Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) fórum

Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
15. syria (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2020. febr. 6. 08:10

Hát, nem tudom, hogy jó lett-e volna akkor élni.

Valószínűleg beledöglöttem volna, ha minden mondatban ki kellett volna ejtenem a számon, hogy „igenis”, „méltóságos/báró asszonyom/uram”. De abban se vagyok biztos, hogy jól esett volna ezeket és a csendőrpertut hallanom. Viszont a korabeli bútorok, tárgyak nagyon tetszenek mindkét oldalon. :)

Arról nem is beszélve, hogy egy normális terhesség dupla halállal végződött. :(

2020. febr. 5. 19:27

Érdekes fazon ez a Florian von Engelsburg-Alberti gróf (Mikola Gergő). Magabiztos, kiváló családból származó és főleg, nőtlen osztrák üzletember.  Arrogáns és önző, nincs ellene a korrupciónak ha annak eredményét ő is élvezi.

Tegnap visszautasította a feléje közeledő, enyhén spicces Rokoczay Hilda bárónét, Móric elhanyagolt Bécsben élő feleségét. Hilda úgy iszik, mint a gödény. A ruhája bugyrából húzza elő a mindennapos lapos üvegecskéjét. :D Rosszul sikerült házassága ellenére így próbálja élvezni az életet, még ha a férje ebben nem is partner.

A feltűnően sárga ruháját már igazán lecserélhetné!

(Vagy csak ennek van zsebe a lapos üveg részére?! :D)


Hiába kedvelem Rózsát, a tegnapi viselkedése mindennek a csimborasszója! Eldobta a súlykot, hogy lerészegedett a Tulipán házaspárnál! Pláne úgy, hogy a férj, nem is kedveli őt!

Közben Tulipán Sáránál megindult a szülés. Az előzetesben úgy láttam, Rózsa nagyon megijedt, szinte egyből kijózanodott az elfolyt magzatvíz láttan. Egyben remélem, hogy most éri Rózsát az a trauma, amikor végképp lemond az italról??!!

Nagyon szeretném, ha Sára és gyermeke sokáig velünk maradna!!!!!

2020. febr. 5. 18:08

Én is nézem az elejétől, ki nem hagynám. Tetszik.

Jó volt az rész a báróval meg a másnapos lányával!


Torzsáné majdnem akasztófára juttatta a fiát a gyónásával.

12. syria (válaszként erre: 8. - Csalános)
2020. febr. 5. 08:59
Egyetértek. :)
11. l.luiselotte (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2020. febr. 4. 17:57
én sokáig aazt hittem, hogy a Zalánt alakitó szinész azonos a Barátok közt szakácsával, Olivérrel.
10. l.luiselotte (válaszként erre: 9. - D1zsúlika)
2020. febr. 4. 17:51

igen én is szeretem a ssorozatot, de érdekes, hogy egészen, másként itéljük meg aa szereplőket.

számomra szimpatikus a Csizmadia család, a szolgabiró és úgy ahogy a Rakocay báró. Eddig szerettem Annát is, de az ingatag magatartása miatt már nem, A nők közül a boszorkányt Babát ? kedvelem még. De akármilyen vontatott, jó nézni. jó lett volna akkor élni csak nem mindegy hogy melyik oldalon.

2020. febr. 4. 17:32

Örülök, hogy rátaláltam a fórumra! :D

Kerestem már a kezdésnél is, de akkor még nem volt.

(Nyitottam volna én is az elején, de elment a kedvem, az érdeklődés hiánya miatt.)


Vártam ezt a műsort, mert szeretem a kosztümös filmeket!Tetszett az is, hogy nem nagy nevekkel erősítettek a siker reményében. Nem az állandóan megszokott arcokat szerepeltették, akik vándorolnak egyik csatorna sorozatából a másikba, hanem sok fiatal színészeknek adtak lehetőséget az ismertségre.

A 80 részes sorozat egy harmadánál járunk lassan és vannak szereplők akik szimpatikusak, illetve antipatikusak számomra. 


Kedvelem  Imrét a zsandárhadnagyot, aki egy igen összetett karakter. Negatív szereplő de van benne valami, ami miatt én inkább kedvelem, mint elítélem. Úgy szintén szimpatikus az anyja, Péter atya, Torzsa Rózsa, Torzsa Gyula is. Tudom, hogy Torzsa Sándor a pozitív hős, de az állandó vigyorgásával kiesett a pixisemből. És észre sem vette nem értékelte, hogy Katica mit reszkírozott és tett érte. Nagyon szimpatikusak Tulipánék, különösen Sára. Annyira jó lelkű, remélem nem hal meg a gyerekszülésben, mert nagyon arra mutatnak a jelek?! 

Anna polgárpukkasztó magatartása az elején tetszett. Mostanra már hol ilyen, hol olyan kiismerhetetlen lett számomra.  A legjobb színészi teljesítményt azonban a báró nyújtja eddig, szerintem.


Nem kedvelem a debil Móricka bárócskát, sem a szájcsücsörítős anyját. Ilonka életvidám kedves lányka, remélem összejön Torzsa Gyulával. :D

Nem voltak eddig szimpatikusak a Torzsa szülők, ahogy kitagadták és viselkedtek lányukkal Rózsával. Zalán és az anyja is szimpatikus.

A fentiek csak az én kizárólagos véleményemet tükrözik, tiszteletben tartva ezzel mások eltérő véleményét! :D


Ma este pedig kíváncsian várom, hogy Zsuzsa asszony miért vitte el Palikát a templomba Péter atyához?!

2020. febr. 1. 17:10
Mióta nem divat a színházközvetítés, jó egy kis kosztümös filmet nézni. Anna szerepét jól kiválasztották. Kicsit lassan megy az esemény, de jó sorozat, mondjuk egy borzalmas Kis Falunk-hoz képest.
2020. jan. 31. 16:37
Nekem tetszik,szívesen nézem.
6. papája (válaszként erre: 5. - Papája)
2020. jan. 31. 16:23
Jav. cserfest
2020. jan. 31. 16:23

Nekem nagyon tetszik a sorozat. Végre valami más, mint a megszokottak, amiket már nem nézek, mert 6 belőlük fél tucat.

Helyesek a szereplők, különösen Ilonát kedvelem, a kis csefest.

Régebben néztem a kóreai sorozatokat, mert szépek voltak a ruhák, a díszlet, a színek és szokatlan világba vitt el. Most kicsit ezt érzem és örülök, hogy a dédszüleink korába betekinthetünk.

2020. jan. 31. 12:52
Én is szoktam nézni, de én ált. ismétlést nézem.Nem rossz a sok Barátok közt Jóban rosszban után egy kis változatosság.
2020. jan. 31. 12:44
kicsit vontatott, ennek ellenére nézem, mert helyesek a szereplők azaz a férfiak. Kár hogy későn van, én is többször elaludtam rajta a du ismétlésnél meg még nem vagyok otthon. Kellemes nézhető sorozatnak tartom és irigylem a nőket a szép ruhákért.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fizzy)
2020. jan. 31. 11:14

Nem szoktam azt a csatornát nézni, de a sorozat első részét láttam... valameddig.

Hasonlóan hozzád engem is annyira megfogott, hogy elaludtam rajta.

2020. jan. 31. 11:10
Kosztümös magyar sorozat, nyolcvan-valahány részes. Én nagyon rácuppantam, csak néha belealszom. Mást is ennyire megfogott? Vélemények?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook