Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
8168. Kittus4
2022. dec. 18. 08:26

Sziasztok.


Reggel elmentem sétálni a kutyával, félúton elkezdett fájni a derekam, vissza felé totál mensi gorcseim voltak, haza érve pedig realizáltam, hogy verzek is sajnos. 🙁 Nagyon meglepett, mert beállt 29 napos ciklusom van es 4-5 nappal vagyok a mensi előtt. Elénk ver, nem rengeteg, de azért nem is csak pöttyök, foltok. Pont hétfőn akartam tesztelni, nem tudom hogy ez most rendes mensi vagy valami más? Egyelőre elég kevés vérzés, de nekem amugysem szokott rengeteg lenni es első nap néha enyhébb.

8167. kiskacske
2022. dec. 17. 19:30

Huh jól lemaradtam. 🙂


Pillangó, remélem hamarosan két magabiztos csík lesz a teszten, és ezt kívánom mindenkinek.❤️


A héten nálam volt minden is, ami a magánéletet illeti. Pár kiborulással az élen. 😌 Dietetikus azt mondta, hogy még visszafordítható az ir, ha legyőzöm a rossz szokásaimat. Fogynom is kell nem keveset, és utólag visszagondolva szerintem az eddigi diètákat is befolyásolhatta az ir, ha volt korábban is.


Most elkezdem rendbe rakni az alapanyagokat aztán haladunk tovàbb. ☺️ januárban szeretnèm a hormonpanelt, februàr meg endo. 🤞🤞🤞


Karácsony körül lesz elvileg ovu, de még mindig úgy gondolom kicsi az esélye, mindenesetre addig próbàlok stresszmentes lenni, és összebújni a férjemmel.🫢

2022. dec. 17. 16:00

Köszi a választ, Lányok!

Pillangó, teljen csodásan az ünneped, váljanak valóra az álmaid!

8165. ea18323f82 (válaszként erre: 8160. - Kedveslány2222)
2022. dec. 17. 10:49
Nekem stabilan fent volt napközben is, de ahogy írták, a reggeli érték biztosan mérvadó. Nagyon jó jel!
8164. ManóBubi (válaszként erre: 8161. - Pillangó28)
2022. dec. 17. 10:36

Szívből kívánom, hogy minél hamarabb teljesüljön a vágyad! ❤️❤️

Kellemes ünnepeket Neked is (ha esetleg addig nem jönnél vissza)!😘🎄

8163. Ágio8405 (válaszként erre: 8161. - Pillangó28)
2022. dec. 17. 10:23
Neked is és kivánom hogy minél előbb ( akár most ebben a ciklusban) teljesüljön a vágyad 🥰
8162. Ágio8405 (válaszként erre: 8160. - Kedveslány2222)
2022. dec. 17. 10:22
Én úgy tudom stabilan nem is kell magasan lennie. A reggeli a lényeg. Ez egyértelműen jelzi hogy volt ovud.
2022. dec. 17. 10:16

Sokat gondolkodtam azon amit írtatok.


Igazatok van. Erre az évre elköszönök ❤ Mert ez valóban tönkretesz.


Nagyon boldog karácsonyt kívánok Nektek ❤


Akik meg várnak a pozitív tesztre. Nagyon drukkolok ❤🥰


Vigyázzatok magatokra 🤗

8160. kedveslány2222 (válaszként erre: 8157. - Ea18323f82)
2022. dec. 17. 10:12
Napközben 36,5-öt mértem, ez volt a minimum, estére felment 36,8-ra (lefekvés idejére). Reggelente pedig a 37-est látom már 3 napja. Szóval, azért nem stabilan 37 napközben, de talán ez is jót jelent. :) Sok szerencsét Neked, remélem hamarosan összejön nálatok!
2022. dec. 17. 09:59

Írtátok a "rágörcsölést"...

Ebben nem hiszek, vagyis csak addig a szintig, hogy nyilván ha valaki annyira ideges, akkor csak hat az agyalapi mirigy működésére, ami aztán közvetetten bedöntheti a ciklust... Más szempontból nem hiszek benne, de megértem és elfogadom, ha más a véleményetek, tapasztalatotok.

Nekem eddig az öt gyerekkel viszonylag könnyen ment a teherbeesés, vagy azonnal, vagy néhány hónap után. Pedig mindig nagyon különböző lelkiállapotban voltam, sőt, a 3. előtt kaptam egy fals diagnózist, aminek egyik következménye lett volna, hogy számomra természetes úton nincs lehetőség a gyermekvállalásra.

Az utóbbi kettő évben is nagyon sok hullámvölgy volt, de az első hónapokban teljesen laza magabiztosság (ami 5 terhesség után nekem természetes volt), mégis kémiaival kezdtem az első hónapot, hogy próbálkozni kezdtünk. Aztán csak pár hónapra sikerült újra. Fel sem merült bennem, hogy rossz vége lesz. Akkor még csak hallomásból ismeretem a magzatelhalást... és mégis...

Ezután persze bennem is elkezdett nőni az aggodalom, vagy nevezhetjük rágörcsölésnek... (Újabb kémiai, majd újabb vetélés...)

Előző hónapot elengedtük, mégis ciszta lett a vége. Most csak annyit tettünk, nem védekeztünk, esélytelenek nyugalmával, de már most mondom, nem lesz semmi... (Ma mértem hőt, 36.2)

Bennem van egy hatalmas kettősség, egyrészt tisztában vagyok azzal, hogy erre a sok kudarcra van egy biológiai magyarázat, amit lehet egy alapos kivizsgálás felfedne (vagy nem, mert lehet akár olyan mechanizmus is, amit még nem is ismer teljesen az orvostudomány, ki tudja...) és van a másik magyarázat, ami a hitem... Amit csak úgy tudok leírni, hogy az "Úr tudja, mi szívem vágya, de legyen úgy, ahogy ő szeretné" - ez könnyebben átirányít az elfogadás felé.


Pillangó, megértelek, nagyon nehéz kibírni, főleg ha érzünk valami furcsát. Nekem most nincsenek jelek, hőm sem biztat, így teljesen feladtam, már az ünnepek közeledtével nem is szeretnék ezzel foglalkozni, tesztet sem veszek (számomra ez most értelmetlen pénzkidobás ilyen cikk-cakk hő mellett...)


Mindenkinek áldott, szép és meghitt ünnepet kívánok!

És mindenkinek, aki most várja, pozitív teszteket a karácsonyfa alá!

2022. dec. 17. 09:55
Tökéletesen igazatok van. Teljes mértékben.
8157. ea18323f82 (válaszként erre: 8155. - Kedveslány2222)
2022. dec. 17. 09:41
A 37 fokos testhő nagyon biztató! Főleg, ha egész nap fenn áll. Nekem ez egy tapasztalat, amikor várandós voltam (harmadik terhességemnél néztem a hőt), hőemelkedésem volt nap közben is a nemvárt körül. tudom, nem működünk egyformán, ez csak egy (saját) tapasztalati észrevétel, ezért számomra mindenképp jó jel lenne most, egy enyhe hőemelkedés. (De nincs, sajnos...)
8156. Ágio8405 (válaszként erre: 8153. - Pillangó28)
2022. dec. 17. 08:48

Sajnos pont ez is gátolhatja hogy annyira szeretnéd. Annyian vagyunk rá példa vagy akár itt nem rég Tory hogy amikor sikerült kicsit elengedni e mert úgyis megy dokihoz, akkor sikerült. Emlékszem írta hogy most már átadja a dokinak a dolgot mert kész ő nem tud teherbe esni aztán pont akkor mégis. Tudjuk mi is itt sokan, hogy iszonyat nehéz és nagyon rá lehet kattanni de valahogy tényleg jó lenne kicsit erőt venni magadon és nem elengedi de kicsit lelazulni. 14-én mondtad hogy nem veszel érzékeny tesztet és nem tesztelsz idő előtt. 16-án már teszteltél, olyankor amikor kizárt még hogy mutasson bármit és ezzel is csak magadnak ártasz mert aztán nagyobb a koppanás. Írtad hogy azért teszteltél mert furán érezted magad. De ilyenkor még senki nem érez semmit. Legfeljebb has szurka de ettől nem pisilhetsz többet, nem émelyeghetsz stb. Ezeket mind csak beképzeled. Ettől függetlenül bármikor sikerülhet mert élsz nemi életet és van méhed, petefészkeid de az ilyen szintű görcsölés mar tényleg negatívan befolyásolhatja a dolgot.

Esetleg érdemes lenne a lelki oldallal is orvoshoz fordulni meg persze, valami technikát kipróbálni amivel el tudsz lazulni stb. Meg persze kivizsgálásra menni mert lehet olyan ok is, hogy esély sincs természetes úton és te meg feleslegesen teszed ki magad ennek a rengeteg lelki tortúrának.

2022. dec. 17. 08:47

Sziasztok!

A múltkor leírt tüneteim kiegészültek. Tegnap óta a melleim állati nehezek lettek és fájnak, tinikorom óta nem éreztem hasonlót sem. Tegnap óta derék-, hát-, vállfájás valami brutál módon, kiszgárzik a kezembe, lábamba. A derekamnak és a csípőmnek a bal oldala sajog leginkább (a görcsöket és a szurkálást is ezen az oldalon éreztem korábban). A testhőm minde reggel 37C°, már napközben sem megy le túlzottan. Illetve mára hiába aludtam 8 órát, úgy ébredtem, mint egy szilveszteri buli után, tiszta másnaposnak érzem magam, alig élek és enyhén émelygek is...

Ma jönnek a szüleim, és emiatt nem akarok felszállni sem pozitív, sem negatív érzelmi hullámvasútra, de elvileg ma már meg lehetett volna csinálni a Predictort. Holnap reggel fogom. Nagyon izgulok.....!

8154. Tory22 (válaszként erre: 8153. - Pillangó28)
2022. dec. 17. 08:30
De a sok kémiai után miért nem mentél még el orvoshoz? Jók ezek a gynex cseppek, inofolic stb, de rövid ideig. Én félévet adtam az inofolicnak, a 3.hónapban már dokihoz mentem volna épp. Mert főleg egy bizonyos korban már nem kisérletezés kell, hanem konkrét orvosi felügyelet/javaslat. Tippeket tudunk adni mi is egy darabig, meg tapasztalatokat, de sok ilyen kémiai után már haladni kellene az ügy érdekében, mert van amire nem olyan egyszerű a megoldás, mint másnál :( Nem is vagyunk egyformák...én félévig szedtem a méhpempőt, mindenki istenítette, hogy 1 hónap után terhes lett tőle, hát nekem nem használt semmit. Nekem az inofolic vált be, másnak az nem, sőt az inzulinját is összekavarta állítólag. Úgyhogy ha esetleg most is erről lenne szó,hogy kémiai, akkor szerintem töltsétek boldogságban, békességben és egyetértésben a karácsonyt, jövőre pedig kezdj tiszta lappal és indulj el kivizsgálásokra :( Férjem nagybátyjának a felesége 42 évesen hozta világra a lombikos ikreit. 10 évig mentek orvosról orvosra, nyilván neki sok baja volt, meg a férfival is, mert a férfi is idősebb volt már és csak Brnoban sikerült nekik. De te 39 évesen abszolut beleférsz még a kivizsgálásba is 🙏 tudom a párod nem ennyire lelkes ezt illetően, de akkor legalább te tedd meg a kezdeti lépéseket. Mert ebben tönkre fogsz így menni, hogy nem sikerül, és még csak arra sem kapsz választ, hogy miért ❤️
8153. pillangó28 (válaszként erre: 8147. - Kittyce)
2022. dec. 17. 08:00

Teljesen igazad van...


Persze, ez nyilván nem normális dolog tőlem. 😔 tudom


Csak annyira szeretném ❤ és annyira rohan az idő.. amiből nekem nagyon kevés van ezen a téren.

8152. pillangó28 (válaszként erre: 8149. - ManóBubi)
2022. dec. 17. 07:57

❤ Bárcsak ❤ ManóBubi


Ez gáz, hogy nem bírtam ki 🤣🤣 Tudom... 😶😶😶

8151. pillangó28 (válaszként erre: 8150. - ManóBubi)
2022. dec. 17. 07:56

Én.. én extra hipohonder vagyok 😬😬😬🤣🤣

Ezért nem néztem soha a vészhelyzetet sem 🤣

8150. ManóBubi (válaszként erre: 8143. - Pillangó28)
2022. dec. 17. 07:16
És akkor egyszer van daganat egyszer meg nincs? 🤣🤣 Mert hogy egy idő után meg negatív lesz a teszt (legalábbis eddig ez volt). Én is elég hipochonder tudok lenni, de ezen most felröhögtem 😆 (bocsi❤️😀).
8149. ManóBubi (válaszként erre: 8131. - Pillangó28)
2022. dec. 17. 07:13

Pillangó, csak nem bírtad ki karácsonyig!😂

Ahogy a többiek is írják, fura, mert ha valóban akkor volt ovud, amikor te gondolod, még nem kéne lennie hcg-nek. Szorítok neked nagyon, hátha valami csoda történt ❤️ (hamarabb volt ovud, vagy csak ilyen szuper hamar be tudott ágyazódni). 😘

Ja, és amúgy a csíkod nem az a tipikus predictor átverős csík, elég rendesen kivehető. 😊🙏

8148. Kittyce (válaszként erre: 8147. - Kittyce)
2022. dec. 17. 07:05

Az első sor teljesen értelmetlen, bocsi mindig kijavít a telefon. 😅

Azt akartam írni, hogy ne rohanjunk előre a saját érdekedben se!

8147. Kittyce (válaszként erre: 8131. - Pillangó28)
2022. dec. 17. 07:03

Szerintem ne rohanunk előre a saját érdekedben is! Ahogy láttam már írtam, hogy a 5.dpo nap az nagyon korai! Itt egy részlet egy az egyik oldalról:

"A megtermékenyülést követő 5-7. napon megérkezik a méhbe a blasztociszta. Ezután 2-3 napot kell várni a beágyazódásra, ami 5 napig tart. A beágyazódás konkrétan azt jelenti, hogy a blasztociszta megtapad a méh falán. A beágyazódás menete azzal zárul le, hogy a szervezetedben rohamosan megnő a HCG hormon (humán koriális gonadotropin) más néven terhességi hormon mennyisége. Azért is nevezik a HCG hormont terhességi hormonnak, mert a terhességi tesztek ennek a hormonnak a jelenlétét mutatják ki. A HCG hormont már a megtermékenyüléstől számított 14. napon ki lehet mutatni."


Tehát vagy korábban volt ovulációd vagy nem tudom. Mondjuk én azt sem értem, hogy hogyan lehet a 5.dpon tesztet csinálni??? Szerintem legyél türelmes, adj időt és nemsokára amúgy is kiderülne! Felejtsd el a tesztet, mert sokszor azért csalódunk és rágódunk rajta! Türelem és kitartás! :)

8146. ea18323f82 (válaszként erre: 8143. - Pillangó28)
2022. dec. 16. 22:27

Dehogy! Nekem már volt már fals pozi tesztem (Predicor), kifejezetten hipochonder típus vagyok, de ilyesmi még nem jutott eszembe!

Ha ennyire korán van még, akkor lehet tényleg pár nappal korábban volt ovud a gondoltnál és egy nagyon korai terhességet mutatott ki.

Vagy csak hibás a teszt, sajnos biztosra mondom, nekem volt már rá példa. És még akkor is lehet bármi, mert nagyon korán van, simán lehet még később ez a ciklus is pozitív eredményű.

8145. Tory22 (válaszként erre: 8143. - Pillangó28)
2022. dec. 16. 22:02
Szerintem felejtsd el most dr google-t :D én arra gondoltam, hogy valamit kimutat nálad a teszt, ami lehet terhesség is, de egyértelmű, hogy nem folytatódik, de amíg orvos nem vizsgál ki teljeskörűen, nem lesz meg a megoldás. + Párodnak is akár tetszik, akár nem, ha gyereket akar ő is, akkor neki is mennie kell vizsgálatokra. Nem feltétlenül a nővel van a baj mindig ... De egyelőre szerintem várd meg a következő tesztedet pár nap múlva, hogy erősödik-e, illetve hogy késik-e.
8144. Ágio8405 (válaszként erre: 8143. - Pillangó28)
2022. dec. 16. 21:54
Mi???
2022. dec. 16. 21:45

Most olvasgattam... lehet nagy baj amit kimutat a teszt.. akar a hasnyalmirigy daganat... stb.


Most rendesen belém állt az ideg....

8142. Tory22 (válaszként erre: 8141. - Pillangó28)
2022. dec. 16. 21:36
Ovu után 5-6 nappal sem a negatív, sem a pozitív nem biztos, amíg valóban nem késik :( én 10.napon teszteltem, de a hosszabb luteálisom miatt várnom kellett 7 napot, hogy tényleg késsen, és gyűlöltem azt a 7 napot. Szerintem az esetedben egy hcg vérvétel többet tudna mondani, ha látható lenne a 2 naponkénti duplázódás :/ Ha pedig ezek szellemcsíkok, akkor ki kellene deríteni orvossal, hogy mire reagál a teszt, mert az nem létezik, hogy mind hibás legyen :( egyszer azt írta Ágio, hogy nincs baj a koránteszteléssel addig, amíg helyén tudjuk kezelni a kapott eredményt, és pl nem keseredünk el egy negatív teszttől a 10.napon, mert simán lehet, hogy valakinek jóval később fogja kimutatni. Nem lehet, hogy előbb volt ovud, és nem is az 5.napon vagy? Én úgy tudom, hogy 3-5.napon ér le a méhbe, és csak utána kezdi a beágyazódást és a hcg is utána mérhető. Ha ez már látszik, akkor 7-8.napon is vannak már halvány predictorok. De 5.napon, hát nem tudom. Csak nem akarjuk, hogy megint összetörj :( De reméljük, hogy a következő erősödik, és később bebizonyosodik, hogy picit hamarabb fogant. Lehet az előző után hamarabb volt ovud. Ki tudja már a női ciklust követni, mindig akkor járatja a bolondját a testünk az agyunkkal, amikor várunk valamire :(
2022. dec. 16. 21:10

Köszi Zia 🤗🥰


Kicsit most elkeseredtem.. többen írták, hogy kb. Lehetetlen ilyen korán, hogypozi legyen és jó eséllyel csak egy szellemcsík.. :(


Én rózsaszínnek látom.. és nagyon hamar előbukkant.


Úgyhogy most várakozás van..

8140. ea18323f82 (válaszként erre: 8135. - Pillangó28)
2022. dec. 16. 21:04

Én is látom!☺

Gratulálok - még csak nagyon halkan. Reméljük szépen erősödik!

8139. cinccino (válaszként erre: 8131. - Pillangó28)
2022. dec. 16. 19:37
Én is látom 😊 Tesztelsz reggel is? Vagy hogy tervezed?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook