Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beagle gazdik fórum

Beagle gazdik (beszélgetős fórum)


2009. máj. 15. 09:47

és 60.000-ért vettük, nem hiszem, hogy csaló. a testvéreiről is hallottam már, csak nem sikerült kinyomozni a gazdi címét

. esetleg az állatorvosnál lehetne, mert oltási könyvet adtak vele.

146. hotdog68 (válaszként erre: 143. - Minna03)
2009. máj. 15. 09:45
én már végigolvastam
145. hotdog68 (válaszként erre: 142. - Bcicus)
2009. máj. 15. 09:44
2007 húsvét-kor a 2. nap versenyzett az apuka. és mi első nap voltunk ot, csak kihozta már első nap is az apukát, hogy szokja a tömeget. A neve: Kerekhegyi Settenkedő Zénó Sajnos a gazdiét nem tudom. és két éves kutyánál már semmit sem lehet tenni, hogy legalizáljuk.??
144. minna03
2009. máj. 15. 09:33

De most ényleg akitől vettétek az árult kint a kiállításon v felvezetett?

mert én úgy értelmeztem elöszőr,h kutyát vezetett is fel v,nem,Hotdog?

143. minna03 (válaszként erre: 141. - Bcicus)
2009. máj. 15. 09:32

Hát ja,ja.

Vegyétek meg a májusi a kutyát,sok dolog van leírva a biglikről,a fajtamentéstől kezdve,a fajtabemutatáson át a tenyésztőkig,édemes elolvasni,akit érdekel a fajta.

142. Bcicus (válaszként erre: 138. - Minna03)
2009. máj. 15. 09:27
Nekem valahol elvileg kéne legyen, dehogy hol, bár kétlem, hoygha kint árulta a kiskutyákat, akkor közben felvezetett is volna.
141. Bcicus (válaszként erre: 138. - Minna03)
2009. máj. 15. 09:27
A beagle painről nem is beszélve, ami mitóa így fellendült az ellenőrizetlen szaporitás egyre gyakoribb.
140. minna03
2009. máj. 15. 09:25
Hotdog nincs képed a kutyiról?Én meg nézném,kivi lennék rá.
139. minna03
2009. máj. 15. 09:24
Modjuk tényleg nem tutdsz mit tenni,ez téyn,h CSAK 1 éves korig tk-veznek.
138. minna03 (válaszként erre: 136. - Hotdog68)
2009. máj. 15. 09:23

Ha találnál,1 2007-es Szilvásváradi Cacibos katalógust,simán kitudod nyomozni,abban benne kelett legyen,nem?

Egybként erről a kennelről még én sem halottam,lehet,h csak 1x v 2x voltak kiskutyik és már nem csinálja,nem?


Sajna Bcicusnak igaza van,sajnos rengeteg szaporító van,és nem hog javitanánk a fajtát,még rontják is és ilyenkor van,h megveszik a kutyit,és utánna allergiás lesz,v epilepsziás,ez is annak az eredménye,h összevissza szaporítanak.

137. Bcicus (válaszként erre: 135. - Hotdog68)
2009. máj. 15. 09:21
Aki kiállításon kutyát árul az nem tenyésztő. Nem ismerem a tenyésztőt, bár rémlik, hoyg már hallottam ezt a nevet. Tenyésztő egyébként sem ad törzskönyv nélkül kutyát, a törzskönyv kiváltása egyébként 4500 forint, tehát eléggé átvert, meg azért is, mert ha akkor eladta a kutyát, akkor már vagyx ott volt a tkv kiváltva és akkor illegálisan majd egy nem törzskönyves kutyához adja oda, vagy nem volt tkv-e. Egyébként ha megtalálod őket, sem tudsz mér mit tenni, mert 1 éves kor után, már a tenyésztő sem válthatja ki a törzskönyvet. ha tényleg sokat nyert volna a kutya, akkor ismerém, bár a szülő törzskönyvi nevével többet tudnék. A fajtaklubban, csak az igazi tenyésztők vannak nyilván tartva, akik rendszeresen járnak rendezvényekre és tagjai a klubnak.
2009. máj. 15. 09:15
2007-ben húsvétkor vettem. Szilvásváradon, ha ez segít valamit
135. hotdog68 (válaszként erre: 133. - Bcicus)
2009. máj. 15. 09:12
Leírok még egyszer ha tényleg segítőszándékkal állsz hozzám. Gyönyörű, fajtiszta vagy fajtatiszta ahogy te mondod a beagle-nk. Szilvásváradon vettük a versenyen, győztes apukától, anyukától. A tulaj adni akart törzskönyvet, mondtuk 10.000-t nem kell nem akarjuk tenyészteni. De rájöttünk, hogy sokkal szebb, jobb kiállású kutya mint amiket látok és elvinném kiállításra, de könyv nélkül nem lehet, Nem találom a kennelt ahol vettük. No ebben kérném a segítséget, hogy ha valaki hallott a Kerekhegyi Settenkedő kennelről, írjon, Az apuka talán Zénó és sok versenyt nyert kutyus. Sárospatak v. Szerencs környékiek talán, de nem találom őket sem interneten, sem kutyaújságban. Te légy szíves azokat szidd aki keveri a beagle-t mást kutyával, de az enyém eredetibb az eredetibbnél....és köszi a tudsz segíteni (ha olyan felelős beosztásod volt kutyailag, akkor kellett hallanod erről a kennelről
134. Bcicus (válaszként erre: 128. - Danama)
2009. máj. 15. 08:49
Nyilván azt írsz amit akarsz, én meg azt reagálok rá amit akarok. DE képzeld a keverék kutya is kutya. Rengeteg keverék kutya életét mentettem már meg és nagyon szeretem őket, de őket sem kell szaporítani.
133. Bcicus (válaszként erre: 129. - Hotdog68)
2009. máj. 15. 08:48
Nem tudom mire vagy kiakadva. Semmi sértőt nem írtam neked és nem tudom milyen kérdésedre nem válaszoltam. Miben tudnék segíteni? Én leírom a véleményem és a tényeket. Mérges csak azért vagyok (nem rád, hanem általánosságban), mert szép lassan tönkre fog menni a fajta. Én teljesen normális hangvételben írtam neked, de sebaj. Ez nem okoskodás, hanem tények. 11 éve foglalkozom beagleökkel van némi fogalmam a dolgokról.
132. Bcicus (válaszként erre: 127. - Danama)
2009. máj. 15. 08:45

Igen vannak hirdetések, de nem az igazi tenyésztők adják fel őket, általában hanem szaporítók.

Nem az én kutyáimét nyilván, nem de az országos állományt igen és ennek hosszú távon rossz következményei vannak.

131. danama (válaszként erre: 130. - Hotdog68)
2009. máj. 15. 08:01
semmi gond .-)
2009. máj. 15. 07:55
Bocsánat, nem danamának címeztem. Amit írtam az Bcicusnak szántam. Csak mást is írtam.....bocsi danama a névtévesztésért.
2009. máj. 15. 07:54
danama ha olyan okos vagy a témában akkor inkább arra válaszolj amit kérdeztem. A jóindulatú felvilágosításnak pedig teljesen más szaga van, amit te csinálsz annak okoskodó kioktatás a neve. Ha segítő szándékkal magyarázol annak nem lenne ilyen "éle". Nem hiszem, hogy ez az oldal azért jött létre, hogy itt egymást szapulják az emberek és veszekedjenek. Ha mérges vagy, vegyél nagy levegőt, számolj tízig, .......talán normális hangvégtelben tudsz beszélni......vagy nem...
128. danama
2009. máj. 15. 06:34
a naplómban meg végképp azt írok amit akarok, ha keverékem lenne ugyanúgy írnék naplót, de gondolom azok már nektek nem is kutyák
127. danama (válaszként erre: 126. - Bcicus)
2009. máj. 15. 06:31

de annyi helyen vannak hirdetésben kutyusok, majd nézd meg.


Egyébként még annyit, hogy nem fogja a te kutyáid vérvonalit bántani, mert az én kutyám szülni fog, hidd el.

Ezennel én lezártam a vitát

126. Bcicus
2009. máj. 14. 23:08
Látom Danama alkottál a nalódban. Ennyi hülyeséget régen olvastam. A tenyésztők minimum 1, de leginkább 2- tüzelést kihagynak, de van aki még többet, csak leinformálható helyre adnak kutyát és mindig tartják vele a kapcsolatot és nem apróhirdetésben adják el a kicsiket. A nagyok pedig örökre velük vannak. Csak éppenséggel tenyésztenek, nem a saját maguk kedvéért, hanem hogy a szertett fajtát fenn tartsák és nemesítsék, cska kiváló kutyákkal tenyésztenek, mind küllemileg mind idegrendszerlieg, mind munkképsségileg. Megnézik a vérvonalakat és elvégeztetik a szükséges orvosi szűréseket. De sajnos a nagy és kisszaporítók szép lassan majd tönkre teszik a hazai állományt, ahogy te is teszed.
125. Bcicus (válaszként erre: 124. - Minna03)
2009. máj. 14. 22:57
Nagyon egyet értek veled.
124. minna03 (válaszként erre: 105. - Hotdog68)
2009. máj. 14. 21:47

Sziasztok!

Nekem 2 biglim van,sokat jártunk kiállításra,egyik kutyim pár éve,tényleg nem dicsekvésképpen,de az ország egyik legeredményesebb szukája volt.Picit hozzászólnék,remélem nem bánjátok,úgy érzem,h kb 6 év bilgizés alatt vmennyire kiismertem ezt a csodálatos fajtát.

Hát hotdog ez egy hülyeség,már bocsi,az állatoknál ez nem élveztet jelent,mint nálunk embereknél,hanem a fajfenntartást szolgálja,ha bepárosítod a kutyidat utána majd mindig szukát sztne majd,jobban megyülik vele a bajod mint előtte.

Ez vhogy mindig visszatérő téma,nem értem az embereket,sokan tényleg csak azért sztnék pároztatni a kutyikjukat,mert hogy 1x legyen kiskutya,és milyen jó lesz a kutyinak.

Ha vkinek hobbi kutyija van,szeresse és ennyi,hagyja meg az "Igazi" tenyésztőknek a tenyésztést,és,h mivel egy gondos tenyésztő,utánna jár,h melyik kutyát kivel érdemes pároztatni,sok szempontot figyelembe véve,és nem csak találomra az utcán ki választ 1 kutyit.

123. Bcicus (válaszként erre: 122. - Danama)
2009. máj. 14. 21:38

A meoe-ben tudják megkérdezni, az biztos, hogy honosíttatni kell, de nem tudom, hogy sima lengyel törzskönyv kell hozzá, vagy export pedigree.

www.kennelclub.hu

122. danama
2009. máj. 14. 18:45

na mindegy ebbe ne menjük bele...


viszont lenne egy kérdésem, van lengyel hegyipásztor kutyájuk apóséknak, de lengyel a tk-ja, le kell fordítattni a tk, ha tenyésszemlére visszük, vagy elfogadják az eredetit?

121. Bcicus (válaszként erre: 120. - Danama)
2009. máj. 14. 18:39
Az nagyon jó, hogy imdjátok, nem is ezzel van a probléma, hanem azzal, hogy szaporítod.
120. danama (válaszként erre: 119. - Bcicus)
2009. máj. 14. 18:33

majd egyszer lesz olyan kutyánk is :-)


most ilyen van és imádjuk

119. Bcicus
2009. máj. 14. 18:28

Szerintem 2002-ben szűnt meg.

A labortenyészet törvinyileg nem adhatna el hobby kutyát.

És attól, hogy családi kedvenc és a barátokhoz kerül, még szaporítás. Mert tenyészteni olyan kutyával kéne, akinek biztos származása van, egészségileg szűrt, munkában megfelelő és küllemileg is hordozza a kiváló fajtajelleget.

118. danama
2009. máj. 14. 18:15
na mindegy nekem családi kutyám van és kész azért mert kiskutyái lesznek nem leszek szaporító, főleg, hogy baráti körön belül maradnak a kicsik

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook