Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


2489. kislibu (válaszként erre: 2488. - Bridzsit76)
2008. okt. 26. 20:20
A dokival szerintem még várj: minimum 3 hetet a műtéttől. De nekem pl. 6 hétre kellett menni.
2488. Bridzsit76 (válaszként erre: 2487. - Fiamette)
2008. okt. 26. 20:17

Mivel nekem nem mondták mikor szükséges a vizsgálat, lehet hamarosan elmegyek dokihoz!

Így ha vannak bennem még kérdések legalább fel tudom tenni neki!

2487. fiamette (válaszként erre: 2482. - Bridzsit76)
2008. okt. 26. 20:13

Mindenképpen meg kell várni a kontrolt, az orvos megmondja, hogy rendben vagy, visszaált minden a normális kerékvágásba.

Amugy nekem 3 hét után kellett visszamennem és mondta, hogy minden rendben, házaséletet is élhetünk.

2486. kislibu (válaszként erre: 2485. - Bridzsit76)
2008. okt. 26. 20:11
Köszi, nagyon jó a cikk és az oldal is! ;-)
2485. Bridzsit76 (válaszként erre: 2484. - Kislibu)
2008. okt. 26. 20:08

Arra én is gondoltam, hogy csak ha már nem vérzek. Nem akarok semmit se kockáztatni.

Képzeld találtam egy jó kis cikket a folsavról. Ma beszéltünk róla.

[link]

2484. kislibu (válaszként erre: 2482. - Bridzsit76)
2008. okt. 26. 20:01
Én azt olvastam, hogy amíg vérzel, addig semmiképpen ne legyetek együtt, mert nagy a fertőzésveszély. Utána meg majd érzed, hogy készen állsz-e rá. Szerintem a legjobb megvárni az első menzeszt, főleg ha nagyobb volt a terhesség. Azért csak megviselte az embert a szülés...
2483. kislibu (válaszként erre: 2482. - Bridzsit76)
2008. okt. 26. 19:59
Mi 5 hetet vártunk (bár hozzáteszem, előtte április óta nem voltunk együtt, amikor a babák megfogantak, mert nagyon vigyáztunk rájuk).
2482. Bridzsit76 (válaszként erre: 2480. - Kislibu)
2008. okt. 26. 19:58

Kislibu, megkérdezhetem, hogy utána mennyi ideig vártatok a ,,házasélettel"?

Csak azért mert nekem 6 hetet mondott a doki!

Mennyire kell ezt betartani? Mi van ha elöbb vagyunk együtt? Lehet valami bajom?

Ha valakinek van negatív vagy pozitív tapasztalata légyszi írja meg!

2481. kislibu (válaszként erre: 2474. - Judy55)
2008. okt. 26. 19:57
Nekem akkor raktak fel tágítót, amikor nem magától indult be a vetélés, hanem el kellett venni rendellenesség miatt a babát. Amikor viszont nyitva volt a méhszáj megfelelően, amikor magától indult be a vérzés, akkor nem kellett. Szerintem neked sem volt feltéve, főleg, ha utána műtőbe vittek rögtön, mert a tágításnak idő kell. Lehet, hogy akartak felhelyezni neked, de aztán nem sikerült és/vagy nem is kellett. Mindenesetre ha nem kell felhelyezni, akkor annyiból jobb, hogy a méhszáj nem sérülhet annyira.
2480. kislibu (válaszként erre: 2477. - Lemi)
2008. okt. 26. 19:54
Én is egyetértek ezzel, hogy várni kell. És a 3 hónapot úgy kell érteni, hogy 3 mensit, nem naptári hónapot. Bár nekem azt mondták a kontrollon, hogy most hogy megjött még 3 hónapot várjunk (de ha közbejön a baba, akkor sem kell aggódni). Csak most aggódom, mert ott lenn nagyon szurkál már vagy 2 napja, és nem tudom, baba van-e a dologban, bár elég kicsi rá még az elméleti esély is, mert vigyáztunk. De hát már annyi minden történt velünk, hogy én már semmin sem csodálkozom.
2479. Bridzsit76 (válaszként erre: 2474. - Judy55)
2008. okt. 26. 19:54

Sziasztok!

Nekem se mondták, hogy mikor kell menni, illetve, hogy egyáltalán kell-e kontrol.

Csak annyit, hogy a patológia eredményéért kell mennünk fel a SoTE-re 6 hétre rá.

Remélem nekem is 6 héten belül megjön a mensim.

Judy! Nálam kétszer volt feltöltés.

Akkor tesznek fel lamináriát is és valamilyen gyógyszert töltenek azt hiszem a méhbe. Illetve még valami kis 3*3 cm-es ,,tekszilgombolyag" jöt ki belőlem. Ez az egész nagyon nagyon kellemetlen volt, biztos sokan átéltétek ugyanezt. Úgy tudom, akiknek nem vetélés megindítása van, hanem abortusz, azoknál ,,csak" a lamináriát teszik fel.

2478. Bridzsit76 (válaszként erre: 2475. - Angyal 79)
2008. okt. 26. 19:45

Szia Angyal!

Remélem minden ok lesz nálatok! Légyszi írd meg holnap, nagyon érdekelne!

2477. Lemi
2008. okt. 26. 19:31

Sziasztok!

Én azt mondom, hogy érdemes kivárni a 3 mensit...tapasztalatból beszélek mert higgyétek el h nagyon rossz lesz...persze ezt nem azért irtam mert mindenkivel előfordulhat az ami velem, (nem vártunk eleget és a 2 hetes babámat vesztettem el így) és akinek sikerül annak nagyon szorítok...én most a 4 vetélésem után ugy voltam vele h lehet nem lesz babám...de ajánlottak nekem 1 dokit akihez jöv héten megyünk a párommal tanácsadásra... Valamint beszélgettünk is arról hogy ha eltelt a várakozási idő és az h sikerüljön felemészteni az elmúlt 16 hetet valamint az elöző 3 terhességet akk újra probálkozunk...és (már) biztos vagyok abba h lesz baba a családunkba.

Minden pocakos vigyázzon magára és a babójára is,és minden leendő pocakosnak szorítok h minden rendbe legyen!!

2476. fiamette (válaszként erre: 2474. - Judy55)
2008. okt. 26. 16:35

Nekem 5 hét telt el a műtét óta, ma jött meg.

Én is idegeskedtem ez miatt, de gondolom idő kell a szervezetnek mire visszaáll a normális helyzet.

Nekem nem tettek tágítót, mert elment a baba magától. Meg ugy tudom annak aki már szült, annak nem tesznek.

2475. angyal 79 (válaszként erre: 2458. - Bridzsit76)
2008. okt. 26. 15:56

Szia!

Én szept 4 én spontán vetéltem el.Nem kellett műteni.Okt 6.-án már vártam hogy megjőjjön, de nagyon fájt a cicim és csináltam egy tesztet ami poz lett.10-én mentem dokihoz akkor látott egy 3mm petezsákszerűt, majd 15 .én 7.66 mm pzs-ot.Holna megyek újra megnézni minden rendben van e.Katam duphastont.

2474. Judy55
2008. okt. 26. 14:49

Sziasztok!


Látom, hogy most sokan írtak.

Nekem pl. a doki nem is mondta, hogy menjek konrollra, jó mi? Annyit mondott a műtét után, hogy minden rendben volt.

Bár én úgy tervezem, hogy novemberben - ha megjött utána, elmegyk szűrésre, ami amúgy is időszerű, mert tavaly novemberben voltam utoljára és akkor rákérdezek -.


FIAMETTE és akik még előttem írtak?


KINEK MENNYIVEL UTÁNA JÖTT MEG AZ ELSŐ MENSI?


Meg ugye a másik az, hogy azt mondják 3 hónap - bridzsit is írta - a próbálkozási idő, meg még most sem jött meg, meg még utána kettőt kell várni - mikor lesz ebből valami? ha ez így elhúzódik, akkor az nem 3 hónap lesz, hanem ki tudja.


ÉS A MÁSIK, tudnátok segíteni?


nekem mikor volt a műtét, ugye előtte van az, hogy felhelyezik ezt a tágítót. Nekem is elkezdték - hát marhára fájt, látták és hallották - bár hozzáteszem én akkor rendesen véreztem és görcsöltem folyamatosan - azt hiszen talán nem is rakhatták fel, mert utűna rögtön elaltattak és utna ébredtem fel a műtét után, akkor nekem hogyan csinálták???????

2473. Bridzsit76 (válaszként erre: 2471. - Kislibu)
2008. okt. 26. 14:07

Most elbizonytalanítottál! Lehet csináltak, csak nem tudtam, hogy az az?

Amúgy én is tartok most az első vizsgálattól, mert ugye eléggé megkínoztak a kórházban...

2472. kislibu
2008. okt. 26. 13:58
a kolposzkóp egy megvilágított nagyító, egy mikroszkóphoz hasonló műszer
2471. kislibu (válaszként erre: 2470. - Bridzsit76)
2008. okt. 26. 13:55
Nem volt még??? Nekem mindig csinálnak. Benéznek azzal a kis távcsőszerű valamivel, de ez önmagában nem fáj. Én is féltem, hogy majd érzékenyebb leszek, és fájni fog a vizsgálat, de ennek ellenkezője történt: semmit nem éreztem, pedig előtte elég hisztis voltam.
2470. Bridzsit76 (válaszként erre: 2469. - Kislibu)
2008. okt. 26. 13:51
A kolposzkópos vizsgálat ilyenkor általános? Nekem még sose volt! Nem fáj?
2469. kislibu (válaszként erre: 2465. - Bridzsit76)
2008. okt. 26. 13:45
Engem megvizsgáltak rendesen - volt UH is, meg kolposzkópos viszgálat meg áttapogatta a hasam is.
2468. kislibu (válaszként erre: 2466. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 26. 13:43
a stressznek kitett babáknak lelassulhat a fejlődése, vagy később, születése után is hagyhat ez nyomot benne - pl. feszült lesz, sírós, stb. Valahol hallottam, de egyetértek vele én is.
2467. Bridzsit76 (válaszként erre: 2463. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 26. 13:43

Anyus, szerintem a hasban őt olyan erősségű hang, illetve zaj nem érheti! Ott ő elég védett! Inkább a sressz ami nagy gond! Erről olvasgattam, egyáltalán nem tesz jót neki!

Kímélned kellene magad és a bábát! Én lehet legközelebb ezért már az első naptól nem megyek dolgozni! Mivel mondta a doki bármi lehet, így lehet a stresszes munkahelyem volt a gond! Itt csak megjegyzem, hogy például mióta nem dolgozom ,,csak gyógyulok" azóta nem fájt a fejem, és ez nagy szó nálam.

2466. 17dfdcec7d (válaszként erre: 2464. - Kislibu)
2008. okt. 26. 13:41
hallottad is,h lassulhat a fejlődése? vagy magadtól gondolod???
2008. okt. 26. 13:38

Lányok, a kontrolon konkrétan meg is vizsgál a doki?

Amúgy nem hiszem ,hogy ha szed valaki Elevitet vagy Gravidát, akkor szedni kell külön folsavat.

Nekem külön azért emelte ki a genetikus, mert olyan jellegű volt a rendellenesség.

Azt is mondta, hogy mivel volt egy kis vírus ami elkapott kb. a 12. héten / 3 napi hőemelkedés és holyagos torok/, ami alapban nem ártott volna a babának, de lehet akkor nem szívódóott fel a folsav rendesen és ez is elég lehetett ahhoz, hogy megnőjön az agyacskájában a nyomás és kitüremkedjen...

Ilyeneket mondott, de végül is bármi lehetséges...

2464. kislibu
2008. okt. 26. 13:30
szerintem nem jó, ha zaj van a baba körül, de főleg az nem, ha ez veszekedés miatt van, mert azt az anya is érzi. Szerintem lelassulhat a fejlődése, vagy a kis füle is sérülhet...
2008. okt. 26. 13:29
szerintetek attól lehet vmi baja a magzatnak a pocakban(26 hét)ha valaki a családban üvölt,vagy hangosan kiabál,netán a földhöz csap törékeny dolgokat,ugye azok hangosan törnek.vagy esetleg a fejlődésben ez okoz vmi fejlődési rendellenességet,?ráadásul ezáltal az ember felidegesíti magát,ezek okozhatnak bajt??azt mondják nem jó a babának ha vki sokat idegeskedik,de mi baj lehet miért nem jó???
2462. kislibu
2008. okt. 26. 13:25
Én 6 hétre mentem kontrollra
2461. kislibu (válaszként erre: 2458. - Bridzsit76)
2008. okt. 26. 13:22

Na erre gondoltam én is, hogy ha fedezi a terhesvitamin a folsavszükségletet, akkor minek még szedni pluszban?


És hát szerintem érthető a "baleset" fogalma... Szóval, nem is tudom, mi lenne most, ha sikerülne. De nem élem bele magam, mert szerintem ez egyébként lehetetlen... Bár van, aki meg menzesz alatt is teherbe esik?!

2460. fiamette (válaszként erre: 2457. - Bridzsit76)
2008. okt. 26. 13:20

3 het mulva mentem kontrolra. Valaki 6 hetet mond, ez változó.

Megértelek, tényleg az ember mindent megtesz, de mégse elég. :(

Én elevitet szedtem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook