Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Betegség fóbia, Szorongás, Pánik? S.O.S fórum

Betegség fóbia, Szorongás, Pánik? S.O.S (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
143. Nituska5555 (válaszként erre: 142. - Cukkancs)
2012. nov. 26. 14:09

Mit mondott a dokid???

Sok sikert a továbbiakban!!! :-)

2012. nov. 26. 11:13
nah! elindulhatok a yógyulás útján. végre. de tök kiakasztott a háziorvosom! még most se tértem magamhoz. de legalább már csütörtökön mehetek a pszichiátriára. remélem jól sül el.
2012. nov. 25. 22:50

Kedves válaszolók!


Sedatif PC úgy kellene alkalmazni mint ahogy a tájékoztatója írja??? Mert én csak egy szemet szopogatok el azt is csak akkor mikor érzem a szorongást. Lehet rosszul alkalmazom, ezért kérdezem.


Válaszolt a pszichológus. Ő kombináltan javasolja a terápiát de ezzel átirányított egy másik magán praxisu orvoshoz. :-\ A baj ezzel annyi hogy ő már 9000 Ft.ért dolgozik. Így viszont már sok lenne. :-( Mert egyszer az út 5000 Ft. oda - vissza + az alkalom + a gyógyszer amit ő ír fel.

Nem tudom mit fogok így csinálni.


Kúra szerűen szedem a Frontint este.

Közbe Magne B6 2*1-et + néha Sedatif.

Most jobban vagyok. :-) Kevesebbet szorongok. De teszek is ellene. Második napja hallgatok zenét amiket szeretek kicsit hangosabban, mellette tevékenykedek..ma ki mentem az udvart takarítgatni kicsit. Olyan kellemes volt az idő is.


Az estémet kicsit felbosszantva éltem át. Mert van egy idős nő aki nem is ismer nem is beszéltem vele két értelmes mondatot se, csak hallomásból ismerem meg hogy a barátom munkatársa volt csak más beosztásban....de ő szapul engem barátomnak. Eleinte azt hittem kapóra jön hogy meg lesz az ok a szakításra...

De nem. Ez a nő egy idióta.. sose szólok hozzá, nem is ismerősöm sehol...erre azt írta barátomnak, hogy én irkálok neki, én belekötök...stb.

Erre kaptam meg, hogy őrült vagyok..nem reagáltam rá.De legszívesebben megkerestem volna, hogy irjak neki, hogy ha a pánikbetegségemre gondol az rohadtul nem őrültség. De neki ezt pontosan tudnia kellene, mivel EÜ-s dolgozó volt, míg ki nem rugták, mert lopott.

Na de ezt csak mellékesen írtam meg, mert anyummal itt kacagtunk rajta, hogy milyenek az emberek.

2012. nov. 25. 19:21
én annyira nem félek attól, h gyógyszer függő legyek. eddig se a drogra, se a cigire nem szoktam rá. ha meg mégis van elég akarat erőm.
2012. nov. 25. 18:48

sziasztok! mindenki a saját maga doktora, én voltam pánikbeteg 3 évig, de nem kivánom senkinek sem amit átéltem, 2004 től 2007 ig tartott, azt javaslom aki most benne van hogy ne merüljön bele a gyógyszerezésbe, én xanaxot szedtem 2 évig 2 szer 1 szemet irtak naponta de én csak 2 szer fél szemet szedtem mindig, a 3 adik évben lassan de biztosan elhagytam, és ahogy irta egy fórumtárs itt hogy már attól is pánikolt ha elfelejtette bevenni a gyógyszert. ezért sem szabad hozzászokni és csak lassan abbahagyni. az a baj a pánikbetegséggel hogy sokan szervi bajra gondolnak egyből, és járja sorra a szakrendelőket holott semmi szervi baja nincsen, én tudom mert átéltem sajnos. fulladtam veszettül+halálfélelem, alig kaptam levegőt, de szó szerint. és egy jó tanács ami nagyon fontos: soha ne nézzetek utánna interneten, meg sehol sem hogy most pl belenyilalt a jobb oldaladba és annak mi lehet az oka, mert utánna már azt fogod gondolni és beképzelni hogy neked tuti hogy olyan bajod van, másnaptól már azt is érezni fogod, jajjj de sokminden van még ,aki akar nyugodtan kérdezzen.


soksikert mindenkinek a kigyógyuláshoz

üdv

ati

2012. nov. 25. 16:50
Ez egy küzdelem, amit nem szabad feladni, mert itt dől el, hogy mennyire erős az ember valójában.
2012. nov. 25. 16:49

Remélem nem tartotok okoskodónak, aki megmondja, hogy mi a jó, pedig valójában fogalma sincs milyen pánikbetegnek lenni. Nem szeretnék átcsapni ilyenben. Szerencsére én nem vagyok pánikbeteg, ezért csak azok alapján tudom elképzelni, hogy mit él át egy beteg a roham alatt, amit olvasok róla és ahogy elképzelem a tüneteket és a rohamokat.

De mint minden betegségből csak úgy tud meggyógyulni az ember, ha hisz benne hogy képes meggyógyulni.

Az biztos, hogy nagyon sok akaraterő, hit és elszántság kell ahhoz, hogy újra pánikmentes életet élhessetek. És sajnos ebből kikeveredni nehezebb, mint megszerezni 3 diplomát meg egy doktorit.

136. Cukkancs (válaszként erre: 135. - C0dfe81001)
2012. nov. 25. 16:25

én is nagyon remélem. próbálok pozitív lenni de nagyon nehéz úgy, h közben egy hete minden nap rohamom volt :/ beszltem párom anyujával is (neki is pánikbetegsége volt), 100%ig támogatnak.

sokat segít ha vannak akik támogatnak, eddig magamba folytottam, hiba volt. a forúm is segít megérteni a "betegséget". de remélhetőleg nem lesz szükségem rátok :D

135. c0dfe81001 (válaszként erre: 131. - Cukkancs)
2012. nov. 25. 16:20

Lehet, hogy kezdetben ijesztő, de megszokható. :) Sokszor az ember jobban eltudja mondani egy idegeneknek a problémáit, mert nem kell tartania előítéletek következményeitől meg attól, hogy kiadja egy ismerős harmadik félnek. Sok előnye van, persze legalább annyi hátránya is.

Remélem, hogy sikerül felszámolnod a pánikbetegséget egy életre és akkor nem lesz szükséged erre a fórumra. :)

134. Bugs02
2012. nov. 25. 15:58

Pánikbetegségre, félelmekre ajánlom a homeopátiát.

nem ártalmas, nem kábít el, nem leszel függő!

Sedatif PC

133. 099c0bed40 (válaszként erre: 132. - Nituska5555)
2012. nov. 25. 15:27
Szia, tudomásom szerint rivotrilból nincs 0,2-es csak 0,5-ös, és mivel ennek dupla annyi a hatóanyaga mint a 0,25 frontinnak, így ez az erősebb.
2012. nov. 25. 14:34
A Frontin 0,25- ös vagy a Rivotril 0,2-es az erősebb?
2012. nov. 25. 11:22
én holnap szerzek beutalót a háziorvostól. kicsit ijesztő ennyre idegen emberekkel beszélni ilyesmiről, de alig várom, h belevághassak és egézséges lehessek...amennyire leehet :)
130. c0dfe81001 (válaszként erre: 128. - Ee1dc9ba06)
2012. nov. 25. 09:19
Valóban nem nagy adag. Tűrhető.
129. 099c0bed40 (válaszként erre: 128. - Ee1dc9ba06)
2012. nov. 25. 08:47
Szia, ha ennyivel jól vagy, azt mondom soha ne legyen rosszabb, a 2 mg az messze nem kórosan nagy dózis akár életed végéig szedve se.
128. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 127. - Nituska5555)
2012. nov. 25. 01:12

Nem szedek kedélyjavítót. Este 2 mg Rivotrilt, így tudok aludni, de teljesen jól reagál rá a szervezetem. Elhagyni nemigen tudom, próbáltam, mert amikor pici volt a babám, nem szedtem, hát nem is aludtam szinte semmit:)

Így most jó. Ha életem végéig szedni kell, akkor szedem, mert kialvatlanul olyan vagyok, mint egy roncs.

127. Nituska5555 (válaszként erre: 125. - Ee1dc9ba06)
2012. nov. 24. 21:13

Kedélyjavítót is szedsz? Mert én nem merem. a Rexetintől besárgultam és nem szeretném újra alkalmazni. :-( De a doki meg nem váltott gyógyszert.

Este már én is beveszem a Frontin 0,25öst...legalább is egy darabig.Míg úgy érzem nem jobb már.

126. Cukkancs (válaszként erre: 125. - Ee1dc9ba06)
2012. nov. 24. 09:46

én nem hiszek a természetgyógyászatban, nekem nem használna.

remélem majd én is olyan jól lehetek mint te. az alvászavar nálam évek óta fenn áll, nem is emléxem mikor aludtam utoljára jól...

köszönöm, megnyugtatál. hasznos ez a fórum :)

szép napot!

125. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 124. - Cukkancs)
2012. nov. 24. 09:33

Jaj... sajnálom:( Én is húztam-halogattam, ameddig lehetett, de aztán mégis doki lett a vége. Próbálkoztam és pszichológussal, természetgyógyásszal - zéró eredménnyel.

Most nagyon jól vagyok, tán sose jobban:) Éjszakára gyógyszert szedek, de muszáj. A pánikbetegségem elmúlt, de az alvászavarom megmaradt.

Jó egészséget Neked! Legyen szép napod!

124. Cukkancs (válaszként erre: 123. - Ee1dc9ba06)
2012. nov. 24. 08:54
igazad lehet. már agódom magam miatt és a párom is agódik. csak gyógyuljak meg :/ egy kicsit mindig szomorkodósabb voltam, mint mások. szóval számítottam rá, hogy egyszer valamiért segítséget kell kérnem.
123. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 118. - Cukkancs)
2012. nov. 24. 00:16
Azt gondolom, hogy a te esetedben pszichiáter. Nem hinném, hogy a gyógyszeres kezelést megúszod...
2012. nov. 23. 19:47

Van kiút!?-Pánikbetegség,szorongás...


Kedves Sorstársak!


Az önsegítő csoportunk célja hogy segítséget nyújtson minden hasonló problémával küzdő és gyógyulni vágyó sorstársnak. Fontosnak tartjuk az önsegítő közösség támogató erejét, a tapasztalatok, hasznos tanácsok megosztását Sorstársainkkal. Bízunk benne hogy személyes-INGYENES-találkozóink keretein belül együtt képesek leszünk elindulni a gyógyulás útján. Az önsegítő csoport hetente kerül megrendezésre. Mindenkit sok szeretettel várunk!


Első alkalom: 2012. december 3. 15:00 ( Budapest)


Jelentkezni a következő e-mail címen lehet: panicclub@freemail.hu

121. Nituska5555 (válaszként erre: 120. - Cukkancs)
2012. nov. 22. 18:17

Sziasztok. Nekem ma azt tanácsolta a házi orvosunk, hogy míg nem jutok el a pszichológushoz kezdjem el szedni a rexetint napi felet és a frontint legalább esténként, akkor napközbe is ha úgy érzem magamon. Mellé írt fel Magne B6-ot.

De most még nem tudom elkezdeni szedni csak a Magne B-t, mert antibiotikumot is kaptam mert elég csúnyán felfáztam 5 nap kúra után pedig indul a rexetin + frontin.

120. Cukkancs (válaszként erre: 119. - C0dfe81001)
2012. nov. 22. 17:41
igen, én is így hallottam, h a kettő együtt a legbiztosabb. a legjobb az lenne ha nem kéne gyógyszer, de én egyenlőre úgy érzem valamilyenre szükségem leehet. 3 napja minden este elég erős rohamom van. remélem jobb lesz. a gyógyszert meg eldönti az orvos majd,amint eljutok egyhez :)
119. c0dfe81001 (válaszként erre: 118. - Cukkancs)
2012. nov. 22. 16:51

Pszichológus vagy egy pszichiáter.

Igazából az a különbség a kettő között, hogy a pszichiáter a pszichés betegségeket elsősorban biológiai eredetűnek tekinti és annak megfelelően gyógyszerrel próbálja gyógyítani. A pszichológus meg lelki eredetűnek tekinti és pszichoterápiával vagy viselkedésterápiával kezeli.

De, ha elmész most majd pszichológushoz, ő majd tudni fogja, hogy próbálkozzatok-e gyógyszerrel is vagy nem. A pánikbetegség elég gyakori, úgyhogy egy pszichológusnak elég sok tapasztalata van. Egyébként nem kizárt, hogy ő is fogja javasolni a terápia mellet, a gyógyszereket is. A kutatások alapján a pánikbetegek akkor gyógyultak meg a legjobban, ha pszichoterápia kombinálva volt a gyógyszerekkel is. De én abszolút megértem, hogy nem szeretnél rögtön gyógyszereket szedni. Én sem azzal kezdeném, csak ha nagyon muszáj lenne.

118. Cukkancs (válaszként erre: 117. - C0dfe81001)
2012. nov. 22. 16:34
és ki tudja eldönteni, h pszichológusra vagy pszichiáterre van szükségem?
117. c0dfe81001 (válaszként erre: 116. - Cukkancs)
2012. nov. 22. 13:49
Szerintem mehetsz. Csak a pszichiáter kezelhet gyógyszerrel, pszichológus nem. Ő különböző pszichoterápiával és tréningekkel kezeli a pácienseket.
2012. nov. 22. 13:24
májusban érettségiztem, most nem tanulok és nincs munkám se, még meehatnék TB ingyen pszichológushoz? bár ha bogyót kapok azt nem tom miből... de ezen kattogok, h vajon érvényes e még TBm :/
115. Nituska5555 (válaszként erre: 114. - C0dfe81001)
2012. nov. 21. 20:31

Igen ebben igazad van. :-)

Bízok benne mert nem akarok bogyókon élni.

114. c0dfe81001 (válaszként erre: 113. - Nituska5555)
2012. nov. 21. 20:17

Értem. Tényleg nem olcsó, de Pesten simán elkérnek tízezreket is, aránylag még jó áron dolgozik.

Én sem vagyok gyógyszerpárti. Jobb a pszichológus, mert a pszichiáter egyből gyógyszerrel kezdte volna a terápiát, szinte biztos.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook