Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
8378. ManóBubi (válaszként erre: 8376. - JezebelSade)
2022. dec. 27. 10:04
És te?
8377. ManóBubi (válaszként erre: 8376. - JezebelSade)
2022. dec. 27. 10:03
Már kicsit jobban. Így az ünnepek alatt kicsit felkavaró volt folyamatosan babás posztokba akadni facebookon (vagy bababejelentés, vagy megszületett baba, vagy szép kisbabád családi posztok stb.), de próbálok a 2023-ra koncentrálni és arra, hogy az lesz a mi évünk! 🙂
8376. JezebelSade (válaszként erre: 8356. - ManóBubi)
2022. dec. 27. 09:58
Hogy vagy azóta Manóbubi?
8375. BabyBaby2 (válaszként erre: 8373. - Kiskacske)
2022. dec. 26. 22:53
Hát ne fel, hanem meg csesszen, és minden rendben lesz 😁
8374. cinccino (válaszként erre: 8373. - Kiskacske)
2022. dec. 26. 22:37
Én tüneteim és a libidóm alapján azt hittem előző héten van ovum, naptár szerint szombaton, LH teszt szerint ma, és görcsöltem is rendesen. Tegnap előtt extra halvány volt a teszt, de ma jó sötét volt a második csík is. De a pozitív teszt előtt is érdemes összebújni 😁
8373. kiskacske
2022. dec. 26. 21:01
Ma felcseszett az emberem, ezért csináltam egy LH tesztet.. :D Igen,.. jó kifogás volt. Szóval úgy matekoztam, hogy a napokban lesz ovu, de ennek ellenére elég halvány az a második csík. 🥲 Most vagy már volt (bár tünetem nem volt, ma kezdtem pici mell fájdalmat, lenns zúrkálást érezni) vagy még nem volt és megint hosszú ciklus lesz. 🤔
2022. dec. 26. 10:54

2023 babát tervezünk 😊


Ha gondoljátok, ez az új fórum, úgyis aktuális lesz mindjárt itt az új esztendő.


Mindenkinek pozitív tesztet, egészséget és boldog, problémamentes terhességet kívánok minél előbb.

2022. dec. 26. 09:48

Sziasztok.

Pénteken hagytam abba a gyógyszert 😊 szedem a terhes vitamint, halolajat remélem következő hónapban már pozitív leszek. 40 múltam. Mindenkinek kitartást

8370. cuci06
2022. dec. 25. 23:21

Sziasztok lányok!

Boldog Karácsonyt mindenkinek! 🌲


Én most több hete nem olvastam semmit, csak beköszönni jöttem volna, de látom nem túl jó dolgok történtek itt. Sajnálom, és kívánom, hogy mindenki megnyugvásra leljen.


Én továbbra is parkolópályán (= fogigátló, ciszta miatt felírva). Tankönyvbe illően 28 napra megjött tegnap. Még egy fogigátlós ciklus és január 2x-én fogok újra menni UH-ra.

Ha most mennék, esélytelenek nyugalmával mennék,így nem érhet csalódás. Sajnos a november végi pofára esést,hogy akkor 1 ciklus alatt nem szívódott fel, elég rosszul viseltem. Úgyhogy most taktikát váltok.


Ha jól láttam most is mindenkinek megjött. :( Nincs pozitív tesztünk. De majd jövőre potyognak a babák remélem! ;)

8369. Pizsi2
2022. dec. 25. 12:29

Kellemes karácsonyt lányok! 🎄🎁🎄🎁

Remélem hamar vissza áll a béke itt!

8368. kiskacske
2022. dec. 24. 22:13

Nálunk a szülők, nagyszülők nem. Anyukám kikergetne a világból… múltkor, amikor új matracot vettünk is kitalálta, hogy biztos a babaprojekt miatt. 🙄


Tesók tudjàk, meg az esküvőn részegen elmondtam a nagynénémnek.😅 de ők tartjàk a szájukat. Pcos, irről tudnak, akikkel volt alkalmam beszélni azóta

8367. ManóBubi (válaszként erre: 8364. - Kiskacske)
2022. dec. 24. 16:48
Nálunk nem lesz ilyen kérdés, tudják, hogy rajta vagyunk, de nehezen akar jönni 🙂
8366. ManóBubi (válaszként erre: 8363. - Kiskacske)
2022. dec. 24. 14:13

Egyetértek!


Boldog karit mindenkinek!!!🎄😍

8365. ManóBubi (válaszként erre: 8359. - C59a298d6c)
2022. dec. 24. 14:12

Kedves Zia!

Ne haragudj, de én nem álltam beléd, és nem járattalak le.

Valamiért sok mindenkiben keltett furcsa érzést azt, hogy te hol elengeded a témát, hol reménykedsz, hol elköszönsz! Teljesen normálisan leírtam a véleményemet, de te ezt is támadásnak vetted.

8364. kiskacske
2022. dec. 24. 13:21
Éés kis téma terelőnek: már megvolt az első “mikor jön a baba?” Kérdés…😅
8363. kiskacske
2022. dec. 24. 13:19

Szerintem ezt a témát már túlbeszéltük.

Oda jutunk, hogy már mindenki félreért mindent szerintem.

Mindenki lépjen hátra kettőt és élvezze a karácsonyt.


A fórumban pont az a jó, hogy vegyesen vagyunk 1-2-3-4-5-6. Babát várók. Kívülről olvasva már bizonygatás megy, de erre nincs szükség. Mindenkinek megvan a véleménye, amihez joga van. Ezt a helyén kell kezelni. Meghallgatott szerintem mindenki mindenkit, fogadjuk el és ennek tükrében haladjunk előre.✌️


Azt pedig végképp ne hagyja senki, hogy egy fórum rontsa el a karácsonyàt. 🙂

2022. dec. 24. 12:53

Sokszor el is köszönt... egészen pontosan kétszer. (Leírtam az okokat is, de már nem ismétlem meg.)


Hát sikerült átadni a feszkót, mert most ott tartok, alig tudok a családomra koncentrálni, csak emésztem... mekkorát csalódtam itt. Nem arról van szó, hogy ne lehessen elmondani véleményt... Sokkal inkább arról, szükséges-e... Tudnék mesélni én is rémtörténeteket, nagyjából minden itt előforduló élethelyzetre, lehet nekem is voltak meglátásaim másokról, de azt gondoltam, ez nem erről szól. Hanem az elfogadásról, támogatásról, megértésről. Mindig ebben a szemléletben viszonyultam hozzátok. Bárkit közülünk így ízekre lehetne szedni és kielemezni, ezt ugye tudjátok... Csak olvassatok vissza.

Zia voltam

2022. dec. 24. 11:38

Én maximálisan egyetértek azzal, hogy aki egészségtelenül rápörög a témára, az forduljon szakemberhez, magam is megtenném az adott helyzetben.

Amivel nem értek egyet, az az, hogy telhetetlennek nevezünk valakit, mert szeretne egy 6. gyereket, csak mert ez a mai világban szokatlannak tűnhet. Azzal sem értek egyet, hogy felülbíráljuk az orvosi szakvéleményt. Én is olyan területen dolgozom, amihez mindenki azt hiszi, hogy ért, holott nem. Pont ezért soha eszembe nem jutna kérdőre vonni azt, aki 6-8 évet tanulta ezt az egyetemen. Ha ő az orvosa, szerintem megvizsgálta és ért hozzá.

Én nem azoknak mondok itt ellent, akik segíteni próbáltak Ziának, hanem akinél beleszűrődött az egyéni keserűség, csak mert többedik baba lenne.

Én nem olvasom olyan régóta itt az eseményeket, mint ti, ezért nem tudtam, hogy pontosan milyen hullámvölgyeken megy keresztül Zia, gondolom ezen ismeretek birtokában reagáltak többen úgy, ahogy.

2022. dec. 24. 11:32

Nagyon szépen köszönöm azoknak, akik nem ítéltek el és megértették az érzéseimet. Nagyon, nagyon jól esett, köszönöm szépen! 🧡

Zia voltam

2022. dec. 24. 11:30

Zia vagyok.


Manóbubi, kérlek ne állíts valótlant rólam., vagyis féligazságokat, mert nem korrekt, hogy azután, hogy így belémálltatok, még le is szeretnétek járatni.


A történetem... Annak aki idetéved és a ti "kedves" jellemzésetek alapján alkot képet rólam.

2022 tavaszán sajnos egy elég rosszul sikerült vetélés (ha jól emlékszem 5 napot tartózkodtam kórházban és még vissza kellett járnom vizsgálatokra, sajnos) után voltam aktívabb a fórumon. A vetélés után sajnos 2-3 ciklus kényszerpihire ítéltek. Ez nagyjából nyáron volt. Sok lelki vívódást jelentett, folytassuk-e a babatervezést (elmúlt kettő évben összesen kettő vetélés missed ab-bal és kettő egyértelmű kémiai terhességem volt). Nagyon vágytunk a babára, de féltem is egyben, hogy újra megtörténhet... Közben nem egy egészségügyi problémával is szembesültünk, ami kivizsgálásokat hozott maga után és hála Istennek mindkét eredmény a lehető legjobb kimenetellel végződött. Olyan is volt, hogy pont középidőben utazás tette lehetetlenné a babatervezést... Igazából novemberben lélegeztünk fel. Közben kiderült, van egy petefészekcisztám, ami orvosok szerint nem feltétlenül teszi lehetetlenné a teherbeesést, de nyilván nagyon nagy mértékben megnehezíti. Úgy döntöttünk, már direktben nem próbálkozunk (ezt úgy értsétek, nem használtunk ovulációs tesztet - bár kérdés, hogy a ciszta miatt lett-e volna értelme egyáltalán...), csak nem tettünk semmit ellene, hogy ha a sors megadná... mi állunk elébe.

Nem használtam, szerintem a vetélésem óta terhességi tesztet. A cisztámnál (amit akkor még nem tudtam) írtam kizárólag, hogy nagyon furán érzem magam, mintha várandós lennék... Most már tudom, a ciszta kavarta meg a hormonokat akkor... Tesztet akkor a kórházban csináltak, mert protokoll, több okból is.

Legutóbbi bejegyzéseim arról szóltak, hogy picit még reménykedem, de a hőm sajnos nem mutatja, hogy ez a hónap rendben volt. Aztán arról írtam, hogy új ciklust kezdtem...

Ezek után kaptam mindent... Jellemeztétek a pszichés állapotomat, felelőtlennek tartottatok és ítélkeztetek.

Amikor a császáraim számáról beszéltem, mindig odaírtam, hogy nem követendő példa, ez egy egyéni eset, egyéni megítélés és ennek lehetőségét csak orvos jelentheti ki. (Nekem kettő főorvos is, aki műtött, illetve a másik, aki bent volt a legutóbbi műtétemnél.) Ráadásul most ott tartok, hogy lassan elérem azt a korhatárt, amikor emberi számítás szerint már nem szeretnék szülni, továbbá itt a cisztám, ami szintén jóval csökkentené az esélyeimet, szóban sincs, hogy nekem lesz még műtétem... de persze most érzitek, hogy pusztán "jó szándékból", meg "viccből" meg kéne hurcolnotok érte. Az meg, hogy ilyeneket írtok, ha tudnám, milyen beteg babák vannak most kórházban... Mit mondjak, hogy nagyon sajnálom. Hogy ősszel a saját környezetemben is hunyt el egy baba és a szívem szakad meg érte (ő már picit nagyobb volt, már majdnem bölcsis.) Nagyon sajnálok minden beteg gyermeket, egy sem érdemelné meg, de hogy jön ez a császáraimhoz?


Férjemmel este hosszasan visszaolvastunk. Ő úgy látja, valamifajta frusztrációt húztok rám és egyszerűen rajtam vezettek le egy olyan feszültséget, amihez nem sok közöm van.


Megértem, hogy fájó volt annak a jelenlétem, akinek még egy gyermeke sem volt. Kicsit hasonló lehet az érzés, hogy nekem is dolgoznom kellett azon, hogy ne keltsen bennem negatív érzést az, hogy látom, másoknak vetélés után milyen szépen sikerül a terhessége. Ilyenkor arra gondolok, hogy ez az én sorsom, az meg az övé. És higgyétek el, a lelki állapotunknak az az egyik tükröződése, hogy ebben a helyzetben tudunk-e pozitívan viszonyulni a másikhoz. Mert tudjátok, lehet én nem kaptam meg, amit szerettem volna, de nem gondolom, hogy bárki is ne érdemelné meg, hogy megkapta, mert mindannyiótoknak jár, akik csak szeretnétek!


Nem szeretnék olyan keserű ember lenni, hogy másokat bántsak.

8358. 621bb5db60 (válaszként erre: 8356. - ManóBubi)
2022. dec. 24. 11:13

Ugyanígy gondolom, ahogy te! Ehhez a témához azért nem is szóltam hozzá, mert tudtam, h esetleg nem mindenki tudja jól kezelni az ellenkező véleményeket. Valaki könnyebben fogadja, valakit megvisel. De én is azt javaslom, hogy lépjünk túl ezen és koncentráljunk arra, amiért a csoport létrejött.


Én drukkolok továbbra is mindenkinek! Boldog karácsonyt és találkozunk a 2023-as csoportban, ha átváltunk arra!😊

8357. Lucy92
2022. dec. 24. 10:34

Kellemes ünnepeket kívánok Mindenkinek! 🎄💝🎁

Ha lesz 2023-as fórum, majd néha odatévedek megnézni mi újság veletek. Remélem sok jó hírt fogtok ott jövőre közölni! :) 👶

8356. ManóBubi (válaszként erre: 8354. - Kedveslány2222)
2022. dec. 24. 10:28

Sziasztok!

Akkor most már én is reagálok, pedig nem terveztem.

Szerintem is mindegy, ki hányadikat várja, és úgy gondolom, a csoport nem csak az első babákra vágyóknak van. (Én az elsőt várom lassan 1 éve.)

Sokan csak segíteni próbáltak Ziának, mert tényleg számomra is furcsa volt, hogy minden hónapban 1-2x elengedte a baba témát, sokszor el is köszönt. De látszólag nem tudja elengedni, amihez neki lehet, hogy sokat használna egy kis segítség máshonnan (pszichológus). Én emiatt többnyire nem is tudtam neki már mit írni. Ezt szerintem senki sem bántásból írta. Mint ahogy Pillangónak is megírtuk, hogy ne pörögjön ennyire rá a tesztelésre, mindannyian teszteltünk korán, de szerintem ő volt az, aki a legkorábban, és az már túlzás volt. Megköszönte, elfogadta, hogy teljesen felesleges ilyen korán idegesítenie magát. ❤️ Őszintén, én is sokat gondolkozom azon, hogy felkeresek egy szakembert, vagy egy csoportot, mert érzem, hogy lelkileg totál kivagyok, pedig még csak 10 sikertelen ciklusunk van. Tegnap délutántól végigbőgtem a napot, ki se tudtam menni vacsorázni anyósomékhoz. Még mindig túl sokszor vagyok féltékeny azokra, akiknek hamar és könnyen megadatik a gyermekáldás, nem tudok túllépni ezen a dolgon, nem érzem fairnek, hogy velünk ez történik. Nem olyan rég megbeszéltem férjemmel, ha egy évnél tartunk, a meddőségi mellett felkeresek valamilyen csoportot, vagy szakembert. Ezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy nem ciki, vagy gáz segítséget kérni, csak a magyar társadalom eléggé el van maradva ezen a szinten, és ha valakinek csak javasolják ezt a fajta segítséget, akkor már rögtön nem vagyunk elfogadóak a másikkal szemben. Véleményem szerint sokan azért említették Ziának a meglévő gyermekeit, hogy inkább legyen értük hálás és rájuk koncentráljon, valamint hogy próbálja meg valóban elengedni, mert írásaiból látszódik, hogy lelkileg ő is totál kivan, nem bírja ezt. Mivel többször megírta nekünk, hogy kész vége ő letett róla, ez arra enged következtetni, hogy neki ezt valóban el kéne engednie, hisz ő is ezt akarja, csak valami még visszatartja.


Akik jövőre nem várják a következő mensit, remélem velünk tartanak az új csoportba, és az ilyen félreértéseken alapuló vitán túl tudnak jutni. Továbbra is egy elfogadó és támogató csoport lenne! 😘❤️

8355. ManóBubi (válaszként erre: 8350. - Tory22)
2022. dec. 24. 10:08

Tory!❤️

Hiányozni fogsz, de természetesen megértem, és örülök a boldogságotoknak! 🥰

Kellemes karácsonyi ünnepeket!🎄😘

8354. kedveslány2222 (válaszként erre: 8351. - Susulove)
2022. dec. 24. 10:05

Egyetértek veled, és nekem is csalódás volt itt néhány kommentet elolvasni a karácsonyt megelőző napokban. Nekem pont az tetszett ebben a fórumban, hogy elfogadó közösségnek tűnt, de ezek után én is meggondolom, írok-e még ide.

Azoknak, akik az én problémámra empatikusan reagáltak, köszönöm a segítséget! Boldog karácsonyt mindenkinek!

8353. cinccino
2022. dec. 24. 09:35
Nagyon boldog karácsonyt nektek! 😊🌟🎄🎁
2022. dec. 24. 08:56
Boldog karácsonyt minden kisbabára vágyó sorstársamnak!❤️🎄
8351. susulove (válaszként erre: 8342. - B24e024c70)
2022. dec. 24. 08:15

Sziasztok,


Én csak olvastam eddig, de most úgy döntöttem hozzászólok, mert nagyon elszomorított, ahogy többen rászálltatok Ziára.


A te utolsó mondatod pedig nagyon is bizonyítja, hogy csak az zavar, hogy ő a hatodik gyerek miatt gyászol. Pedig pont ugyanúgy lehet vágyni hatodikra, mint másodikra. Te pedig szinte felelőtlennek próbálod beállítani, ami szerintem nagyon etikátlan.


Azt még tudnám érteni, ha valaki külön fórumot szeretne, ha épp az első babájára vár, mert az tényleg kicsit más tészta. De nagyon álszentnek érzem, hogy egy babára váró fórumban kioktassatok valakit a görcsösségről, meg arról, hogy kinek miért kellene hálásnak lennie, ahelyett, hogy újabb gyermekre vágyna. Ez a kettő nem is zárja ki egymást, és MIND éreztük ezt, mikor nem akart jönni a baba.


Zia a termékeny évei végén van, ez egyébként is egy normatív krízis. Hol máshol önthetné ki a szívét őszintén, mint egy olyan fórumban, mint ez itt?

8350. Tory22
2022. dec. 24. 08:04

Boldog, békés Karácsonyt kívánok mindenkinek 🎄


A jövő évi fórumban már nem leszek benne (vagyis remélem, hogy nem történik semmi baj addig), ezért szeretném megköszönni mindenki kedvességét, támogatását, amit kaptam a próbálkozás során, és kívánok mindenkinek a jövő évi karácsonyfa alá minimum egy pocaklakót, de főleg már babasírástól és babakacajtól zengő karácsonyi készülődést 🥰 Drukkolok majd mindenkinek távolról is, mert megérdemlitek mindannyian ezt a kis csodát 😊❤️

8349. ManóBubi (válaszként erre: 8324. - Pillangó28)
2022. dec. 24. 08:01
Mikor tervezel tesztelni? 😁 Majd ha késik?🥰
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook