Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bili vagy pelus? fórum

Bili vagy pelus? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 3. 00:47
Lehet, hogy nem is ezzel a témával van itt alapvetően baj. Nyugodj meg, az anyósodnak sem kell megfelelned. Önálló életetek van, s azt úgy élitek, ahogy akarjátok és tudjátok. Szeresse az unokáját, az a dolga, és ne elvárásokat támasszon vele szemben már ilyen csöpp korában.
2010. febr. 3. 00:46
Szia! Az én unokáim elmúltak 3 évesek, és éjszakára sajnos még mindig szükséges a pelus. Szerintem majd a nyáron, amikor kevés lesz a ruha rajta, biztosan szobatiszta fog lenni.
2010. febr. 3. 00:43

Ne torodj vele,hogy ki mit mondd.Nezd meg Magyarorszagon 3 eves kortol veszik be ovodaba a gyerekeket,mert addigra kell szobatisztanak lenni.

En 4 gyereket neveltem fel.Az idosebbik fiam,mar elmult 2 eves szepen beszelt,szavalt,de meg pelenkat hordott.Amikor a pelusba elvegezte a dolgat,akkor hangosan mondta,hogy bekakiltam.En merges voltam,hogy beszel,es nem szol.A kisunokam is,2 eves elmult,amikor mar bilibe vegezte a dolgat.Estleg megprobalhatod,hogy naponta tobbszor ra ulteted a bilire.Ne eroltesd,majdha

neki mar kellemetlen lesz,akkor a bilire fog ulni.

Ez olyan,mint az egyik gyerek elobb beszel,vagy elobb megy,mint a masik.

2010. febr. 3. 00:43

Nyugodj meg! Semmiről sem vagytok lemaradva sem Te, sem a kislányod. Ez valóban gyereke válogatja.

Nekem két fiam van, persze ők már nagyok. Anno mindkettő elmúlt 2 éves, amikor rászoktak a bilizésre. Először csak pisilés volt, s abból akkora hűhót csaptunk, szinte sátoros ünnepnap volt az első. Türelemmel, lassan, fokozatosan érett meg csak a dolog. Volt úgy, hogy fél napokat űcsörgött rajta, mellette guggoltam én és verseltünk, mondókáztunk közben, s az eredmény egy nagy nulla lett. Ha ahhoz hozzá tudod szoktatni, hogy kérje a bilit, akkor hamarosan megszületik az első eredmény. Ne hallgass semmi türelmetlen elvárásra. A kislányod tudni fogja mikor van itt az ideje, s ezt be is tartja.

2010. febr. 3. 00:33

Sziasztok.



Tudom ,hogy sokszor volt mar tema, kerdeztem is, de nem tudom egyszeruen hogy mitevo legyek , szeretnem a velemenyeteket kerni...majusban lessz 2 eves a kislanyom. Sajnos egyedul vagyok vele nagyon surun, kulfoldon elunk, a parom dolgozik, vagy mast csinal, igy ram nehezedik ,mint sok mas anyara is gondolom a gyerekneveles ugymond. De nagyon nehez, mert amikor valami nem ugy megy a gyerkoccel ahogy mas elvarna egybol az anyat veszik elo, persze o az aki nem csinal helyesen valamit, sosem mas..De ez egy masik tema lenne, :(

Szoval mar irtam is korabban, hogy egesz kicsi koratol kezdve a parom nyaggat a szobatiztasaggal..Akkor itt hasznos tanacsokat kaptam szerintem, hogy ne sietessem, eljon az ideje, ezt neki is elmondtam, de persze nem ertett eggyet, sot en nem gondolom jol szerinte, mint mindig.Nagyon sokszor veszekszunk emiatt mar belefaradtam, szerinte en vagyok aki nem akarom megtanitani ra:((

Pedig ez nem igaz, regota van bilije, jatekbol ra is ull de annyi, kesz..Wc szukitot is vettem, arra is raul, de pelenka nelkukl csak nagyon rovid ideig, nem akarja..Ilyenkor mit lehet tenni? az okos edesanya aki regota ismetli neki hogy miert nem szobatiszta 7-8 honapos kora ota. Ami elegge duhito, hisz nem tartozik ra.

Mit gondoltok ? Ti hogy vezetettek ra a kisgyereketeket? Tenyleg elkesek vele ? Azt olvastam hogy 18 honapos kora korul erik meg ra egy gyerek..de azt is hogy esete valogatja...van aki elobb van ki kesobb..Az meg a masik ami duhito, amikor parom anyja azzal jon hogy az o gyereke mar egy evesen szobatiszta volt :(ez nem azt jelenti hogy minen gyereknek annak kell lennie :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook