Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
8258. cinccino (válaszként erre: 8256. - Kittus4)
2022. dec. 21. 07:26

Én nem dohányzok és nem is támogatom ebben a párom. Próbálkozott már többször a leszokással, most annyi az előrelépés, hogy gyengébb cigit szív, mint korábban. Igen én sem tartom 100% kizáró oknak de nyugodtabb lennék ha 1 ok a sok közül ki lenne zárva. Ügyes voltál, hogy leszoktál, jó döntés volt 😊 Te hogy csináltad?


Én jódmentes trimeszter vitamint szedek + E vitamint, vasat és magnéziumot. A párom meg szedi a Fer14 férfi vitamint, ubiquinol Q10 omega 3, multivitamin, C vitamin. Barátnőm a babaváró vitamint szedette a párjával is, és nekik bevált. Illetve most vettem György teát, a női teakeveréket és a pajzsmirigyre valót, ezeket most kezdem majd el. Ha valakinek van tapasztalata a teákkal azt szívesen veszem 🥺

30 és 31 évesek vagyunk, úgyhogy még nem vagyunk semmiről lemaradva de én 3 gyereket szeretnék és ahhoz jó lenne ha nem kéne éveket várni 1-1 sikeres teherbeesésre. Ti mennyi idősek vagytok?


Lányok akik karácsonyra várjátok mikor kezdtek tesztelni? Mikortól lehet szorítani értetek? 🤞

8257. Kittus4 (válaszként erre: 8231. - ManóBubi)
2022. dec. 21. 03:27

Jahj,akkor nagyon drukkolok neked!! 🤞


Mi holnaptól kezdjük az egész hónapos bulit 😅 Férjem nagyon örül, a valaha volt legjobb karácsonya lesz🤣

8256. Kittus4 (válaszként erre: 8235. - Cinccino)
2022. dec. 21. 03:23

Én sem hiszem, a stressz nagyon ki tudja csinálni az embert. A cigi is rossz, de nyilván tudjatok nem akarok én okoskodni, a két legjobb barátnőm a példa, mindkét pár mindkét tagja dohányos, egyiküknek két gyerek szinte elsőre, másikuknak majd egy év próbálkozás. Ez sincsen kőbe vésve. En is dohányoztam, 6 éve már nem, és a legjobb döntés volt amire tényleg büszke vagyok.

Te is szedsz vitamint? Lehet véletlen, de az említett baratnomnek miután elkezdte szedni a femibiont második hónapban lett baba. Mi mindketten szedtünk a párommal, de ha nem sikerül pár hónap után tuti megpróbálom én is. Ti hany évesek vagytok?

8255. b24e024c70 (válaszként erre: 8250. - BabyBaby2)
2022. dec. 20. 19:40
Az azért egészen más érzés,megértem hogy Zia átszeretné élni mégegyszer maga a várandósságot, a szülést stb,mert nagy élmény,meghatározó és csoda.Persze az örökbefogadás is szerintem nagyon szép és szerencsés találkozások lehetnek.
8254. b24e024c70 (válaszként erre: 8253. - Ea18323f82)
2022. dec. 20. 19:37
❤ vigyázzatok magatokra,és tényleg nagyon szerencsések vagytok,mi is 5en vagyunk testvérek,bár két kisebb van,de nagyon szeretjük a a nagy családot,tudom hogy milyen benne élni,felnőni csak jó érzéssel tudok róla beszélni,főként mert 3 lány húgom van😁, de az öcsit is szeretjük.Szerintem senki nincs ellened,tényleg aggódás,hogy nehogy baj legyen. Nyilván egyénileg dönt minden orvos,minden beavatkozásról a "beteg" állapotától függően. 8 császár te jó ég,az tényleg valami szuper wonder women lehet már. Egyébként nem lehet összehasonlitani a sorsunkat természetesen,teljesen eltérő,mindenkinek a sajátján kell jobbitani,ahogy csak tud. Kellemes ünnepeket nektek 🌲💓
8253. ea18323f82 (válaszként erre: 8241. - B24e024c70)
2022. dec. 20. 17:52
A lényeg lemaradt... Tudom, hogy az is kevés, ha minden nap hálát adok azért, hogy ez így sikerült. Tudom, hogy erről hajlamos vagyok megfeledkezni.
8252. ea18323f82 (válaszként erre: 8241. - B24e024c70)
2022. dec. 20. 17:44

Köszönöm szépen, hogy leírtad őszintén a véleményedet.

Megpróbálok mindenre reagálni, csak gyorsan és talán kevésbé összeszedetten.

Először is, teljesen megértem azokat, hogy sokan az első babájukért küzdenek itt és én is itt vagyok, vagyis inkább voltam hasonló vágyakkal. Tudom, hogy ez sokakban kelthet ellenérzést és egyrészt megértem, másrészt nem, mert nem egymás ellen játszunk, nem egy "kalapból vesszük ki a babákat", hogy elvennénk egymás elől, vagy ilyesmi. Nagyon fontos elfogadni, hogy mindannyiunknak más a sorsa, van közöttünk szerencsére nem egy kismama, akinek vetélés után sikeres terhessége lett, amit én nem tudok megtapasztalni és amíg a másik sikere nem kelt bennem sok negatív érzést, addig vagyok jól lelkileg és ez nagyon fontos.


Tudom, mennyi tragédia történik, sajnos saját ismeretségi körömben is tudnék mesélni. Nem gondolom, hogy ezek túlzott akarás, vagy határfeszegetés következményei, hanem egyszerűen megtörténnek... Legtöbbször nem lehet előre megjósolni. És nem is minden esetben függnek attól, hogy hányadik terhességét viselte a kismama.


Öt császár... Senkinek sem ajánlom! Nem szeretném, ha bármelyik írásomnak olyan üzenete lenne, hogy "bátran vágjon bele bárki, mert nekem is sikerült!" Egyrészt azért mert nagy merészség és kockázatos. Másrészt, mert ennek a lehetőségét csak orvos javasolhatja. Nálam is így volt. Az az orvos, aki az összes műtétemet elvégezte, minden műtét után alapos mérlegeléssel mondta ki, hogy nőgyógyászati, sebészeti szempontból alkalmas lennék-e egy újabb műtétre. Ez egyedi megítélés kell hogy legyen. Ugyanez az orvos, egy ismerősömnek már a második császár után nem javasolt többet, egy másik kettőnek pedig a harmadik után. Előbbinek azért, mert már a másodiknál szinte szétvált a heg, utóbbiaknál pedig rengeteg volt az összenövés. Abban a kórházban, ahol szültem 8 császáros kismama is megfordult... De történt majdnem tragédia 2 második császár után is... Mindezek ellenére igazad van abban, hogy óriási kockázatvállalás. Valószínűleg elég merész típus vagyok, mert engem ezek a kockázatok nem rettentettek meg. Az életkorom miatt hoztam meg azt a döntést, hogy lezárul számunkra a babatervezés időszaka és itt sem szeretnék megbántani senkit, mert lehet másnak nem sok a 41, 42, nekem már igen kismamaként...


Köszönöm szépen a kedves szavakat! Áldott, boldog ünnepet kívánok én is!

8251. ea18323f82 (válaszként erre: 8250. - BabyBaby2)
2022. dec. 20. 17:18

Mármint nekem?

Ha ezt nekem írtad... Dehogy, sokadik gyereknél, főleg ugyanattól a férfitől, ilyesmi még eszembe sem jutott, sőt, semmilyen orvosi segítség sem.

Ami viszont elgondolkodtat, ha már itt tartunk, az az örökbefogadás.

8250. BabyBaby2 (válaszként erre: 8241. - B24e024c70)
2022. dec. 20. 17:10
...ha így szeretné, talán a béranya a megoldás.
8249. pillangó28 (válaszként erre: 8248. - Kittyce)
2022. dec. 20. 15:58

😄😄 kösziiiii


Nem-nem... igyekszem nem rákattanni 😄😄 ❤️

8248. Kittyce (válaszként erre: 8239. - Pillangó28)
2022. dec. 20. 15:35

Tessék menni zserbót meg bejglit sütni! 😃 Addig sem a tünetekkel és ezekkel a dolgokkal foglalkozol. Tessék elmélyülni, készülni az ünnepre...ilyenkor amúgy is szalad az idő. Türelem! Ki fog minden derülni! :) Felesleges rákattani, eljön az idő!


Kellemes készülődést Mindenkinek!

Aztán tudom ám hogy sokan Karácsonyra nem várják! Értük megy a drukk! 🤗

8247. pillangó28 (válaszként erre: 8245. - ManóBubi)
2022. dec. 20. 15:27
Aranyos vagy ManóBubi 🤗❤️
8246. pillangó28 (válaszként erre: 8243. - SsueB)
2022. dec. 20. 15:27

Ahhhaaaa de aranyosan leírtad ❤️🤗


Köszönömmmmm akkor még ez is lehet.. de amikor írtam nektek, annyira fájt a derekam meg a hasam. Most enyhült.. de még mindig érzem.


Kifúj.. nagylevegő! 😄😄😄

8245. ManóBubi (válaszként erre: 8242. - Pillangó28)
2022. dec. 20. 15:17

Pillangó ❤️

Bármi lehet 😊

Szorítok!! 🤞😘

8244. ManóBubi (válaszként erre: 8243. - SsueB)
2022. dec. 20. 15:17
Ez jó 😀😀😀
8243. ssueB (válaszként erre: 8242. - Pillangó28)
2022. dec. 20. 14:56

Először is

Mely levegő, kifuj

Tessék lenyugodni


A beagyazodas járhat fájdalommal, mégiscsak beléd furja magát az az osztodo sejtkupac. Verzessel is azért járhat, mert felserti a méh falát.


7 napig vándorol kb a petefeszektol, utána kezd beagyazodni, ami napokig tart. A teljes folyamat kb 14 napos, ezért javasolják a teszteket akkortól.

10-11 naphoz teljesen jó "tünet"


Újra mely levegő, kifuj, mással kezd foglalkozni... :D

8242. pillangó28 (válaszként erre: 8240. - Tory22)
2022. dec. 20. 13:52

Úgy szúr meg puffad a hasam.. hogy elgondolkodtam az orvoson.. hogy valami nem jó. 😑😑


Na meglatjuk. :)))


De elvileg lehetseges ez még a 10 11. Napon? Szerintem 10. Nap van ma

8241. b24e024c70 (válaszként erre: 8234. - Ea18323f82)
2022. dec. 20. 13:50

Kedves Zia,


Már hónapok óta olvaslak,mert rettentően érdekes ahogyan írsz,meg az eseted is úgymondd. 5 császár az nagyon nagyon ritka,régebben kettő után nem vállalhattál már gyereket (30éve kb még így volt) Valahol viszont megértem,hogy úgy éreznéd teljesnek a családot,ha beköszöntene egy 6.baba is,de nagyon vigyázz magadra,mert nem biztos hogy a tested konkrétan kibírja. Azért a császár egy elég komoly hasi műtét és utána mindenféle összenövések keletkezhetnek,nem kioktatni akarlak csak aggodóm érted és kicsit úgy érzem telhetetlen vagy,itt sokan egy babára várnak csak,nem akarlak megbántani vele egyébként. Volt egy orvos ismerősünk,anyukámmal egy helyen dolgoztak,nagyon szeretett volna babát,de 40hez közel és nagyon nehezen jött neki össze. 9. hónap elején nem érezte egyik nap a baba rúgását és elment dokihoz,meghalt a baba és nem tudták megmondani,hogy miért.(ez is 30 éves sztori,ma biztos látnák,hogy köldökzsinor rátekeredés,vagy egyéb rendellensség) Pedig rettentően megérdmelete volna az utolsó pillanatig fejlődött egészséges volt látszólag. Tudok egyébként olyan esetről is,ahol anyu ott hagyott 3 gyereket az újszülőttel együtt,mert szülés közben agyvérzést kapott. Iszonyat szerencsés vagy csak azt akarom mondani,hogy 5 gyönyörű babát tudtál a világra hozni,de ne kisértsd a sorsot,mert sosem lehet tudni. Vigyázz magadra és jó egészséget nektek és kellemes ünnepeket! Tényleg nem bántani akartalak,de nem tudom hogy a dokid miért nem mondja ezt el,hogy rettentően kockázatos dolgot akarsz,főként hogy kémiaik jöttek , vetélések meg a császárok.

8240. Tory22 (válaszként erre: 8238. - Pillangó28)
2022. dec. 20. 13:41
Nekem a 7.napon volt iszonyatos alhasi görcsöm, azt hittem az ügyeletre kell menni vele + olyan volt, mintha az egész derekam leszakadna. De egyébként ez pms is lehet. Nekem megjön érzés a nemvárt napjától volt kb 2 hétig, mindig rohantam, hogy na most jön meg :D bármi lehet ez még, sajnos tuti recept nincs, sokan vagyunk sokféle tapasztalatokkal, az egyik nem biztos, hogy ugyanazt jelenti a másiknál is 😌
2022. dec. 20. 13:34
Nem tesztelek 😄😄 Csak kérdezem, hogy 10. Napon ilyen lehet még?
2022. dec. 20. 13:34

Csajok!

Ovu után 10. Napon lehet beágyazodástól derékfájdalom meg nagyon megjön érzés, szurkál a mehem es mintha 2x akkora lenne.

8237. pillangó28 (válaszként erre: 8234. - Ea18323f82)
2022. dec. 20. 12:07

Jahjjj... szegény. :(


Nagyon sajnálom, gyors gyógyulást kívánok 🤗

8236. ManóBubi (válaszként erre: 8223. - Ea18323f82)
2022. dec. 20. 10:35
Sajnálom, gyors gyógyulást! 😞
8235. cinccino (válaszként erre: 8230. - Kittus4)
2022. dec. 20. 07:24

Én tavaly októberben hagytam el a fogamzásgátlót, de csak januártól kezdtem el figyelni az ovut. Viszont tavaly ősztől idén tavaszig borzasztóan stresszes volt a munkahelyem - nem alvás, nem evés, sok sírás, szerintem ebben az állapotban nem is tudtam volna teherbe esni. Nyáron ment el a párom spermavizsgálatra aminek nem lett túl jó az eredménye (dohányzik) de egyelőre csak vitamint kapott. A mostani doboz vitamin után megy majd megismételni a tesztet, izgulok mi lesz 😄

Ez idő alatt sajnos egyszer sem lett pozitív a tesztem. Kétszer késett kicsit a nemvárt és iszonyúan görcsöltem mikor megjött pedig nem szoktam, arra gondolnám, hogy talán elindult volna valami. Úgyhogy mi itt tartunk most.

2022. dec. 20. 06:45

Köszönöm szépen! Igen, most ez van, ezeket kellett megtapasztalni, úgy látszik. Ráadásul miközben a sürgin vizsgálgattak (nagyon hosszadalmas, míg egy-egy szakorvos meg tud nézni, nekem meg 3 is kellett.) Addig elhunyt egy beteg akivel majd egyszerre érkeztünk és őt minkét állapotában látni... vagyis az ilyen "élmények" nagyon elgondolkodtatásra késztetnek, kicsit arcul csapnak így karácsony előtt, amikor tényleg csak az örömre készül az ember és másról sem szól minden a környezetünkben, mint az anyagi javak halmozásáról.


Ettől a cisztától úgy néz ki, nem szabadulok olyan könnyen... Csináltak hcg tesztet, mert nyilván mondtam, hogy nem védekezünk, minden benne a pakliban és egy esetleges terhesség befolyásolná a gyógyszerválasztást, ha arra kerül sor. Teszt negatív lett. Úgyhogy nekem eldőlni látszik a sorsom, de elfogadom, már nem lázadozom, mit nem kaptam meg, amit szerettem volna, annak örülök, amit megkaptam eddig.


Ágio, igen, könnyen lehet, hogy felszorzódik az aggodalom. És az is benne van, hogy ennyi gyereknél tényleg heti szinten van valami aggodalom. Bízni kell, hogy felnőnek testi-lelki egészségben, biztonságban és amire csak van ráhatásunk, azt megtenni értük.


Mindenkinek sok kitartást és ne kövessétek a példámat, ha harmincas lennék, akkor biztos, hogy nem állnék meg, sőt, ha női dolgokat tekintve egészségesebb negyvenes, lehet akkor sem.

8233. ManóBubi (válaszként erre: 8230. - Kittus4)
2022. dec. 20. 04:20
Nekem szurkálni ovu után 1 héttel is szokott, meg van, h ovu után is pár nappal. Ezért sem szoktam 100%-ig biztos lenni az ovum és a nemvárt időpontjában 🙂
8232. ManóBubi (válaszként erre: 8229. - Kittus4)
2022. dec. 20. 04:18
Az a biztos, ha egy egész ciklust végig viszünk. 😁🤞
8231. ManóBubi (válaszként erre: 8229. - Kittus4)
2022. dec. 20. 04:17
Dec 25-re 😊
8230. Kittus4 (válaszként erre: 8201. - Cinccino)
2022. dec. 20. 01:53

Én eddig meg sosem figyeltem, hogy mikor van. A nyakot mindig észre vettem meg nekem is szokott bal oldalt szurkalni, de most pl éreztem ezt másodika körül és hetedikén is szurkalt szex közben. Szóval lehet rendesen volt ovu, egyszerűen csak nem sikerült most... ? Nem volt szimpi senki 😁

Én is kiprobalom az ovu tesztet, ha most nem sikerül.

Ti mióta próbálkoztok?

8229. Kittus4 (válaszként erre: 8200. - ManóBubi)
2022. dec. 20. 01:45

Pedig pont a nyáknál kezdtük el, de lehet előbb is volt már, nem figyeltem, ez csak ilyen hirtelen ötlet volt, hogy kezdjük most el. Egyébként is a minap azt olvastam, hogy 30 felett 15-20% esely van egy ciklusban teherbe esni, e szerint akkor jóval tobben próbálkoznak mint akiknek első pár alkalommal sikerül.

Most tuti megpróbáljuk mi is mensi végétől folyamatosan 🤭 pláne, hogy 25 napra jött meg, aztán meglátjuk sikerül e.


Te mikorra nem várod?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook