Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) fórum

Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
45. syria (válaszként erre: 44. - Fizzy)
2020. febr. 14. 10:15
Nem akarja eltántorítani, csak nagyon félti a lányát, mivel neki rossz tapasztalatai lettek a férfiakkal és a cigányokkal kapcsolatos előítéletekkel kapcsolatban.
44. Fizzy
2020. febr. 14. 08:38
Miért akarja eltántorítani Baba Sándort a lányától?? Igencsak meginogni látszott... El fogja hagyni?? Nagyon sajnálnám!
43. papája (válaszként erre: 40. - Syria)
2020. febr. 13. 13:31
Írtam a 37-ben.
2020. febr. 13. 09:58
Baba jól kioktatta Annát...
41. syria
2020. febr. 13. 09:50
Vajon hogyan fog kikeveredni Móric az apja elnyomása alól?
40. syria (válaszként erre: 37. - Papája)
2020. febr. 12. 08:11
Az nyilvánvaló volt számomra, hogy Rózsa "megesett", de az valahogy kimaradt, hogy mi lett az apával.
2020. febr. 11. 16:54

Érdekes volt Móric viselkedése Rózsával. Úgy tűnt, mintha hezitálna azon, hogy felvállalja-e lányt, vagy nem?!

(Ezt Rózsa is megérezte.)

Ami érdekes volt, hogy a fotón, Móricnak csak a kalapját látjuk, az arcát nem. Vajon tudatosan csókolta meg hirtelen Rózsa kezét, hogy ezáltal álcázza magát?!

2020. febr. 11. 16:51
Jakab a szatócsboltban olyan szeretettel nézte Palikát, majd megkínálta cukorkával és ott volt köztük a levegőben, hogy valami összakapcsolja majd a két embert, hiszen egy cipőben járnak. És Palika szinte megmentette Jakab életét, jelképesen.
37. papája (válaszként erre: 36. - Syria)
2020. febr. 11. 15:30

Borika apja meghalt a háborúba, vagy forradalomba.

Terka fejére olvasta Rózsának, hogy miért feküdtek össze az esküvő előtt. Így alakult ki a helyzet...

36. syria (válaszként erre: 34. - L.luiselotte)
2020. febr. 11. 13:41
Szegény Móricot az apja alaposan félrenevelte. Csak nehogy kihozzák, hogy ő Borika apja.
2020. febr. 11. 09:19

Szegény Jakab, a szívem szakadt meg érte.

Nem értem mit akarnak kihozni ebből a végtelen fájdalomból.


Szegény Katica is hazugság csapdába került.

Az az érzésem Sándor nem veszi elég komolyan.


Ez a Jozefin meg egy számító ribi, aki a lányát is feláldozná a hatalomé. Remélem melléfog.

2020. febr. 11. 07:21

Nekem sokkal szimpatikusabb a Rózsa-Móric páros, mint a Rózsa-Jakab páros.

Móric nem eredendően rossz ember, és amiket itt a hoxán irkáltok a férjekről, hozzájuk képest egy gentleman.- nem a jelen topic hozzászólóira céloztam -

33. syria (válaszként erre: 28. - L.luiselotte)
2020. febr. 10. 08:37
Kivételek mindig, mindenhol lehetnek. Mint ahogy Sárát nem rabbi, hanem katolikus pap temette.
32. papája (válaszként erre: 31. - D1zsúlika)
2020. febr. 9. 20:56

Sára is zsidó, szó volt róla.

Én úgy hallottam a szüleimtől, hogy az újszülöttet az anyja mellé teszik a koporsóba - a keresztényeknél.

Itt is szép gesztus lett volna.

2020. febr. 9. 18:35

Sára halála után, megnéztem a zsidó temetéssel kapcsolatos wikipédia oldalát,  mert nem ismerem a hagyományait.

A zsidó hagyomány szerint a  koporsónak egyszerűnek, díszítetlennek kell lenni. A temetést a leghamarabb, a halált követő három napban kell megejteni. A  gyász hagyományos kifejezése a ruha beszakítás, bevágása. 

Gyászbeszédet bárki mondhat, ha felkérik rá, de általában a közösség rabbija tartja. A hagyomány tiltja a virágot és koszorút a temetésen, helyette köveket tesznek a sírra.


Különleges előírások vonatkoznak a gyermekágyas időszakban meghalt nőkre, akiket abban a ruhában és állapotban temetik el, ahogy meghaltak. Hagyományosan a temetőben is elkülönült helyre kerülnek!


Sárát, halála után a zsidó hagyománynak megfelelően temette el Jakab. Mint gyászoló, a ruháját bevagdosta. Egyszerűen, gyorsan, fakoporsóban, három napon belül megrendezte a temetést. Rabbi híján, Péter atyához fordult, hogy mondjon beszédet. Aki először nem vállalta, mondván, hogy az nem kóser. De hivatkozva az egy Istenre, máris indult Jakab segítségére. Az elkülönített helyen megásták ketten a sírt, majd eltemették a halottakat tisztességgel. Péter atya korrekt beszédet mondott, mai nyelven ökumenikus, korrekt volt a temetés. 


Én úgy tudom, hogy Tulipán Sára egy gazdag bécsi szülők gyermeke volt, Tulipán Jakad egy megfelelni vágyó zsidó szatócs.

Nem tudom viszont, hogy Sára egyáltalán zsidó volt-e?! Mert sehol nem jelezték!

Ezek után pedig elbizonytalanodtam, hogy Tulipán Sárát nem is a zsidó hagyomány szerint kellett volna eltemetni?Lehet, hogy nem is kellett volna, temetőn kívüli helyre temetni??????

Tudja ezt valaki?!

2020. febr. 9. 18:15

Bekövetkezett az, amitől nagyon tartottam! Meghalt Sára és gyermeke. De továbbra sem értem, miért kellett, hogy Sára és a baba meghaljon???!! :(  Sajnálom! Nagyon!


Sára első pillanattól kezdve egy igen kellemes, okos és végtelenül jó indulatú karakter volt. Ahogy rájött, hogy Borika nem más, mint Rózsa kislánya, egyfolytában azon mesterkedett, hogy összehozza gyermekét az édesanyjával, hogy ezzel is örömöt szerezzen.

Méghozzá duplán! Vagyis, azt szerette volna, ha Rózsa és édesanyja Terka, valamint Rózsa és Borika is megtalálja egymást végre.

29. papája (válaszként erre: 28. - L.luiselotte)
2020. febr. 9. 08:47
Na ez az, erre gondoltam...
28. l.luiselotte (válaszként erre: 27. - Syria)
2020. febr. 9. 08:31
19 szdban létezett a magyar zsidó vegyesházasság ?
27. syria
2020. febr. 9. 08:25
Miért ne? Mindkettő erős, dolgos, változtatni, alkalmazkodni képes. És Sára nem győzte békíteni Jakabot Rózsa irányába is, mintha érezte volna, hogy hamarosan valakinek a helyébe kell állnia.
26. papája (válaszként erre: 24. - Syria)
2020. febr. 8. 19:05

Nem hiszem, hogy Rózsa lenne Jakab jövőbeli párja.

Nagyon nem illenek össze, ha mégis, akkor nagyon sok év múlva, sok bonyodalom után.

25. Babi11
2020. febr. 8. 12:46
Én is nézem,szeretem a sorozatot.
24. syria (válaszként erre: 21. - Rochlitz Szilveszterné 2.)
2020. febr. 8. 07:46
Dehogynem! Rózsát. :)
23. papája (válaszként erre: 18. - L.luiselotte)
2020. febr. 7. 16:44

Én sem értem mit akarnak, miért kellett meghalasztani Sárát és a babát. Talán ezzel akarják Rózsa anyai ösztöneit helyre tenni. Elérni azt, hogy becsülje az életet, ne igyon stb.

Sajnálom Tulipánékat, mert egy rendkívül kedves kellemes és okos asszony volt Sára. Nem érdemelte meg a sorsát.

22. D1zsúlika (válaszként erre: 17. - Fizzy)
2020. febr. 7. 14:46

Nekem az jött le, hogy Zsuzsa asszony Palika elsőáldozását akarja előkészíteni.


(Torzsa Terkának semmi köze Sára halálához!)

2020. febr. 7. 13:00

Szeretem én is a sorozatot. Kár, hogy Sárika, aki szép, okos, csinos és kedves volt meghalt a szülésben.

A férje nem talál ilyen kedves, szép asszonyt...

20. syria (válaszként erre: 16. - Fizzy)
2020. febr. 7. 12:32
Túlkombinálod. Az történt, hogy Baba, számára megoldhatatlan szülési folyamatba került.
19. syria (válaszként erre: 18. - L.luiselotte)
2020. febr. 7. 12:30
Szerintem összejön Rózsával, így lesz egy kislánya is.
2020. febr. 7. 09:28
én különösebben nem csiptem a Tulipán családot, de nem értem, miért kellett a fiatalasszonyt és a babát meghalasztani. Mi értelme vagy lehet még jelentősége a folytatás szempontjából ?
17. Fizzy (válaszként erre: 9. - D1zsúlika)
2020. febr. 7. 08:41
Nekem néha egy-egy rész kiesik, mert elalszom rajta. Kiderült, miért vitte el Palikát Zsuzsa asszony a paphoz? Erre kíváncsi lennék!
16. Fizzy
2020. febr. 7. 08:36

Örülök, hogy ennyiünknek tetszik a sorozat.

Én egyáltalán nem érzem vontatottnak, hasonlítsuk össze egy régi Szomszédok epizóddal, ne ott valóban nem történt semmi, de akkor azt is élveztük!


Ki gondolja úgy, hogy Torzsa Terkának köze volt Tulipánné és a baba halálához? Tegnap átfutott az agyamon, mivel ugye elárulta neki szülés közben, hogy tudja, hogy Rózsáé a gyerek... De lehet, hogy csak én kombinálom túl...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook