Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Betegség fóbia, Szorongás, Pánik? S.O.S fórum

Betegség fóbia, Szorongás, Pánik? S.O.S (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
23. c0dfe81001 (válaszként erre: 22. - B7164f0280)
2012. nov. 18. 02:50
Mire gondolsz?
22. b7164f0280 (válaszként erre: 21. - C0dfe81001)
2012. nov. 18. 02:38

Igen...

Azt hittem, hogy folytatod.

2012. nov. 18. 02:19

Persze.:)

Gondolom ezzel azt akartad mondani, hogy elsősorban maga miatt és saját erejéből közdje le. Ez tény, hogy elengedhetetlen.

20. b7164f0280 (válaszként erre: 19. - C0dfe81001)
2012. nov. 18. 02:15

Teljesen jó a gondolatmeneted.

Kicsit beleszólhatok?

Mi lenne, ha önmaga lenne az, aki mellette van?

Kis képzavar, de érthető.

19. c0dfe81001 (válaszként erre: 18. - Nituska5555)
2012. nov. 18. 02:05

Így igaz. Az alapoknál kell kezdeni. Az első és egyik legfontosabb, hogy legyen melletted egy satbil, biztos személy. Lehet az barátnő, szülő vagy a barátod.

Neked most az lenne a legfontosabb, hogy kigyógyulj ebből az állapotból. Mert még túl fiatal vagy ahhoz, hogy beletörődj ebbe. Tehát érdemes átgondolni, hogy a megfelelő partner van-e melleted, illetve azt, hogy az inkább gátol vagy segít, hogy újra pánik mentes életet tudj élni.

18. Nituska5555 (válaszként erre: 17. - B7164f0280)
2012. nov. 18. 01:55

Szia. Már az elején megakadtam.

Az alapoktól kell kezdenem. De mire épitkezzek? Vagyis hogy kezdjem? Miként???

A jelenem se olyan hogy stabil legyek.

Igaz a párkapcsolatra nem tértem ki, de ott is akadnak elég nagy gondok.

2012. nov. 18. 01:07

Ma, ma van.

Amit leírtál, az a múlt.

A mai nap a bázis.

Innen építkezz!

Ne "próbálj" építkezni, hanem építkezz!

Ha megakadsz, segítek. Jó?:)

2012. nov. 18. 00:41
Teljes esetem: Vissza kell mennem egy kicsit az időbe: Gyermekkorom nagyon rossz volt, apum alkoholista volt engem pedig az általános iskolába végig kinéztek és csúfoltak. A közéoiskola anyumék válása miatt jobb volt. Szakmát szereztem, majd érettségit. Még érettségizős voltam, mikor a biológia tanárunk felvetette, hogy lehet házidolgozatot írni. Példaként megemlítette a halált is. Én akkor elkezdtem utána olvasni, de megijesztett így abba hagytam azonnal. Ezután sokat gondolkoztam rajta. Nehezen aludtam el miatta. Közbe nagybátyám is súlyos motoneuron betegségben szenvedett. Aznap mikor elhunyt én felriadtam arra, hogy kifele esik a szívem, annyira vert. De mikor felültem már nem éreztem. Utána elkerültem egy tanfolyamra. Ott semmi baj nem volt. Majd tavaly augusztusba volt egy olyan felriadásom, hogy ideges, nyugtalan voltam szorongtam, féltem, szájszárazságom volt. Mivel nem nagyon voltam tisztába, hogy mi van velem, orvosi ügyelethez fordultam. 2-3 óra elteltével jöttek ki. Addigra jobban voltam. Eléggé lekezelő volt az orvos. Adott egy injekciós nyugtatót és távoztak. Ismét volt egy nyugodt időszakom. Majd barátom hazaköltözött, mert a munkahelyre nem tudott volna bejárni. Októberbe mikor jött udvarolni, ő hamar elaludt. Én pedig megint rosszul lettem, de máshogy. Előszőr csak furán éreztem magam, hidegvízbe megmosakodtam. Mire lefeküdtem el kezdett zsibbadni az egész balkarom, a szívem is eröteljesen begyorsult, szájszárazságom, halàlfélelmem volt. Arra gyanakodtam, hogy a szívemmel van valami, így ismét orvosi ügyeletet hívtam. Egy idős orvos jött ki, addigra ismét jobban voltam csak remegtem. Ő mondta el, hogy valószínüleg pánik rohamom volt. Mert azt látta, hogy a kezeimet tördelem. Nagy jelentősséget nem adtam a dolognak. Csak a házi orvosomhoz mentem el, aki annyit mondott szüljek. Nos beletörődtem és nem foglalkoztam vele. Csak eszembe jutottak néha a történtek. És kértem idöpontot pszichiáterhez. Közben kivettek dolgozni a helyi öregek otthonába. Először a konyhára helyeztek kisegítőnek. Ott ért egy újabb roham épp a doktor úr felkeresése előtti napon. Az otthonban dolgozó ápoló mért egy vérnyomást 150/90 145-ös pulzussal. Adott betaloc-ot, tensiomint, fél szem xanaxot. Nem akart múlni így kihivták a háziorvosunkat. Mire kiért remegtem/reszkettem. Ö is adott egy seduxen injekciót. De a nagy ijedelem miatt bezavartak ennek ellenére is a sürgősségire. Ott EKG, vérvétel, mellkas röntgen, szemészeti vizsgálat, és ABPM-es vérnyomás mérést végeztek. Negatív eredményekkel. Másnap elmentem a pszichiáterhez.Ő írt fel Rexetint napi 1 szemet és Frontin 0,5-öst 3*1-et. A felírtak szerint elkezdtem szedni őket. Másnapra a Frontin hatására végig aludtam a napot enni se bírtam és csak 5 percig tudtam ébren maradni. Anyum hívta a korházat, ahol mondták, hogy csökkentsük 2*1-re. Úgy is lett. Majd a Rexetinnel is meggyült a bajom, az 1 szem miatt nem tudtam kikelni az ágyból, enni inni se tudtam.Besárgultam. Átvittek a háziorvoshoz aki a mellékhatásokra gyomorsav lekötőt írt fel. Csökkentettem a Rexetint is egy fél szemre.Így valamivel jobb volt minden. Teljesen addig míg emelni mem akartam vissza egy szemre. Olyankor egy elektromos vérnyomásmérő szívritmus zavart mutatott. Pedig ez nem is mellékhatás.2-3 hónap szedés után terhes lettem. Azonnal abbahagytam mindent. 7-8 hetesen viszont spontán vetéltem. Ritkán volt rosszullétem. Egy olyan volt ahol, szédültem, kétszer bedobbant a szívem, kirohantam a szobából majd be is gyorsult a szívem. A spontàn vetèlésem után elköltöztem csapot - papot itt hagyva. Csak Magne B6-ot szedtem.De egy hónap után újra itthol voltam. Rosszulléteim nagyon ritkák voltak. Pár hónap után ismét állapotos lettem. A terhességem alatt voltak új tüneteim. Szédülès volt a leggyakoribb.De azt ráfogtam a meleg párás időre. Volt hogy szurkálást éreztem a mellkasom körül. Egy olyan eset volt, hogy a korházba vártam az UH-ra és éreztem a szívverésem és rettenetesen izzadt a tenyerem, holott hideg volt. Ez elmúlt, de a búszvárónál hőhullám kapott el. Annyira szédültem, hogyle kellett gugolnom. Utána eltünt minden. Sajnos 20 hetesen meg kellett szülnöm, most október 2-án. 4 nap korházba fekvés után haza kerültem. És jött a pánik roham. Akkor bekaptam egy Frontint. Azóta eltelt több, mint egy hónap. Sokszor előfordult a szédülés. Olyankor vérnyomást mèrtem. IHB-t jelzett a szívvel kapcsolatban. Így az ügyelethez fordultam tanácsért. Ők azt mondták, hogy ez meglehet, hogy kardiológiai eredetü. Küldtek ki egy mentőt és ismét a sürgősségin voltam. Ott újabb EKG és vérnyomás mérés volt. Ráírták a leletemre, hogy nem kardiológiai eredetü. Adtak két Kaliumot és Frontint, majd haza is engedtek. Azóta viszont kifejezetten elkap a szorongás napi szinten akár többször is. Nincs komolyabb tünet inkább erőteljes félelem érzet a haláltól és egy esetleges szívbetegségtől és a fejemet érzem nehéznek. Mi válthatta ki ezt az erős szorongást?
15. Nituska5555 (válaszként erre: 14. - Sleek)
2012. nov. 18. 00:37
A pajzsmirigy vizsgálatot hol végzik?Beutaló ell hozzá???
14. Sleek
2012. nov. 17. 23:57
Hatalmas vitaminkúra . Valamint pajzsmirigy vizsgálat mert az is megtudja viccelni az embert
13. Nituska5555 (válaszként erre: 10. - Ee1dc9ba06)
2012. nov. 15. 08:07

Mostanába elkezdtem olvasni. Barátaim vannak.

De az egyik akitől a legjobban várnám csak a sajátgondjait meséli el nwkem de ő ha meghallgat is semmit nem mond.

Aki igazán tippeket és tanácsot is ad z egy ember.

Régen rengeteget voltam társaságba, alkalmanként buliztunk. Ez hirtelen megszakadt.

Barátom nem szeret sehova menni.

Ha azt mondom menjünk egyszer legalább csak egyszer disco-ba megkapom, hogy én még nem éltem ki magam.

Vagy nyáron itt van egy olyan község, ahol Disco is van múlatós rész is van, de ez egy kis sétáló utcában van mind...rengetegen járnak ki a környékről. Lenne nekem is ott régi ismerősök ès neki is. Oda se akart menni. Mert hogy én ott buliztam míg nem ismert engem. .. Pedig egyszer kétszer jó lett volna elmenni. Magamba meg nem akar engedni..úgy könyörgött neki az ismerősöm, hogy de had menjek..

12. honeywald (válaszként erre: 7. - Nituska5555)
2012. nov. 15. 04:19
Aki csak 18éves kor alatt fogad pácienst, akor az gyerekpszichológus....bitosan találsz felnőtt pszichológust! szurkolok!
11. honeywald (válaszként erre: 1. - Nituska5555)
2012. nov. 15. 04:15

ez valóban pszichés eredetű...

egyik barátnőm pszichológushoz járt, mert ő arra kelt fel éjjelente, h fullad. kiderült h a párkapcsolatársa volt visszavezethető.


kerüld el a pszichiátert egyelőre, mert a gyógyszerektől csak megőrülsz, mivel valoban csak leplet dobnak ideig-oráig a fájdalmadra de el nem mulasztja azt..ezt te is belátod és jobban pánikba esel.


én is voltam pszichologusnál, 5ezer ft volt nála egy óra. Én pasi témában voltam akkor, mert adódtak kis gondok amik szakitás után gyötörtek meg jobban... mivel az akkori pasim ujra azzal a csajal találkozgatott akivel előttem (akit ismerek 15éve kb), így szakitás után csak gyötrőbb volt a dolog. mindegy, végülis akkor megtudtam h irigy vagyok a csajra. nem féltékeny, irigy. ez az egy beszélgetés kellett csak nekem,hogy belássam mi a bajom (irigység) és onnanol kezdve nekem kellett ezt elfogadnom, és belátnom h igaz..bár ez teljesen más téma mint a tied, mégis midezek előtt volt olyan is, amikor:


Bepánikoltam én is rendesen. olyanyira, hogy egy kórusos fellépésre nem tudtam elmenni mert tudtam h exem ott lesz, és a másik csaj is akit előbbiekben írtam.. azonnal 4óra alatt felment a lázam 39-re annyira bepánikoltam és elment az összes létező hangom is..na ekkor is már tudtam hogy sürgősen javitanom kell a helyzeten..de se nyugtatot, se semmit nem szedtem besem ez előtt sem ez után.


ennyire durva tüneteim lettek. sőt, szakítás után 2honapig lázas voltam. hétfőn 37fokos, kedden 38, szerdán 39, csütörtök 38, péntek 37...estére pedig elmult és egész hétvégére...majd újra..és ez ment kettő honapon keresztül, hiába próbáltam magammal megbeszélni a dolgokat..


ezek után ugy döntöttem: pszichológus.

és jót tett! ne kínozd magad pszichiáterrel még, hidd el! kérlek! :(


én is kijöttem ebből, sőt másból is, pedig konkrétan betegesen és keservesen tudtam zokogni mindenen vagy pánikolni.

10. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Nituska5555)
2012. nov. 15. 00:43

Nagyon nehéz... Talán teljes életmód- szemléletváltás, sok olvasás, környezetváltozás, barátkozás életvidám, optimista emberekkel.

Én is pánikbeteg vagyok, gyógyszert is kell szednem, de alapvetően nagyon vidám, jó kedélyű nő vagyok, tehát úrrá tudok lenni az állapotomon.

Sokat segített, amikor megszületett a Kisfiam, úgymond nem értem rá magammal, a paráimmal foglalkozni. Gyógyszer amúgy az elalváshoz kell.

Pszichológus helyett megfelel egy olyan személy is, akivel jókat tudsz beszélgetni, odafigyel rád, kérdezget, kibeszéltet... Van ilyen ismerősöd, barátod?

9. c0dfe81001 (válaszként erre: 7. - Nituska5555)
2012. nov. 14. 23:18
Értem. Hát a legjobb, amit tehetsz az tényleg az, hogy elmégy egy szakemberhez.
8. Nituska5555 (válaszként erre: 6. - Zamila)
2012. nov. 14. 23:13

Ez most hasonlított az én egyik esetemre.

Volt rá példa, hogy a téli "spontán" vetélésem (rásegített barátom anyja is, annyira felbosszantott) után elmenekültem én is 350km- el arrébb. Mindent hátra hagyva barátomat, anyumat. Csak apumhoz kellett költöznöm ő pedig nagyon furcsa természetű...nem bírtam ott se, pedig lett volna új barát is. Visszajöttem, többet ártottam magamnak, mint segítettem. Kibékültünk a barátommal (23 éves), de az anyjáék utáltak/nak.

Május végén ismèt àllapotos lettem. De 20 hetesen meg kellett szülnöm rendellenesség miatt.

Barátom mellettem is volt de nem is. Nagyon gyerekesen viselkedett és viselkedik.. Sokszor idegesít. E miatt felvettem egy ismerősömmel (31 éves) a kapcsolatot, mert idősebb is..megért és volt közöm hozzá. Csak sajnos ezzel is pórul jàrtam.Azt hittem már nem érdekel, úgy mint fèrfi. Tévedtem. :-( Azt nem mondom én se vagyok közömbös a számára, de neki is van barátnője...

Most ennek is iszom a levét. Mintha vonzanám magamhoz a bajt.

Rengeteget jár az agyam ezeken is, lehet hogy most e miatt szorongok nagyon.

7. Nituska5555 (válaszként erre: 5. - C0dfe81001)
2012. nov. 14. 22:57

Autoimmun betegségben: motoneuron betegségben hunyt el. Azon az éjszakán a szíve adta fel és én pedig ugyanazon éjszaka riadtam fel arra, mintha kifele esne a szívem.


Nincs sajnos, csak pszihiáter. :-( Akik pszihológusok vannak azok csak 18 éven aluliakat fogadnak, már próbáltam őket felkeresni.

Ezért valószínű Debrecenbe megyek a klinikára, mert úgy tudom ott rendel pszihológus is.

6. Zamila (válaszként erre: 4. - Nituska5555)
2012. nov. 14. 22:29
UH nekem sem volt,de hidd el,ha szervi gond lenne,akkor kimutatná az EKG vagy a Holter.Mondjuk inkább háziorvosi beutalóval kell menni,a sürgösségin hamar elhajtják az embert.Én ezt csak azért ajánlottam,mert nekem is voltak nagyon nehéz időszakaim,szorongás,szívpanaszok,minden ami kell,aztán ahogy változott a magánéletem,szép lassan a tüneteim is elmultak,persze,ehhez gyökeres változtatás kellett ami nem volt egyszerű,otthagytam a férjemet,a munkámat,és elköltöztem 300 km-t.Enélkül nem ment volna.
5. c0dfe81001 (válaszként erre: 1. - Nituska5555)
2012. nov. 14. 22:26

Semmi mód nincs arra, hogy eljuss valahogy egy pszichológushoz?

Amúgy a kognitív terápia a gyógyszeres kezeléssel együtt nagyon hatékony. Mi okozta a közeli rokonod halálát?

2012. nov. 14. 22:16

Azt teszem...sétálok sokat, beszélgetek amennyit az idő enged. De este jön elő és akkor elég intenzíven.


Kardiológia:

Egyszerűen leoltottak a sürgősségin, hogy ez nem kardiológiai eredetü. Pedig csak EKG-t és vérnyomást mértek. És ez alapján ráírták a leletemre, hogy nem kardiológiai eredetű. ABPM-em volt tavaly. De UH-t nem végeztek.

Nem is akarnak...

3. Zamila (válaszként erre: 1. - Nituska5555)
2012. nov. 14. 22:05
Menj el kardiológushoz és vizsgáltasd ki magad,aztán a negatív leletedet tartsd olyan helyen ahol kéznél van,ha kell napi 50 x olvasd el...egy idő után szép lassan múlni kezd a félelem,tudom,mert én is végigcsináltam ezt.
2012. nov. 14. 22:02

Foglalad el magad hobbival, tornával, bartokkal.


A Frontin csak egy nagy leplet tesz a tünetekre, de nem mulaszt el semmit

2012. nov. 14. 22:01

Sziasztok. A fórumot azért indítom, mert szeretnék kitörni ebből az áldatlan állapotból, de ehez segítségre lenne szükségem...pszihológus a környékünkön nincs.

24 éves vagyok.

Kiváltói okok lehetnek:

- Haláltól való rettegésem

- közeli rokonom halála (az nap èjszaka riadtam fel szívdobogás érzéssel először)

- barátom hazudozása, megcsalása (holott laktunk együtt...)

Nem tudom. De először csak szorongtam, majd jött a pánik, azótwa fèltem a szívem, és mostanába rettenetesen szorongok.

Voltam pszihiáternél csak a Frontin ami segít ha kell. De amugy szerintem nem ez a segítség.... Tippek, tanácsok???

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook