Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beagle gazdik fórum

Beagle gazdik (beszélgetős fórum)


2009. máj. 15. 10:34
szia hotdog:)
2009. máj. 15. 10:34

Na igen, ezt max úgy lehetne befolyásolni:)

Számomra akkor szemet szúró egy szaporító, ha csak elletni akarja a kutyáját, minél többet kihozni belőle, minél drágábban adni a kölyköket.

De sajnos velük pláne nem lehet mit csinálni...

2009. máj. 15. 10:32
na most mennem kell, jók legyetek lányok
2009. máj. 15. 10:31
látjátok? meg lehet itt mindent beszélni, csak normális hangvétellel. mindenki márképp gondolkodik, különbözőek vagyunk. nem is lenne jó ha mindenki egyforma lenne. fölöslegessé válna a beszélgetés.
173. danama (válaszként erre: 171. - F852ffafeb)
2009. máj. 15. 10:29

Persze megértem a tenyésztőket is , hogy védik a vérvonalat, hogy ne menjen rossz irányban, de csak akkor tudnák igazán védeni, ha minden kutyát ivartalanítva adnának el, hiszen mindenkinek a sajátja a legszebb és a sajátjából akar esetleg utódokat a családnak.


én is láttam pont kb 4 házzal laknak arrébb tőlünk milyen kutyát adtak el neki beaglenek, azon kívül, hogy fehér a farka vége semmi nem hasonlít rá, ott még egy tacsi is bekavarhatott

172. danama (válaszként erre: 171. - F852ffafeb)
2009. máj. 15. 10:26

Pötyi sem fog szülni, szülni és szülni .


Ő is ivartalanítva lesz legkésőbb tavasszal még tüzelése előtt.


Van még rajta kívül 2 kutyám mind a kettő szuka és ivartalanítva is vannak, jó akkor szaporító vagyok, de akkor kérem a családi szót elé venni! :-P

2009. máj. 15. 10:19

Látom beindult itt az élet.

Az én kutyám is szaporítótól van, óccsó eb tk nélkül. Lehet, hogy nem fajtatiszta, de kinézetre olyan.

Nem volt még beteg (kopp-kopp), szépen voltak tartva, látszott, hogy a kölykök szeretik az anyjuk gazdáját.

Ha bármi gond lenne, van elérhetőségük.


Nem jó dolog a szaporítás, de van, aki inkább félrerakja azt a 80.000-ret esetleges orvosi vizsgálatokra.

A szaporítók ÚGYSEM hagyják abba, ha nem veszik a kölyköket, ingyen adja, ha úgysem kell, akkor mennek az utcára, onnan meg befogadod, menhelyre kerül, meghal, tehát vagy magadhoz veszed még időben, amíg nem beteg, vagy nagyon sokan halálra vannak itélve.

Szép dolog menhelyről kutyát hozni, de én egy 2.5 éves gyerek mellé nem mertem volna, ki tudja min ment át szegény, mire hogy reagál.


danama ebben a viszonylatban valóban szaporító, de attól lehet, hogy jobban tartja a kutyákat, mint egy-két tenyésztő...

Viszont! Az nagyon rossz duma, hogy ismerősök közt marad, mert ez az alom lehet, de tegyük fel 5 kiskutyából csak 3-nak lesz csak 1-szer kölyke, az már plusz 15 kölyök, abból is minimum 4-nek lesz, az már rengeteg leszármazott, akik közül biztosan nem leinformálható mindenki.

Ha már lesznek Pötyinek kölykei, és tényleg lesz gazdijuk, tervezett alom volt, nagy baj nem lehet (ebben az alomban legalábbis) de hiába szidjuk, attól még ugyanúgy szereti a kutyáit, és újabb kölykök is lesznek, max most megbántjuk...

Van értelme?? Nincs.

Úgyhogy, danama sok szerencsét, de a kölykök gazdáinak javasold az ivartalanítást, hogy megfogadják-e vagy sem, befolyásolni úgysem lehet.


Egy biztos, bár nagyon édesek a pici kutyák és olyan jó lenne, de az én Emmámnak nem lesznek kölykei:( :)

170. hotdog68 (válaszként erre: 157. - Minna03)
2009. máj. 15. 10:18
a szöveg mellett azok a te kutyijaid??
169. hotdog68 (válaszként erre: 166. - Bcicus)
2009. máj. 15. 10:16
interneten olvastam, hogy bizonyos idő elteltével, vagy talált kutyánál így nézik meg....
168. minna03 (válaszként erre: 162. - Bcicus)
2009. máj. 15. 10:15
Lesz igen,de majd sztem jövő tavasszal,jól meg kell szerveznem,sdok idő kell rá,uh talán jövőre már be merem vállalni.
2009. máj. 15. 10:15
én is megyek, összeszedem a gyerek kinőtt ruáit, cipőt, viszem a bizományiba. De ha tudtok valami érdekeset a kutyival kapcsolatosan, írjatok, hétrőn megnézem. Hétvégén a gyerekek nem engednek ide.
166. Bcicus (válaszként erre: 165. - Hotdog68)
2009. máj. 15. 10:13
Ilyen itthon nincsen.
2009. máj. 15. 10:12
minna megnéztem, hogy hogyan kell, de ezen a gépen nincs kép. 3-4 hónapos korában van fenn a gépen kép, de a másik számítógépen. Igérem, fel fogok tenni, hogy meg tudjátok nézni. Úgy hallottam, hogy valami vérvétellel meg tudják nézni a fajta tisztaságát és adnak valamilyen könyvet. Erről mit tudtuk??
164. minna03 (válaszként erre: 160. - Hotdog68)
2009. máj. 15. 10:11

Hmm,hát modjuk én sem annyira,ha gondolog vegyél fel,a címem snetti1@hotmail.com .

Még van pici időm,aztán indulunk martival avárosba,meg piacra,azátn benézek a kutyakozmiba,uh hosszú napunk lesz.

Kicsit Off is leszek a szüléstörténetem fent van a cikkeknél.

163. Bcicus (válaszként erre: 157. - Minna03)
2009. máj. 15. 10:11
Nekem szerintem jövőre lesz új babám, aztán pár éven belül jó lenne, valami külföldi kutyát venni, de ez még csak terv. Jól előre megtervezted Martin karrierjét:) Mondjuk ha egyszer valah lesz gyerekünk, tuti ő is nyomul majd ezerrel.
162. Bcicus (válaszként erre: 157. - Minna03)
2009. máj. 15. 10:09
De jó lesznek, újra talik, az szupi lenne.
161. Bcicus (válaszként erre: 155. - Minna03)
2009. máj. 15. 10:08

Hát lehtett azoknak a kis szerencsétlen árváknak ellen állni.

A másik meg igen, már én is nagyon rosszul vagyok tőlük. Tönkre teszik ezt a gyönyörű fajtát.

2009. máj. 15. 10:08
odáig jutottam, hogy az msn-re már megy, aztán ennyi
2009. máj. 15. 10:08
hát az az igazság nem vagok valami számítógép zseni (hihi)
158. minna03 (válaszként erre: 153. - Hotdog68)
2009. máj. 15. 10:05

Hát igen,általában erre alapoznak az emberek,ki tudna ellenállni,egy pici biglinek.

Na nem raksz fel képet a kutyidról?

157. minna03 (válaszként erre: 154. - Hotdog68)
2009. máj. 15. 10:04
13.on,de nem nagy dolog,de mondjuk elvakult nagy biglis vagyok,de most ki vontam kicsit magam a forgalomból,mert nyáron szültem,de sztem jövőre,újra inditom a Talikat,még az is lehet,h majd lesz 1 új kiállítási kutyink,Martit a kisfiamat,meg sztném,majd junior handlerbe inditani,pár év múlva.
2009. máj. 15. 10:02
ahhoz képest, hogy a gyönyörű udvaromba nem akartam, soha kutyát, Fülöp mostmár ugyanolyan családtag, mint az ember.
155. minna03 (válaszként erre: 152. - Bcicus)
2009. máj. 15. 10:01

Nem kell elpirulni,tényleg aki ismer,az tudja,h mit tettél,és nem csak a fajtakutyákról van itt szó,én még emlékszek 1-2 mixre is amit megmentettél.

Az a lényeg,h mi nem támadni sztnék,gondolom egytértesz,csak már nagyon elegen van a szaporítokból,akik csak ontják a kutyákat,nem beszélve arról,h néha biglinek adnak el szép kis keverék kutyákat,uh erre már tényleg no comment..

154. hotdog68 (válaszként erre: 150. - Minna03)
2009. máj. 15. 10:01
hol vagy, melyik oldalon?
2009. máj. 15. 09:59
nekünk csak 3 napi kaját adott hozzá és használati utasítást. nem is tudom, hogy mertük megvenni név és cím nélkül ennyi pénzért. mi is hibásak vagyunk, a pasi elmondta ugyan a nevét de nem írtuk fel, elfelejtettük. Elvakított a kutyi szépsége.négy kiskutyát emeltem fel, ez meg bebúj rötön a nyakamhoz, ez volt a legdagibb. Hát, hogy lehetett volna ott hagyni. Ja és nem is akartunk venni, csak nézelődni. A férjemnek ez volt mindig a kedvenc kutyi fajtája.
152. Bcicus (válaszként erre: 150. - Minna03)
2009. máj. 15. 09:54

Köszi, a végén még elpirulok. Én csak azt csináltam amit a szivem diktált, imádom ezeket a logófülő átokfajzatokat.

EGyébként valóban aki lelkiismeretesen ad el kutyát, ha még tkv nélkül is, akkor is ad egy leírást hozzá, de minimum a telszámát, hogyha gond van hívhasd.

151. minna03 (válaszként erre: 147. - Hotdog68)
2009. máj. 15. 09:52
Hmm,tényleg sok,én pár éve vettem Fürtit,Ch szülőktől 50ezerért.És azóta nem igazán mentek fel a bigli árak,már tk-vel,kölyökcsomaggal,leírással,szerződéssel,sztem tudsz venni 60-80ezer között,az tuti.
150. minna03 (válaszként erre: 146. - Hotdog68)
2009. máj. 15. 09:50

És tetszett?Benne vagyok én is,bár csak 1 sorban:)))

Egyébként,modom,ha megszerzed a2 napi katalógust,akkor a gazdi neve is meg lenne?

Annak idején nem adtak kökyök csomit v elérhetőséget a kutyihoz?

Mert általában ez így müködik,még ha nem tk-es ,akkor is aki lelkiismertes általában ad,ha kérdése lenne az embernek,annak idején én is így vettem kutyit,és zaklattam is párszora tenyésztőnket,jó tanácsokért.

De Bcicust is,midgi adott,én úgy tudom,és tényleg,nem védeni akarom,de tök sokat tett a fajátért.

149. Bcicus (válaszként erre: 147. - Hotdog68)
2009. máj. 15. 09:49
60ezerért tkv nélkül, azért az húzós ár, én 2007-ben a tkv ,ch szülőktől való kutyát adtam még ennyiért.
148. Bcicus (válaszként erre: 145. - Hotdog68)
2009. máj. 15. 09:48
Nem egy éves kor után már semmit. Hátha egyszer a kezem akad a katalógus megnézem, de nem rég költöztünk és a katalógusok még hegyekben állnak a régi lakásban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook