Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beagle gazdik fórum

Beagle gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. júl. 16. 13:43
Én tanítom az enyémet...kajával nagyon okos tud lenni....Köszön, ül, fekszik, forog és persze csak parancsszóra eszik...Amíg nem engedem meg neki nem mer beleenni a kajájába...
2010. júl. 16. 13:39
Én tettem ki neki éjszakára egy vizes törölközőt....Először csak nézegette meg nyalogatta de egy fél óra múlva már nem tudott ellenállni neki és ráfeküdt...Biztos kellemes volt neki mert úgy horkolt mint egy medve egész reggelig...:)
325. mandulacska2 (válaszként erre: 324. - Katha01)
2010. júl. 16. 12:51

Szia. Mi se etetjük túl. Néha kap jutalomfalatot, meg 1-1 falatot a kajánkból, ha neki való. De pl. fűszeres kaját, amit főzünk, azt nem, mert nem jó a kutyának, ha fűszereset eszik. Ezt az orvos is mondta. Csokit, kávét, kakaót meg egyenesen tilos adni kutyáknak, mert elpusztulhat tőle. Tudom, hogy sokan adnak neki, anyukám is a tacskójuknak adogat, de én nem kísérleteznék vele. Nem is akarom elhízlalni.

Mi naponta 3 alkalommal visszük sétálni, az esti séta többnyire min. 1 óra. Reggel és napközben általában attól függ, mennyi időnk van, milyen az idő. Most melegben reggelente olyan fél óra, de ma jobban bírta, így 1 óra volt. Délután is olyan fél óra szokott lenni, de van, hogy azt is 1 órára kitoljuk. Ha találkozik valamelyik kutya haverjával , akkor szeret vele játszadozni.:))

324. katha01
2010. júl. 16. 11:50

Szotyikának sincs igazán étvágya. Egész nap fekszenek a macskával a konyhakövön.

Gyakran vizes kézzel simogatom a buksiját meg a hasát, ezt nagyon élvezi :)

Sajnos a környékünkön szinte csak elhízott beagle-k vannak. :(((

Talán nálunk az is közre játszik hogy ilyen kis formás, hogy macska neveli őt. 5 és fél hetes kora óta Fütyikével eszik iszik. Azt hiszem mellette megszokta, hogy mindíg keveset egyenen. De egyébként sem egy nagyétkű jószág. A másik pedig, hogy nálunk nincs nasizás. Néha megeszik 1-1 falat valamit, de pl csokit cukrot kenyérféléket egyáltalán nem.

Ti hogy sétáltatjátok őket?

Mi megyünk de kb 1/2 -1 órára és este kb 1 1/2-2 órára. Rengeteget szalad, úgy kell hazahúzni olyan fáradt :) de lefut mindenkit :))

Tanítjátok őket? Mik a tapasztalatok?

szép napot nektek!

323. katha01 (válaszként erre: 322. - Danama)
2010. júl. 16. 11:44
nagyon jó ötlet! biztosan édes :))
322. danama (válaszként erre: 320. - Szaboettike)
2010. júl. 16. 10:20
Nálunk Pötyinek van egy kádja és abban üldögél ebben a melegben, nagyon aranyos
321. mandulacska2 (válaszként erre: 320. - Szaboettike)
2010. júl. 16. 10:06
A miénk nehezen bírja. Otthon bekapcsoljuk a ventillátort, ha látom, hogy nagyon melege van, kicsit megmosom hideg vízzel. Mindig van előtte víz, napi min. 2* cserélem, hogy ne melegedjen fel. Miután felhozom sétából, iszik egy csomót a fürdőszoba csapból, mivel a fürdőben mindig lemosom a lábát, és hagyom, igyon kicsit. De igazából túl sok mindent nem tudok neki könnyíteni, csak hogy vizezem időközönként.
2010. júl. 16. 10:02
Ok.... Nálatok hogy bírják a kutyák ezt a nagy meleget?Mit csináltok, hogy jobb legyen nekik?
319. mandulacska2 (válaszként erre: 318. - Szaboettike)
2010. júl. 16. 09:57
Dehogy is baj! Gyere nyugodtan.:)))
2010. júl. 16. 09:53
Sziasztok. Nekem is van egy rettenetem, Juppynak (Pupáknak)hívják és 1 éves 8 hónapos kisfiú. Képeim között van róla jópár fotó. Remélem nem baj ha csatlakozom hozzátok...
317. mandulacska2 (válaszként erre: 314. - Bcicus)
2010. júl. 16. 09:52
Köszi a tanácsot. Igyekszünk mindig figyelni rá, hogy ne hízzon el, de egyébként ő is kontrollálja magát. Most így a melegbe sokszor nem is eszik meg a kajáját. Ma reggel hozzá se nyúlt. A tiétek se? Még egy olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges e az , hogy melegben hígabb a széklete a kutyának. Ma amikor levittem, először normális volt, utána még 2* volt kisebb, de híg. Pegig ugyanazt kapta ,mint máskor. Ma reggel adtam neki kóstolóba egy kis Brie sajtot, de csak egy falatnyit. Meg a joghurtos poharam alját szokta kinyalni, ami megmarad. De az is mindig csak pár nyalásnyi. Nem beteg szerintem, mert amúgy eleven. És már korábban is volt ilyen, hogy egyik nap hígabb volt, akkor adtam neki rizst, másnap normális. Szóval lehet, hogy a melegtől van?
316. mandulacska2 (válaszként erre: 313. - Katha01)
2010. júl. 16. 09:48
Szia! Megnéztem a képeidet. Nagyon szép és aranyos a kutyusod!!! Mi is adunk neki mást is, most középkategóriásat, nem csúcsminőséget.
315. danama (válaszként erre: 313. - Katha01)
2010. júl. 16. 08:51
nálunk azért húsis lett Pötyike drága de rohan mint a nyúl
314. Bcicus (válaszként erre: 312. - Mandulacska2)
2010. júl. 15. 23:51
Én kb egy mérő phárnyit szoktam adni nekik, de ők már csak este esnek. Ennyi idős korban még több kell nekik. De ahoyg te adod az teljesen jó, egy éves kor küröl már kevesebb fogg kelleni. H aannál picit kevesebbet adsz majd felnőtt korában mint ami a tápra van írva, az teljesen elég. 600gramm az rengeteg, annak kb a -da mivel jó minőségű tápot kap. A vacak tápokból több kell.
313. katha01 (válaszként erre: 310. - Danama)
2010. júl. 11. 19:36

Balu gyönyörű!!! :)

én is főzök neki, illetve azt is eszi amit mi. nagy húsleves és savanyú káposzta rajongó a drágám :P

mi szándékosan nem szoktattuk drága tápokhoz. kutyás család vagyunk, (munka kutyáztam 13 évig).

vegyesen kap mindent. száraztápot, konzervet és főtt ételt egyaránt. 2 éves elmúlt és egy gramm feleslegünk nincs ja és makk egészséges :)

nem tudom, hogy ez reklámnak minősül-e (remélem nem) ez a saját képtáram róla [link]

szép estét nektek!

312. mandulacska2 (válaszként erre: 311. - Bcicus)
2010. júl. 7. 19:55
szia. melyik jött be a legjobban? mi is váltogatunk általában, mert nem akarom, hogy hozzászokjon bármelyikhez is . Azt hallottam, akkor nagyobb az esélye, hogy kialakul valamilyen allergia. A Royal Canin-t és a Select Goldot már mi is próbáltuk. Te mennyit adsz a kutyusotoknak naponta? Mi kétszer adunk neki 125 g-t, mivel még csak 7 hónapos. Mennyi egy beagle napi tápanyagszükséglete grammra? A netten 600 g körül olvastam, de az nagyon soknak tűnik, és a tápokon is mást írnak, nem olyan sokat.
311. Bcicus (válaszként erre: 309. - Mandulacska2)
2010. júl. 7. 19:04
Hello. Én váltogatni szoktam. Eukanuba, Royal Canin, Pro Plan, Hill's és néha Select Gold.
310. danama (válaszként erre: 309. - Mandulacska2)
2010. júl. 7. 13:03
mi Friskies vagy Pedigree de én főzök is nekik mert rajta kivűl van még 2 kutyusom van naplójuk is nézd meg :-)
309. mandulacska2 (válaszként erre: 307. - Katha01)
2010. júl. 5. 19:41
szia. az enyém 7 hónapos lány beagle. Ti milyen tápot adtok a kutyusotoknak? Mi többször váltogatunk: Royal Canine, Happy dogs.
308. danama (válaszként erre: 307. - Katha01)
2010. júl. 5. 16:12
szia! nekem egy 4 éves Pötyim van :-)
307. katha01
2010. júl. 5. 14:07

Szervusztok!

Új vagyok itt, ha lehet csatlakoznék Szotyikával. 2 éves beagle kislánnyal :)

Öeülök, hogy találtam egy beagle clubbot végre :)

Szép napot

katha

306. mandulacska2 (válaszként erre: 305. - Danama)
2010. jún. 28. 20:44
Szia! Köszönöm! Igen, nagyon örül, de mi is nagyon örültünk, különösen én, hogy végre megint velünk van. :)))
305. danama (válaszként erre: 304. - Mandulacska2)
2010. jún. 28. 17:46
gratulálok a nászúthoz, a kutyus most biztosan nagyon örül nektek
2010. jún. 28. 14:49
Sziasztok. Visszajötünk nászútról. Semmi baj nem volt szerencsére a kutyusunkkal. :))) Anyukám és apósom sétáltatták, anyu és apukám felváltva ott aludtak nálunk éjjel. Úgyhogy szerencsére sikerült megoldani. Azt mondták, csak annyi látszott, hogy folyton szimatolja a helyünket, ill. ha jött valami kocsi, akkor nagyon fülelt. Mert meg szokta ismerni a kocsink hangját. Amikor hazaértünk, nagyon örült nekünk. :))) Nekem már nagyon hiányzott. Nekünk a panzió drága lett volna, és nyugodtabb voltam, hogy anyukámék vigyáznak rá, hiszen náluk is van otthon kutya. így a saját otthonában lehetett, és biztos voltam benne, hogy jó kezekben van.
303. Bcicus (válaszként erre: 300. - Mandulacska2)
2010. jún. 18. 21:38

Abszolult nem hinné azt. Sok ismerősöm vitt már panziba kutyát és nagyon jól érezték magukat. Ott vannak más kutyusok és észre sem veszi, hogy nem vagytok ott.

Az másha napközben nem vagytok otthon és más ha éjszaka sem.

Az jó, ha anyud át tud menni, de szerintem mindenkinek jobb lenne egy panzi.

2010. jún. 18. 11:27
Sziasztok! köszönöm a válaszokat. Végül is anyukám át fog jönni éjszakára, és itt alszik nálunk. Napközben férjem apukájával együtt elosztva fogják sétáltatni. így már szerintem nem lesz gond. Mondtam anyukámnak is, hogy figyeljen rá, mennyit iszik és mennyit eszik. Bútort nem szokott rágni. Napközben alszik, éjjel meg anyukám vele lesz. Köszönöm még egyszer a válaszokat. :)))
2010. jún. 18. 10:40

Sziasztok! Egy biglit sajnos nem lehet csak úgy magára hagyni :( a lakásban vszínű hogy mindent meg fog rágni (egy hétig nem aludhat) és vszínű nem a játékait fogja rágogatni, hanem amit ér. ülőgarnitúra, szekrény, cipő, kis szönyegeknek, párnáknak vége. arról nem is beszélve, hogy sírni, vonyítani fog, amiből további kellemetlenség lehet a szomszédokkal. A mi kutyusunk, amíg nem vagyunk mellette nem eszik. :S De ez nálunk alapból így van. Előfordulhat, hogy ha elmentek ő se fog pár napig. Arról nem beszélve, hogy ezzel a fajtával rengeteget kell foglalkozni, így nem lesz elég neki az, ha néha leviszik egy félórára sétálni. A panzió nagyon drága (7000-8000körül van egy éjszaka!) talán próbáljátok meg egy barátnál elhelyezni, akit már amúgy is ismer és kedvel, esetleg van mellette másik kutyus akivel tud játszani.

Anyukádék kutyusával (mindkét kutyának) ismeretlen helyen kell megismerkedtetni. Ha a kutyus rosszul szocializált, megtámadja az idegen kutyát, aki betört az ő személyes terébe. Ki kellene vinni őket egy idegen terepre ahol ismerkedhetnek, utána ha összehaverkodtak lehet arról szó, hogy elviszitek a házhoz. Ha ott se jönnek ki egymással, akkor kellene a barátokat bevonni. De vigyázat, ha a barát nem rendelkezik szuperbiztos kerítéssel, akár el is szökhet. (akadály számukra nem létezik: 2 méteres kerítést simán megmásznak, drótkerítést szétrágnak..) KErtes háznál uúgy sétáltatni kell, és szellemileg le kell fárasztani. Sajnos ez egy ilyen szempontból is problémás fajta.

És bocs, de szerintem az, hogy elmondjátok neki, hogy elmentek de visszajöttök....ennek semmi értelme. :)

mégegy: a külföldi utazáshoz nem elég az útlevél, chip is szükséges! (bár ez, ha a kutyus törzskönyves-s vagy a gazdi gondos, lehet már van)

300. mandulacska2 (válaszként erre: 299. - Bcicus)
2010. jún. 16. 22:54
ennyire megváltozik a viselkedése? Ha dolgozunk, és egyedül van, nem csinál ilyet. Panzióba nem szeretném adni, mert akkor pláne azt hiszi, hogy elhagyjuk. Teljesen idegen környezet. Az olyan lenne számára, mintha eldobnám magamtól. Ha napközben egyedül van, alszik.
299. Bcicus (válaszként erre: 296. - Mandulacska2)
2010. jún. 16. 22:47
Nem akarlak elkeseríteni, de szétfogja verni a lakást és a szomszédok idegeit is. Hiába szalad át néha valaki, az kevés lesz neki. Inkább adjátok egy jó panzióba.
298. mandulacska2 (válaszként erre: 297. - Danama)
2010. jún. 16. 15:40
Hát, akkor nálatok nagyon szerencsések a kutyusok. Remélem, azért a miénkkel se lesz gond.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook