike .

Hat igen ,enyleg igazad van, errol en is sokat tudnek meselni..Tudom nem vagyok egyedul, sot masnak nehezebb, de akkor is kulfoldon egy kicsivel, 2 eve nem mentem haza tobb proglema miatt, es marha nehez volt, nem voltam felkeszulve amugy sem a babara, veletlen jott, persze ugyanolyan orommel vartuk, de lelkileg megsem voltam kesz, aztan egyedul maradni, ugye o dolgozott, mellette a barataival csavargott, minden ram harult egy idegen orszagban, szoval nehez.

Akkor gurulok be, amikor egesz nap itthon ulunk, egy lelket sem latok es legyunk oszintek mindenki tudja hogy nehez a kicsikkel, foleg ebben a dackorszakban, en amugy sem voltam turelmes sose nagyon..szoval vannak nehez napok, es akkor este epp hogy hazaesik parom, mar kapcsolja az internetet es a szulei ullnek ott, vacsorazunk kozben nezik mit eszunk, mit adok a kicsinek, kommentalnak persze mindenrol...Nagyon zavaro , de mar tulvagyok rajta, mert ugy alakitom a dolgainkat hogy a leheto legkevesebb alkalommal kelljen neznem oket.Kozoltem az anyukajaval is hogy nem szeretem ha beleszolnak a dolgaimba, finoman megmondva, de persze nem magara vette..

A nyelv nallubnk nagyon dominans ,lehetne egy masik topic is mar, de jobb nem :) Mas a helyzet, itt muszaly, de hatranya biztos nem lessz sot..Sokan vannak ket akar tobbn yelvu gyerekek, a parom is kulfoldi,a magyar a minimum amit tudnia kell, plusz olasz majd az oviba

29. Carmen23 (válaszként erre: 8. - Zelion)
2010. febr. 4. 16:33

Szia.


koszi neked is a tanacsot,valahol en is olvastam hogy idegileg a kicsik 18 honapos koruk korul ernek meg erre..Erre azt felelte az elettarsam, hogy akik csak varok es nem cisnalok semmit, mert mashol ezt mondjak? :(Hat sajnos nem ertunk eggyet sokmindenben, eleg nehez igy, foleg amikor en utannajarok, tenyleg mikor terhes voltam, igyekeztem elolvasni mindent, felkeszulni..

Erre ittvannak az okosok akik megmondjak mit hogy kell..

28. Carmen23 (válaszként erre: 6. - C95c921ae7)
2010. febr. 4. 16:31
Ige, hat veletlenul az allat rovatba kerult, keso este volt mar, nem figyeltem :-) Hat igen sok "allat" is besorolhato, foleg akik keretlen tanacsokat adnak :-))
27. c33bd8536b (válaszként erre: 26. - 2c2de63135)
2010. febr. 4. 15:42

Tudom, hogy azon a véleményen vagy.:) Azért írtam neked, mert te emlegetted a 30 évet. Az én gyerekem 25 éves, és már akkor is az volt a felfogás, amit leírtam. Veszekedett is velem az anyám eleget. Igaz, az enyém nem járt bölcsödébe.

És azt a "tudálékos" szöveget (amit nem én találtam ki!) meg azért írtam, mert sokan összetévesztik a szobatisztaságot azzal, hogy ha nagyon odafigyelnek a gyerekre, észreveszik mikor kell neki pisilnie, akkor bilire ültetik, és azt mondják, hogy Józsika szobatiszta. Nekem is volt barátnőm, aki óránként megpisiltette a fiát, és büszke volt, hogy nem kell pelenkázni. Aztán mikor a gyerek ovodába került, mindjárt baj lett, mert nem szólt, hogy neki kell, várta, hogy valaki óránként kivigye a wc-re.

26. 2c2de63135 (válaszként erre: 21. - C33bd8536b)
2010. febr. 4. 10:32
szia! ezt most nem értem miért nekem írtad, én is azon a véleményen vagyok, hogy ne erőltessük a szobatisztaságot, eljön annak a maga ideje. Én csak annyit mondtam, hogy az anyósok azért mondogatják(meg a lányok anyukája is, nem feltétlen csak anyós lehet), hogy már rég szobatisztának kell lennie, mert a mi krosztályunknál(én 33leszek) az anyukák nem 2 vagy 3 éves korig maradthattak otthon a gyerkőccel, ha jól tudom mindössze 6hónap szülési szabijuk volt, aztán irány dolgozni, szerencsére engem nem tettek ilyen korán bölcsibe, de 1,5évesen már az voltam, és anyukám is mondta én akkor már szobatiszta voltam...mert ha ő nem, hát a bölcsis néni "ránevelt" minket. Ettől függetlenül az én kislányom elmúlt 2 éves, amikor szobatiszta lett (igaz ez 1 hét alatt tökéletesen sikerült és nem húzódott el), kisfiam meg 2,5évesen kezdte és majdnem 3 lett mire tökéletesen elértük ezt az állapotot(már épp aggódtam, hogyan megyünk így oviba, amikor előtte 2-3 héttel nem csurizott már be sokszor). Szóval én sem erőltettem semmit.
25. dyoo
2010. febr. 3. 19:26
A kisfiam másfél évesen kezdte tanulni a szobatisztaságot,előtte nem is próbáltam mert szerintem nem lett volna értelme.Nyáron levettem róla a pelust és pár hét alatt rájőtt hogy milyen mókás "messze" pisilni.Volt mit takaritani utánna,de legalább tudatosult benne hogy folyik lefelé a lábán a pisi s az nem túl kellemes és mikor magától produkált,nagy dicséretet kapott ,s ez ösztönözte,sokkal könnyebben ment mint előzőleg gondoltam.
24. tündér74 (válaszként erre: 23. - Vickocza)
2010. febr. 3. 19:22

Egyetértek veled. Én is utálom amikor azt mondják, hogy ennek, meg ennek a gyereke már ennyi idősen szobatiszta volt. Kit érdekel?

A rokonok ellen csak egy valamit lehet tenni, nagyon határozottan le kell állítani őket.

2010. febr. 3. 19:14

Sziasztok!


Az én kisfiam áprilisban lesz két éves, és intenzíven érdeklődik a wc után. Mindig bejön, ha rajta ülünk, lecsücsül a fellépőjére, és csevegünk!

Az elmúlt héten nálunk volt unokahúgi, aki 3 éves lesz júliusban. Ő nappal szobatiszta, éjszaka pelusozzák még. Ő miatta a Levy is elkezdte a WC-re járást, olya szinten, h gondol egyet beront a wc-re ráteszi a szűkítőt, letépi a ruháit és csüccs! Legnagyobb meglepetésemre produkált is már bele mindent! Nálunk így kezdődött! Szerintem bőven ráér még erre!!!


A másik, h nálunk is anyós, illetve az ő édesanyja, a dédi egyfolytában osztoták az észt, h mikor, mit hogyan miért.

Levy még nagyon pici volt a pocakomban, amikor rendszeresen feszkó volt ezekből. Nekem volt egy elvem, amihez mindenáron ragaszkodtam!!!! Szerintük az mind hülyeség, mert 20-30 évvel ezelőtt is ez volt a módi, és mindenki felnőtt, meg bla, bla, bla.......


Ott tartunk, h ha nem muszály nem megyek, pedig kb. 5 percre laknak tőlünk!!!


Szerintem minden gyerkőcnél más és más, h mikor érik meg erre (vagy bármi másra). Úgy gondolom, h erőltetni semmit nem szabad, csakazért, mert BEZZEG más gyereke!!!



Kicsit hosszan írtam, bocsi. Talán a mondanivalóm érthető!

2010. febr. 3. 18:50
Az én kisfiam 29hónapos mi is próbáltku már a bikizést ráül de nem pisil bele.A sógornőm nekem is szólt az ő gyereke már ilyenkor szobatiszta volt.Pedig nem igaz mert az,hogy ő 2óránként vitte pisilni szerintem nem szobatisztaság.Nagyon sokszor még most is előfordul vele ha nem figyelmezteted akkor bepisil.pedig már 5éves lesz.Szerintem mindenkinél más és nem szabad erőltetni.Remélem őszre a fiam is szobatiszta lesz mert kezdjük az ovit.
21. c33bd8536b (válaszként erre: 17. - 2c2de63135)
2010. febr. 3. 17:01

30 évvel ezelött nem tudom, de 25 évvel ezelött már az volt az elfogadott, hogy egy egészséges gyerek kb.3 éves korára szobatisztává válik, ha szoktatják, ha nem.

A szobatisztává válás egy komplex folyamat, amihez egy bizonyos idegrendszeri fejlettség szükséges. Ez a körülbelüli 3 év.

Egy gyerekről akkor mondhatjuk el, hogy szobatiszta, ha:

1. észleli, hogy biliznie kell

2. emiatt abba tudja hagyni amit éppen csinál, játszik...

3. jelzi

4. vissza tudja tartani, ameddig elviszi valaki, vagy elmegy magától a wc-re, bilihez.


Ha lessük a gyereket, hogy vajon mikor kell pisilnie, és rohanunk vele, vagy ha óránként megpisiltetjük, az nem szobatisztaság. Ha öt percet késik az órád, már bepisilt:)

20. winny
2010. febr. 3. 15:27

Nem értem a férfiakat és az anyósokat sem!A gyerekek testvérként sem egyformán fejlődnek akkor minek a másik gyerekhez igazízani.A nagylányom azért lett egy éves korára szobatiszta,mert én szülni mentem és nyár volt anyu meg bűvészkedett a bilivel és pelenka nélkül volt (textil) ez nagy segítség volt,hogy csak a fiamra kellett mosni meg az éjszakait a lányomra.A középső fiam is hamar rászokott a bilire.Talán azért mert látta a nővérétől.

A harmadik fiam ovodai követelménynek megfelelt de kellett a pelenka az úton.

Sikeresen ő is stabil szoba tisztává fejlődött.Talán azért mert nem volt aki bilin ült körülötte.

A lényeg,hogy nem szabad erőltetni.

2010. febr. 3. 11:45

1 évesen még nem lehettünk szobatiszták. A kedves "öregek" azt hitték, hogy ha óránként ráültetnek minket a bilire és abba megy bele a pisi, az már szobatisztaság. Egy nagy fenét!

Ebben a korban a gyerek refexszerűen ürít. Még nem képes visszatartani a pisit, kakit. Ez kb. másfél éves-két éves kor körül kezd megtörténni. Én sem tudok mit csinálni, mert a kisfiam nagyon ragaszkodik a pelushoz, de nagyon érdekli a WC és rá is szokott ülni, persze ruhástul. De már előre szól, hogy kaka és elbújik valamelyik szobába.

Az óvodával kapcsolatban pedig annyit szeretnék mondani, hogy számos óvoda akad, amely nem ragaszkodik kényszeresen a szobatisztasághoz, és ilyen óvodában – a többiek hatására – a legtöbb bepisilő gyerek egy-kettőre szobatisztává válik.

2010. febr. 3. 10:56
bocsi az elírásokért, siettem, azért talán érthető
2010. febr. 3. 10:54

szia! ha a párod és az anyósod nem hisz neked, vagy hogy példálozol más anyukákkal, a netről nyomtass ki pár orvos által írt cikket a szobatisztasággal kapcsolatban és tedd az "orruk" alá.

naná persze a mi korunkban, már 1 évesen szobatiszták voltunk, hiszen anyukánk már 2hónap után dolgozott is, és az anyatejet sem 6hónapig ittuk, max 1-2 hétig, aztán jöhetett a tápszer!

azért eltelt már 30év, más a világ!

régen körmost adtak a gyereknek vagy széttörték rajta a vonalzót, ma azért már humánusabb elvek alapján is lehet gyereket nevelni.

(az én anyósom is közülte 3 hónaposan, mikor akarom már hozzátáplálni a gyerekeket és miért nem adok magában citromot a gyereknek!!! esküszöm először nem is értettem miről beszél! mondtam kedvesen, én ha nem haragszik 6hónapig csak anyatejet fogok adni az unokájának és ennyi. )

Amúgy nekem a kislányom 1hét alatt szobatiszta lett kb 2évesen, ksifiam a pisivel 2hétig küzdött, a kakit pedig még 2,5évesen is a pelusba volt csak hajlandó tenni! és most 3 éves (+3hónapos) és még sokszor becsurog a pisi, mert annyira belefeledkezik a játékba! kislányom viszont soha nem pisilt még be mióta szobatiszta, most lesz 5éves. de kisfiamat sem szidom meg soha, ha ilyen történik, csak figyelmeztete, hogy ne várjon az utolsó másodpercig, mert akkor "baleset" lesz a vége. Kicseréljük a pisis bugyit és ennyi. Türelem, minden gyerek más!

(a türelmet nem rád érettem, hanem párodra). Amúgy a gyereknevelés szerintem az anyuka dolga és nem a férjé, vagy az anyósé. Tanácsot lehet adni, de nem a maradi 30évvel ezelőttit...

kérdezd meg tőlük, őket miben zavarja, hogy a gyereken pelus van?

(Az éjszakai pelust kislányomnál is csak 3,5évesen hagytuk el, minek erőltessem, semmi kedvem nem volt éjjel 2kor ágyat húzni, amikor már folyamatosan száraz pelusok voltak, elhagytuk. Kisfiam tavasszal lesz 3,5éves, majd akkor elkezdjük, de lehet nyár lesz belőle. Kit zavar, ha este pelusban van? amúgy még ragaszkodik hozzá, az estihez, minek frusztráljam azzal hogy leerőszakolom róla..)

16. realbrigitte (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2010. febr. 3. 10:36
nekem kettő fiam 2,5 évesen lett szobatiszta, a 3. fiam pedig ovi előtt 1 héttelfogta és eldobta a pelust magától. korrában próbálkoztam velük, de semmi. bilire egyik se ült, inkább a wc-re, mert mi is odaültünk. ngem anyósom cseszegetett mindig, hogy mért nem szobatiszták még a fiúk. Amúgy, mindegyik előbb lett ágytiszta. éjjel nem kellett pelus 1,5 éves koruktól fogva.
2010. febr. 3. 10:32
2 fiam van,mind 2-ő 1.5-2 éves korára szobatiszta lett!ÉN meg engedtem nekik ,hogy a wc-re velem jöjjenek...persze bizonyos esetekbe!Sürün le cseréltem a pelust és mikor vele foglalkoztam csak,csupaszon hagytam, mikor látszott valami nem stimm,rá ültettem a wc-re!Nálam ez be vált!
2010. febr. 3. 09:58

Sziasztok!


Én úgy kezdtem a szobatisztaságra nevelést,hogy 13 hónapos volt a lányom,amikor először szólt,hogy "kaka". Akkor elővettem a bilit és mutattam neki,hogy ide kell pisilni meg kakilni. Innentől kezdve igyekeztem kialakítani egy rendszert,hogy mindig azonos időben ráültettem a bilire,mindig kötöttem valamihez pl. ébredés után,lefekvés elött,fürdés elött stb. Igazából nem volt jelentősége a dolognak,csak hogy szokja,ha esetleg sikerült a bilibe végeznie a dolgát,nagy örömujjongás volt. Aztán bejött a jóidő,17 hónaposan vettem le először róla a pelust. Hát semmi értelme nem volt,láttam,hogy nem érett rá,nem tudta visszatartani a pisit,össze-vissza csurgatott egész nap. Vártam egy hónapot,májusban újra megpróbáltam és már nagyon ügyes volt! Gyakorlatilag 2-3 nap alatt szobatiszta lett. De itt is következetesnek kell lenni,nincs olyan,hogy csak elmegyünk a boltba addig ráadom a pelust, mert akkor csak összezavarodik. Én onnantól kezdve akárhova is kellett menni nem adtam rá. Emlékszem a 18 hós oltásra is pelus nélkül érkeztünk,kicsit paráztam mi lesz,de simán ment minden és már nem pisilt be.

Minden gyerek más,azt majd te fogod látni rajta mikor érett rá.Ami fontos,hogy ráerőltetni tényleg nem szabad.

És ezeket a "jóakaratú" beszólásokat engedd el a füled mellett!Tudom abból mindig van bőven,meg csodagyerekekből a családban...Én is hallgattam,hogy fél évesen már bilizett a gyerek meg hasonló hülyeségek.

Sok sikert és mindenekelött sok türelmet! :-)

13. fdóri
2010. febr. 3. 08:52
Azt még elfelejtettem, hogy most 2,5 elmúlt. Éjszaka még pelusban alszik, szeptemberi ovira remélem majd leszokik erről is. Ha nem akkor sincs semmi baj. Nem ott tölti az éjszakát:)
12. Sicike (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2010. febr. 3. 08:34

Kedves Carmen!

Csak átfutottam amit ítál.

Kedves párodnak mondd meg szépen,hogy nem minden gyermek egyforma.

Egy 7-8 hónapos gyermeknek nem kell szoba tisztának lennie.Még két évesen sem.

Képzeld a lépcsőházunkban, a földszinti kislány úgy kezdte az ovit,hogy még éjjelre ott volt a pelus.

Nem történt tragédia.

Nem lesz több,különlegesebb egy gyermek ha minnél korábban tanul meg dolgokat.-sz.tem.

Én pl.egyik gyermekemnél sem akartam tudatosan előbb megtanítani semmit,mint ami a korától,fejlettségétől elvárható.

Sokan angolt taníttatnak,meg két féle nyelvet már csecsemő kortól......én személy szerint ennek sem vagyok híve,elsőként az anyanyelvét tanulja meg.....

És nagyon is igaz,hogy mindennek eljön a maga ideje.A gyermek maga fogja megutálni a pelust és veti majd le.....de ha valamit erőltetsz annál inkább nem fog sikerülni.

És két testvér sem egyforma.

Mama meg milyen jogon szól bele?

Köszönd meg a jó tanácsát,és a veszekedés forrásának is az okát.

Apuka meg ha ilyen okos volt,akkor meg beállhat a gyeremeke nevelésébe......

Ne haragudj meg rám,de ez olyan...- nincs is rá szó.

Minden rád hárul és még húznak is......???

A párodnak a legjobbat, a legszebbet kellene látnia a gyermeketekben,és mamának is,nem kifogásolni a dolgokat,főként ha nem is vesznek benne részt.

Értesd meg vele,hogy ha a gyermek érett lesz az elvárásokra minden menni fog simán.

Jó hogy azt nem várja el,hogy 6 nyelven beszéljen....

Egy ép gyermek sem maradt pelussal.....

Ovira szokták elhagyni, az a max.

Sok,sok kitartást kívánok neked.

Védőnőt kérd fel világosítsa fel apát és mamát.

2010. febr. 3. 08:30

Az én kisfiam 2,5 éves még van pelusa, de szobatiszta, mert mindig megvárja amíg ráadom a pelenkát és abba végzi a dolgát. Mert a szobatisztaság lényege nem az, hogy hova megy a pisi, meg a kaki, hanem az, amikor a gyerek már visszatartani képes.

A rokonokkal ne foglalkozzál, én már túl vagyok ezen. Egyszerűen nincs beleszólásuk a dologba.

A lényeg, hogy ne sürgesd a kislányodat, mert annál nehezebb lesz. Mindennek eljön az ideje. Sok ismerősöm van, aki kivárta a megfelelő időt, kb. 2,5-3 éves kort, de akkor a gyermekük 1 hét alatt elhagyta a pelust.

Tehát a lényeg, ne legyen központi téma a dolog.

10. fdóri
2010. febr. 3. 07:25

Az én kisfiam is elmúlt kettő, amikor először bilibe pisilt. Nyáron lementünk vidékre, (mert panelban lakunk), hogy majd az udvaron kisgatyában játszik, kiteszem a bilit, kérdezgetem... naponta 40x körbepisilte a teraszt. Eredmény 0, haza, próbálkozás... Aztán kiderült, hogy beteg, kórház 1,5 hét. Ott nekiállt bilizni(vittük magunkal). Ha jó kedve volt szólt, hogy pisilni kell, vagy ha minta kellett, azzal ösztönöztem, hogy milyen vicces lesz az Andi néni(nővér) a pisijét fogja vizsgálni:) Ez bejött. Egyébként zenélős bilije van, néha ez segített. Mostanában ha elmenetel előtt nem akar pisilni, azt mondom, hogy hátha pirosat pisil:) mert állandóan céklát eszik, néha előfordul hogy látszik a pisijén. Először szívrohamot kaptam, amíg rá nem jöttünk mitől van...

Szóval majd jön magától. Egy ismerősöm, pisi és kakimesét mondott agyereknek, ezt is ki lehet próbálni:)

Az anyósom engem is szekált, 9 hós kora óta, de nem hagytam magam. Szerencsére a férjem hagyta hogy én oldjam meg ahogy és amikor akarom:)



Sok szerencsét, kitartást:)

2010. febr. 3. 05:55
A pici fiam most 25 hónapos ö a wc felöl érdeklödött mindig.Mikor elkeztem levenni róla a pelust nap közben ez volt kb.18 hónaposan ö nagyon jó játéknak vette hogy össze vissza pisili a lakást:) ,azzal szórakozott hogy csurgatott picit a köre felmostam és megint odament és így tovább.Akkor abbahagytam mert ugye játéknak vette.21 hónapos volt mikor megint próbálkoztunk azóta szépen fejlödünk már nem veszi játéknak.De ez az én példám.Nálunk a tesóknak könnyü mert van kitöl ellesni a mit hogy csináljon.A lányom is azt csinálta mint már írtam hogy csak ült rajta és semmi,de eljön majd az idö amikor elég nagylánynak fogja érezni magát a bilihez.Eggyet tudok tanácsolni hogy nyugalom,és hogy sokat bíztasd:)Nem vagytok elkésve semmivel:)Sok sikert:)
8. zelion (válaszként erre: 7. - Carmen23)
2010. febr. 3. 05:46

Szia!

Szerintem se vagy elkésve semmivel. Én csak a saját példáimat tudom felsorolni hogy az én gyerköceimnél hogy alakult .Mivel én itthon voltam és vagyok is velük mindhárom gyerköcnél megvártam a 18.hónapot a bili v. wc bemutatására.A "mostmár" nagylányom 3 hónapig csak kerülgette ráült de semmi.Önála az vált be /és most lehet nevetni:OD hogy megmutattam neki hogy müködik a dolog:)Erre fel egy pár napra már használta.A középsö fiam is csak kerülgette és egy fél év biztos kellet neki mire bele pisilt ö nála a bugyipelenka vált be és a folytonos kérdezgetés hogy kell-e.

7. Carmen23 (válaszként erre: 2. - Laszlozsu)
2010. febr. 3. 00:54

szia.



Hat igen soksozr keri, de raull es tolja elore magat, azt hiszi jatek.. nemigen arra haszalja amire kene, szerintem nem erti meg...A wc szukito nem lenne jobb? anyum azt mondja a bili jobb neki, a masikhoz meg kicsi ..Nekem nincs tobb gyerekem, o az elso, es mar a kezdetektol sajnos megszenvedtem mert nem engetdem hogy masok befolyasoljanak semmiben..az anyosommal nem beszelek sose, interneten tartja vele a kapcsolatot, ezzel is kifejezve hogy nem kerek a tanacsaibol..Nappalra neha pelus nelkul hagyom de csak annyi az eredmenye hogy osszepisil mindent, nem szol..

2010. febr. 3. 00:51

Először meglepődtem, hogy az állatok rovatban van..:))


Ez mekkora butaság. Hiszen akkor még két éves sincs. Bőven ráér. És nem ilyenkor kell ezt próbálgatni, hanem majd a melegben , nyáron. Mikor kevés a ruha. Annyira gyerekfüggő ez. A lányom 19 hónaposan nappalra már szobatiszta volt, de a fiam csak két és fél évesen. Sok gyerkőc csak épphogy az ovi előtt teszi le a pelust, 3 évesen. Ezt tényleg nem szabad erőltetni, mert a stressz miatt a gyerkőcnek székelési gondjai lehetnek, esetleg később visszaesik és bepisil. Mint gyógypedagógus is ezt üzenem a párodnak, és anyaként pláne.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook