Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Betegség fóbia, Szorongás, Pánik? S.O.S fórum

Betegség fóbia, Szorongás, Pánik? S.O.S (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
83. Cukkancs (válaszként erre: 80. - C0dfe81001)
2012. nov. 20. 22:29
mit jelent "agorafóbia"?
82. Cukkancs (válaszként erre: 79. - C0dfe81001)
2012. nov. 20. 22:29
párom is mindig mondogatja: sportoljak, meg ha lesz melóm jobb lesz. és hiszek is benne. a tanulás sose ment, idén érettségiztem, most nem járok suliba, elég rosszak a jegyeim... de ősszel megpróbálom, csak mos sok lett volna, addig viszont melóval szeretném lekötni magam és elszabadulni a szar családomtól.
81. Cukkancs (válaszként erre: 77. - C0dfe81001)
2012. nov. 20. 22:27
jól hangzik, apum könyvesboltban melózik :D majd vmi kamuval elkérem :D nem akarom h tudják
80. c0dfe81001 (válaszként erre: 60. - Cukkancs)
2012. nov. 20. 22:21
Lehetséges, hogy nálad a pánikbetegség mellé agorafóbia is társul, ami nem ritka eset.
79. c0dfe81001 (válaszként erre: 71. - Cukkancs)
2012. nov. 20. 22:19
A legrosszabb amit tehetsz, hogy úgymond nem csinálsz semmit. Ha tudsz munkát vállalni akkor az nagyon jó lenne, de ha az nem megy akkor valami elfoglaltságot mindenképp keress magadnak. Sport a legjobb, de lehet az bármi amit szívesen csinálnál és örömöt lelnéd benne.
78. c0dfe81001 (válaszként erre: 70. - Cukkancs)
2012. nov. 20. 22:16

A legtöbb pszichés betegség oka visszavezethető a gyermekkori traumatikus élményekre.

Azért nagyon fontos a pánikbetegséget kezelni, mert ha nincs megfelelően kordában tartva okozhat tényleges szervi betegségeket is. Legtöbb esetben magas vérnyomás és szív betegségek alakulnak ki.

77. c0dfe81001 (válaszként erre: 69. - Cukkancs)
2012. nov. 20. 22:13
Mivel pszichológusnak készülök nagyon sokat olvasok a témában. Van egy jó könyv, ami a laikus számára is érthetően leírja pánikbetegséget és az egyéb pszichés betegségeket. Nagyon sokat lehet belőle tanulni én csak ajánlani tudom. Az a címe, hogy A lélek betegségei. Osiris kiadó adta ki.
76. Cukkancs (válaszként erre: 75. - Nituska5555)
2012. nov. 20. 20:07
az lenne a legjobb :/ nagyon kifárasztanak a rohamok és félek h tényleg vmi szívbetegségem leehet miattuk
75. Nituska5555 (válaszként erre: 74. - Cukkancs)
2012. nov. 20. 19:41
Hát nincs mit. Bárcsak e lenne semmi bajunk!!!
74. Cukkancs (válaszként erre: 72. - Nituska5555)
2012. nov. 20. 19:32
köszi :D
2012. nov. 20. 19:30

1000Ft-ért vannak jó kis homeos szerek...tudom mert nekem sincs pénz rá. :-\

Én is felmalmoztam egyenként őket. :-D

Csak akkor szopogattam ha úgy volt...mert skkor egy hónapba nem tartott volna ki ugyanígy voltam a Magne B6-al csak akkor vettem be. Most iszogatom ezt a lötyit...

Régen volt ez a kristàlygombám még kaptam anno. Azt is iszogattam igaz elég volt az íze miatt. :-D De sok mindenre jó

72. Nituska5555 (válaszként erre: 71. - Cukkancs)
2012. nov. 20. 19:18

Meditálás!!!!

Vagy amiket nekem is írtak :-)....sport, elfoglatság

2012. nov. 20. 19:06
nincs valami "pénzmentes" megoldás ami egyenlőre segíthetne rajtam? míg nem jutok orvosi segítséghez.
70. Cukkancs (válaszként erre: 66. - C0dfe81001)
2012. nov. 20. 19:05
igazad leehet, mindig nyomás alatt voltam szüleim miatt, meg tesóim miat állandó volt a stressz. mindig arra gondolok h én vagyok hiper érzékeny. volt barátom csapta ki a biztosítékot. szüleimre nem számíthatok, nem is tudnak a pánikról. de mostani párom megért és számíthatok rá, egyedül nehezebb lenne.
2012. nov. 20. 19:01
nagyon köszön a sok segítséget, máris jobban megértem így a rohamaimat :) orvosra meg iesmire most nem futja, nincs munkám. de ez lesz az első amit megoldok.
2012. nov. 20. 18:15

napraforgó4:

Így most már kezdem érteni a betegségem okát.

67. Nituska5555 (válaszként erre: 66. - C0dfe81001)
2012. nov. 20. 18:12

Mégis hogy mondják az idősek: " Neked nem lehet semmi bajod mert még gyerek/fiatal vagy" :-(

Ma is tornáztam egy cseppet, minden csontom ropogott :-) kiestem a formából...

66. c0dfe81001 (válaszként erre: 62. - Cukkancs)
2012. nov. 20. 18:04

Persze.

Azok, akik kisgyermek koruk óta rendszeresen stressz , nyomás, félelem alatt éltek először szorongani kezdenek és mindentől félni kezdenek és csak 15-20 éves korukban válnak pánikbetegekké, mert ebben a korban jöhet ki legelőször, tehát inkább a fiatal korban szokott kialakulni. Egy folyamatos, intenzív több éven át tartó stresszes életmód (volt párod) csak hab a tortán. Lehet, hogy ez kezdte aktiválni.

2012. nov. 20. 17:54

Nekem is este volt inkább.

Mostanába zaklat napközve is. :-(

Pesten biztos van jó pszichológus oda még én is elmennék.

De a pszichiáterhez nem fűz jó emlék ..ír fel kedélyjavítót + nyugtatót....

Inkább akkor orbáncfű csepp, Sedatif PC, Magne B6...mindegy csak homeos legyen...

Vagy levendula illóolaj...stb...

64. Cukkancs (válaszként erre: 63. - Nituska5555)
2012. nov. 20. 16:33
lehet mostanában azért jön elő sűrűbben, mert egy szörnyű szakaszévfordulója van... nem tudom. de nekem általában este jön,pedig azt írta egy oldal, h éjjel ritka:/ csak orvosi segítséggel küzdhetem le?
63. Nituska5555 (válaszként erre: 62. - Cukkancs)
2012. nov. 20. 15:48
Sajnos ez egy szörnyű lappangó betegség...elég egy szikra ami a lelkünket bántja és jön. :-(
62. Cukkancs (válaszként erre: 61. - C0dfe81001)
2012. nov. 20. 15:12
tarthat évek óta? azóta sűrűbben jelentkeznek ezek a "rohamok" mióta a volt pasim bántalmazott.
61. c0dfe81001 (válaszként erre: 60. - Cukkancs)
2012. nov. 20. 09:51
Ez egyértelműen pánikbetegség. Sajnos.
60. Cukkancs (válaszként erre: 56. - Nituska5555)
2012. nov. 20. 09:44

Van, h spontán rám tör a félelem:reszketek, hevesen ver a szívem, lezsibbadnak a végtagjaim, légszomjam van, szédülök, és nyomást vagy égést (v mindkettőt) érzek a mellkasomban. Néha úgy érzem ott maradok és alig veszem észre mi folyik körülöttem, van h páromra se tudok figyelni (arra h mit mond).

A Keletinél szoktam nagyon félni, Örs vezért téren, meg a nagyon ahngos dolgoktól(zene,vonat stb.)Párszor elájultam. nagy vonalakban ennyi.

Szerinted? :/

már nagyon aggaszt, párom is kivan, h nem tud mit kezdeni velem. 20éves vagyok, nem tom számít e de átmentem pár rossz dolgon...

2012. nov. 20. 01:09

Találtam egy tesztet a kényszerességre, megcsináltam és ez jött ki:


23-31 pont: Nagyon „kényszeres”

természetű ember vagy. Félelmet,

aggodalmat, szorongást érzel amiatt,

hogy nem fogsz megfelelni saját

elvárásaidnak, hogy nem vagy képes

hibátlannak, tökéletesnek lenni –

emiatt folyton ellenőrzöd önmagad.

Ráadásul hasonlóan szigorú mércét

állítasz mások elé, amivel nem

könnyíted meg partnered, családod

életét. Legszívesebben steril műtőt

csinálnál a lakásodból, mindent szép

rendben, szabályosan a maga helyén

megőriznél, mindent pontos

szabályok szerint a maga idejében

végeznél el. Ez a maximalizmus

ugyanakkor kellemetlen neked,

szívesen szabadulnál tőle, de nem

vagy képes rá, ráadásul a gyakori

önellenőrzés sem nyugtat meg. Az

ilyen természet mögött rendszerint

régi csalódások, kudarcok, önbizalom-

hiány rejtőzik.

58. Nituska5555 (válaszként erre: 57. - Ee1dc9ba06)
2012. nov. 20. 00:58

Ezt a kényszerességet meglehet szüntetni? Mert engem is zavar a saját viselkedésem. :-(

Házi állataim csak voltak sajnos. Ki raktam a cicámat mikor terhes lettem. De annyira hozzám volt szokva, hogy elpusztult bánatába. :-( Pedog velem is aludt míg bent volt. Nagyon szeretem a kutyákat macskákat. :-)

Szeretek süteményezni, rejtvényt fejteni, rendezkedni.

Ma elkezdtem tornázni azt legalább lehet bent a melegben is végezni. Régen bicajozni is szerettem, de ahoz most hűvös van.

A suliba kézilabdáztam, röplabdáztam, ezt magamba nem tudom végezni marad a fél óra tornázás.


Van egy illető akivel ha beszélgetek úgy érzem semmi bajom, legalábbis eddig az ő társaságába nem vettem észre, hogy lenne.

57. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 55. - Nituska5555)
2012. nov. 19. 23:13

Ez tényleg pánikbetegség. Így már értem. Az meg, hogy ennyire figyelgeted magad, kényszeresség.

Biztosan van az életedben olyan tevékenység, amit szívesen végzel, próbálj meg azzal foglalkozni minél többet. Háziállatod van? Sokat segít!! Ha nem sportolsz, kezdj bele valamibe. Hidd el, jobban leszel!

A szorongás és a félelem két különböző dolog. Ha konkrét dolog, ami nem hagy nyugodni, akkor az félelem (halálfélelem, betegségtől való a te esetedben). Nagyon sajnálom, el tudom képzelni, milyen rosszul lehetsz. Nekem korántsem volt ennyi tünetem, és én sem voltam jól.

Jobbulást!

56. Nituska5555 (válaszként erre: 54. - Cukkancs)
2012. nov. 19. 22:11
Szia. Mi az amit bajnak gondolsz?
55. Nituska5555 (válaszként erre: 53. - Ee1dc9ba06)
2012. nov. 19. 22:09

Pánik rohamom kb. összviss 5-6-szor volt. Inkább szorongok. De tudom, hogy mitől félek. Attól, hogy idő előtt meghalok, vagy egy esetleges komoly szív betegségtől. Egy honlapon olvastam, még az érettségi körül, hogy a szájszárazság az egyik jele a halálnak. Tegnap este óta figyelem a nyálam..valahogy nem olyan,amilyen szokott lenni...aludni hajnalba aludtam el. Ma folytatódott. Na meg anyum is és tesóm is foggal àlmodott...(kicsit banonás vagyok). Amugy pszichiáter és minden orvos pánik betegként könyvelt el.

Ma elkezdtem Orbáncfű cseppet inni. Biztos lassan fejti ki a hatását, de még mindig jobb mint a nyugtató + kedély javító.

Meditációs zenét is hallgattam ma kb. fél óráig. Egy ideig ki tudtam kapcsolni, magától rám jött a sírás az alatt.De utána a szemem kifele akart nyílni.

Most este nem sokat, de tornáztam. Kicsit elszoktam tőle.

De lehet az alvás miatt befogok venni mégis csak egy Frontint.Nem szeretnék ismét fent kukorékolni.


Olvastam, hogy a szorongás más betegség tünete is lehet.

Pl.: Pajzsmirigy túltengés

Ezt szeretném kivizsgáltatni, mert a terheseknél a hormonok amugy is felborulnak. Én meg a múlt hónapba kényszer "szűltem". A pajzsmirigy vizsgálatot hol tudom elvégeztetni?

Már csak azért is kételkedek, mert általámos suliba elfogadható testsúlyú voltam. Most meg 45kg 164cm-hez.Terhesen 50-re felmentem, de ugye jött a baj. Most 48 körül vagyok.


Nagyon rossz helyen lakom, itt semmivel nem foglalkoznak még az orvosok se...

Egy ismerősömet a roham mentő vitte a korházba, mert epilepsziás rohama volt (elájult, a nyelvét elharapta majdnem lenyelte, már lila volt szája). Az autóban ébredt fel. A reflexe szerint: a stresszre fogták, mert egy mozdulat helyett 5-ször rugott.

A CT viszont kimutatott egy 1cm-es valamit. Holnap kell mennie MRI-re. Pedig ő se idős.

2012. nov. 19. 21:56

Sziasztok!

én nem tudom mi bajom, de vmi van. még nem voltam orvosnál. ti tudtok segíteni?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook