Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) fórum

Bátrak földje - sorozatfüggő lettem :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2020. ápr. 1. 09:14
Szerintem Jozefin fog meghalni, mert a cím ezt mutatja...
134. papája (válaszként erre: 133. - Syria)
2020. ápr. 1. 07:42

Jozefin mintha túladagolta volna a cseppeket.

Lehet hogy most mégis kiderül a titok, ha csak Mariska nem menti meg a helyzetet. Szegény Mariska, ha tudná, hogy az unokáját veszejtik.

133. syria (válaszként erre: 132. - D1zsúlika)
2020. márc. 29. 00:24
Szerintem Rózsa és Jakab összejönnek, már az elején így gondoltam. Jozefin elvetélhet; ha nem, akkor kitör a botrány.
2020. márc. 28. 21:10

Rég jártam erre, mert elég gyér volt az érdeklődés is.


Tegnap Gyula szaladt haza titokban. Vitte a hírt, amit kihallgatott. Ez a gyerek tökélyre fejlesztette a hallgatózás tudományát. Talán, az megy neki a legjobban a kastélyban. Igaz, a sunnyogásáért már kétszer majdnem lebukott. De megúszta és azt köszönheti Ilonkának. 


Tegnap megtörtént  Elek akasztása is. Rövid élete volt a sorozatban. ( Remélem, hogy a karaktert alakító világjáró színész, nemcsak  a forgatás kedvéért jött haza Amerikából és Mexikóból. Habár azt nyilatkozta, hogy szívesen jött a szerep megformálására.)


Imre hiába találta ki, hogyan vegyék el Torzsáék földjét, Móric elszúrta a kivitelezést. A cél az lett volna, hogy addig provokálja Torzsékat, amíg olyan nem mondanak, hogy a hadnagy le tudja tartóztatni őket.

Móric addig-addig gúnyolódott, hogy a végén tömegverekedés lett a piactéren.


A sorozatból még egy hónap van hátra. El nem tudom képzelni, hogy miként alakulnak majd az események?!

Lehet,  hogy a főszereplők közül meghal majd valaki. Esetleg Imre, vagy Sándor? (Elég volt az öt halott már!)

Sajnos a sorozat végére a kedvenceim száma is megcsappant. Talán még Jakabnak és Rózsának drukkolok, nekem nagyon szimpatikusak. Nem tudom Jozefin terhességével mi lesz, ha kiderül? Mi lesz Zalánnal?

No, de majd meglátjuk, mi lesz a mese vége?! :)

131. cranberry28 (válaszként erre: 130. - L.luiselotte)
2020. márc. 28. 20:31
Ki:(
2020. márc. 28. 18:35
Tegnap elaludtam. Kivégezték Eleket ? - nem tudom, de nagyon remélem hogy igen.
129. papája (válaszként erre: 128. - Syria)
2020. márc. 28. 18:17
Az hagyján hogy 1-1, de ha Károly megtudja, hogy a fia, a feleségének csinált gyereket, na akkor mi lesz?
128. syria (válaszként erre: 84. - Babi11)
2020. márc. 28. 12:30
Akkor mi lesz, ha kiderül: a báróné gyerekének Zalán az apja? Egy-egy? :D
127. syria (válaszként erre: 126. - Syria)
2020. márc. 25. 09:32
Sándor szerintem ezek után se fog Annáról lemondani. S Anna se róla.
126. syria (válaszként erre: 125. - D1zsúlika)
2020. márc. 21. 10:22
Alberti gróf megzsarolta Annát. Amilyen karakán a csaj, szerintem ki fogja védeni valahogy, ha máshogy nem, Gréti tanti segítségével.
2020. márc. 20. 11:50

Meglepett, hogy az egyetemen feltűnt a bécsi  rókaképű Alberti gróf. Nagyon rácsodálkozott Annára amikor meglátta. A szemében gyűlölet látszott. Remélem Anna nem menekül vissza Rokocára emiatt?

Alberti gróf sántikált, így valószínű, hogy a párbaj sérülése nyomot hagyott egész életére.

Vajon miben "sántikál" egyébként is?! :D

Hozzásegíti Annát, hogy bekerüljön az egyetemre?!

(Ezzel is igencsak bosszút állna a okoczy családon.)

Vagy, egy kitalált durva sztorival eléri, hogy Annát még se vegyék fel?!

Vajon a tanti és Hilda észrevették a kocsiból a sántikáló  Alberti grófot?!

124. D1zsúlika (válaszként erre: 123. - Papája)
2020. márc. 20. 11:32

Jó lenne, ha úgy alakulnának a dolgok, ahogy írtad!

De sajnos, nem látok semmi olyan lehetőséget, hogy Elek karaktere még tovább szerepeljen.

Még ha megszöktetik, akkor is bújkálni kell neki.

Esetleg, a végére visszaérkezhetne, hogy egy család legyen Rózsával, Borikál.

Azonban én egy picit hizitálok Elek és Jakab között, mert Jakab is nagyon szimpatikus, jó ember.

(Viszont örültem, hogy az Elek karakterét alakító Bányai Miklóst megismertem. Talán még hallunk róla?!)

123. papája (válaszként erre: 122. - D1zsúlika)
2020. márc. 20. 09:58
Az Eleket játszó színész csak ezért a néhány részért jött volna haza Amerikából ? Úgy gondolom, hogy több részt is megér neki a hazaruccanás, talán lesz még valami rafinált fordulat a történetben.
122. D1zsúlika (válaszként erre: 121. - Fizzy)
2020. márc. 19. 15:36

Igen, úgy ahogy mondod!

De már ezt nem is akartam írni. Mert igen bántott, hogy egyszerre vesztettem el két embert, akikkel pont kezdtem szimpatizálni.

Sajnálom Ödönt is, Eleket is és nem utolsó sorban Zsuzsa asszonyt és Rózsát is.


(Gondolom, hogy Elek majd magára vállalja a robbantást is, és Sándorunk megint megússza a büntetést és vigyoroghat tovább, sajnos.)

No, de majd meglátjuk! :)

121. Fizzy (válaszként erre: 120. - D1zsúlika)
2020. márc. 19. 14:51
Hát nem tartott sokáig a jegyesség... pedig nagyon megérdemelték volna egymást, jó kis pár lettek volna...
120. D1zsúlika (válaszként erre: 119. - L.luiselotte)
2020. márc. 19. 10:15

Igen.

Elek a betyár bement a zsandárhadnagy Imréékhez elrabolni Palikát. Egy bicskát fogott Zsuzsa asszonyra, de pont jött Ödön, aki ráfogta a pisztolyt, Zsuzsa pedig szaladt a zsandárokért.

Elek közben felkapott egy kést, Ödön rálőtt de csak a vállát találta el, Elek viszont leszúrta, ekkor értek oda a zsandárok.

2020. márc. 19. 09:21
Ödönt megölték ?
118. syria (válaszként erre: 117. - L.luiselotte)
2020. márc. 15. 11:04
Rózsa meg is mondta az anyjának. Kérdés: van-e Elekben betyárbecsület?
117. l.luiselotte (válaszként erre: 116. - D1zsúlika)
2020. márc. 12. 00:53
SZerintem is ő volt Rózsa pasija
2020. márc. 11. 20:24

Még annyit a tegnapi részről, hogy igen gyanús nekem a most feltűnt Elek betyár!


Szerintem, ő lehet Borika apja?!

Nem is bánnám, mert igencsak szimpatikus! :D


(Most láttam a Fókuszban nyilatkozni az Eleket megformáló színészt, aki a riportban is nagyon szimpatikus volt.

A 35 éves Bányai Miklós Mexikóban és Los Angelesben él. Örült, hogy felkérték őt Elek szerepére. Szívesen jött haza a forgatásokra, hangzott el a nyilatkozatában. )

2020. márc. 11. 18:39

Elnézve a tegnapi részt, Anna végül is kihúzta a gyufát!

Megkapta a lentebb jósolt atyai pofonját is és  most, baktat a hintóval Bécs felé. :)

Vajon zökkenőmentes lesz az útja és el fog érni Bécsig?! Mindenféle kíséret nélkül van ő is - mint a fiatal Torzsa Gyula -, abban a "betyár világban"?!

(Lehet, hogy Anna utoléri Gyulát akit megtámadtak és megmenti az életét?! Persze ez csak egy fikció!:D)


Aztán az is lehet, hogy Anna Bécsben érve, beleveti magát a könyvek társaságába, az orvostudományba?!

Vagy már az úton visszaraboltatja őt Torzsa Sándor a betyárjaival?!

Végül is Anna főszereplő, nem dughatják el a nézők elől hiszen messze még a sorozat vége. Szerintem.

2020. márc. 11. 18:37

Torzsa Mihály magára vállalta a "katyvasz" készítését, hiszen nem tudta eldugni a zsandárok elől, nem volt rá már ideje.

Imre sajnálattal nézte Mihályt, mert tudja vagy érzi, hogy Sándor a ludas a dologban.

(Sándor mentségére legyen mondva, most nem önként akart robbantani, zsarolták őt a szeretteivel.)

Lehet, hogy a földért cserébe szabadon engedik Mihályt?! Olyan érzésem van, hogy nem akasztják fel?!

Kíváncsi vagyok, mit lép majd Sándor?!

Mit talál majd ki, hogy megmentse az apját?!

(Vagy ezért rabolja vissza Annát, hogy tuszként tartja őt az apjáért cserébe?!)

No, majd meglátjuk!

113. Fizzy (válaszként erre: 112. - L.luiselotte)
2020. márc. 11. 15:32
Imre jobban járna Katicával, rangban is, meg természetre is inkább ők illenek össze! - szerintem :)Sándornak még a szeme sem áll jól, ha együtt is maradna Katicával, mindig benne lenne a félsz, hogy mikor hagyja el.
112. l.luiselotte (válaszként erre: 106. - Syria)
2020. márc. 11. 08:49
azért az tul nagy mesaliance lenne. Én azért nem szeretném ha Sándor és Anna összejönnének, mert akkor Imrének Katica maradna. Imre a kedvencem, ő szebbet jobbat érdemel ..., de újabban nem nevet, túl komoly.
111. syria (válaszként erre: 109. - D1zsúlika)
2020. márc. 11. 08:03
A borszállítmánnyal kapcsolatban nekem is rossz érzéseim vannak. Reméljük, Gyulának lesz annyi esze, hogy nem engedi, hogy a kereskedő (akinek az érvelése nagyon logikus volt) átvágja.
2020. márc. 10. 19:26

Úgy látom Anna elcsábult Sándor felé, Katica nagy bánatára. Véleményem van, de Annán már csak egy jó nagy apai pofon segítene. :)

Jakab nagyon jó ember, mellőzi a csípőből tüzelő rosszindulatot. Drukkolok a boldogságáért.

Egyre szimpatikusabb Ödön is, mert "atyaként" terelgeti Imre útját, és úgy is beszél vele, és látszik, hogy nem Zsuzsa asszony miatt teszi mindezt.

Kíváncsi vagyok,  hogy mikor lakol meg Móric az állandó hazugságai, tettei miatt?!

Remélem nem kell a sorozat végéig várni?! :)

2020. márc. 10. 19:25

Miután az 1850 években alig volt közlekedés nálunk, nem értettem, hogy Torzsa Mihály hogyan engedhette el Gyulát Bajorországig ilyen utakon, a teljes bizonytalanságba?!

Már a kereskedő is elég bizalmatlan külsejű volt a kocsmában! Sőt, igen kevés előleggel szúrta ki a  magát okos és nagy borosgazdának tartó Mihály szemét.

Mindezek ellenére minden mobil vagyonát felpakoltatta a szekerekre és útnak eresztette  a "karavánt", mint aki jól végezte dolgát.

Ha Gyula visszatér (pár hónap múlva) de pénz nélkül, Torzsának el kell adnia a földjét a bárónak, jobb híján. Akár így vagy úgy lesz is, ez az út, nagy jelentőséggel bír majd a sorozat végén Torzsáék és még ki tudja kiknek a sorsát illetően. Szerintem.

108. papája
2020. márc. 10. 17:11
Magáért beszél a nyitókép. Bal szélen Imre, jobb szélen Katica kicsit kifelé néznek. Középen Sándor és Anna, kicsit összefelé néznek. Ez a felállás nagyon is beszédes, gondolom jelent valamit. Minden esetre a képen Imre és Katica nagyon reménytelennek tűnnek.
107. Fizzy
2020. márc. 10. 15:02
Na most akkor mi lesz??? Katica elszalad a bárónőhöz, beárulni Annát? Ki is tagadja, és lehet belőle egyszerű polgár! :)
106. syria (válaszként erre: 105. - Fizzy)
2020. márc. 9. 10:01
Lehet, hogy Anna belemegy a házasságba, hogy orvos lehessen belőle. Aztán visszatalál Sándorhoz. :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook