Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elmúlott 2 éves pelusos gyereket érdemes naponta vagy akár naponta többször is bilire, wc-re ültetni hátha átszokik, vagy nem? Szerinted? fórum

Elmúlott 2 éves pelusos gyereket érdemes naponta vagy akár naponta többször is bilire, wc-re ültetni hátha átszokik, vagy nem? Szerinted? (tudásbázis kérdés)


26. Miramax (válaszként erre: 24. - 5e48d37001)
2009. júl. 13. 23:49
Sebaj, mindig vannak olyanok, akik rákeresnek egyes témákra, ahogy most én is tettem. Ez a téma pedig mindig aktuális, én most próbálom leszoktatni a pelenkáról a kisfiamat, mert ha nincs rajta, pisil-kakil a bilibe, de magától még nem szól, ha valami van. Itt viszont kaptam egy pár jó ötletet.
2009. febr. 11. 14:28

Sziasztok! Azzal szerintetek bajom lesz ha az én fiam csak állva hajlandó a bilibe pisilni???? Ráültetni nem tudom ,mert rögtön sikít!!!

22 hónapos

Hogy fog belekakilni egyszer, ha most állva szokja meg?

2009. febr. 11. 12:09
JaH! Most esett le,hogy már nem aktuális a téma nem figyeltem a dátumot:-))
2009. febr. 11. 12:08

Szia,

Az én kislányom most volt januárban 2 éves, még nem beszél mondatokat,de a kakit már jelzi.Ilyenkor gyorsan levetkőztetem és rá a wc-re.Én nem erőltetek semmit,nem büntetem azzal,hogy rajta kell ülni órákat,de nem is tudnám rajta tartani annyira mozgékony.Minden gyereknél más,a barátnőméknél 2 és fél évesen lett szobatiszta a gyerkőc egyik napról a másikra.Mi fokozatosak vagyunk,előszőr kaki és reménykedek benne,hogy a pisit is jelezni fogja egy idő után.Nem merem erőltetni ,mert félek,hogy elmegy a kedve a Wc.től.Ha jön a jó idő és meztelenül fog szaladgálni,akkor majd rászokik magától.:-)

22. 5e48d37001 (válaszként erre: 11. - Stefisch)
2009. febr. 11. 11:59

kac-kac

,de poénos vakaki....

2009. febr. 11. 11:44
nem
2008. nov. 27. 21:09

Nekem a nagyobbik fiam (augusztusban volt 3 éves) idén nyár végén szokott le a pelusról, szinte az utolsó pillanatban, mert szeptemberben kezdődött az ovi. Már tavaly nyár óta próbálkoztunk,de esze ágában sem volt lemondani a pelusról. Aztán egyik napról a másikra, gondolt egyet, és nem kellett neki pelus. Úgy akart pisilni, ahogy apa, és csakis vécébe. Bilire nem volt hajlandó ráülni.

A pici fiam másfél éves, és abban reménykedem, hogy ő előbb leszokik a pelusról, mert már most hisztizik hogy ne tegyem rá. A bátyját mindig figyeli amikor pisil vagy kakil, és olyankor ő a bilin ül. Sikerül is produkálnia, igaz, eddig még csak a kisdolog ment.

Szóval szerintem nem kell aggódni, persze könnyen beszél az, akinek a gyereke már nem pelusos. De hidd el, erőltetni nem szabad semmit, minden megvan a maga ideje.

2008. márc. 29. 15:20
Az én gyerekem is nehezen szokott átt.Igaz amikor kráültettem a bilire vagy tetszett neki és szépen produkált is. Vagy nem akakrt rajta ülni és akkor hiába minden nem értem nálla célt.Nagyon okos és már akkor szólt mikor tele volt a pellus.Aztán elmentünk az oviba szét nézni,és mivel ott a gyerekektől látta a wc használatát azóta nem kell pellus.Nekünk szerencsénk volt,igaz közbe mindig ültetgettem a bilire kisebb, nagyobb sikerrel. De aztán szépen leszoktunk.
18. mihoca
2008. márc. 27. 06:59

persze

tedd csak nyugodtan de ne varj elosre masodikra semmit!

lassan jon el a hatas

2008. márc. 13. 19:31
Szerintem tedd wcre nyugodtan. Azt olvastam, ha a gyerek fogékony akár már akkor kezheted, amikor tud ülni. Azért nem ajánlom a bilit, mert utána arról is át kell majd szoktatni. Sokkal egyszerűbb gyből a wc
16. 89ae2d5455 (válaszként erre: 14. - Sodrak)
2008. márc. 13. 18:16

A kislányomnál ez nem volt probléma. Két évesen és két hónaposan egyik napról a másikra szobatiszta lett.


A majdnem kétéves kisfiamál ez nehézkesebb lesz. Próbáltam bilire ültetni de nem akarja..


Én is a nyarat várom amikor erre a célra beszerzett kisgatyákban fog szaladozni. Először biztosan jön majd minden bele..

2008. márc. 6. 09:48
Mi orán kezdtük! 10 hósan bilizett, 14 hónapos korától wc. Most kétéves és teljes mértében szobatisza.
14. sodrak
2008. márc. 5. 15:30
Mindenképpen meg kell probálni, de csak akkor, ha a gyermek nem tiltakozik ellene. Lányomnál ez nem jelentett gondot, ő minden új lelkes kipróbálója a mai napig is. Fiammal már adódnak problémák.Most 2 éves, de várom a nyarat, amikor levehetem a pelust. Nem mindig hajlandó a wc-re, bilire ülni. Nem is erőltetem.Most levenni egy kicsit macerás, sokszor megy a folyó illteve szilárd dolog a harisnyába, nadrágba.
2007. dec. 29. 20:07
Szerintem erdemes,az en fiam magatol szokot att a wc-re,megtetszet neki es a pelust csak ejszakara hasznaltuk.de hamar tiszta lett.
12. _kleo_
2007. szept. 25. 14:42

Nekunk fel nap alatt szobatiszta lett. Egyik hetfon levettem rola a pelust, delelott csorgatot ide is, oda is, aztan megpisiltettuk az osszes plussallatat a bilibe (fele tartottuk es mondtuk hogy 'pssss'), utana jo alaposan megdicsertunk minden allatkat. Del korul a gyerkoc is rault a bilire es belepisilt. Azota nincs vele gond. 2 nap mulva mar utcan is pelus nelkul volt. Persze meg nehany honapig becsorgott neha ha idegen helyen voltunk vagy nagyon belemelegedett a jatekba, de gyorsan ment. Ja, es en nem adtam ra gatyat, pucer altesttel jarkalt eleinte. Persze nyaron ez nem volt gond.


En a helyedben megprobalnam, ha nagyon nem megy, vagy nagyon nem akarja akkor hagyd, majd par honap mulva ujra probaljatok. Lenyeg hogy sose szidd, csak dicserd. Minel tobb a pozitiv elmeny a bilizessel kapcsolatban, annal gyorsabban megy majd.

2007. szept. 25. 05:22
Két éves elmúlt pelusos gyerek. Így a kérdés egyértelműbb. Elmúlott 2 éves gyerekkel már nincs mit kezdeni. Az elmúlott és az elmúlt között óriási a különbség! Nemde? :))
2007. szept. 19. 19:04
Szerintem ráültetheted a bilire a gyereket. Én levettem a pelust róluk, és bugyit adtam rájuk. Eleinte mindig kérdeztem, van-e pisi, egyéb. Akkor kb. fél óránként odavittem a bilihez, és ha sikerült, mert kellett neki, nagyon megdicsértem. Ha nem, akkor később próbáltam. Nem mondom, hogy 3 nap alatt sikerült, de én nem hagytam abba, hanem szépen nyugisan ezt folytattam, amíg szólt, hogy pisi lesz. Kb 2 hét volt húzós, utána már előre jelezte, hogy pisilni kell. 2 éves elmúlt, mikor elkezdtem. Nem siettettem, de pelust csak éjjel adtam rá. Eleinte napi 10-szer is átöltöztünk. De, megérte.
2007. szept. 19. 15:58

Nálunk mindkét fiam 1-1 hét alatt szokott le a pelusról.Ráadásul biliről hallani sem akartak,csak a WC.-pont,mint a "nagyok".

Bármikor utánunk jöhettek,megnézték mit csinálunk,soha nam csináltunk belőle titkot.

Aztán megkérdeztem ,akarja -e kipróbálni,és és mindíg így volt ez,mikor ott voltak.Egyszer csak benne voltak a buliban,majd néhány alkalom után "produktum" is volt.

Eleinte csak pisi,aztán a kaki azért ment a Wc-be,mert tetszett nekik,hogy utána ők fújták az illatosítót.De csak kakinál.

Nem erőltettem soha, 2 és 2,5 évesen szoktak le.

Ha van időd,ne sürgesd!

2007. szept. 19. 14:23

Senkinek nincs több tanácsa? Ötlete? Tapasztalata?

:(


pedig szívesen várom a hozzászólásokat!!

7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Teleki_2007)
2007. szept. 18. 17:46
Köszi! :O)
2007. szept. 18. 17:18
Megint itt vagyok, erőltetni semmiképpen nem szabad.Nálunk sem az első próbálkozásra sikerült.Mikor egyszerűen nem volt hajlandó ráülni akkor nem erőltettem, hagytam , várrtam és próbáltuk később.Persze nyáron egyszerűbb, mert csak kis bugyicsere ha jó meleg van és baleset történik.Én szem elé szoktam tenniu a bilit, mindíg ugyanoda és volt,hogy ő kérte ülherssen rá. Ha sikerült nagyon megdícsértem, ha nem akkor majd legközelebb sikerülni fog, nincs semmi baj.Ehhez is jó sok türelem kell és kitartás.Sok sikert:)
5. M_Marcsa (válaszként erre: 4. - Hurvinyek)
2007. szept. 18. 17:09
Hogy csinálták?? Hogy 3 nap alatt megvolt??
2007. szept. 18. 16:18
Nővérem gyermeke, aki most 5 éves 2 és 3/4 éves volt, mikor szobatisztaságra nevelték, mert akkor volt nyár, és 3 nap alatt szobatiszta lett. Szerintem próbáld ki 3 napig, ha nem megy: ne erőltesd, még nem érett a szobatistaságra, és pelenkázd továbbra is, és próbáld újra később.
2007. szept. 18. 16:18
Szerintem is érdemes.Nekem a nagyobbi fiammnál a védőnőm azt tanácsolta,hogy először mindí kössem valamihez a bilizést.Tehát úgy értem,hogy mondjuk felkelés után,mondjuk a reggeli majd a délutáni felkelés után.Nekem ez bevállt és kétéves kora körülre már nem kellett nappalra pelus.Szobatiszta lett.Persze az ágytisztaság az más nálunk később jött.NAgyon dörög az ég, kikapcsolom a gépet majd még jövök...
2007. szept. 18. 16:12
Érdemes,ha mutat hajlandóságot,ha nem,akkor én nem erőltetném,nincs még elkésve.
2007. szept. 18. 16:09
Elmúlott 2 éves pelusos gyereket érdemes naponta vagy akár naponta többször is bilire, wc-re ültetni hátha átszokik, vagy nem? Szerinted?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook