Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) fórum

Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2020. febr. 22. 09:55

Örültem, hogy Terka és Rózsa tisztázta, hogy nem Jakab az áruló, ami Rózsa titkát illeti.


Móric a legaljasabb, hogy elárulta Rózsát, aki még nem tudja, hogy kit melengetett/melenget az ágyában.

Remélem, hamar kiderül ez is!

(A Móricot alakító színész nagyon nem tetszik, nagyon alacsony, sosem lesz sztár belőle. Szerintem.)


Anna és Imre nagyon nem beszéltek egy nyelven. Imrének nem tetszett Anna álmodozása arról, hogy orvos legyen.

Katica és Sándor randevúja sem sikerült, mert Katica nem szereti a bort.

Nem tetszett, ahogy Sándor beszélt Katicával, nagyon magabiztos, flegma volt a vigyori.

(Egyébként Anna abban a korban már vénlánynak számított.

Léphetne már valamerre, mert szép lassan lecsúszik az álmairól, a férjhezmenésről is.


Nincs olyan pár, aki összeillene, akik között ott lenne a kémia is. Szerintem.

Viszont Ilonka és Gyula nagyon aranyosak együtt!

Ja, és tetszett ahogy Mariska együttérzett Terkával, a pletyka miatt.

74. syria (válaszként erre: 73. - Papája)
2020. febr. 22. 09:13

A végén még összejön Anna Sándorral. :)

Rózsa rá fog jönni, s egyenes útja lesz Jakabhoz. :)

2020. febr. 22. 07:41

Mi lesz a lányokkal, nem sikerültek a randevúk a kedvük szerint.

Szegény Rózsa, kígyót melenget a keblén.

72. papája (válaszként erre: 71. - L.luiselotte)
2020. febr. 22. 07:32

Nem tudom kinek tetszik Móric, nekem nem. A szája, a foga és a mosoly nem szép.

Zalán is faragtathatna kicsit az orra hegyéből.

71. l.luiselotte (válaszként erre: 68. - D1zsúlika)
2020. febr. 21. 18:37

nagyon szép volt a Baba fiatalkorában.Nekem ugyis a báró az egyik kedvencem, milyen jó pasi volt fiatalkorában ( de nem az Ilyés Róbert lehetett a fiatal Károly )

Pár napja kiakdtam, olvastam a neten, hogy a 30 körüli legjobbképűbb magyar ffiszinészek közt van a Móric alakitója is Jaskó Bálint.

70. Babi11
2020. febr. 21. 17:54

Kiváncsi leszek mi lesz ha megtudják,hogy Zalán a báró fia.

Móricnak nagyon rossz szerepe van,de ilyen is kell.

Szeretem a sorozatot. Vajon összejön Rózsa Tulipán úrral?

69. papája (válaszként erre: 68. - D1zsúlika)
2020. febr. 21. 13:38

Nagyon jól összefoglaltad a lényeget mindkét hozzászólásodban.

Sajnos a Barátok közt stábja jelen van itt is - pl. Kinizsi Ottó mindkettő rendezője, ami nem baj, de ez a hallgatózással információhoz jutás már sok/k.

Szegény Rózsa húzza őt eléggé az ág, most meg porig alázzák. Remélem gyorsan kiderül, hogy nem Tulipán úr szólta el magát. Aljas ez a Móric, de már korábban is bizonyított, amikor Rózsát csak játékszernek és nem embernek tekintette.


Babát szeretem, okos asszony (még sokra viszi) Anna meg bizonyított mellette, hogy milyen ügyes orvos ipari tanuló.

2020. febr. 21. 11:01

A tegnapi rész nagyon tetszett! De csak majdnem! Elrontotta az a kép, amit egy pillanatra mutattak is, hogy Rózsa és Tulipán beszélgetését Móric kihallgatta. Amit pedig utána tett a szeretője ellen, az mindennek a csimborasszója! Megbocsájthatatlan! Szerintem.

Olyan aljas módon állította pellengére Rózsát, hogy csak abban bízom, hogy ezért is, meg a pénzlopásért is khamarosan meglakol. Egyáltalán nem bánnám, ha a végén szégyenében villággá szaladna. De ez a Móric gyerek, még ahhoz is hülye.

Sajnáltam Babát, de ez a jelenetsor talán kimaradhatott volna. Habár mindig az jutott eszembe ha az ő "hajlékát" mutatták, hogy bizony, nagyon bátor asszony!:D

(Egyébként az előző visszaemlékezésben a fiatal Baba alakítója, nekem Bach Szílvia humoristát juttatta eszembe, egy pillanatra!  :D)

2020. febr. 21. 10:57

Nekem nagyon tetszett a visszaemlékezés, melyben képet kaptunk Károly báró és Mariska románcáról.  Látszik, hogy most is azért  szeretettel vannak egymás iránt.

Szép pillanat volt, amikor a báró megsimogatta Mariska kezét.  Össze is ért a kezük egy pillanatra. De amikor Mariska is vissza akart simogatni, meggondolta magát, megállt a keze félúton és kiment a szobából. Talán átsuhant az agyán, az áthidalhatatlan távolság.


Továbbra sem kedvencem, a vigyori, önfejű, konok Torzsa Sándor. Butaságát bizonyítja, hogy nem hallgatott Zalánra. Sőt, kiállt a munkások elé hebrencskedni.

Ugyan Katica jobban illik Sándorhoz, mint Anna, de jobb férjet érdemelne.  Sándor máris kikacsingat a szép bárókisasszonyra. Tudja, hogy most még nagy falat neki, de ami késik nem múlik. (Azért Annának is tetszik az életerős paraszt legénnyel való kokettálás). Katica pedig szomorú szívvel konstatálja a dolgokat.) Ebből semmi jó nem fog kisülni.


Kedvencem Imre, eleinte drukkoltam is, hogy Anna legyen a párja.Szimpátia ide-, vagy oda, Imre is hasonlóan konok, mint Sándor, csak intelligensebben. Foglalkozhat kedvére annyi mással, de ő  rendületlenül és mereven leállt  és nyomoz a robbantó után. Ebből pedig neki is sok-sok konfliktusa lesz, ahelyett, hogy a boldogságát hajkurászná.

A szolgabíró viselkedését a kocsmban nem is értettem. Nagyon kínos és visszataszító volt. Sajnáltam Zsuzsa asszonyt.(Én semmi kémiát nem látok a két ember között.)


Örülök, hogy kiderült Móric aljassága, hogy meglopja a munkásait. Örülök annak is, hogy kiderült a "nagy adakozása is" az egyház felé. Annak meg mégjöbban örülök, hogy az apja rájött!   

Zalánról annyit, hogy jó gyerek ugyan, jobb a báró "saját" fiánál Móricnál, de azért csak a mostoha anyjával szürte össze a levet! Ez igen felkapott téma volt a filmesek számára mindig. (Szép is volt a nagyon régi film a Phaedre, Melina Mercouri és Anthony Perkins-sel.)

66. syria (válaszként erre: 65. - Papája)
2020. febr. 21. 09:01

Úgy emlékszem: Zalán úgy tudja, hogy az apja meghalt, tehát nem biztos, hogy Mariskának lett férje.

Babát betyárok támadták meg?

65. papája (válaszként erre: 64. - Fizzy)
2020. febr. 20. 12:49

Ez a tegnapi részben volt. Visszaemlékezett Mariska a múltra, a gróffal való kapcsolatára, szerelmére, a gyermekük születésére, arra hogy jött rá Baba a szüléskor, hogy kié a gyerek. Baba megfogadta, hogy nem árulja el senkinek hogy a gróf Zalán apja. Cserébe a gróf vegye a kastélyba Katicát és neveljék fel.

Mariskát meg gyorsan férjhez adta, hogy ne essen csorba a becsületén. A férjről egy korábbi részben is beszéltek.

64. Fizzy (válaszként erre: 60. - Papája)
2020. febr. 20. 11:01
Ilyen infókhoz hogyan lehet jutni?? :)
63. syria (válaszként erre: 62. - Papája)
2020. febr. 20. 09:45
Semmi. A fagyi visszanyalt. :)
2020. febr. 20. 07:22
Arra azért kíváncsi leszek, hogy mi történik, ha a gróf megtudja, hogy a kedves felesége elcsábította a fiacskáját, Zalánt.
61. papája (válaszként erre: 59. - Regin_a)
2020. febr. 20. 07:20
A zsákba nyomdagépet hozott, amivel röplapokat akar nyomtatni a labanc elnyomás és az önkényuralom ellen. A munkásoknak akarja felnyitni a szemét.
60. papája (válaszként erre: 58. - Regin_a)
2020. febr. 20. 07:16

A cigánylány nem a báró fattya. A cigányasszony Baba, gyermeke. Mivel Babát verte a férje, meg már Katicát is, ezért kérte meg a grófot, hogy vegye a gyereket magához a kastélyba cselédnek. Ott biztonságba nevelkedhet a kislány, Baba meg eltűnhet egy időre a durva embere elől.

Ezt cserébe kérte a hallgatásáért, azért, hogy nem árulja el senkinek, hogy a gróf Zalán apja.

2020. febr. 19. 22:24
A robbantó hülyegyerek mit hablatyolt , mi volt a zsákban? Semmit nem értettem a hadarásábol!
2020. febr. 19. 22:04
A "cigánylány" is a báró úr fattya?
57. papája (válaszként erre: 56. - Papája)
2020. febr. 19. 15:21
Rosszul írtam. A betörő tolvaj, az a szőrmók fickó, aki együtt ült a börtönben Sándorral.
56. papája (válaszként erre: 53. - Fizzy)
2020. febr. 19. 15:13

Móric dühös, hogy Zalán lett az intéző, ezért panaszkodik az anyjának. Az biztatja, hogy ne adja fel akkor se, ha egy másik Rakoczairól van szó. Úgy tűnik tudják, hogy Zalán kinek a fia.

Móric feladata betanítani Zalánt az intézői feladatba. Direkt rosszul tanítja, hogy hibázzon. Ez meg is történik. Zalán fél, hogy a gróf kirúgja, de nem teszi, mert tudja, hogy Móricka ármánykodik.


Sándor szótárazza az ellopott levelet, fontos dolgokat tud meg, de nem árulja el senkinek, csak a végén az apjának mutatja meg.


Imre randizik Annával, közbej Jakab segítségért kiált, mert kirabolták. Ellopták a pénzét és a szemes kávét. Ez buktatja le a tolvajt. A zsandár nem akar nyomozni, mert szabadnapos, inkább randizna. Anna viszont ragaszkodik a nyomozáshoz és nagyon ügyesen rájön az összefüggésekre. Arra a hamiskártyás kocsmatöltelékre terelődik a gyanú, akit már ismerünk. Ő nem fizetett Sárának és Rózsa szerezte vissza a pénzt. A fickó végül vall. Elárulja, tudja ki a robbantó. Gondolom cserébe a szabadonengedését szeretné.


Főkapitány elmegy Zsuzsannához magyarázkodni, miért akarta őket eltávolítani, - mert féltette őket. Zsuzsanna először nem bocsát meg.

55. Fizzy (válaszként erre: 54. - L.luiselotte)
2020. febr. 19. 13:57
Hát a báró! :)
2020. febr. 19. 12:35
Zalánnak ki az apja ? nem láttam azt a részt
53. Fizzy
2020. febr. 19. 12:24
Sziasztok! Tegnap megint elaludtam, még részletet sem láttam. Aki ráér, megírná nagyvonalakban, mi volt? Köszönöm!
52. syria (válaszként erre: 50. - Viaszvirág)
2020. febr. 18. 09:15
Jakab teljesíti Sára kívánságát. Zalánnak nem lesz egyszerű dolga Móric miatt.
51. Fizzy
2020. febr. 18. 08:40
Mit szóltok a tegnapi részhez? Teljesen ledöbbentem! Hát ezért viseli annyira szívén a sorsát a báró Zalánnak! Itt mindenki a szolgájával kavarodik össze?? A végén még Zalán lesz az örökös! :)
2020. febr. 17. 23:36

Na, ma egy nagy titok derült ki! Hahaha.... Erre nem is gondoltam volna...


Azt viszont sejtettem, hogy a boltos és Rózsa össze fognak jönni!

49. syria (válaszként erre: 47. - Papája)
2020. febr. 16. 09:16

A grófocska be fogja húzni fülét-farkát, ha van esze, ki se dugja az orrát Bécsből.

Zalán tudja kezelni a grófnét. :)

A hadnagy nem kerül messze, a grófné - ki tudja miért? - elintézte. :)

2020. febr. 14. 12:08
nagyon érdekes volt tegnap is a sorozat
2020. febr. 14. 11:31

Lesz itt még nagy bonyodalom, ha ez a rusnya gróf talpra áll ! Gondolom a bosszúja mindenkit elér.


Zalán belezúgott a grófnéba. Ennek is csak fájdalom és bonyodalom lesz a vége.


Kíváncsi vagyok, hogy Anna elmegy-e orvosnak tanulni most, hogy a hadnagy messze kerül tőle.

46. papája (válaszként erre: 44. - Fizzy)
2020. febr. 14. 11:22

Éppen azt szeretné elérni Baba, hogy Sándor fogja fel, értse meg hogy cigány lányt szeret és ez mivel jár rövid és hosszú távon.

Helyesek, jó lenne, ha együtt maradnának.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook