Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) fórum

Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
105. Fizzy (válaszként erre: 103. - Syria)
2020. márc. 9. 09:14
Imre túl komoly hozzá, nem illik hozzá egy ilyen temperamentumos nő, lesz még baja vele :)
104. papája
2020. márc. 6. 12:44
Az a huncut Jozefin ! Zalánnak még a lábaujja is megmozdult olyan jól esett neki a terápia. Csak így tovább, folytatni kell azt a "gyógytornát" !!!
103. syria (válaszként erre: 102. - Fizzy)
2020. márc. 5. 09:23
Szerintem is jobban illik Annához Sándor, mint Imre.
102. Fizzy
2020. márc. 5. 08:27
Mit szóltok? Este úgy megdobogtatta a szívemet Sándor és Anna. Úgy tud nézni Sándor, nagyon sármos - legalábbis nekem :) Nagyon jól áll Annának a parasztlányság, biztos élvezné, ha valóban az lehetne!
101. viaszvirág (válaszként erre: 98. - D1zsúlika)
2020. márc. 4. 21:12
Olvastam a könyvet az életéről. Nagyon jó volt. Érdemes elolvasnotok. :-)
100. syria (válaszként erre: 99. - Papája)
2020. márc. 4. 14:51

Elég sokat kellene puhulnia a bárónak, hogy engedje Annát tanulni. Ám Anna kemény, mint a kő, el fogja érni az álmát. :)

Zalán sorsa igencsak kétséges. :( Bár csodák mindig vannak.

99. papája (válaszként erre: 98. - D1zsúlika)
2020. márc. 3. 20:35

Köszönöm, hogy leírtad Hugonnai Vilma életének fontos állomásait.

Ma épp azon gondolkodtam, miért nővérképző vette fel a nevét és miért nem orvosi egyetem. A válasz itt van, nővéreket képzett, tanított.

Talán mégis megengedik hogy tanuljon Anna.

A grófné nagyon bele van zúgva Zalánba, abba reménykedhet, hogy Anna, ha végzett orvos lesz, meggyógyítja a férfit.

Jó ez a sorozat, mert a kor erkölcseit, a mindennapokat és a tudományt is bemutatja.

2020. márc. 3. 20:12

Anna mindenképpen orvos akar lenni, ezt halljuk tőle kezdetektől fogva. Kiváncsi voltam vajon milyen utat kell majd bejárni neki, hogy megvalósítsa álmait?

Ezért beleolvastam az első magyar orvosnő Hugonnai Vilma életébe.

Hugonnai Vilma Nagytéténybe született, 1847-ben.

1865-ben ment férjhez, 18 évesen és három fiút szült az első férjének.

1869-ben hallotta, hogy a Zürichi Egyetemre nők is jelentkezhetnek.

1872-ben a férje beleegyezésével  kezdte el az egyetemet, és 1879-ben avatták orvossá Németországban. 

A férje nem támogatta őt anyagilag, ezért nagyon szűkös körülmények között élt Németországban. 

1880-ban tért haza, de diplomáját nem ismerték el.

1886-ban elvált, és szülésznőként kereste kenyerét, így tartotta el családját.

1887-ben újra férjhez ment, született még egy lánya, aki sajnos 1908-ban húsz évesen elhunyt.

1895-ben  királyi rendelet tette lehetővé, hogy Magyarországon is egyetemi tanulmányokat folytathassanak nők is.  

1897. május 14-én Hugonnai Vilmát Budapesten orvosdoktorrá avatták.  ( 25 év után!! ) 


Ekkor már  hivatalosan is végezhetett magángyakorlatot, de H. Vilma elsősorban  szegény betegekkel foglalkozott.   

Az első világháború éveiben megfigyelő állomást szervezett sebesült katonák számára ezért katonai érdemrenddel tüntették ki. (1914-ben, 67 éves korában elvégezte a katonaorvosi tanfolyamot.)

A háború éveiben katona orvosként sebsült katonákat gyógyított, sok-sok nővért képzett, tanított.

Budapesten halt meg 1922-ben. 


Anna és H. Vilma egy korban éltk, és igen nehéz utat kellett bejárni annak aki orvosként akarta megvalósítani az álmait.

2020. márc. 3. 10:29

Nagyon aljas ás önző Móric. Rózsa is vak a szerelemtől, hogy nem veszi észre.

Jakab nagyon jó ember, kár, hogy elvették tőle a forgatókönyv írók Sárát.

2020. márc. 3. 10:25
Zalán lába lebénult. Megtiltotta Banának, hogy ezt elmondja. Mégis mit akar ezzel Zalán elérni. Azt hiszi a bénulás magától elmúlik. Az ápolói nem veszi észre, hogy nem mozog a lába. Azért ez már kiderült volna az elején, hiszen vannak szükségletei, amikor valahogy mozdulni kell abban az ágyban.
95. syria (válaszként erre: 94. - Fizzy)
2020. márc. 3. 09:23
Azért, mert Móric görcsösen ökölbe szorított kezekkel faggatta Zalánt, hogy mire emlékszik az omlással kapcsolatban. Szerintem fel volt készülve, hogy agyonüti, ha olyasmire emlékszik, ami rá nézve terhelő lehet.
94. Fizzy (válaszként erre: 92. - Syria)
2020. márc. 3. 09:00
Nekem néha kiesnek részek. Miért jó az, ha nem emlékszik, mi történt pontosan?
93. syria
2020. febr. 29. 09:06
Érik a gyümölcs: Anna nem enged a zsarolásnak (pláne, hogy Imre is segíti), s Jakab megoldja Rózsa problémáját. :)
92. syria
2020. febr. 28. 17:48
Zalánt megmentette az amnézia.
91. Fizzy
2020. febr. 28. 10:11
Na rájöttem, hogy hülyeséget írtam, hogyan tudná már a báróné, hogy Zalán a báró fia? Biztos nem kavarna akkor vele...
90. Fizzy (válaszként erre: 84. - Babi11)
2020. febr. 27. 15:44
Szerintem ez nyílt titok a filmben, mert ugye a bárónő is félrelépett, biztos így egyeztek meg, hogy kölcsönösen titokban tartják :)
89. syria (válaszként erre: 88. - Rochlitz Szilveszterné 2.)
2020. febr. 27. 10:47

Zalán megmenekül, hacsak Móric nem próbálja meg eltenni láb alól.

A báró jól pofára fog esni, mert Annát a büntetés (szerintem cselédmunkára fogják) sem töri meg.

2020. febr. 27. 09:11
Szerintem is Anna fogja megmenteni Zalánt...
2020. febr. 27. 07:01
Én is nézem a sorozatot , szeretem mert jó sorozat szerintem .Én nem este nézem mert addig nem birok fent lenni😀, az Rtlmost-on nézem.
86. andilaci (válaszként erre: 85. - Babi11)
2020. febr. 26. 16:06
👍
85. Babi11
2020. febr. 26. 15:45
Nagyon jó sorozat, és a színészek is.
84. Babi11 (válaszként erre: 79. - D1zsúlika)
2020. febr. 26. 15:42

Szerintem azért,mert Mariskát látta közben,őt szerette/szereti és már a fiát Zalánt is felkarolja.

Mi lesz ha kiderül,hogy Zalán apja a báró?

83. syria (válaszként erre: 81. - Fizzy)
2020. febr. 26. 11:26
Nem legyeskedik, hanem azon munkálkodik, hogy a zsandárt Anna felé terelje, akinek rokon gondolatai vannak Sándorral. :) Katica Sándort szereti, nem kéne neki a zsandár csak féltékeny Annára, és joggal.
82. D1zsúlika (válaszként erre: 80. - Syria)
2020. febr. 26. 10:32

Baba valóban jó teát adott Katicának, de a nagy csereberében, kapkodásban elcserélték.

 

Sajnálom Zalánt! Először azt hittem Móric sebesült meg, de amikor megláttam, hogy szalad a hordágy után, megvilágosodtam. :D

Én is úgy gondolom, hogy Anna lesz kéznél Baba helyett és megmenti Zalánt mindenki nagy örömére.

(Akkor pedig Annának talán ez lenne a legmegfelelőbb alkalom, hogy  őszintén beszéljen az apjával, hogy orvos akar lenni?!)

Móricról már rég lerítt, hogy nem a báró fia.  Remélem, nem a 80. részben tudjuk meg a valóságot mert az még soká lesz?! :D

(Hirtelen nem is tudnék még tippelni sem, hogy ki lehet Móric apja?! Egy sejtésem azért van! :D)

81. Fizzy
2020. febr. 26. 10:11

Nekem nem tetszett ez a teás sztori, kicsit meseszerű, nem illik a történetbe.


Móric nem a báró fia?? Igazából gondolhattam volna, hiszen nagyon nem kedveli!


Katica miért legyeskedik a zsandár körül? "Cserébe" ő is el akarja csábítani, mert mostanában Anna annyit ábrándozik Sándorról?

80. syria (válaszként erre: 79. - D1zsúlika)
2020. febr. 26. 08:43

Mariska óriási lélekjelenléttel elintézte, hogy a báróné ne bökje ki a szeretője nevét.

Anna pont úgy viselkedik, ahogy abban a korban egy magát többre hivatottabbnak tartó nőnek kell. És tesz az álmaiért a szűk keretei közt, csak fél az apja elé állni, pedig az eddigiek alapján valószínűleg nem találna süket fülekre.

Jakab joggal fél a kiközösítéstől, de szerintem meg fogja találni a módját, hogyan védje meg magát és Rózsát is. Nem lesz könnyű dolga az olyan álszent vaskalaposokkal, mint Zsuzsa asszony.

Baba jó teát adott, csak Katica elcserélte, ezért nem Sándor, hanem a báróné kapott őszinteségi rohamot. :)

Nagyon úgy néz ki, hogy Móric nem a báró vér szerinti fia. Remélem, Móric aljasságát túléli Zalán! Talán éppen Anna menti meg.

2020. febr. 25. 16:24

Szegény Mariska, kénytelen volt elviselni a báróné kitörési rohamát. Minden ruha szűk volt, és Mariska máris azt hitte, hogy a báróné teherbe esett?!

Pláne amikor bevallotta, hogy szeretője van!

Lehet, hogy Mariska nagymama lesz?!:D


Anna nálam kiesett a pikszisből.

Nagy szája van, beszólogat, osztja az észt, de nem tudja, hogy mit kezdjen magával. Csak azt hajtogatja, hogy ő orvos akar lenni. De az ég világon nem tesz érte semmit.

Sajnáltam Imrét, mert szeretettel közeledett Anna felé, de az teljes bizonytalanságban van vele kapcsolatban.


Jakab egyre jobban megkedvelte Rózsát. Azonban nagyon félti a már megteremtett egzisztenciáját. És nagyon bántja, hogy emiatt nem állhat/állt ki Rózsáért.


Nem tetszett, ahogy Zsuzsa asszony beszélt Rózsáról. Pedig én úgy láttam, hogy szimpatikusak voltak egymásnak.

Zsuzsa asszony képviseli az akkori kor erkölcseit, de akkor is kiállhatott volna Rózsa mellett.


Sándor és Katica sem való egymáshoz. ( Kár, hogy a Katicát alakító leányzó kacsacsőrt csináltatott, mert elveszett a hamvas fiatal szépsége. Szerintem.)

Baba pedig, nem azt a teát adta a lányának amiről beszélt, mert félti őt az igazságtól, amit válaszolt volna neki Sándor.


Jó lenne ha már az is kiderülne, hogy Móricnak ki az apja?! Hogy ismerkedhetet össze a báró és báróné vajon?! Miért kellett a bárónénak cselédruhát ölteni ha ágyba bújt a báróval?!

No, majd kiderül minden, hiszen ma vagyunk a sorozat felénél! :D

78. syria (válaszként erre: 77. - Papája)
2020. febr. 25. 09:24
Jakab attól fél, hogy Rózsa miatt elpártolnak tőle a vaskalapos vevők, s akkor oda a megélhetése.
77. papája (válaszként erre: 76. - Syria)
2020. febr. 25. 09:01

Egy ilyen pletyka abban a korban és még sokáig nem múlt csak úgy el. Sokáig fehánytorgatták és büntették a szerencsétlen nőt, ha csak nem állt mellette egy nagyon erős férfi, aki megvédte.


Nekem is feltűnt, hogy Jakab valamitől, vagy valakitől nagyon megijedt. Olyan mintha üldöznék és lebukott.

Arról szó volt, hogy a korábbi életüket otthagyták Sárával és ide költöztek, mert itt találtak megélhetést.

Talán a két "üldözött" Jakab és Rózsa így lesz egymás támasza.

76. syria
2020. febr. 25. 07:52
Vajon sikerül Rózsát megvédeni a rosszindulatú nyelvektől? Jakab is fél. :(
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook