Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beagle gazdik fórum

Beagle gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
267. danama (válaszként erre: 266. - 7d5c855958)
2009. júl. 17. 13:43

nem lehetett azonnal elvinni, bár mondták, hogy még mennek nyaralni, meg ugye 3 ezerrel kevesebbe került a másik kutya.


most jönnek hozzám a szülő városomból kutya nézőbe hétvégén :-)

266. 7d5c855958 (válaszként erre: 265. - Danama)
2009. júl. 17. 13:34
És,hogyhogy nem?
265. danama (válaszként erre: 264. - 7d5c855958)
2009. júl. 17. 13:14
nem tudom nem kérdeztem tőlük, ők vették volna meg Bizsut
264. 7d5c855958 (válaszként erre: 263. - Danama)
2009. júl. 17. 11:13

Akkor nem tudom,hogy az-e. És mutatták már orvosnak?

Vagy azt nem látták mikor vették?

263. danama (válaszként erre: 262. - 7d5c855958)
2009. júl. 17. 10:05
17-ért vették,
262. 7d5c855958 (válaszként erre: 261. - Danama)
2009. júl. 17. 09:41
Több helyen hírdetett egy pasi ,azt hiszem soltszentimréről. annak a kutyusnak beteg volt a szeme, de ő ezt le is írta,hogy emiatt kék. Nagyon sokáig 15re tartotta aztán levitte10re.
261. danama
2009. júl. 17. 07:32
telefonált az egyik ismerősöm, hogy vettek egy beaglet az egyik szeme kék!
2009. júl. 15. 20:21

Én sem vitatkozni akartam veled, priviben is írtam, hogy nekem semmi gondom nincs, csak te ugyanúgy kioktattad Bcicust, mint ő téged, holott épp ezt fájlaltad benne...


Egyébként fontos volt a kutyám, és nem vele volt a baj, hanem a gyerekkel.

A kutya életével játszott nap, mint nap, és akármennyire is fáj azóta is, vannak döntések, miket meg kell hozni.

Kívánom, hogy sose kerülj hasonló helyezetbe.


Akármennyire is szereti valaki az állatokat, kutyákat, a gyerek az első!

259. danama (válaszként erre: 255. - Bcicus)
2009. júl. 15. 19:16

nekem ezért vannak hárman a három mufkétás :-)

plussz sokat vagyunk velük


ma pl a 11 hónapos kisfiam játszott (inkább ismerkedett velük)a hűs garázsban a kicsikkel.


mondta nekik, vaa .-)

258. danama (válaszként erre: 256. - F852ffafeb)
2009. júl. 15. 19:04
és veled se vitatkozni akarok, de ha fontos lett volna a kutyád, elviszed kutya suliba és nem pedig eladod.
257. danama (válaszként erre: 256. - F852ffafeb)
2009. júl. 15. 19:01

Pötyi nem kint szült és ha nézted volna a naplómat amikor már mászkáltak akkor kerültek ki!

És Bessike felett volt amikor bent volt velem, szerinted egyébként hogyan tápláltam volna....


És nem vitatkozni akartam vele, csak annyit lássa be, hogy van más vélemény is, ahogy én is megtettem.


Ilyen meg olyan kaják?


Megsúgom pont a nagynevű kutya táp gyártó cégek végzik a legtöbb állatkísérletet!

És pont beaglen!


Mert honnan tudnák, mi kell pl egy vese beteg kutyának?

Hát úgy, hogy azzá teszik...

2009. júl. 15. 17:00

Nem értelek titeket.

Most jó attól nektek, hogy veszekedtek?

Szerintem mindenkinek csak rosszabb tőle...

Amíg Bcicusnak van kennelneve, renddszeresen tenyésszemléztetve, versenyekre hordva, a legkülönbözőbb dolgokra vizsgálva van a kutyája, amíg kap igazi tk-et a kiskutyákhoz, beoltatja és bechippelteti őket, te (Danama) meg ezek közül nem csinálod MINDET, addig ő igenis tenyésztő, Te pedig szaporító vagy.

És a fejetek tetejére is állhattok, ez akkor is így lesz.


Viszont, attól, hogy valaki tenyésztő, még nem biztos, hogy jól is csinálja a "dolgát".

Én sem értek egyet a lakás résszel, sőt, egy kiskutyának azért kell 8-12 hétig az anyjával maradnia, hogy szocializálódjon és a lehető legtöbb dolgot megtanulja. Ehhez hozzátartozik a külvilág is!


De írhatnál ki olyan szavazást is, hogy egy pár hetes kölyökkutyának odabent a melegben, vagy kint a szabadban van-e helye, mert a folyton kintlevés igenis veszélyes rájuk nézve, akármilyen steril környezetet is alakítassz ki. Te pedig hiába tiltakozol, ha jól emlékszem odakint van Pötyi és a kicsik helye egy külön kennelben, ott is szült. Pedig a nagyokosok szerint nekik meleg kell sőt infralámpa. Neked volt fölöttük?

Sőt, ha már nagyon belemegyünk a ki jobb témába... Kinek mit esznek a kutyái?

Mert a Pedigré, Chappi, Darling és társai a tescos és Szuzi és annak társaival együtt egy kalap kaki.

Melyikőtök vesz Orijent, vagy azzal egyrangú kaját?

Vagy melyikőtök főz külön a kutyának (tényleg külön)?


Bcicusnak viszont nem kéne ilyen lenézőnek lennie, hisz az ő körülményei se 100%-ig optimálisak a kölyköknek.


Viszont 80.000-ért adja a kuytákat, ami igen sok pénz, és viszik is tőle, szóval valamit tudhat...


És hiába mondja bárki, hogy jó helyre kerülnek a kutyák, amíg nem néz minden kölyök után és nem ivartalanítva adja őket (legyen akár tenyésztő akár szaporító), addig egy alom is tovább rontja a fajtát.

Ugyanis hiába mondjátok hogy nem befolyásol semmit, a Pötyi vérvonala innentől igen valószínű, hogy akár évszázadokig tobábbvonul, és egyiknek sem lehet majd törzskönyve. 50 év alatt az hány kutya?? Több száz is akár. Nem lehet mindnek jó gazdát találni!


Viszont ez volt Pötyi utolsó alma, élvezzétek ki és legyetek boldogok, töltsetek sok időt a kutyusokkal:)


De ne vitatkozzatok, szerintem egyikőtöknek sincs "joga" szidni a másikat, egyrészt, mert nem ismeritek egymást, másrészt mert a leírtak alapján egyikőtök kölyöklehozatala sem példaértékű.


Ez az én véleményem, sajnálom, ha megbántottam valakit, nem ez volt a célom.

Remélem mindketten nyugottan éltek tovább és befejezitek ezt a gyerekes huzavonát.

255. Bcicus (válaszként erre: 252. - Danama)
2009. júl. 15. 16:08
Az nem túl reprezentatív szám. Másrészt nem azt mondtam, hogy jobb lakásba, hanem, hogy ugyan olyan jól lehet tartabni, ráadásul a beagle igényli, hogy közel legyen a gazdáihoz, ezért midnenképp bent lenne. Imádom, hoyg ennyire okos vagy, és nem érted amit írok. Másrészt valóban vannak olyan fajták, amiket nem tratanbék bent, mert nem olyan fajták, de a beagle ember centrikus kutya, ráadásul falka állat, és mivel az ember a falkája, elég szar neki attól elzárva lenni.
254. Bcicus (válaszként erre: 251. - Danama)
2009. júl. 15. 16:06
Az miért baj, hoyg én azért fizetek? Nem értem, hoyg jön ide.
253. danama
2009. júl. 15. 12:04
azért kíváncsi lennék, hogy a kutyáidat egészen a farkasig vissza tudod keresni a rokonokat-e? :-)
252. danama
2009. júl. 15. 12:03
írtam ki szavazást, hogy ki szerint hol jobb tartani a kutyát, eddig 12 szavazat mind a kertes házra!!
251. danama (válaszként erre: 250. - Bcicus)
2009. júl. 15. 12:02
ja főleg hogy te csak az oltóanyagért fizetsz
250. Bcicus (válaszként erre: 248. - 7d5c855958)
2009. júl. 14. 20:56
Az gondolom a legegyszerűbb, mondjuk nem tudom, hoyg jön ki oltással együtt annyiból, mert maga az oltás minimum 2-3ezer forint, ha olcsó a doki, a chip alapára meg minimum 2ezer, és akkor a dokinak még nincs haszna rajta, de ez már mindegy. Én indexel chipet szoktam rakatni azokba a kutyákba amelyikbe lehet, mert az sokkal jobb, mivel van benne elvánorlás gátló.
249. Bcicus (válaszként erre: 248. - 7d5c855958)
2009. júl. 14. 20:54
AZt írtam, hogy a tkv-hez való chip esetében. Mivel me már azt adnmak a tkv-höz., Természetesen anélkül is lehet nem mondtam, hogy nem, de amelyiket tkv-hez adnak, azt csak akkor rakják bele, hoygha ott a tkv.
248. 7d5c855958 (válaszként erre: 247. - Bcicus)
2009. júl. 14. 19:58
ne haragudj,de tévedésben élsz, mert mi nem rég kérdeztük meg az állatorvost,mert a "keverék" kutyáinknak chippet szeretnénk és annak semmi köze nincs a tkv-hez. Ja és 4000ft-ból kijön oltással együtt.
247. Bcicus (válaszként erre: 244. - Danama)
2009. júl. 14. 19:55
A tenyészszemlén nem csak ezt nézik, hanem, hogy egyéb küllemi adottságaiban mennyire felel meg a fajtának. Beglaenél pedig munkaképsség vizsgálat is van.
2009. júl. 14. 19:55

Hát ne haragudj, de ez engem teljesen felháborított. Mi az ,hogy KEVERÉK? Hát a pofám leszakad. Tudod mit remélek? Azt,hogy a te kutyád is azok a kutyák közé tartozik akik elvileg nem is lennének törzskönyvesek csak épp kijátszották jó pénzért és te erről nem is tudsz és így jár a szád.

Vagy lehet,h. a tied törzskönyves szülőktől származik, de azok közül az egyiknek csak ilyen "furcsa" módon lett törzskönyve. Hát erre még nem is gondoltál? És képzeld lehet,hogy 80000-ért adsz el "keverék" kutyákat. Azt az eget, te lennél akkor csak igazi szaporító! Igazából ez csak egy feltételezés, de soha nem lehet tudni lehet,hogy épp ráhibáztam.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy lehet te is ugyanolyan vagy, mint mi "szaporítók" csak neked több eszed van és többet kaszálsz.

Ja azt még had kérdezzem már meg,hogy akkor a te kiskutyáid nem is szoktak a szabadban szaladgálni? Csak az erkélyről nézik a napsugarat? vagy van 10 pórázod és az oltás után befogod őket és bejárjátok a fertőzött környéket?

Igazából csak azért kérdezem,hogyha úgy gondolnám egyszer hogy tenyésztő szeretnék lenni akkor tudjam,hogy a legjobb helyről vegyem a papíros kutyám.

245. Bcicus (válaszként erre: 243. - Danama)
2009. júl. 14. 19:54
Olyan nincs, hogy van tetoválása, de nincs tkv-e, a tetoválást illetve manapság a tkv-hez tartozó chipet csak akkor rakja be a doki, ha ott a kezében a tkv. Ha még is van tetkója, akkor át vertek, mert ki lett váltva a törzskönyv neki, de valszeg egy olyan kölyökhöz adták oda, aminek nincsen. Amelyik kutyának nem bizonyíthatóak a felmenői, az keveréknek számít. Milyen az a hivatalos származási lap, ami nem tkv?
244. danama (válaszként erre: 242. - Bcicus)
2009. júl. 14. 07:00

ahová a lengyel hegyi pásztor tartozik, félre értesz nem kenőpénzről beszélek, hanem hogy csak ilyeneket néznek:

.megvan-e mind a kettő here stb, fogazat, hát , ehez én is értek akkor minek


a végén nem mentünk


jött a hegyipásztor szuka , de nagyon el volt kényeztetve ( elment a gazdája itt hagyta pár napra apóséknál és neki akart menni mindenkinek úgy félt, úgyhogy nem lett az egészből semmi sem, jött érte a gazdi)


szóval ha valaki tud, társkereső lengyel hegyipásztor szukát szóljon, de törzskönyvest, mert sokan keverik a kuvasszal és egyéb fehér nagytestű kutyussal

243. danama (válaszként erre: 242. - Bcicus)
2009. júl. 14. 06:38

de az enyémek nem keverékek!!!!

olvasd vissza a fórum elejére, hogy kinek mit mondtál!!


Pötyinek van tetoválása, chipje, származási lapja (hivatalos), csak nem lett tk kikérve, Tysonnak meg tk is van

242. Bcicus (válaszként erre: 241. - Danama)
2009. júl. 13. 20:47
Kiváncsi vagyok milyen szerveztetet hivtál fel, mert én még a nevezési díjon felül soha egy fillért nem fizettem semmilyen kutya tenyészszemléért. Én nem szaporítózok le mindenkit, csak aki felelőtlenül tönkre tezsi a fajtát és pénzért aárul keverék köylköket.
241. danama (válaszként erre: 240. - Bcicus)
2009. júl. 13. 18:30

Igen de te mindenki leszaporítózol akinek kiskutyája születik,

Nem azért hoztam létre ezt a fórumot, hogy valaki kiszórja akiknek beaglei vannak, mert csak az ővé a különb.

Képzeld tétel is volt a törzskönyv.

De vannak tapasztalataim is, felhívtam én is a szervezetet amikor após kutyáját akartuk tenyésszemlézni.

Megmondták kerek perec mennyiért megy mindenen át a kutya!! Akkor meg minek ha csak a pénz beszél!

240. Bcicus
2009. júl. 13. 17:41

Most sietek nem érek rá egyesével válaszolni. De mint írtam voltunk kertesben ott is mindig bent voltak a kutyák, akkor is naponta 3-4 szer sétáltunk. A kicsik a fertőzésben halhatnak bele. Nálunk pl rengeteg süni volt, ami köztudottan sok halálos vírust terjesztenek. Danama ne haragudj, nem tudom te mit tanultált abban az iskolában, de annó mikor már volt erről vitánk nem egy ebmer írt nekem privit, hogy eleht, hogy jártál állattenyésztő suliba, de a kutytenyésztésről gőzöd nincs. Nem a törzskönyvtől mint papírtől lesz kutya a kutya, hanem attól ami mögötte van. Az orvosivizsgálatoktől kezdve, a megfelelő szülők pároztatásán keresztül. Én nem vagyok nagy tenyélsztő, ritkán van nálam alom, csak ha van megfelelő szuka és kan. Azt tűztem ki célul, hogy igazi jó minőségű beagleöket tenyésszek. NAgyon sok ismerősöm tartja ben tkutyáját aki kertesben lakik, mert a kutyának hatalmas szüksége van arra, hogy a gazdival legyen.

Azért kell a kicsi úgy fényképezni, hoyg látszódjon, semmi baja nem lesz tőle, ha 120 másodpercig úgy áll és így tényleg látszik a kutya. A szuka ne hoz fel bacit, mert le van mosva bórvizzel mikor feljön és ez szintén így volt a kertesházban. Nem csak a tözskönyvszámítegyébként, ahnem hoyg megbízható helyről vegye az ember és ne szapoírtótól. A tkv a minimum ami kéne ha az ember állatottenyészt, de azonkívül még sok minden kell. Aki tényleg igazi beagleöket ad el, megfelelő vizsgálatokkal és felmenőkket az ma már 70ezer alatt nem nagyon adja el, mivel így is minuszban van. Jelen pillanatban jól érted, de mostanában nicns nálam alom, tehát jelenpillanatban nem tenyésztek. Jövőre lesz legközelebb saját alom. Nálam 3 kutya van és baromi jól el vannak nem éreztek különbséget a kertes lét után itt, emrt ugyan annyit vannak kint mint akkor, csak a lakás alapterülete nagyobb mint a házé volt.

239. danama (válaszként erre: 232. - Bcicus)
2009. júl. 13. 16:34
És amikor anya kutyát leviszed a dolgát végezni, akkor több veszélynek vannak kitéve a kölykök, mert haza vihet sok bacit és vírust.
238. 7d5c855958 (válaszként erre: 236. - Danama)
2009. júl. 13. 15:06
Igen, egyébként én is olvastam,h. igazh. benne van a vérükben az hogy mennek, de nem fognak akarni elmenni csak akkor ha érzik,hogy nem fontosak,unatkoznak, nem kapnak elég törődést.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook