Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) fórum

Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
195. shanta1
2020. ápr. 22. 22:27
De jó volt a mai rész!
194. cranberry28 (válaszként erre: 193. - Shanta1)
2020. ápr. 22. 15:15
Az van ott 1.évad. Meg évad záró rész. Szóval jó lenne ha folytatódna. Mert kiért ne? Lenne még ebben a sorozatban bőven.
193. shanta1 (válaszként erre: 192. - Papája)
2020. ápr. 22. 13:52

Én úgy hallottam,hogy nem lesz folytatás.

Eleve nem tervezték.

192. papája
2020. ápr. 22. 13:33

A báró azt mondta Móricnak, hogy akármilyen is, ő a fia és az is lesz.

Talán ezért Móric utolsó pillanatban megkegyelmez az apjának és az kiköpi a mérget.

Gondolom Károly számonkéri Móricot, hogy mi volt ez.

Móric meg "dalol" Elmond mindent, amit tud. Elmondja, hogy Zalán Károly fia. Elmondja, hogy Zalán és Jozefin szeretők és azt, hogy Jozefin biztatta fel, hogy ölje meg Károlyt.

Gondolom ezek után Károly Móriccal fog össze és üldözi ki a kastélyból a házasságtörőket.

Nem tudom Mariskával mi lesz. A fiával, vagy esetleg Károllyal marad.


Szépen alakul Katica és Imre románca.

Mi lesz Annával ?

Baba nagyot alakított. Remélem nem megy messzire a lovával, mert nagyon hiányozna, ha nem szerepelne tovább.

Sajnos sok nyitott kérdés marad és még azt sem tudjuk mikor folytatják.

2020. ápr. 22. 12:58
Igen, Móric és a bárónő meg akarják mérgezni a bárót...
190. syria (válaszként erre: 187. - Shanta1)
2020. ápr. 22. 07:40
Vagy az apja őt.
2020. ápr. 21. 19:54

Akkor jól értettem, hogy Jozefin és Móric gyilkosságra készül?! Fel akarják használni a Babától kapott mérget, amit Jozefin kapott a vetéléshez?! 

Ha abból 10 cseppnél többet tesznek Károly teájába, akkor megölik.

De, ha már mérget említettek, akkor általában sosem az itta meg, akinek szánták. Vajon most mi lesz azzal az üvegcsével?! Ki fogja meginni a mérget?!


Ez is Katica butasága miatt van! Mert azzal, hogy eljárt a szája, elindított egy gyűlölet cunamit, ami befolyásolja a  happy endet, szerintem.

Így már lesz a végén sírás-rívás is. Bizonyára megszólal az ásó-kapa nagyharang is, persze ha az írók is úgy akarják?! :D

Már leírtam, hogy én mit képzeltem el, de ezzel a

" méregivással ", elképzelhető egy olyan csavar, hogy nem lesz mesés négyes, vagy hatos párválasztás, hanem az lesz sajnos, amit a producer jónak lát! :DDD

No, majd estére már okosabbak leszünk! :D

188. D1zsúlika (válaszként erre: 182. - Syria)
2020. ápr. 21. 19:48

Ettől tartok én is.

(Nem baj, majd mi megválaszoljuk! :DD)

187. shanta1 (válaszként erre: 186. - Syria)
2020. ápr. 21. 14:58
Kinyírja Móric az apját.
186. syria (válaszként erre: 185. - Auróra2010)
2020. ápr. 21. 14:20
Jozefin simán eltenné láb alóla férjét. Móricnak kérdőjel lett a feje az ötlet hallatán.
2020. ápr. 20. 15:27

Most nézem az ismétlést.

Anna nem is szereti Imrét, ha szeretné, simán feladná Móricot.


Tudhatjuk h Móricnak ki az apja, talán az a politikus aki állitólag Josefinbe bele van vagy volt esve?

184. papája
2020. ápr. 20. 11:38

Remélem lesz folytatás,

miután a mostani részeket úgy emlegetik, hogy 1. évad...

2020. ápr. 20. 11:31
Jó, hogy ma lesz folytatás
182. syria (válaszként erre: 181. - D1zsúlika)
2020. ápr. 20. 09:41
Szerintem a befejezés sok kérdést megválaszolatlanul fog hagyni.
2020. ápr. 19. 16:29

Lassan vége a sorozatnak és kíváncsian várom, milyen befejezést szántak nekünk az írók?! 

Az elején Sándor tört borsot a báróék orra alá a hídrobbantassal, most Móric báró tette Torzsáékat földönfutóvá a gyújtogatásával. ( Azért az érdekes, hogy

a két család gyűlöli egymást, de Torzsa és a Rokoczay gyerekek "összefonódnak". Az is igaz, nem lehet a szívre ésszel hatni!  )

A sorozatot az esélytelenek nyugalmával kezdtem el nézni. Néha pedig jó volt megosztani gondolataimat itt a fórumon. Visszanézve az utolsó részeket úgy látom, Anna továbbra is szerelmes Sándorba. (Egyébként Annában csalódtam. Szájával határozottan osztja az embereket, de ő maga ingatag, határozatlan.) Mindig  "csak  az utolsó utolsó utolsó" búcsúra megy, Sándor után )  Így nyilván Sándor is elgyengül.  Mivel Anna megy utána, jogosan mondja és hiszi, hogy Anna őt szereti.

Úgy érzem, Katica sem  igazán szerelmes Sándorba  (csak úgy hitte/hiszi). Sándor ápolása, a  közelsége miatt érezhette, hogy ő is szerelmes. Csupán ő is  szeretett volna tartozni valakihez. Sándor is csak hálás a lánynak, nem szerelmes. Katica viselkedése nekem most zavaros lett, amióta a rábízott titokkal kavar. Mi ez a nagy barátsága Imrével? Vagy csak Annán akar bosszútállni? Vagy tényleg érez valamit a zsandár iránt?! Vagy csak barátilag társalognak ilyen kötetlenül?! Na, majd kiderül!

2020. ápr. 19. 16:13

Bizonyára mindenkinek van elképzelése a történet befejezéséről?!

Én arra gondoltam, hogy Anna már a bál után elmehetett volna Bécsbe, vagy Zürichbe tanulni. Sándor is indulhatott volna Svájcba, ahová meghívták szőlészkedni. Most, a tűz után sem késő elindulniuk.

Ha pedig visszajönnek Rokocára, élhetnének Torzsáék  új szőlőbirtokán. Anna, mint a kisváros orvosa, az idegenben kikupálódott Sándor pedig, mint híres szőlősgazda. 

Katicával kapcsolatban több variációm is van. :D Legyen Imre párja, Palika  és Zsuzsa asszony is megkedvelte. Vagy, Katica hagyja el a várost Babával - aki úgyis már el akart költözni Rokocáról. ( Abból úgyis bajuk lesz és hatalmas botrány, hogy Katica kifecsegte a Baba által rábízott titkot!) Ha Katica elmegy, Imre is zsandárkodjon jó messze Rokocától.

Rózsa és Jakab szerelmének drukkoltam eddig. Értem Jakab gyászát, de azt is, hogy nincs köztük önzetlen szerelem.

Ezért, Jakab utazzon el végleg a szüleihez. Rózsa pedig lehetne akár Imre párja is, (ha marad Rokocán), így Borika és Palika is játszópajtásra találnának.

Károly és Mariska éljen boldogan a kastélyban Zalánnal. Ilonkát később vegye feleségül Gyula.

Ha Katica és Baba tényleg elutaznának, Károly hívja vissza őket, és legyen Katica Zalán párja. (Baba meg asszisztálna Anna mellett.)

Móric meg se álljon Bécsig, és Hildácskával neveljék fel az időközben megszületett gyermeküket. Éljen velük Jozefin is, mert a házasságuk minden volt, csak házasság nem. Rokoczai Károly báró és Torzsa Mihály a fentiek szerint duplán is "nászuramék" lesznek (Anna-Sándor, Ilonka-Gyula révén), iszogathathatják a közben híressé lett Torzsaféle bort. Péter atya pedig boldogan terelgeti a nyáját továbbra is.

Kíváncsian várom, hogy az írók hogyan rendezik a fiatalok életét?!

2020. ápr. 19. 12:21
Szerintem is a Katica határozottan illik Zalánhoz , csak a hátralevő 4 rész már kevés arra, hogy Zalán szakitson Josefinnel és Katica mellett tegye le a voksot, ennyire nem pörgős a sorozat. Imre mint ffi tetszik, de a szövege valahogy nem természetes sem a XIX sem a XXI szdban (.Kb mint amikor a Szulejmánban sziával köszöntek egymásnak )
178. syria
2020. ápr. 19. 09:23

Szerintem Károly azért vette el Jozefint, mert tudta, hogy más gyerekét várja, tehát akkor még nem volt házasságtörő, csak "megesett", mint Rózsa.

Én is Katicát képzelném Zalán mellé, s akkor Jozefinnek annyi és a zsandár megint pofára esik. Meg is érdemelné, mert a bosszú miatt hátat fordít az igazságszolgáltatásnak.

Zalánnak az apjával kell összefognia és nem a gonosz szeretőjével. Már csak Mariska érdekében is.

177. papája (válaszként erre: 176. - Syria)
2020. ápr. 19. 09:02

Miután megtudta Zalán, hogy ő a báró fia, talán örökösnek tekinti magát és utódként viselkedik.


Imrét Katica vigasztalhatja boldoggá. Az is lehet, hogy egyszer Katica és Zalán lesz egy pár.


Sándor keményen ellene fordulhat Móricnak és kiderül, hogy nem a báró fia. Ettől kezdve Zalán és Móric között kemény örökösödési harc lehet.

Jozefin és Károly először dühösek lesznek egymásra, hogy mindketten félreléptek, de miután 1-1 a mérkőzés eredménye együtt maradnak.

Mindketten védik és segítik a maguk gyerekét a hatalomra jutásban.

Kérdés, hogy Zalán Jozefinnel fog össze, vagy az apjával. Nyilván Károly lenyeli a békát, hogy a fia és az asszony összeszűrték a levet, hiszen Jozefin házasságtörésben már profi, így ő lesz a feketébb bárány , nem Zalán.

Zalán meg anyagilag jobban jár az apjával.

Kérdés, Mariskával mi lesz. Nacs'asszony kb. azonnal kirúgja, Károly meg nem.

176. syria
2020. ápr. 18. 08:07

Mihez kezd Zalán azzal, hogy a báró az apja?

Imre eszét elvette a szerelmi bánat. Mit fog lépni Sándor Móric ellen, ha már a zsandár nem segít? Szerintem Móric nem édesfia a bárónak.

175. papája (válaszként erre: 174. - Syria)
2020. ápr. 17. 15:06

Én is ezt a variációt tartom lehetségesnek, de a tűzeset jól összekeverhet mindent.

Félek, hogy Ilonának baja esett, de remélem mégsem.

A nála lévő íratok alapján, illetve mint szemtanú megmentheti a Torzsa birtokot. Az, hogy utána mi lesz ötletem sincs.

A boszorka Jozefin fülébe viszont beültette Zalán a bogarat, hogy ha nem Károly lenne a birtok ura akkor mi történhetne. Ezen az ágon is még sok minden történhet a következő és azt követő 80 részben.

Anna tanulhatna, addig Sándor Svácjban meggazdagodna és nem csak a szerelem kötné össze Annával.

174. syria
2020. ápr. 17. 08:52

Szerintem sokáig nem folytatják, a vírus miatt nem kezdenek újabb forgatásba. Jövő héten csütörtökön lemegy az utolsó, a 80. rész. :(

Szerintem Rózsa és Jakab összejönnek, s jó eséllyel Katica is Imrével. Abban nem vagyok biztos, hogy utóbbiak Rokocán maradnak. Tartok tőle, hogy Anna és Sándor kapcsolata függőben marad.

Én elküldeném Annát Bécsbe az egyetemre; hogy Sándor a tűz után megy-e Svájcba arra nincs tippem.

173. papája (válaszként erre: 170. - Syria)
2020. ápr. 16. 17:02

Annát úgy ismertük meg, mint egy talpraesett, haladó szellemű, határozott egyén. Mostanra viszont ez odaveszni látszik.

Nem hiszem el, hogy lemond az álmáról, hogy orvos legyen és hozzámegy valakihez, akit mint kiderül, nem is szeret igazán.

Remélem nem laposítják el a történetet és főleg azt, hogy folytatják.

172. cranberry28 (válaszként erre: 170. - Syria)
2020. ápr. 16. 15:43
En se🤷‍♀️
2020. ápr. 16. 08:42
Sajnos, vége lesz a sorozatnak, azt mondták tegnap...
170. syria
2020. ápr. 16. 08:40
Anna lemond az álmáról? Még mindig nem hiszem el, hogy tényleg kell neki Imre.
2020. ápr. 10. 11:23
Anna mondott valamit Sándornak, mire a vőlegénye úgy néz ki, hogy szakítani akar..
168. syria
2020. ápr. 10. 11:10
Arra gondoltam: mekkora pofon lenne Imrének, ha Sándor tényleg elhagyná a birtokot, s Bécsbe menne Anna után. :)
2020. ápr. 10. 09:39
Wikin fenn van az első 80 rész tartalma - de hagy teret találgtásnak.
166. papája
2020. ápr. 10. 07:33

Rózsa gusztustalanul viselkedik Jakabbal. Miért nem érti meg, hogy még gyászol, még a gyászév sem telt el.

Jobban tenné, ha türelmes, kedves lenne, hamarabb célba érne.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook