Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


2459. fiamette (válaszként erre: 2455. - Kislibu)
2008. okt. 26. 13:17

én is rettegtem... de szerencsére nem lett baj

egyik ismerősöm mesélte, hogy a munkatársáéknak is elhalt a babájuk, várták hogy megjöjjön, de nem jött. Vett egy tesztet + lett neki.

hát szerintem jobb kivárni amit az orvos mond, de hallottam olyat is aki nem várta meg és egészséges babája született.

Nekem az orvosom azt mondta 3 hónap, de ha decemberben találkozunk az sem baj (szep.19-én volt a műtétem)

2458. Bridzsit76 (válaszként erre: 2455. - Kislibu)
2008. okt. 26. 13:09

Baleset?

Erről jut eszembe, mi van ha valaki a vetélés után/itt gondolok, megindított vagy spontánra/ hamar, mondjuk pár hét múlva teherbe esik! Tudtok erről valamit? Lehet sikeres egy ilyen terhesség is?

Kislibu, ha megnézed a Gravida vagy az Elevit folsav tartalmát, azt látod, hogy az ajánlott bevitelt fedezi, legalábbis én azt olvastam, hogy az ajánlott bevitel 0,8!

2457. Bridzsit76 (válaszként erre: 2450. - Judy55)
2008. okt. 26. 13:03

Nekem 3 hónapot mondott a doki.

Azért ezt pontosítani akarom, hogy 3 ciklus, vagy konkrétan 3 hónap, attol függetlenül, hogy mikor jön meg!? Remélem minél hamarabb!!!!

Szinte napról napra változik a közérzetem, egyszer jobb egyszer rosszabb, ez így váltakozik.

Türelmetlen vagyok, hisz 10 napja tőrtént....

Amikor megy a reklám belémhasít, hogy én szedtem folyamatosan a Gravidát! És arra is azt mondják az idegcsőzáródási rendellenességeket lehet vele kivédeni, és tessék...

A beavatkozás után mennyi idő múlva kell elmenni nőgyógyászati vizsgálatra? Erről nekem semmit se mondtak!!! Mi erről a véleményetek?

2456. kislibu
2008. okt. 26. 12:59

Ti a folsavat hogyan szeditek? Naponta hányat? Mert az ELEVIT vagy GRAVIDÁBAN is van, az nem elég?


Én egyébként az első 2 babánál elevitet szedtem, aztán az ikreknélk gravidát. Az utóbbi terhesség volt relatíve a legsikeresebb, ezért szerintem én maradok a gravidánál. Bár azt mondják, ettől sokaknak hányingerük van, de hát most ezt honnan lehet tudni, hogy nem a terhességtől van-e egyébként is az émelygés?

2455. kislibu
2008. okt. 26. 12:56
Nekem meg olyan furcsa érzésem van... Olyan szurkálós ott lenn a méhemben egy helyen. Végülis 2 hete történhetett egy kis baleset, de már akkor is meg akart jönni és vérezgetett, és utána 1 héttel pedig nagyon erősen volt vérzésem. Lehetséges lenne?!!!
2454. kislibu (válaszként erre: 2453. - Fiamette)
2008. okt. 26. 12:53
Na, lassan visszaállnak a dolgok a normális kerékvágásba! ;-) Innen már előre érdemes nézni!
2453. fiamette
2008. okt. 26. 12:45

Na lányok, én is aggodtam, hogy még nem jött meg.

És ma megjött :) Nekem szerencsére nincs fájdalmam.

2452. kislibu (válaszként erre: 2448. - Bridzsit76)
2008. okt. 26. 12:12
Szerintem teljesen normális, hogy fáj még a méhed. Én 2 hétig egyfolytában véreztem is a szülés + műtét után. Majd ha megjön újra, és még utána is fáj, az már gond, de most még biztosan nem. Kitartás, és csak előre nézz! Az sokkal rosszabb lett volna, ha egészséges babát vesztesz el, mert így legalább tudod, hogy jobb így, még ha fáj is...
2451. Judy55
2008. okt. 26. 11:58

Szia!


Valamit még elfelejtettem írni a műtétrl, amit kérdeztél.

Én a műtét után max. 1 napig véreztem, egy picit, utána volt egy kis barna pecsételő.

Fizikailag már nem fáj, most egy pár napja mintha meg akarna jönni érzésem van, de hát azt is írják sokan, hogy lehet, hogy csak 6 hét! mire megjön, úgyhogy ki tudja.

MINDEN RENDBEN LESZ, MEGLÁTOD!

2450. Judy55
2008. okt. 26. 11:55

Szia Bridzsit!


Próbálom elmondani, hogy én hogyan jártam.

Szeptember közepén voltam először dokinál, ahol megállapították a terhességet, akkor voltam kb. 8 hetes. KÉt hét múlva kellett visszamennem. Ezelőtt az idpont előtt jelentkezett nálam barna pecsételés, amire mondták, hogy - nyugi! - majd el is múlt, meg is nyugodtam, erre hétvége felé bevéreztem, akkor már tudtam, hogy baj lesz, ezt az ultrahang is megerősítette. Ezután hazamentem, és másnap volt a műtét. A műtét előtti hajnalom beindult a vetélés, nagyon véreztem, így mentem be reggel a kórházba, hogy még a műtét előtt is. Szörnyű volt. Azóta telt el egy kis idő, ez lesz már a 4. hét, most váro, hogy megjöjjön.

A folsav az nagyon jó, én is ezért kezdtem el szedni. Az E vitamin segíti a megtapadást, antioxidáns hatású, azt azért szedem.

Én nem a Gravidát szedtem, hanem az Elevitet, én attól nem voltam rosszul, nem volt hányingerem, bár igaz, azért egy picit csalódtam benne, főleg ha meglátom a reklámot. Persze csodákra nem képes, így valószínűleg visszatérek rá, valószínűleg, hogy más oka lehetett a vetélésnek, nem olyan volt, amit az Elevit ki tud védeni.

úgyhogy most szedem felváltva az E vitamint - védőnő is mondta, hogy az jó - a multivatimint folsavval minden nap. Decemberben ismételten Elevit, utána meg megpróbálkozunk megint.

Neked mennyi idő mondott az orvos? mikor lehet ismételten próbálkozni?

Mindenki orvosa mást mond, ez sem egyértelmű.

Valaki 6 hónapot mond, az enyém azt mondta 3 hónap, valakinek egy ciklus.


De mint másoknak is mondtam már, nem adjuk fel, eljön a mi időnk is!

üdvözlettel

2449. fiamette (válaszként erre: 2447. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 26. 11:50
8 hetes volt szegénykém :(
2448. Bridzsit76 (válaszként erre: 2446. - Judy55)
2008. okt. 26. 11:27

Szia Judy!

Pont ez a jó abban, hogy idetaláltam! Arra gondolok, hogy itt vannak olyanok akik tényleg megértenek és együtt éreznek veled, köztük én is!

Hisz mi tudjuk, hogy milyen nagy fájdalom ez, és talán ez a fórum valamennyire átsegíthet a nehéz időszakon, vagy legalább is erőt adhat a sorstársak bíztatása, és kitartása...

Megkérdezhetem, hogy nálad mi történt?

Egyenlőre még nem kezdtem el a vitamint, illetve szedek egy multivitamint amiben van folsav is. Még csütörtökig kell szednem a tejelapasztót, és utánna kezdem a külön folsavat, illetve még megyek nődokihoz és Ő megmondja pontosan mit is szedjek. A genetikusom javaslatára minél hamarabb el kell kezdenem a folsavat(2-3 hónappal elötte)!

Az E-vitamin mire jó? Nem tudod véletlenül, hogy elötte a Magne B6-ot is érdemes szedni?

Én Gravidát szedtem a terhességem alatt, elég rosszúl voltam, nem tudom, hogy ha Elevitet szedtem volna akkor ugyan így éltem volna meg a 3 hónap émelygést és puffadásokat! Te nem voltál roszzúl? Még egy kérdésem van, hogy utánna hány napig véreztél, és a méh öszehúzódás kellemetlen tüneteit Te észlelted, és ha igen mikor múlt el?

Nekem még most 10 nap után is nyomásra fáj a hasam. Ez normális lehet?

2447. 17dfdcec7d (válaszként erre: 2444. - Fiamette)
2008. okt. 26. 10:08
hány hetesen halt el a b,nőd babája
2446. Judy55
2008. okt. 26. 09:38

Szia Bridzsit!


Hasonló helyzetben járok mint te, nekem most lesz 4. hete, hogy műtöttek. A 3. heti állapotomhoz képest jobban érzem magam, most lelkileg értem, én is a jövőre koncentrálok. Most inkább már magamban oldom meg a fájdalmamat - hiszen most már úgy látom, hogy rajtam kívül senki nem érti meg, ami nekem furcsa volt még gyerekes anyukák sem.:-( - a lényeg hogy túl leszünk rajta.

Szedj vitaminokat - én most folsavat, E vitamint és multivitamint szedek, elevitet még nem, mert azzal még szerintem ráérek, decemberben tervezem elkezdeni szedni, mert ugye azt javasolják, hogy a tervezett terhesség előtt egy hónappal.

A fájdalom, az űr - tudom mire gondolsz - el fog múlni, ez a 2-3 hónap eltelik és már remélem, hogy nem ezen a topic-on fogunk találkozni.

puszi

2008. okt. 26. 08:59

Sziasztok!

Jó reggelt mindenkinek!

Csak azt akarom leírni, hogy reggel arra ébredtem, hogy azon gondolkodom, mit tegyek meg annak érdekében, hogy minél hamarabb ismét kismama lehessek! És ez már jó jel, mert nem arra keltem, hogy az ultrahangos képen, a dokin és azon töprengek amit utána átéltem....

Bizonyára Ti tudjátok a legjobban milyen nagy űr keletkezik ilyenkor a baba után...

Próbálok mindenhonnan erőt gyűjteni!

2444. fiamette
2008. okt. 26. 07:40

sziasztok!


Egy napot nem voltam, látom ismét többen lettünk sajnos.

Mindenkinek kitartást kívánok, remélem minnél hamarabb összejön mindenkinek a kisbaba.

Az ember nem is gondolná, mennyi probléma állhat az útjába egy kis lény születésének :(.

Sajnálatos, hogy a mai orvostudományok mellett sem lehetünk biztosak abban, hogy egészséges babánk születik.

Kedves barátnőmnek a minap tudták csak megmondani 3 hét izgulás után, hogy üres a petezsák.

Többszöri vizsgálat után is csak annyit mondtak neki, hogy lehet hogy elhalt a terhessége várjanak 2 hetet meg mégegyet, mert az UH nem igazán jó!!! nem láttak semmit.

Szörnyű ezeket hallgatni, nem is hiszi el az ember, ha nem történt volna meg velünk.

Én mielött nem történt meg velem, nem is gondoltam volna, hogy ilyen létezik.

A kislányommal anno semmi baj nem volt, egészséges terhesség, jó eredmények.

Érthetetlen számomra.....

DE... fel a fejjel, másik barátnőm múlthéten adott életet 3400 g os kisfiának (végig szenvedte a terhességet, állandó kórházi felügyelet alatt volt) neki is elhalt az előző babája. Van remény :)

2443. kislibu (válaszként erre: 2442. - Bridzsit76)
2008. okt. 25. 22:30
Nem gond, kérdezz nyugodtan. Természetes úton lettek a babák, mi is meglepődtünk rajtuk. A fogantatással nekünk eddig nem volt gond.
2442. Bridzsit76 (válaszként erre: 2440. - Kislibu)
2008. okt. 25. 21:34

Szörnyű lehetett! Sajnálom....

Szívből együtt érzek veled! Neked is kitartást akkor!

Természetes úton lettek ikreid, vagyis lettek volna? Ne haragudj, nem akarom a sebeket feltépni...

2441. Bridzsit76 (válaszként erre: 2437. - KissMe)
2008. okt. 25. 21:29

Szia KissMe!

Sajnos az AFP-ről nekem csak rossz véleményem van!

Sajnálom! Valamire biztos jó, de riogatni azért nem akarlak! A 9 éves kislányommal úgy jártam, hogy alacsony lett az AFP.

Végig jártam:

- 01.26-án 19 hetesen, SOTE I. számú genetika,

- 01.29-én nagyfelbontású szívultrahang,

- 02.05-én magzatvízvétel,

- 02.23-án eredményt nem tudtak produkálni,

- 03.09-én ezután lepényből vettek mintát,

- ebből se tudtak eredményt produkálni,

- 03.12-én köldökzsinorból akartak vért venni,

- nem engedtem,

- így ismét vettek magzatvizet,

- eredmény: 03.29-én, nem merték így se 100 %-ra azt mondani, hogy minden rendben, ekkor már 27 hetes és 6 napos volt terhességem!

- végeredmény: végig izgult terhességemből végül egészséges kislányom született!


Mostani babánál azt mondta a genetikus, hogy amit találtak az végül is valamilyen idegcsőzáródási probléma, viszont az AFP nem is biztos, hogy kimutatná, mivel ha fedi bőr a kiboltosulást a kis fején akkor nem kerül bele a vérbe, így lehetséges, hogy jó lenne az AFP értéke!

Én azt javaslom, hogy ki kell használni minden lehetőséget a vizsgálatok közül, és nagytudású ultrahangossal precízen megnézetni a babát! És hallgatni kell a megérzésekre, és ha téged megnyugtat akkor akár 2 hetente ott ülhetsz ultrahangon....

Én szorítok neked és biztos minden rendben van nálatok, az én esetem az gondolom nem mindennapi!

Sajnos én amúgy is elég pesszimista ember vagyok, ez egy rossz tulajdonságom. A férjem mindig azt veri belém legyek optimistább! Ez nekem még nagyon nehéz! Főleg úgy, hogy bent feküdtem a Klinikán 5 napot és túl sok tragédiát és fájdalmat láttam ott....

KissMe, remélem hamarosan csatlakozhatom hozzád és én is pocakosként irogathatok itt! És pozítívan tudok majd gondolkodni, úgy mint itt sokan.

Köszönöm a segítséget!

2440. kislibu (válaszként erre: 2436. - Bridzsit76)
2008. okt. 25. 21:25

Velem az történt, h az ikrekkel igazából minden rendben volt a 18. hétig, minden eredményük tökéletes lett, de aztén az egyik babánál észrevették UH-n, hogy nagyon sok a magzatvíz, a másiknál meg kevés, és a veseműködésük is ugyanígy eltérő volt. Ezután egyre több jel utalt arra, hogy a méhlepényben összekeveredett a keringésük, és az egyik elszívta a másiktól a táplálékot, és az ő szervezete (szíve, veséje) túlműködött, a másiké meg alul. A méretbeli különbség nem volt annyira vészes köztük, és az UH-n 21 hetesen is azt mondták, hogy minden OK, eltekintve attól, hogy a magzatvizem már annyira sok volt, hogy majd szétrobbant a hasam. Úgy néztem ki, mint egy mindenórás kismama. Aztán pedig egyik este hirtelen elkezdtem vérezni, és ez ugyan a kórházban elállt egy napra, de aztán másnap este beindult a szülés, és már nem lehetett megállítani, pár órán belül kint voltak... Sajnos még nagyon kicsik voltak ahhoz, hogy túléljék... A szövettani vizsgálat eredménye szerint a méhlepény kezdett elöregedni, gondolom nem bírta ezt a nagy strapát a közös keringés miatt. Ha nem egypetéjűek lettek volna, minden máshogy alakulhatott volna...


És most is még sokszor eszembe jutnak a kicsi fiaim, hogy már mekkorák lennének, és milyen szépek voltak... Ma is épp elfogott a szomorúság a hiányuk miatt, amikor egy könyvesboltban megláttam egy babaalbumot és két pici ikerfiú volt a borítóján. De majd egyszer találkozom még velük a mennyországban...

2439. vov
2008. okt. 25. 21:05

Encike!

Rákerestem a neten az antioxan-ra, de csak idegen nyelvű találatot adott ki. Mire való ez?

2438. encike 2
2008. okt. 25. 20:17

Sziasztok!

Vitaminokhoz szolva én terhesség előtt e-vitamint, ANTIOXANT kapszulát, folsavat szedtem.

És vetélés után 3 ho pihi következett, majd ezek után 2 ho proba után összejött a baba.

Most 15 hetes vagyok.

Sok sikert kivánok!

2437. KissMe
2008. okt. 25. 20:09

Sziasztok!


kislibu,

továbbra is drukkolok, hogy az orvosod segíteni tudjon! A munkahely miatt most még rágod magad, de meglásd, ha újra pocakos leszel, már nem nagyon fog izgatni. Azért nem könnyű, mert biztosan nagyon lelkiismeretes vagy. Ha az amúgy is tervezett várakozási időn belül már látod, hogy milyen a hely, milyenek a kollégák, akkor tovább tudod gondolni, érdemes-e még várni a babavállalással, és szívesen dolgozol velük, vagy inkább gyorsan megint próbálkozni kezdtek. Azt kívánom, hogy helyes döntést hozz! :)


Bridzsit,

sajnálom, tényleg megrázó élmény lehetett az az ultrahangos vizsgálat! Jajj, nagyon nem szeretnék így járni! Nálam az AFP eredmény jó lett, előtte kétszer is voltam ultrahangon, a 11. hét végén, és a 13. hét elején. Akkor nem láttak semmi rendellenességet, és nagyon bízom benne, hogy az a 18. heti UH-on is így lesz. Most erős voltam, és kibírtam azt az öt hetet, ami a legutóbbi vizsgálat óta eltelt. Lehet, hogy szídni fogom magam, ha valami probléma lesz, de erre gondolni sem merek.

Nem akarok ismételni másokat, kislibu nagyon jól megfogalmazta a lényeget!

Gyászold meg a kisbabádat, aztán próbálj meg minél hamarabb felépülni, hogy újra pocakos lehess, és egészséges babád szülessen!

2436. Bridzsit76 (válaszként erre: 2435. - Kislibu)
2008. okt. 25. 11:18

Kedves Kislibu!

Köszönöm, jól esik bíztatásod! Én is együtt érzek Veled, szőrnyű dolgokon mentél Te is keresztül! Megkérdezhetem, hogy veszítetted el a pici-ikreket? Mi történt?

2435. kislibu (válaszként erre: 2433. - Bridzsit76)
2008. okt. 25. 11:08
Szia Bridzsit! Nagyon sajnálom, ami veled történt. És tényleg szörnyű az, amikor az ember nyugodtan megy babamozizni, és egyszer csak az egész átcsap egy rémálomba. Nálunk is volt egy hasonló eset: bár ott 12 hetesen vették észre, és nekünk is valami ormányszerű dolog dudorodott ki a kis fejéből a babának, és nem alakult ki rendesen se az arca, se az agya. De vigasztaljon az, hogy ez a baba nem lett volna egészséges, és sokkal nagyobb szenvedés lett volna nektek is és neki is, ha életben marad. Annál nincs rosszabb egy anyának, mint látni a gyerekét betegen, amikor nem lehet segíteni. Illetve még annyit tudnék mondani, hogy nekünk ez után a beteg baba után teljesen egészséges ikreink lettek (az már más kérdés, hogy 22 hetesen elvesztettem őket, de az más miatt volt), és az ilyen rendellenesség legtöbbször akcidentális, tehát "balesetszerű", eseti és nem ismétlődik. Szóval ettől még lehet egészséges babátok, csak most ezt még tudom, nagyon nehéz feldolgozni. De idővel sikerülni fog, és alakulhattak volna sokkal rosszabbul a dolgok!
2434. kislibu (válaszként erre: 2431. - Kiandi)
2008. okt. 25. 11:02

Szia Andi!


Az nem is baj, ha sokat kell tanulnod, mert legalább telik az idő, és elfoglalod magad.


Jó, hogy megjött rendesen, ez is azt mutatja, hogy rendben működik a szervezeted. Bár én azért óvatosságra intenélek a decemberi próbálkozással kapcsolatban: szerintem várjátok meg a januárt, hidd el, Te is nyugodtabb leszel, hogy emiatt már nem lesz gond, hogy nem vártatok volna eleget... De persze ettől még lehet minden rendben egy karácsonykor fogant babánál is, ezt te jobban érzed, hogy mikor vagy rá készen. Mi biztosan kivárjuk legalább a fél évet.

2433. Bridzsit76 (válaszként erre: 2430. - KissMe)
2008. okt. 25. 11:01

Szia!

Köszönöm a bíztatásodat, és együtt érzésedet!

Ultrahangon látták meg! 12 hetesen elvégezték nálam az Integrál tesztet! Teljesen jó lett! A nyakiredőt is ekkor mérve, nem látszott a babán semmi gond! Legalábbis a doki nem vett észre semmit! Én rá 3 hétre, /vagyis az orvosom szerint 15 hetes voltam ekkor/ elmentem 4D ultrahangra! Pusztán kiváncsiságból, megnyugtatásként, hogy lássam biztos minden rendben van az én kicsimmel! Pedig mindenki mondta, hogy még nagyon korai! Minek megyek el!!! És akkor jött villámcsapásként az egész! Megszólalt a doki, hogy ,,így is felvegyem lemezre, mert nem jó a lelet?"!!! Ha nem feküdtem volna talán el is ájjulok! És akkor már én is láttam a kicsi fején a kiboltosulást, mintha egy bojt lenne hátul a feje búbján! Egy világ dőlt össze bennem! Ha én akkor nem megyek el oda, akkor csak a 16 hetes AFP eredményével mentem volna orvoshoz 17 hetesen! Tehát 2 héttel késöbb derül ki, arról nem is beszélve, hogy a doki azt mondta nem 15 hanem 16 hetes vagyok és múlt hét hétfőn 17 hetesen és 4 naposan bent feküdtem a SOTE I számún arra várva, hogy az én babám életét elvegyék. Még a legnagyobb ellenségemnek se kívánnám azt amin keresztül mentem! A genetikai tanácsadáson kérdezték, hogy mi lett az AFP eredménye, és én mondtam, hogy még csak 5 nap múlva kellene mennem a vérvételre.... Állítólag az lehet kimutatta volna a rendellenességet...

2432. kislibu (válaszként erre: 2429. - KissMe)
2008. okt. 25. 10:11

Szió KissMe!


Hát, igen. Tényleg nagyon jó, hogy legalább legközelebb azon nem kell aggódnom, hogy kinek a markába keveredek. És szerencsére ez a doki épp annak az ellenpéldája, hogy valaki a kórházban bunkó és csak magánban kedves. Őt pl. pont azért választottuk, mert amikor gond volt az ikrekkel, és hozzá kerültünk a genetikai tanácsadáson, akkor is teljesen normálisan viselkedett és nyugtatott minket - tehát nem a pénzre megy, hanem tényleg segíteni akar.


Az, hogy mikor leszek pocakos megint, most nagyon bizonytalan nálunk - azt hiszem, találtam munkát egy nagy cégnél, ahol 3 hónap csak a kiképzés, és aztán még mire elkezdek rendesen dolgozni, az is időbe telik. És jó lenne már legalább egy biztos meló, mert úgy a babával is nagyobb biztonságban lennénk, mint így lebegve a nagy semmiben. Szóval ugyan a szívem azt diktálja, hogy minél hamarabb próbálkozzunk, az eszem azt súgja, még ne...

2431. kiandi
2008. okt. 25. 09:37

Sziasztok!

Gondoltam gyorsan írok egy-két sort. Nincs időm visszaolvasni, csak azt láttam, hogy megint többen vagyunk "sajnos". Nekem szept. 26-án volt a beavatkozás, és 4 hétre rá, most 23-án jött meg. Ha elmúlik, vissza megyek kontrollra. Nagyon izgulok, hogy mit mond majd a dokim. Jó lenne, ha már decemberben elkezdhetnénk próbálkozni, bár jan. végén járna le a 4 ciklus várakozási idő. De gondolom nem fogok rögtön az első hónapban teherbe esni. Bár azt hiszem nyugodt szívvel elvárhatnám a sorstól! :)

Puszi Mindenkinek, megpróbálok gyakrabban benézni, csak sokat kell tanulnom.

2430. KissMe (válaszként erre: 2428. - Bridzsit76)
2008. okt. 24. 16:56

Szia!

Sajnálom, hogy veled is ilyen szörnyűség történt! Hogyan állapították meg a fejlődési rendellenességet?

Egy hét után még nagyon nehéz előre nézni, hidd el, ez azoknak sem sikerül, akik sokkal korábbi terhesség elvesztését élték át. Buta közhely, de igaz, hogy az idő mindent megold, szerintem ennyi után még nem szabad elvárni, hogy felépülj. Meg kell gyászolnod a babát, ez teljesen természetes! Azt kívánom, hogy minél gyorsabban sikerüljön, próbáld meg túlélni ezt az egészet!

A vérképző témájában én nem tudok nyilatkozni, mert korai vetélésnél még nem javasoltak semmit, én a folsav szedését is abbahagytam. Akkor kezdtem csak újra, amikor kiderült, hogy újra babát várok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook