Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Textil vagy eldobható pelus fórum

Textil vagy eldobható pelus (beszélgetős fórum)


2021. márc. 6. 10:30
Eldobható praktikusabb,igaz drágább is.Én anno 1988-ban textilot használtam még a fiamnak.Csak akkor volt eldobható ha orvoshoz mentünk vagy félnapos kiruccanásra.
2008. jan. 26. 08:25
Szia! Megnéztem az oldalt nem rossz ez sem! Így már tényleg elgondolkodom hogy melyiket használjuk majd!
2008. jan. 25. 14:13
Akit érdekel, találtam egy másik honlapot, itt több féle is van: www.babanatura.hu.
2008. jan. 25. 14:11
Ja, egyébként a 16 hónapos gyerekem és a pelenkamosás mellett bőven marad időm szoptatni a kisebbet.
23. kostyi79 (válaszként erre: 14. - 3fd0f36a80)
2008. jan. 25. 14:07

Mi nem a monapelt használjuk, csak hasonlót. Angliában élek, így amit mi használunk, az Magyarországon nem kapható.

Először csak 1 db-ot vettem, kipróbálni. Mindenkinek más fajta válik be, így szerintem először érdemes kipróbálni. Jelenleg asszem 15-15 van használatban, külsőből pedig 8-8. (Kb)

A kisebbel már születésétől kezdve moshatót használunk. Eleinte nem a nadrágpelenkát, hanem csak egy betétet raktam a külsőbe, így nem volt olyan nagy a csomag.

22. kostyi79 (válaszként erre: 16. - Mágika75)
2008. jan. 25. 14:00

Milyen vegyszerre gondolsz? Az áztató vízbe teafa- és levendulaolajat szoktam rakni, mosni pedig mosódióval szoktam. Vasalni pedig egyenesen tilos ezeket a pelenkákat. Ellenben az eldobható pelenkák nehezen lebomló veszélyes hulladéknak számítanak.

Nem mondom, ha utazunk, akkor persze én is az eldobhatót használom. Hülye azért nem vagyok.

A kényelmet tekintve pedig szerintem sokkal kényelmesebb egy jól szellőző,természetes anyag a baba bőrén, mint egy műanyag zacskó.

És végül amióta áttértünk a moshatóra, soha nem volt pelenkakiütésünk, és semmi nem folyik ki. Az eldobható pelenkák között nem találtam ilyen jót.

2008. jan. 24. 09:17
Nem rosszat akar valóban de sajnos most sem veszi ki a részét a dolgokból ha megkérem! Ezért gondoltam hogy felesleges a textil!
2008. jan. 24. 08:46
Elolvastam én is amonapel-es honlapot, nem is tudtam, hogy ilyen létezik... Amúgy jó, tetszik.
19. 0c97fbb607 (válaszként erre: 9. - 3fd0f36a80)
2008. jan. 24. 08:43

Szerintem menj bele!:)))

A harmadik olyan alkalomkor,amikor nem nézheti a kedvenc műsorát,magától fog egy zacskó eldobhatóval hazatérni ,elhiheted:)))

18. böbe83 (válaszként erre: 17. - LoLiNa)
2008. jan. 24. 08:36
Azért szegény apukát ne szidjuk annyira, biztos nem rosszból akar textilt.
17. LoLiNa (válaszként erre: 9. - 3fd0f36a80)
2008. jan. 24. 05:32
ööö.. és mi az ő dolga? a parancsolgatás?? egyébként meg kihuzza magát a gyermeki "gondokból"?
2008. jan. 23. 20:24

Andinka!


A textil pelus mosásához vegyszer kell. Allergiás lehet rá az érzékeny bababőr.

Ha nem veszed észre, hogy a pelusban már van valami, akkor csíp, mar. Piros és pöttyös lesz a babapopsi, amit viszont újra be kell pelenkázni, ezért nehezen nyugszik meg a bőr...

Kényelmetlen a Babának és Neked is.


A Párodnak milyen érve van a textil pelus mellet, ezekkel szemben?


Könnyen beszélnek ezek a pasik... Amíg Te pelust mosol, vasalsz, addig Ő fog szoptatni???


NE HAGYD MAGAD!!! Vagy Te annyira felnőtt, hogy eldönthesd, hogy mibe akarod pelenkázni a gyermekedet!

2008. jan. 23. 20:11

En az eldobhatora szavazok, de a kornyezemben azt tapasztaltam, hogy sokan moshatora valtanak bilire szoktatas elott, ezzel segitve a gyereket.

Mivel a txtilpelusnal azonnal erzik hogy bepisiltek, tudatosul bennuk a dolog, es persze joval kellemetlenebb is szamukra, tehat onkent valasztjak inkabb a bilit.


Es persze tenyleg nagyon szuperek a textilpelusok manapsag! Nem maceras a dolog.

14. 3fd0f36a80 (válaszként erre: 12. - Kostyi79)
2008. jan. 23. 19:56
Először mennyit vásároltatok belőle? Mert amúgy jókat írnak!
13. ZITA9770 (válaszként erre: 1. - 3fd0f36a80)
2008. jan. 23. 19:50

Természetesen az eldobható.

Nem feltétlenül a drága márkás a legjobb

2008. jan. 23. 19:39
Mi moshatót használunk, két pelenkás gyerekem van, és nem töltöm az egész napomat mosással, vasalással, meg fertőtlenítéssel. A XXI. században a mosható pelenkák is tépőzárasak, és a legkevésbé sem időigényes tisztántartani őket. Szerintem nézz körül egy kicsit mielőtt döntesz. www.monapel.hu
2008. jan. 23. 19:18
remélem!
2008. jan. 23. 19:05

Ne aggódj, mert a végén úgyis le lehet beszélni erről. Először mondd, hogy csak az első pár hónapban, amikor még érzékeny a bőre, és neked is sok a gondod vele éjjel meg minden, addig legyen eldobható... Aztán már ő se akar majd másikat.

Egyébként is ebben csak az anya dönthet!!! Így is fárasztó egy bébi!!

2008. jan. 23. 18:30
Ezt mondtam én is! de ő azt mondta hogy majd én mosom vasalom meg fertőtlenítem mert ez az én dolgom! ő meg majd addig foglalkozik a gyerekkel! Jó mi?
2008. jan. 23. 17:05
rendben, legyen textil, de akkor ő tegye tisztába mindig, ő mosson, vasaljon, stb! közöld vele :) ja és szerintem nem mindegy mit érez a kis babapopsi..
2008. jan. 23. 15:27
naná,hogy eldobható pelus,ez a XI.század.
6. Mágika75 (válaszként erre: 4. - 3fd0f36a80)
2008. jan. 23. 15:17

Kérdezd meg a Párod, hogy mennyire szívesen mosná ki a kakis pelust! Fogadjunk, hogy rosszul is lenne, ha hozzá kéne érnie.

NE ENGEDJ az eldobható pelusból, ha azt szeretnéd használni. Neked kell vesződnöd vele.


Szegény unokanővéremnek az anyukája nem engedte, hogy eldobható pelust használjon, mert az drága... Egész nap csak mosott és vasalt szeény lány!

Az az idő, amit nem a Babáddal töltesz még drágább!


NE HAGYJD MAGAD!!!

2008. jan. 23. 15:08
A legjobb az lenne, ha végre az eldobható pelenkákat lebomló anyagokból csinálnák
2008. jan. 23. 11:19
Igen én is az eldobható felé húzok! Utazásnál kirándulásnál is praktikusabb! Az a baj hogy a párom pedig a textilt erőlteti! Pedig ahogy ismerem nem fogja tisztába tenni egyszer sem!
3. Mágika75 (válaszként erre: 1. - 3fd0f36a80)
2008. jan. 23. 10:43

Szia Andinka!


Azt az időt, amit a textil pelus mosásával, vasalásával töltenél mind-mind a Babával töltheted...

Szerinted textil vagy eldobható?

Ilyenkor azt mondom, fenébe a környezettudatossággal, akkor is az eldobható!


Jó egészséget!

Mágika

2008. jan. 23. 04:49
eldobható..
2008. jan. 22. 15:00
Szerintetek melyik a legjobb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook