Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
8318. ssueB (válaszként erre: 8317. - SsueB)
2022. dec. 23. 11:00
profilom - beállítások - legalsó pont regisztráció törlése
8317. ssueB (válaszként erre: 8316. - Ea18323f82)
2022. dec. 23. 11:00

Drága Zia!


Nem akartam belefolyni, de mélyen együttérzek, a tegnap este mindennek tűnt, csak vicces megjegyzéseknek nem. Én szégyelltem magam az olvasokkal láttán, és döbbentett meg az emberi gonoszság mérhetetlen mélysége.

2022. dec. 23. 10:41
A betegségeket pedig azért írtam meg, hogy tudjátok, miért voltam bizonytalan, hogy végigvigyük- e az évet ősstzel és sajnos nyár közepén is. Mert sosem láttok teljesen bele, hogy mi zajlik valaki körül... Mennyivel könnyebb leszólni...
2022. dec. 23. 10:39
Ha esetleg tudjátok, hogy lehet törölni a profilunkat, ne tartsátok magatokban. Moderátor szerint beállítások fül alatt van egy profil törlése opció... Bár számítógépről nézem, de nem látom.
8314. ea18323f82 (válaszként erre: 8304. - BabyBaby2)
2022. dec. 23. 10:37

Na jó... akkor a vívódásról.

Amit nem tudtok. szeptemberben nálam észrevettek valamit, nem volt nagy dolog, de jól rám ijesztettek, kellett szövettan. Aggódtam, hogy így mi legyen, bár hajlottam rá, nem lesz gond, de mégis. Novemberben volt a műtét (ne gondoljatok nagy dologra, anyajegy mozdult meg, sajnos elég látványosan.) Szövettan november vége felé érkezett meg.

Előtte is volt probléma sajnos, nyáron céloztam rá, férjemmel jártunk végig hasonlót, nagy ijedelem, aztán hála égnek a körülményekhez képest a legpozitívabb kimenetel. Ezeket nem tudjátok... És ítélkeztek a lelki világomról.


Nekem semmi bajom az égvilágon, olvasd vissza ha nem hiszed a profilom alatti bejegyzéseket. Nyugodt lélekkel mondom, hogy elfogadtam, hogy sajnos nincs esélyem. Mindig lesz bennem egy kis hiányérzet, mert kettő vetélés és 2 kémiai terhesség után egy nőben az azért megmarad. Ez nem olyan, amit valaha is lefelejtünk.


Hogy vicceltetek?

Az vicc, hogy ilyeneket állítotok, hogy havonta terhes tünetekről írok??? Olvassatok vissza előtte. Pont, aki ilyeneket írt nekem, neki csak random kerestem rá a korábbi bejegyzéseire, peteérés után miket érzett a méhében, majd 10 dpo-n már tesztelt stb... Ezek nem elítélendő dolgok, nem is azért írom. De marha vicces, hogy akinek sikerült, az úgy kezeli le, azt akinek ez nem adatott meg, mintha megfeledkezne arról, hogy ő érzett, vagy közölt velünk a babatervezés időszakában.


Nem , ez nem poén volt...

Törlöm a profilomat, adminnal levelezek, mert a beállítások menüben és nagyon nem találom a lehetőségét.

Nem szerettem volna már visszajönni, de ha valótlant írtok, akkor azt tisztázom, mert nagyon nem korrekt dolog az ítélkezés!

2022. dec. 23. 10:31

Sajnálom ManóBubi!

Csatlakozom en is hozzatok, tegnap este nekem is megjött.

Bízzunk az orvosban en is most nagyon benne remenykedem segít.

Na es akkor lesz új 2023-as fórum nekünk? 😃

8312. 621bb5db60 (válaszként erre: 8305. - ManóBubi)
2022. dec. 23. 09:51
Jaaajj, pedig úgy reméltem, h legalább neked sikerül!😔
8311. Ágio8405 (válaszként erre: 8309. - ManóBubi)
2022. dec. 23. 09:51
Rendes vér az első nap. A barnázás nem számít bele.
8310. pillangó28 (válaszként erre: 8308. - ManóBubi)
2022. dec. 23. 09:09

Biztos vagyok benne, hamar találnak megoldást ❤️ Tudom kevés vígasz, de ne keseredj el ❤️


Neked is lesz egészséges, gyönyörű kisbabád 🤗

8309. ManóBubi (válaszként erre: 8307. - ManóBubi)
2022. dec. 23. 09:08
Azt néztem, hogy ha az előzőt a barnázástól számolom, mármint hogy az az első nap, akkor úgy kijön normálisan a mostani ciklus. Mert akkor tényleg tegnap vagy ma lett volna a nem várt. Csak tudtommal a barnázás még nem számít új ciklusnak.
8308. ManóBubi (válaszként erre: 8306. - Pillangó28)
2022. dec. 23. 09:06

Köszönöm! 😞❤️

Január 23. De csak telefonos konzultáció lesz.

8307. ManóBubi (válaszként erre: 8305. - ManóBubi)
2022. dec. 23. 09:05
Csak annyira nem értem… a kémiai előtt sosem barnáztam mensi előtt.. most azóta 2x is. Egyik ráadásul progi mellett… ez dühít. Hogy valami nálam nagyon felborult. 😞
8306. pillangó28 (válaszként erre: 8305. - ManóBubi)
2022. dec. 23. 09:03

Sajnálom ManóBubi ❤ sokat gondoltam rád!


Így van, van már időpont és ott segíteni fognak.☺️


Mikor kell menni?

8305. ManóBubi
2022. dec. 23. 08:55

Sziasztok!

Nekem megjött. Mára rendesen. Mai napot számolom első napnak, így 24 napos volt az előző ciklusom.. fogalmam nincs, hogy miért… mert szerintem nem volt hamarabb peteérés. 😕

Na mindegy. Jövő évre már van időpont! 😊🤞

8304. BabyBaby2 (válaszként erre: 8303. - Ea18323f82)
2022. dec. 23. 00:40
A vívódásod őszintén nekem is azt súgta, következetlen vagy és kissé instabil a lelkivilágod. Biztosan keresnék szakembert. Erőt adna, egy olyan ember látna el tanácsokkal, aki feltérképezné a belső világodat. Így nem tudsz a gyerekek 100%-os támasza lenni, mert vívódsz. Volt olyan élethelyzet, amikor nekem is mennem kellett volna. Válás, feldolgozhatatlan diagnózis, de nem mentem. Megoldottam, amennyire ezt lehet, de segítséggel gyorsabb lett volna. Szerintem itt senki nem akart bántani. Ez a nem lenne méhed meg hagyjuk már, poén volt. Ne keresd, min sértődhetsz meg, olvasd inkább a lényeget.
2022. dec. 22. 21:18

Még annyi, hogy ez a "nem lenne méhed akkor is reménykednél" - ilyet biztosan nem írnék senkinek...

Köszönöm, jól esett!

2022. dec. 22. 21:15

Ha rögeszmés lennék, akkor legalább egy tesztet csináltam volna... És előző hónapban is... De nem tettem!

2 missed ab után gyógyítja a lelket egy sikeres terhesség. 40 felett is, tudnék mesélni ismerősi körömből. Mi ezt 2023-tól biztosan elengedtük.

Az a vicces, hogy mit vetítetek rám. Nem készítek tesztet, annyi, hogy a hőm figyeltem és már ott látszott, nagyon kicsi az esély. Olvass vissza, nem képzelek be terhességi tüneteket, egyedül múlt hónapban írtam a ciszta megjelenésénél éreztem, hogy émelygek, fáj a derekam, nem jön meg rendesen... És még akkor sem vettem tesztet!

Azt is rám vetítitek, hogy kiborulok! Olvassátok vissza, mennyire vagyok kiborulós típus... Mondjuk a vetélésem körül mennyire borultam ki...

Más is van közöttünk, aki nem első gyermekéért küzd, de csak én szúrtam a szemeteket.


Ne haragudjatok, de kettő orvos véleménye többet ér, mint amit írtok és ezt úgy is értem, bárkinek bármit tanácsoltam valaha, ha az orvos másképp mondta, nyilván az ér, nem egy laikus szava.


Természetesen fáj, amiket kaptam, próbálom megérteni, a szemetekkel nézni magamat, a személyiségemet. Nagyon őszintén elétek tártam egy belső küzdelmet, vágyat, amiért tettem, próbáltam elérni normális határok között. Húzogattam ki a határokat, sajnos tovább nem tudom, mert lassan elhagyom a 40 évet is. Nagyon jól tudom, hogy ezután mennyire kockázatos a gyermekvállalás, nem annyira az anyára nézve, sokkal inkább a magzat egészségét nézem.


Nem haragszom, de igen, nagyon rosszul esett, hogy engem kiáltottatok ki a csoport ketyósának, engem, aki a vetélése óta (azaz tavasz óta) egy terhestesztet sem készített. (Nekem így rémlik, remélem nem tévedek, de ha igen, akkor max. egyet, de vissza kéne olvasnom, mert nem is emlékszem.) Vagy a vicceimet nem értitek? Vagy mi a túró bajotok van velem?


Köszönöm ezt az élettapasztalatot! ;)

Szívből kívánok Nektek minden jót!

Viszlát! Már a többi megjegyzésre nem reagálok.

8301. ea18323f82 (válaszként erre: 8300. - Tory22)
2022. dec. 22. 20:50
Sajnálom, hogy ennyire félreértesz...
8300. Tory22 (válaszként erre: 8299. - Ea18323f82)
2022. dec. 22. 20:28
Zia, ne haragudj meg Ágiora, félreértetted szerintem :( Azt írta "nemigen" és hogy "kicsi az esély", ő sem lehetetlenítette el ezt a dolgot. Csak azok alapján, amiket írni szoktál, eddig minden hónapban lemondtál a tovàbbi gyermekvállalásról, és leírtad, hogy úgyse sikerül, meg stb. Aztán 2 hét múlva újra tüneteket észlelsz magadon, abban a hónapban is, amikor előtte leírtad, hogy védekeztek. Ne bántódj meg ezen, de szerintem annyira szeretnéd ezt a 6.babát, hogy szerintem ha már nem lenne méhed, akkor is reménykednél :( Ezzel nincs gond, mert hidd el kérlek, hogy itt MINDANNYIAN az utolsó fűszálba kapaszkodtunk és sokan kapaszkodnak jelenleg is, de van egy határ, amikor ez rögeszmévé válik, és feltűnik külsősöknek is, és itt mindenki segítő szándékkal van a másik felé. Én anno nem bírtam elviselni, hogy ennyire rossz a szüleimmel a viszonyom, hogy magamra hagytak, évtizedek után is ugyanazokon keseregtem, és megfogadtam a tanácsot, hogy forduljak szakemberhez. Nem szégyen, de van amikor egy külső ember sokkal másképp lát bizonyos dolgokat, és olyan dolgokra világít rá, amik magadtól eszedbe se jutnának. Ahogyan Pillangónak is megírtuk, hogy 5 dpon eléggé rápörgött a "pozitív" tesztre idejekorán, aztán bepánikolva hasnyálmirigy daganatot diagnosztizált magán emiatt, úgy neked is megírja most mindenki kicsit finomabban, hogy a 6. nagyon nagyon kockázatos lenne és tényleg ne kisértsd a sorsodat, hiszen van 5 csodás gyermeked és egy támogató férjed, aki számít még rád. És ha az 5 gyermeked értené, hogy mennyire ki vagy borulva a 6.hiánya miatt, szerintem bennük is megfogalmazódna, hogy ők már nem is elegek? Nem tudnak elég szeretetet adni? Vagy szerinted le tudnál állni 6.után? Ahogy picit megnől, akkor nem kezdenél el vágyakozni egy 7. Után is? Szerintem mérlegeld a 2 orvos véleményét és a sorsot is, melyiknek van nagyobb ráhatása. Beláthatatlan következményei vannak, és nem azt mondta senki, hogy ott maradsz a műtőasztalon, de az is lehet, hogy hiába sikerül a terhesség, a kihordása már kevésbé és lelkileg sokkal fájóbb lenne egy túlságosan is koránszülést megélni, és küzdeni a babáért :( Nyilván ez a te döntésed, hogy bevàllalod-e, de a vakmerő és belevaló döntés nem egyenlő a felelősségteljessel :/
2022. dec. 22. 20:07

Pillangó, köszönöm szépen! Nincs remény, megjött, vagyis olyan "cisztásan", de akkor is. Legalább pontosan.


Ágio, az orvost megkérdeztem. Simán teherbe lehet esni ciszta mellett, legalábbis olyan mellett, ami nekem van. Pont úgy tettem fel a kérdést, hogy nem védekeztünk, de gondolom a ciszta miatt nem sok esélye van.


Pont úgy érzem én is, hogy különösek az emberek... Mintha a jelenlétem irritálna benneteket. Itt is volt pár olyan történet, kétség, hogy megírhattam volna egy olyan véleményt, ami nagyon is sarkított, a spektrum egyik széle, vagyis a pakliban benne van, de csak benne van, akár pozitív lapok között is. Amíg van egy pozitív lap is, nem szólok úgy, hogy fájdítsam a másik lelkét. Erre megkapom hogy béranyával szülhetnék... Kettő, azaz kettő főorvos, egyik osztályvezető, mondta a legutóbbi szülésem, sőt vetélésem után is, hogy lehetséges számomra a gyermekvállalás a császárok ellenére is... Ha most sikerül a baba, akkor, annak tükrében amit írtatok, mit érezzek, hogy belehalok majd a műtétbe? Az asszisztens nem a ciszta miatt nézett hülyének! Hanem úgy gondolta, hogy egy 29 napos ciklus esetén is, már kb középidőben működhet egy teszt... Vagy pár nappal középidő után. Nekem ez volt az "új információ". Lehet félreértettél. Mindegy... Olyan különösek az emberek... Pont ezt érzem én is... Viszlát!

8298. pillangó28 (válaszként erre: 8297. - Ágio8405)
2022. dec. 22. 18:25

Azért reménykedni szabad :)))


Az orvos jegyezte meg.. esetleg lehet :)

Csodák léteznek! ❤


Én drukkolok Neked Zia 🥰

8297. Ágio8405 (válaszként erre: 8294. - Ea18323f82)
2022. dec. 22. 17:42
Milyen érdekes az ember. Valószínűleg mivel neked már ennyiszer sikerült teherbe esni, még a leglehetetlenebb helyzetben is azt hiszed és elhiszed hogy lehet hogy terhes vagy. Én anno pár év után már pont a sikertelenség miatt teljesen esélytelennek gondoltam. De ugye én sosem voltam terhes a fiam előtt. Nem is gondoltam hogy sikerülhet csak úgy, mivel sok évig nem sikerült orvosi segítséggel sem. A jelenlegi helyzetedben szerintem tényleg egy csodàval érne fel ha babás lennèl. Ilyen ciszta mellett nem igen fordul elő. Persze csodák előfordulnak, de kicsi rá az esély. A tüneteid pont a ciszta jelenlétét mutatjàk.
2022. dec. 22. 16:39

Update: úgy tűnik, megjön. Felkerült az i-re a pont.

(Még nem döntöttem el, hogy a teszt árát eliszom, vagy veszek egy doboz nutellát 😛)


Mindenkinek a legeslegjobbakat! ❤️

8295. ea18323f82 (válaszként erre: 8285. - ManóBubi)
2022. dec. 22. 15:42
Első babánál nekem egy fél nap "mensi szerűség" volt, görcsökkel, aztán a görcsök maradtak, de a többi elmúlt, mintha elvágták volna. Azóta egyik kémiaimnál volt ilyen, de aznap már volt a kezemben egy halvány pozi teszt, végül nem maradt meg a terhesség. Bármi lehet sajnos, de még bőven benne a siker esélye. Drukkolok!
2022. dec. 22. 15:08

Sziasztok!

Sajnálom, akiknek megjött. Tudom, hogy gyenge vigasz, de január, új kezdet, szépen mentek tovább és előbb-utóbb célba fogtok érni. Tudom és ismerem, a "miért nem most" kérdést... vagy esetemben a "miért nem" kérdést, de én már elhessegetem, mert nem kell mindenre tudni a választ, majd utólag összeáll a kép, mi miért történt, vagy mikor történik az életünkben.


Szeretnék még valamit mesélni, ami számomra nagyon megdöbbentő volt, a kórházi "élményem" alatt.

Hát képzeljétek el, elküldtek nőgyógyászhoz is. Kicsit aggódtam, mert arról az osztályról, ahová területileg tartozom, enyhén fogalmazva nem a legjobb híreket hallani... Az orvos óriási pozitív csalódás volt! No de az asszisztens hölgy... Hát az teljesen hülyének nézett és ezt nem is titkolta, hanem egyszerűen a képembe tolta. Habár nem tudom, mikor volt ovulációm, de papírforma szerint péntekre, azaz holnapra nem várom. Készítettek nekem vizeletből egy gyorstesztet a laborban, de ebbe nem lehetek teljesen biztos, mert esedékes mensi előtt készült 4 nappal, azaz papírforam szerint ovu után lehetek kb 10 nappal. Ez azért merült fel, mert vizsgálat után az orvos megkérdezte, nem lehetek-e terhes. Válaszoltam, hogy még ezt nem tudom biztosan, mert péntekre nem várom és nem védekeztünk ebben a hónapban (ez ugye hétfőn történt). Asszisztens hölgy beleszólt, hogy márpedig az a teszt már biztos, már egy hete ki kell hogy mutassa a teszt! :O Erre elmakogtam neki azt, amit fentebb leírtam nektek is. Erre arcát kezébe temette és csak jajgatott, hogy te jó ég! Ilyet! Úgy nézett rám, mint egy kislányra, aki azt sem tudja, hogy készül egy gyerek... És elismételte: már egy hete ki kell hogy mutassa a teszt.... Szerintetek???


Nálam nincs semmi. Hőm ugrál, 36.9 ma, de meg is vagyok fázva egy kicsit, attól is emelkedhetett. Petefészkem szúrkál, de főleg azon az oldalon, ahol a ciszta is van. Mensinek jele sincs, de sajnos ez mind lehet a ciszta műve. Holnap lehet veszek egy tesztet, hogy karácsonyra semmi kétség ne maradjon bennem.

8293. ManóBubi (válaszként erre: 8289. - *kardvirág*)
2022. dec. 22. 14:27

Sajnálom 😞


Van egy olyan érzésem, h ebből mensi lesz nekem is 😞

8292. ManóBubi (válaszként erre: 8287. - 621bb5db60)
2022. dec. 22. 14:27
De szerintem fogok 😕
8291. pillangó28 (válaszként erre: 8289. - *kardvirág*)
2022. dec. 22. 14:25

Sajnálom kardvirág 😔❤


Remélem a január az egy csodaszép hónap lesz ❤ Nagyon drukkolok

8290. *kardvirág* (válaszként erre: 8277. - ManóBubi)
2022. dec. 22. 13:43
Drukkolok, ManóBubi!
2022. dec. 22. 13:43
Nekem megjött ma, a 27. napon. 😅 Legalább nem szenteste állított be a Piroska. 😅
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook