Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) fórum

Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
144. syria
ma 16:55
A végén: Rózsa + Jakab, Katica + Imre; Anna + Sándor/az orvoslás. Jozefin megint ármánykodni készül.
143. papája (válaszként erre: 142. - D1zsúlika)
tegnap 19:42

Nagyon szurkolok Katicának és Imrének. Nagyon össze illenek, kötetlenül, boldogan csevegnek.

Anna néha Imrével is érzékelteti, hogy ő a kisasszony. Nem tudom ki illene hozzá, de Sándor biztosan nem. Sándor, nagy gyerek.

Lehet, hogy pártában marad Anna és mégis orvos lesz.

Nem tudom meddig nem lehetett vegyes házasság zsidó és keresztény között, de az egyszer megszűnt. Miért ne lenne most az az egyszer, hiszen egyszer el kellett kezdeni, mint azt is, hogy lányok tanuljanak orvosnak. Jakab egyszer már szembeszállt a szüleivel az igazáért, talán most fog másodszor és nősül.

Jozefin megérdemelné, hogy lebukjon, de ne derüljön ki Zalán "vétke" ás Baba hősként kerüljön ki.

tegnap 18:58

Imre és Katica között vibrál a levegő. Imre nem mosolygott annyit, int most, amikor Katicával van. Remélem összejönnek a végére. Talán a kastélyban uralkodó állapotok miatt, Imre majd besokall és hazamegy, de Katicával. Zsuzsa asszony is Katica mellett voksolt.Már csak azért is, mert olyan önfeledten, természetesen beszélgetnek Imréék, mint régi ismerősök. Katica olyan őszint mondta el Imrének azt is, hogy Baba az anyja! Míg Sándornak csak nagy könyörgések árán volt hajlandó elárulni. Tehát Imre felé máris több a bizalom részéről. Szerintem.

Anna meg szaladhat a szőlőbe Sándor után, aki pont akkor hagyja el Rokocát végleg, integet is neki Elek fekete kendőjével- :)))

De lehet, hogy a mai bálon előbb botrányt csinál majd.

Örültem, hogy Jakab segítségével Rózsa és Zsuzsa asszony kibékült.Nem tetszett ugyan, hogy Rózsa annyit ivott, de ezt már a forgik is eltúlozták.Tudom, hogy abban a korban Jakab és Rózsa nem lehet egypár, de mivel ez egy mese, drukkolok, hogy megtalálják a boldogságot egymás mellett. Tehát,  ha minden igaz, ma bál lesz Rokocán?!

Vajon hogy sikerül majd?!

tegnap 18:34

Óriásit csalódtam a bárónéban!

Pont róla nem gondoltam volna, hogy ő a felbújtó?!

Abban biztos voltam, hogy a báró nem lehetett! Őket Babával összeköti már egy életre a "Zalán-Mariska" titok.

Baba pedig már több évtizede őrzi ezt a titkot.

Inkább Móricra gyanakodtam! Mert azt feszegette az apjának, hogy Baba rosszul állapította meg az anyja betegségét.

(Egyébként én is butaságnak tartottam a gyomorrontást!) Hivatkozhatott volna valamilyen női bajra is Baba, hiszen vérben feküdt Jozefin. (És miért nem Mariska tette rendbe az ágyat, miért Babának kellett??!!)

Szóval, nagyon aljas volt a báróné, amiért így elbánt a jótevőjével. Hiszen Baba egy okos, intelligens, segítőkész, végtelenül jó lelkű asszony. Aki egy kicsit ugyan motyogós, dilis, de kinek nincs hibája?! Ezért a báróné karaktere kiesett a pikszisből! (Holott eddig remekül alakította szerepét.) És mmindezek után, Baba még küldött neki fájdalomcsillapító löttyött Katicával.  Mélyen hallgatva arról, hogy mit tett vele Jozefin.

Amiért ilyen rettentően aljas volt a báróné, remélem kitudódik majd a titka, de úgy, hogy még az árnyéka se vetődjön föl annak, hogy az Babától származik!

Igen, él a bárónő, de Baba miatt lehet aggódni
139. papája (válaszként erre: 138. - Auróra2010)
tegnapelőtt 09:46
Nagyon sajnálnám Babát, mert egy jóindulatú, talpraesett, okos asszony. Abban a korban viszont gyorsan megégethették a körmüket a gyógyítók, ha hibát követtek el. Mellesleg nem Baba vétett, hanem Jozefin vett be több cseppet.
tegnapelőtt 09:41
De az előzetesben szerepel, stabilan két lábán áll.Én inkább a Baba miatt aggódnék.
tegnapelőtt 09:39
Az előzetesből látszik, hogy ma fog meghalni Jozefin. Mert Ilonka már imádkozik érte, és Baba is azt mondta, hogy látott már könnyebb eseteket is, akik meghaltak.
136. syria
tegnapelőtt 08:27
Úgy tűnik, Jozefin megússza. Vajon ezek után is fog Zalánozni? A végén még Katica visszaadja a kölcsönt Annának. Kik bánthatták Babát?
ápr. 1. 09:14
Szerintem Jozefin fog meghalni, mert a cím ezt mutatja...
134. papája (válaszként erre: 133. - Syria)
ápr. 1. 07:42

Jozefin mintha túladagolta volna a cseppeket.

Lehet hogy most mégis kiderül a titok, ha csak Mariska nem menti meg a helyzetet. Szegény Mariska, ha tudná, hogy az unokáját veszejtik.

133. syria (válaszként erre: 132. - D1zsúlika)
márc. 29. 00:24
Szerintem Rózsa és Jakab összejönnek, már az elején így gondoltam. Jozefin elvetélhet; ha nem, akkor kitör a botrány.
márc. 28. 21:10

Rég jártam erre, mert elég gyér volt az érdeklődés is.

Tegnap Gyula szaladt haza titokban. Vitte a hírt, amit kihallgatott. Ez a gyerek tökélyre fejlesztette a hallgatózás tudományát. Talán, az megy neki a legjobban a kastélyban. Igaz, a sunnyogásáért már kétszer majdnem lebukott. De megúszta és azt köszönheti Ilonkának. 

Tegnap megtörtént  Elek akasztása is. Rövid élete volt a sorozatban. ( Remélem, hogy a karaktert alakító világjáró színész, nemcsak  a forgatás kedvéért jött haza Amerikából és Mexikóból. Habár azt nyilatkozta, hogy szívesen jött a szerep megformálására.)

Imre hiába találta ki, hogyan vegyék el Torzsáék földjét, Móric elszúrta a kivitelezést. A cél az lett volna, hogy addig provokálja Torzsékat, amíg olyan nem mondanak, hogy a hadnagy le tudja tartóztatni őket.

Móric addig-addig gúnyolódott, hogy a végén tömegverekedés lett a piactéren.

A sorozatból még egy hónap van hátra. El nem tudom képzelni, hogy miként alakulnak majd az események?!

Lehet,  hogy a főszereplők közül meghal majd valaki. Esetleg Imre, vagy Sándor? (Elég volt az öt halott már!)

Sajnos a sorozat végére a kedvenceim száma is megcsappant. Talán még Jakabnak és Rózsának drukkolok, nekem nagyon szimpatikusak. Nem tudom Jozefin terhességével mi lesz, ha kiderül? Mi lesz Zalánnal?

No, de majd meglátjuk, mi lesz a mese vége?! :)

131. cranberry28 (válaszként erre: 130. - L.luiselotte)
márc. 28. 20:31
Ki:(
márc. 28. 18:35
Tegnap elaludtam. Kivégezték Eleket ? - nem tudom, de nagyon remélem hogy igen.
129. papája (válaszként erre: 128. - Syria)
márc. 28. 18:17
Az hagyján hogy 1-1, de ha Károly megtudja, hogy a fia, a feleségének csinált gyereket, na akkor mi lesz?
128. syria (válaszként erre: 84. - Babi11)
márc. 28. 12:30
Akkor mi lesz, ha kiderül: a báróné gyerekének Zalán az apja? Egy-egy? :D
127. syria (válaszként erre: 126. - Syria)
márc. 25. 09:32
Sándor szerintem ezek után se fog Annáról lemondani. S Anna se róla.
126. syria (válaszként erre: 125. - D1zsúlika)
márc. 21. 10:22
Alberti gróf megzsarolta Annát. Amilyen karakán a csaj, szerintem ki fogja védeni valahogy, ha máshogy nem, Gréti tanti segítségével.
márc. 20. 11:50

Meglepett, hogy az egyetemen feltűnt a bécsi  rókaképű Alberti gróf. Nagyon rácsodálkozott Annára amikor meglátta. A szemében gyűlölet látszott. Remélem Anna nem menekül vissza Rokocára emiatt?

Alberti gróf sántikált, így valószínű, hogy a párbaj sérülése nyomot hagyott egész életére.

Vajon miben "sántikál" egyébként is?! :D

Hozzásegíti Annát, hogy bekerüljön az egyetemre?!

(Ezzel is igencsak bosszút állna a okoczy családon.)

Vagy, egy kitalált durva sztorival eléri, hogy Annát még se vegyék fel?!

Vajon a tanti és Hilda észrevették a kocsiból a sántikáló  Alberti grófot?!

124. D1zsúlika (válaszként erre: 123. - Papája)
márc. 20. 11:32

Jó lenne, ha úgy alakulnának a dolgok, ahogy írtad!

De sajnos, nem látok semmi olyan lehetőséget, hogy Elek karaktere még tovább szerepeljen.

Még ha megszöktetik, akkor is bújkálni kell neki.

Esetleg, a végére visszaérkezhetne, hogy egy család legyen Rózsával, Borikál.

Azonban én egy picit hizitálok Elek és Jakab között, mert Jakab is nagyon szimpatikus, jó ember.

(Viszont örültem, hogy az Elek karakterét alakító Bányai Miklóst megismertem. Talán még hallunk róla?!)

123. papája (válaszként erre: 122. - D1zsúlika)
márc. 20. 09:58
Az Eleket játszó színész csak ezért a néhány részért jött volna haza Amerikából ? Úgy gondolom, hogy több részt is megér neki a hazaruccanás, talán lesz még valami rafinált fordulat a történetben.
122. D1zsúlika (válaszként erre: 121. - Fizzy)
márc. 19. 15:36

Igen, úgy ahogy mondod!

De már ezt nem is akartam írni. Mert igen bántott, hogy egyszerre vesztettem el két embert, akikkel pont kezdtem szimpatizálni.

Sajnálom Ödönt is, Eleket is és nem utolsó sorban Zsuzsa asszonyt és Rózsát is.

(Gondolom, hogy Elek majd magára vállalja a robbantást is, és Sándorunk megint megússza a büntetést és vigyoroghat tovább, sajnos.)

No, de majd meglátjuk! :)

121. Fizzy (válaszként erre: 120. - D1zsúlika)
márc. 19. 14:51
Hát nem tartott sokáig a jegyesség... pedig nagyon megérdemelték volna egymást, jó kis pár lettek volna...
120. D1zsúlika (válaszként erre: 119. - L.luiselotte)
márc. 19. 10:15

Igen.

Elek a betyár bement a zsandárhadnagy Imréékhez elrabolni Palikát. Egy bicskát fogott Zsuzsa asszonyra, de pont jött Ödön, aki ráfogta a pisztolyt, Zsuzsa pedig szaladt a zsandárokért.

Elek közben felkapott egy kést, Ödön rálőtt de csak a vállát találta el, Elek viszont leszúrta, ekkor értek oda a zsandárok.

márc. 19. 09:21
Ödönt megölték ?
118. syria (válaszként erre: 117. - L.luiselotte)
márc. 15. 11:04
Rózsa meg is mondta az anyjának. Kérdés: van-e Elekben betyárbecsület?
117. l.luiselotte (válaszként erre: 116. - D1zsúlika)
márc. 12. 00:53
SZerintem is ő volt Rózsa pasija
márc. 11. 20:24

Még annyit a tegnapi részről, hogy igen gyanús nekem a most feltűnt Elek betyár!

Szerintem, ő lehet Borika apja?!

Nem is bánnám, mert igencsak szimpatikus! :D

(Most láttam a Fókuszban nyilatkozni az Eleket megformáló színészt, aki a riportban is nagyon szimpatikus volt.

A 35 éves Bányai Miklós Mexikóban és Los Angelesben él. Örült, hogy felkérték őt Elek szerepére. Szívesen jött haza a forgatásokra, hangzott el a nyilatkozatában. )

márc. 11. 18:39

Elnézve a tegnapi részt, Anna végül is kihúzta a gyufát!

Megkapta a lentebb jósolt atyai pofonját is és  most, baktat a hintóval Bécs felé. :)

Vajon zökkenőmentes lesz az útja és el fog érni Bécsig?! Mindenféle kíséret nélkül van ő is - mint a fiatal Torzsa Gyula -, abban a "betyár világban"?!

(Lehet, hogy Anna utoléri Gyulát akit megtámadtak és megmenti az életét?! Persze ez csak egy fikció!:D)

Aztán az is lehet, hogy Anna Bécsben érve, beleveti magát a könyvek társaságába, az orvostudományba?!

Vagy már az úton visszaraboltatja őt Torzsa Sándor a betyárjaival?!

Végül is Anna főszereplő, nem dughatják el a nézők elől hiszen messze még a sorozat vége. Szerintem.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook