Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beagle gazdik fórum

Beagle gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
357. katha01 (válaszként erre: 356. - Bcicus)
2010. okt. 25. 15:09

Szerettem volna de már tárgytalan sajnos.

Szotyi és a párja szülei is törzskönyvezettek. Megvannak már a genetikai vizsgálatok mindkettőnél. Hál Istennek semmi bajuk. Szerettünk volna megtartani a fiú gazdája és mi is 1-1 kölyköt a többi pedig rokonokhoz került volna tehát biztos jó helyre.

Egyébként pedig-nagy tisztelet a kivételnek- rengeteg lelkiismeretlen tenyésztőt ismerek sajnos. Csúnya de sokukat csak a pénz érdekli. De hát ez más fajtáknál is így van.

Sajnos olyan dolgok történtek ami miatt lemondtunk a kölykökről. Váratlanul elhunyt az apukám. Szotyi sokat keresi és ha ráakad valamelyik személyes holmijára sír.

Ráadásul valamelyik lelkiismeretes gazdinak köszönhetően összeszedtünk valamilyen influenzára emlékeztető megfázást-először azt hitték kennelköhögés de nem az. Fuldoklott annyira köhögött és a nyirokcsomói tojás nagyságúra dagadtak. Hetekig jártunk injekciós antibiotikum kúrára. Már jól van a Drágám de az orvos nem javasolja egyenlőre a kölyköket mert Szotyi nagyon legyengült. Nagyon gondolkodom egy kísérleti beagle örökbefogadásán.

Ti hogy vagytok?

356. Bcicus (válaszként erre: 355. - Katha01)
2010. szept. 30. 21:00

Ha nicns törzskönyve miért akarsz kiskutyákat? Nem kéne tovább szaporítani az ismeretlen eredetű kutyákat. Már ne is haragudj.

Nem ilyen orvosi papírokra gondoltam, hanem az örökletesbetegségek szűrű papírjaira.

Tenyészszemlén küllem vizsgálat van, valamint az alapvető ösztöneit vizsgálják, de mivel nem törzsknyves így természetesen nem mehet tenyészszemlére hiszen nem tenyészthető,

355. katha01 (válaszként erre: 352. - Bcicus)
2010. szept. 30. 15:31

köszönöm :)

Orvoshoz járunk rendszeresen éppen tegnap voltunk egy nagy vizsgálaton. Minden rendben meg lettünk dicsérve. De gondolom nem ilyen orvosi papírokra gondolsz.

Nincs törzskönyvünk csak az anyukájának van és elég szép eredményei vannak.

Olvastam, hogy a szemlén lövéspróbát és csapás követést kérnek. Elég izgalmasan hangzik :)

354. katha01 (válaszként erre: 353. - Danama)
2010. szept. 30. 15:29
nálunk tombol a játék, tegnap beleszorult Szotyka na volt nagy ugatás meg nyüszögés :) Kiszedtük és szaladt vissza játszani vele :))
353. danama (válaszként erre: 351. - Katha01)
2010. szept. 25. 13:44

olyat mi is nyertünk :-)


bár macskánk nincs a kaját és az alagutat is elajándékozzunk.


nálunk nem lesz több kiskutya, ivartalanítás lesz, de mindig közbejön valami anyagilag :-S

352. Bcicus (válaszként erre: 351. - Katha01)
2010. szept. 25. 13:07
Szükséges papírok meg vannak már (tenyészszemle és orvosi), mert ha nem akkor szólok, hogy nem sokára lesz tenyészszemle Hevsen oda el tudjátok vinni, hogy lehessen tenyészteni.
351. katha01
2010. szept. 25. 11:42

szép napot nektek :)

Nyertünk a macsek kajával egy alagutat. Nálunk most ez a sztár. Fütyike benne fetreng és a lyukakon keresztül piszkálja Szotyit. Próbálkozik de nem fér be hozzá :)) Úgyhogy megy a nyüszögés, incselkedés meg a kergetőzés. Olyanok most mint egy felbolydult méhkas :))

Lassan tüzelünk és úgy döntöttünk lesznek kiskutyáink :)

350. danama
2010. szept. 24. 13:16

sziasztok!

az enyém éppen diózik és tüzel,

349. Bcicus
2010. szept. 24. 10:49

Alszanak a beagleök:)

Egyébként jól vagyunk.

348. katha01
2010. szept. 24. 10:39

Szervusztok :)

Nagy a csönd :(((

Hogy vagytok?

347. mandulacska2 (válaszként erre: 346. - Katha01)
2010. júl. 30. 12:48
De édesek! Akkor számára a macsek a falkavezér. Olvastam valahol, hogy a kutyáknál, és sok más emlősnél, amelyek falkában élnek, mindig a falkavezér az , aki ehet először a kajából. :)))) Jópofa, hogy így elvannak.
346. katha01 (válaszként erre: 344. - Mandulacska2)
2010. júl. 30. 12:22

Köszönöm :)

Nagyon szerencsés helyzetben vagyok, hogy ilyen jól kijönnek. Mikor Szotyi jött Fützyike a macskánk már 4 éves volt. Letettük és hagytuk h a macsek foglalkozzon vele. Első perctől kezdve elfogadták egymást. Minden nap végignyalogatja Szotyit ez kb fél órás fürdés a kisasszonynak de élvezi, tartja magát. Fogócskáznak, együtt szaladnak a labdáért, sokat alszanak együtt és egy tányérból esznek. Szotyi mindíg hagyja h Fütyike egyen a kajájából és csak aztán eszik de inni egyszerre isznak :)

345. danama
2010. júl. 29. 07:53

sziasztok!


lehet őket nevelni, sőt!


az enyém már több mint egy éves volt amikor hozzánk került, sok mindenhez és mindenkihez kellett akalmazkodnia

344. mandulacska2 (válaszként erre: 341. - Katha01)
2010. júl. 28. 11:43
Szia Katha! Tök aranyos a kutyusod a cicával. Hogyhogy ilyen jól kijönnek? A miénk megugatja őket, vagy volt, hogy elfutott, amikor meglátott egyet először. Jópofa nagyon, ahogy egymás mellett fekszenek. :))
2010. júl. 28. 11:41
Mi is használunk jutalomfalatot, de mindig beleszámoljuk a napi adagjába. Illetve ő is valamilyen szinten szabályozza, mert mostanában többször előfordult, hogy a reggeli kajáját nem ette meg teljesen, volt, hogy az egészet otthagyta. Este viszont evett rendesen. Én is sajnálom, hogy sokan elhízlalják. A mi környékünkön is vannak sajnos kövér beagle-k. Szerintem a baj az, hogy sokan házi kosztot adnak neki (pörkölt, sütemény, stb). Mi többnyire tápot adunk neki, persze kap időnként rizst, főtt tojást. A mi kajánkból max csak 1 falatot kap, de nem fűszeres dolgokat, hanem pl.1 csipet szalámit, vagy volt, hogy kis nyers répa darabot adtam neki.
2010. júl. 28. 10:52
Sziasztok....Én is jutalomfalattal tanítom a blökit és jelentem cseppet sincs elhízva a kisöreg...Már sok mindent tud és még többet tudni is fog de nála muszáj egy kis kajával ösztönözni. Kaja csak a tanulási szakaszban kell ,utána már anélkül is megy neki. Ül, fekszik,forog, parancsszóra eszik, köszön stb...de kaja nélkül semmire sem mentem volna vele...Juppy is tud 2 órán keresztül fogócskázni (ha olyan a társasága többet is) pedig a jutifalat folyamatosan rész az életének kiskorától fogva...
341. katha01 (válaszként erre: 340. - Bcicus)
2010. júl. 28. 08:40

Én is így gondolom.

Itt a környéken nagyon sok a beagle, kicsik nagyok egyaránt. Sajnos talán az én Szotyikám az egyetlen amelyik nincs elhízva a nőstények közül és az ül-ön kívül mást is tud. A gazdák jutalomfalattal tanítják és nasiztatják őket örökké. Borzasztóan kövérek szegények. Aztán a sétánál csodálkoznak, h Szotyi mért tud 2 órát megállás nélkül futni az övék meg mért nem. Nem is próbálják nevelni őket ez az igazság. :((

340. Bcicus (válaszként erre: 338. - Katha01)
2010. júl. 27. 17:47

Igen sjanos sok helyen van ez. Ennek az az oka, hogy elterjedt az a tévhit, hogy a beagle nevelhetetlen, ezért a friss beagle tulajok, nem is próbálják megnevlni, így utána mikor az ő kutyáikat látja valaki, azt látja, hogy neveletlen.

A beagle egy munkavizsgára kötelezett fajta, ahol azért vannak követelmények, ha nevelhetetlen és buta lenne, senki nem várná ezeket el tőlük.

A beagle jól képezhető kutya, csak meg kell találni, hogy melyik milyen módszerrel.

339. mandulacska2 (válaszként erre: 338. - Katha01)
2010. júl. 27. 10:40
Hát ez számomra is felháborító. A mi kutyusunk is azért elég sok mindent megtanult. Egyáltalán nem buta. Csak nem lekenyerezhető szerintem. Nem vesz be mindent. Úgy értem, a németjuhászt azért szeretik annyian, mert az mindent megtanul, amit mondanak neki. de ez számomra olyan, mintha azt tenné csak , amit a gazda mond. A beagle azért gondolkodik, makacs, van egyénisége. De igenis meg lehet tanítani jópár dologra. Nagyon szerető kutya, rengeteg szeretetet ad.
338. katha01
2010. júl. 27. 10:37

Köszönöm :)

teljesen más módszerrel neveltük-képeztük a kutyákat anno a kutyasuliban tizenévvel ezelőtt. Akkor nem számított fajta tiszta vagy keverék kutyus volt és az sem h milyen fajtájú a kutya. Tanítottuk és kész. Meglepő módon mindegyik megtanult mindent. A kutya azért tanult mert örömét lelte benne, és örömet okozott a gazdájának.

Ma csak azt hallom, hogy a kutya kajáért dolgozik. Van olyan beagle-s ismerősöm akit egyszerűen elküldtek nem is egy kutyaiskolából, hogy ez a fajta túl makacs és buta! ahhoz h tanítani lehessen, nincs értelme oda járniuk. Ez számomra elfogadhatatlan, és elkeserítő.

337. katha01
2010. júl. 26. 10:15

Szervusztok :)

Nagy a csönd :(

Végre hűvös van, lehet szaladni :))

Kérdezni szeretnék:

Tanulás : melyik módszer működik nálatok igazán: jutalomfalatért dolgozzunk vagy anélkül? Áteshet a kutya a ló túlsó oldalára: csak ha kaját kap akkor csinál meg bármit? Tapasztalatok?

Szép napot nektek!

336. *niki*
2010. júl. 23. 07:13

Sziasztok!


Eladó 6 kan és 2 szuka beagle kiskutya fajtiszta szülőktől. Augusztus közepén elvihetők. A szülők a család kedvencei akik gyönyörűek és a kiskutyák is azok. Akit érdekel nyugodtan hívjon vagy írjon. Képet bőven tudok küldeni:)

Érd: 30/946-9271

sinkaniki15@freemail.hu vagy írhattok ide is.

Egyébként Szabolcs megyében van. Ár:25.000 chip nélkül, 30.000 chippel.

A szállításban tudunk segíteni.


Üdv: Niki

335. danama (válaszként erre: 334. - Bcicus)
2010. júl. 17. 08:07
De aranyos neve van Rozika :-)
334. Bcicus (válaszként erre: 317. - Mandulacska2)
2010. júl. 17. 00:32

A fiúk nálunk ilyenkor is zabálnak. Rozika, viszont alig s eszik, bár most fejezi be a tüzelést. Az is lehet,hoghy a tied is nem sokára tüzelni fog, de lehet a melegtől is, van amelyik kutya ilyenkor nem eszik. Ha csak egy kicsit hígabb a kakija az nem olyan gond. Lehet, hoyg a sok folyadéktól van, emrt nyilván ilyenkor sokat iszik.

Az enyémeket megtudod nézni a képeim között.

333. Lilimami (válaszként erre: 332. - Danama)
2010. júl. 16. 14:09

Életem értelme, imádjuk :) A legjobb dolog az életemben, az biztos.

Emlékszem, kölyökkorában nagyon kemény volt, nehéz volt vele, pedig tudtam, milyen kutyát választok (amúgy pont hozzám illik, olyan makacs, mint én), már akkor elkezdtem a következetes nevelését, talán ennek tudható be, hogy egy cukorfalat bigli lett belőle :) Pár dologra megtanítottam, jutifalatért mindent :) Már sétálunk póráz nélkül is, pedig régen a hajam hullott ki, ha arra gondoltam, elengedem. :) Na, egyszerűen boldog az élet vele :))

332. danama (válaszként erre: 330. - Lilimami)
2010. júl. 16. 14:06
aranyos lehet :-)
2010. júl. 16. 14:01
Lili Happy Dog-ot eszik jelenleg. Régebben Dog Chow-t evett, de valószínűleg ételallergiája van, és ezért krónikus fülgyulladása, úgyhogy tápot váltottunk, és szigorúan csak azt eszi, semmi mást. És végre másfél év után, lekopogom, jó a füle, nem váladékos, nem vakargatja. Ez a táp elvileg antiallergén, és semmiféle baromfiszármazékot nem tartalmaz, amire sokszor allergizálni szoktak.
2010. júl. 16. 13:57

Sziasztok!


Nekünk egy lassan 3 éves, kölyökképű büdösbiglink van, aki a Lili névre hallgat, néha :)

329. danama (válaszként erre: 324. - Katha01)
2010. júl. 16. 13:49

nálunk egymástól tanulnak a csajok, mert rajta kívül van még 2 kutyusom Maszat egy tacsi matróna már 9 éves és egy Dorka aki keverék de nagyon játékos pedig ő is már 8 éves.


Pötyi másfél éves volt amikor hozzánk került elöszőr tartott a másik két kutyusomtól, majd hamar beilleszkedett a falkába.


Egy dolog amit tanult tőlük:

Amikor haza jövünk kijönnek a kutyaházból és mind a hárman nyújtóznak meg ásítanak, mint akiknek nagyon sok dolguk volt :-DD


Meg még azt tanulta tőlük, ha azt mondom : Ballagjatok a helyetekre kislányok, akkor ő is megy a helyére.

328. danama (válaszként erre: 323. - Katha01)
2010. júl. 16. 13:44
majd lefényképezem, rózsaszín a kád , nagyot mutat benne :-D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook