Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet egy újszülöttnek már valami játékot adni, vagy célszerűbb valami praktikus ajándék(pelus stb.)? fórum

Lehet egy újszülöttnek már valami játékot adni, vagy célszerűbb valami praktikus ajándék(pelus stb.)? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. adel07
2009. márc. 27. 18:03

Mi a pelusnak örültünk a legjobban.

A rucikkal mindig csak a baj volt,a hosszú ujjú body és a vastag rugi nyárra voltak jók.3-6hós pólot kapott 10hósan stb.Nagybátyámék pénzt hoztak azon vettük a fülhőmérőt,az se volt rossz.

Én a pelus+kis játékra szavazom.

2009. márc. 27. 17:32

Pelus, esetleg kis takaró, vagy hálózsák. Ha tudod a méretét, akkor a rugi is jó választás. Személy szerint én a végig elől gombolosat részesítem előnyben, mert azt könnyű ráadni. Babakozmetikum is jó, fürdető, sampon, stb... Abba viszont vigyázni kell, mert egyes összetevőkre érzékeny lehet a baba. Az én kisfiam például a Jonhson-t nem bírta, csak a Gabit.

Játékot még nem célszerű venni és egy szülő úgyis jobban örül a használható ajándéknak.

2009. márc. 27. 17:24

Nekem hat hónapos a babám, mielőtt jöttek hozzánk látogatóba, mindig kérdezték a kolléganők, hogy mit hozzanak, amire az volt a válasz, hogy mindegy. Így megkérdezték, hogy milyen pelenkát használunk, és azt vettek. Egészen a 6. hónapig, nem is vettünk, mert mindig hozott valaki, ami nagy segítség a szülőnek, legalábbis nekem az volt.

De ha olyan a család, mindennek örülnek... A lényeg, hogy gondolsz rájuk.

2008. szept. 27. 21:02

A pelenka a legpraktikusabb, de fontos tudni, hogy milyen márkát használnak. /Én pl.nem örültem volna Pampersnek, mert Liberot használunk./

De a pelenka nem maradandó ajándék. Egy készségfejlseztő játéknál eszükbe jut, hoyg kitől is kapták.

2008. szept. 27. 20:19
A barátnőm babájnak hosszú újjú pólókat és pelust vettünk! Nagyon örült neki!
2008. szept. 27. 15:36
Sógoroméknak 2-3 hét múlva születik a babájuk. Én pelust, babaplédet, ruhaneműt vettem a jándékba. Vettem még 1.bébifotóm képkeretet. Játékot majd karácsonyra veszünk, most még nem sok hasznát venné a pici.
2008. júl. 31. 11:47
Érdemes a szülöktől érdeklődni,én nyári rugdalózót és fürdőlepedöt vittem ajándékba a szomszéd újszülöttnek.Játékot úgyis csak később tudja használni.
2008. máj. 1. 13:55
A barátnőmnek most 7 hetes a babája, én babakozmetikumokat és nyárra való rugit vittem nekik.
23. supin
2008. máj. 1. 11:09
Ha jó anyagi helyzetben vannak akkor játék de ha nem akkor ilyenkor jobb a pellus stb...De kérdezz rá milyet használnak.
2008. ápr. 30. 20:10
Pelusból sosem elég de márkásabat illik vinni amig pici 2-3 hónapos volt a babám én is márkásat használtam!
2008. ápr. 28. 20:18
szereintem lehet csak ne legyen kicsike az a jatek.
20. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - Süngombóc)
2007. dec. 25. 21:20
Ha a mama nem lusta, mint én, naplót írni.:)
2007. dec. 24. 19:06

Szerintem egy Baba napló is szép ajándék,s ha már a mama kitöltötte,úgyis a gyerköcé lesz....ha felnö megkaphatja ajándékba egy szülinapjára.

Ez a babának is mamának is szép ajándék,és árban is kedvezö.

De mindenki annak örül,amire a legnagyobb szüksége van....

2007. júl. 30. 22:13
Mi is a játéknak örültünk a legjobban, ami fontos azt a szülők úgy is megveszik... igaz kaptunk pelust is (nem márkátlant) ,de nem volt olyan jó mint amit elkezdtünk használni, így csak ott állt egy darabig, és végül kinöttük.
17. _kleo_
2007. júl. 30. 16:13
Mi a puha, plüss csörgőknek örültünk legjobban, pelenkát vettünk mi magunk. A csörgőkkel pedig legalább fél évig jól eljátszanak a picik. A nagy (2,5 éves) a mai napig imádja a bébijátékokat rámolni. Már egészen máshogy játszik vele mint egy csecsemő, de még mindig élmény neki.
2007. júl. 30. 07:26
Persze, hogy lehet, legfeljebb a szülő játszik vele. :)))))
2007. júl. 29. 21:15
Szerintem egy újszülöttnek a legjobb játék az apukája és az anyukája, akik minden hasznos dolognak örülnek. Még játéknak is, max később használja a baba, nem most.
14. Krysty
2007. júl. 29. 18:29

Szerintem is érdemes kipuhatolni mit nem vettek még meg, ha erre nincs mód akkor a pelus mindig jó mentőövnek.

Én pont a hetekben voltam ilyen gondban és mivel tudtam hogy más vesz pelenkát egy kapucnis fürdőlepedőt egy színes csörgőt és egy játszószőnyeget adtunk.

2007. júl. 29. 15:32
A pelus mindig bejön, divat a scrapbook, ha kreatív vagy. Az igaz, hogy a baba nem nagyon értékeli a neki vett ajándékot, ennek jobb, ha a szülők örülnek. Hasznos, de aranyos, mi ilyeneket visünk mindig...
12. Loni
2007. jún. 1. 09:03

Kérdezd meg a szülőket, mire lenne szükség.

Amikor ismerősi -baráti körben baba született, többen összálltunk, és egy pelenkázót vettünk. Nagyon-nagyon örültek.

Lehet, most érdemsebb "hasznos" ajéndékot venni. A picit 1-2 év múlva úgyis kényeztetheted játékkal.

11. mongi
2007. jún. 1. 08:26
Szerintem újszülöttnek még nem nagyon kell játék,de csecsemőnek már igen!:))
10. erikpipi (válaszként erre: 8. - Emily)
2007. máj. 31. 08:58
Ja, na ezt nem is tudtam:) Én még az elemesnél tartok. Vettem a gyereknek egy forgó lámpát vagy 6 elemmel működött. Persze megnézhettem volna mikor megvettem. Addig használtam, míg az elem tratott, egyébként ezek a játékok valóban egy két hónapig érdekesek. Az ikeában láttam nagyon praktikus ajándékokat, én is szoktam venni valami kis apróságot, és az sem baj, ha csak később használja a gyerek. Pl. A fa kisvonat sinnel kb. 2500 ft az alapkészlet, azt lehet bővíteni+pelenka ajándékba.
2007. máj. 30. 21:47
olyan játékot szabad csak eki a kezébe adni amit biztosan nnem nyel le Ilxenko szerintem inkább célszerű a praktikus ajándék Ildikó30
8. emily (válaszként erre: 7. - Erikpipi)
2007. máj. 30. 21:31
Ezek általában felhúzhatósak elem nélkül... :-DDD
7. erikpipi (válaszként erre: 6. - 42892ee56f)
2007. máj. 30. 20:58
MEg győzd elemmel.:)
2007. máj. 30. 20:32
Én annak idején olyan dolgoknak örültem, amiket "elhasználzunk", mint pl a popsitörlő, pelus, tisztálodási szerek,ezek úgyis kellenek. De az ágy fölé a zenélő forgóka, vagy a babakocsiba rakható csörgők is szép ajándékok, csak ezt 2 hónapig lehet hasznát venni, aztán a szekrény mélyére kerülnek.
2007. máj. 30. 20:17
A játszószőnyeg, a pihenőszék kicsit drágábbak, de a legjobb tényleg a popsitörlő, nagy csomag pelenka, esetleg egy kör rugdalózó, kombidressz. Érdemes megkérdezni az anyukát, minek örülne, és milyen márkát használ. Kaptam babafürdetőt -Dzsonzonost-, de a párom használja, mert én a fürdetőkrémet favorizálom...azért megköszöntem, hisz jó szándékkal kaptam :)
4. dee
2007. máj. 30. 20:14

Lehet zenélő forgót az ágy felé,vagy a kocsijára,kiságyra szép plüsst...Egy szép kis macikát.Cumitartó dobozkát,vagy cumisüvegtartót.

Ezer olyan dolog van amire a szülők sajnálják a pénzt,de hasznos.

Ilyen a pelusgyüjtő vagy a fürdőkádba a szivacs.

2007. máj. 30. 20:12
Azt gondolom, hogy a pelusnak mindenki örül, de természetesen én vettem már rágókát, kiságy fölé csörgőt is. Sőt amire talán nem mindenki gondol még az elején nagyon ötletes és jó ajándék lehet a tornáztató, mert már 3 hónapos kortól fölé rakható.
2007. máj. 30. 20:11
Szerintem kérdezd meg a szülőket, hogy mire lenne szükségük, az a legbiztosabb. Ha semmit nem mondanak, akkor vehetsz vmi forgót az ágy fölé, vagy rágókát, hamarosan hasznát veszik majd! :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook