Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


2429. KissMe
2008. okt. 24. 16:50

Sziasztok!


kislibu,

örülök, hogy pozitív élményed volt az orvosnál! Sajnos még mindig igaz, hogy ugyanaz az orvos nagyon kedves, alapos tud lenni magánban, a kórházban, a munkahelyén pedig nem annyira. Ez persze nem mindenkire igaz, de volt már ilyen tapasztalatom nekem is.

Jó hír, hogy a doki szerint nemsokára újra próbálkozhattok, és ő most már biztosan gondodat viseli, ha legközelebb megint babát vársz. Tud felírni személyre szabott gyógyszeradagot, vitaminokat, hormonpótlást, bármit. Ez - szerintem - nagyon fontos. Mármint az, hogy lelkiismeretesen foglalkozik veled.

Csak így tovább, és kívánom, hogy nemsokára újra pocakos legyél!

2008. okt. 24. 15:12

Sziasztok!

Végig olvastam a fórumot és el vagyok keseredve, hogy milyen sok tragédiát kell átélnünk, és hogy ilyen sok sorstársam van. Viszont lenyűgöz erőtök, kitartásotok és, hogy csak előrre néztek! Nekem is ezt mondja a férjem, de én még állandóan visszafelé nézek!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a vetélés után szedetett veletek a dokitok vérképzőket?

A folsavat továbbra is szedtétek tovább?

Tegnap volt egy hete, hogy vetélés megindításra elveszítettem a kicsikémet, 18 hetesen, mert fejlődési rendellenességet találtak nála...

Itt próbálok válaszokat, sorstársakat találni és erőt venni, hogy túl tudjam tenni a történteken magam, valamennyire...

2427. kislibu
2008. okt. 24. 09:24

Képzeljétek, voltam magándokinál, és én még ilyen jó orvost nem láttam. Azért az teljesítmény, hogy 3 vetélés után nevetve jöttünk ki a rendelőből!


Azt mondta, hogy szépen rendbejöttem, és hogy mivel a 3 vetélésnek semmi köze egymáshoz, nem velünk van a baj, hanem csak pechesek voltunk, és ha az utóbbi terhesség nem ikerterhesség lett volna, nem lett volna semmi gond, mert a babák egszségesek voltak teljesen.


Azt tanácsolta, hogy várjunk még 3 hónapot, de csak a biztonság kedvéért, mert ha közben besikeredne a baba, akkor sincs semmi gond, mert rendben vagyok.


Sőt, ami a legjobb volt az egészben, hogy próbálta mindenben a pozitív dolgokat keresni, és azt mondta, hogy a legközelebbi terhességhez álljunk úgy hozzá, mint ha eddig nem történt volna semmi, kezdjünk tiszta lappal, és ugyanannyi esélyünk van egy egészséges babára, mint bárki másnak. Sőt, még annyival jobb nekünk, hogy bizonyíték van arra, hogy tudunk egészséges babát nemzeni, és legalább a következő szülés gyorsabban fog menni.


Ráadásul, ami meg az én szempontomból rendkívül fontos, hogy olyan gyengéden vizsgált, hogy meg sem éreztem (pedig én egy "nehezen vizsgálható beteg" vagyok alapjában véve). Az is lehet, hogy a szülés után már edzettebb vagyok, és nem olyan érzékeny, de azért a doki segítsége, nyugtatása is sokat számított!

2426. KissMe (válaszként erre: 2424. - Vov)
2008. okt. 24. 08:38

Szia! Azért nem könnyű, főleg mert én maceráltam a páromat, hogy talán le kéne szokni a dohányzásról, mert hátha miatta nem jön össze, aztán kiderül, hogy mégis nálam van gond.

Az orvosom azt mondta, hogy egy kicsit magas a tesztoszteron szintem, a progeszteron pedig alacsonyabb az átlagnál. De jellemző, hogy a szakrendeléses dokik, miután átfutották a leletemet, nem állapítottak meg eltérést, a magánorvosom pedig hosszabb tanulmányozás után ezt szűrte le. Tehát rendesen foglalkozni kell a témával!

A fentiek miatt Fostimon (tüszőérés-serkentő) injekciót kaptam a ciklusom első felében, 8 adagot, aztán tüszőrepesztésre Choragont, másnap pedig indulhatott az Utrogestan. Természetesen közben "akciózni kellett", nem esett nehezünkre :).

2425. vov
2008. okt. 23. 21:22
Mit tudtok a gynevac-ról, lehet már kapni?
2424. vov (válaszként erre: 2423. - KissMe)
2008. okt. 22. 17:44

Ne hibáztasd magad, nem tehetsz róla, hogy a hormonjaid nem megfelelően működnek!!! Nálunk is hasonló a helyzet...

Melyik hormonnal van Nálad gond?

2423. KissMe (válaszként erre: 2422. - Kislibu)
2008. okt. 22. 13:33

Naná, hogy 3 lombik után érdemes kipróbálni! Sőt, kell is a férfinak egy kis "turbózás".

Nálam találtak hormonszint-problémát, de csak minimális eltérést lefelé, szervi probléma nem volt semmi. Így - ha nálam nem jár eredménnyel a hormonos kezelés -, akkor marad a párom gyógyítása.

És igen, nekem az volt a legrosszabb érzés, hogy tulajdonképpen rajtam múlt, tehát a terhesség menet közbeni megszakadása egyedül az én hibámra vezethető vissza.

2422. kislibu (válaszként erre: 2421. - KissMe)
2008. okt. 22. 11:51
Persze, hogy teherbe lehet esni férfivitaminok nélkül is, csak ha egyedül a férfinál vannak gondok, akkor szerintem (főleg 3 lombik után) megéri még ezt kipróbálni, rosszat csak nem tesz. Viszont a teherbeesés (mint ahogy ez a topik is mutatja) még nem elegendő a sikerhez, annak a babának meg is kell maradnia, és szépen kifejlődnie, és ha egy nem megfelelő sejt termékenyül meg, akkor ez nem így történik. Ugyan drága az a vitamin, amiről írtam, de szerintem mi legközelebb bevetjük. Az én férjemnél is ezt mondták, hogy az átlagosnál kevesebb egy kicsit a szám, de nem vészes, és ennek ellenére mindig sikerült a fogantatás. Csak hát a folytatás nem volt az igazi...
2421. KissMe (válaszként erre: 2420. - Angyal 79)
2008. okt. 22. 11:13
Nekünk is javasoltak mindenféle gyógyszereket, hogy szedjen a férjem vitamint, stb. Konkrét vizsgálat csak annyit igazolt, hogy az átlaghoz képest kevés volt a mozgó spermiumok száma egy egységre vetítve, illetve kockázatot jelent, hogy dohányzik. De mivel viszonylag könnyen teherbe tudtam esni, ezért ezt a vonalat nem vizsgálták tovább. És amikor kellett, akkor bizony nagyon akcióztunk, aminek meg is lett az eredménye. Pedig a férjem nem kezdett vitaminokat szedni, és a dohányzásról sem szokott le (sajnos).
2420. angyal 79
2008. okt. 21. 18:23
Állítólag a maca vibe is javítja a spermiumok mozgását, találsz erről fórumot is.
2419. kislibu (válaszként erre: 2416. - She76)
2008. okt. 21. 15:45
Sajnálom, hogy a párod részéről nem megy könnyen a dolog... Ezzel Te nem sokat tudsz tenni sajna. Így a vitaminokról jutott eszembe, hogy van speciálisan férfiaknak kitalált vitamin is, ami javítja a spermiumok minőségét is, és ezt is azt hiszem 3 hónapig kell szedni, akkor lesz hatása. Valami fer14 a neve, vagy hasonló. Na, meg is találtam: [link]
2418. kislibu (válaszként erre: 2417. - Fiamette)
2008. okt. 21. 15:42
Ha próbálkozni akarsz rögtön, amikor lehet már, akkor szerintem szedd már most is. Bajt nem teszel vele, mert csak vitaminokról van szó. De én úgy vagyok vele, hogy azért is érdemes szedni, mert egy baba bármikor véletlenül is közbejöhet és akkor legalább nem kell aggódni, hogy megkapott-e már mindent az elejétől fogva.
2417. fiamette
2008. okt. 21. 10:12

Sziasztok!


Megszeretnem kerdezni toletek, hogy ti szedtek most is vitamint?

Mert nem tudom eldonteni, hogy szedjem most is mig varnunk kell vagy raerek majd elotte egy honappal?

2416. she76 (válaszként erre: 2413. - Kislibu)
2008. okt. 20. 13:37

szia kolléga :-) Én még infót tanítok a matek mellett.

Sajnos nekünk biztos, hogy csak lombikkal lehet kisbabánk. Már több, mint két éve próbálkozunk, és a lombikkezelések között is persze gyúrtunk arra, hátha spontán összejön, de semmi... Párom részéről megmondták a dokik, hogy csak a lombik jöhet szóba.

2415. fiamette
2008. okt. 20. 12:56

Engem nagyon megviselt nem voltam tul jol.

A terhesseg alatt is sokat volt hanyingerem, felpuffadtam stb.

Nekem mar van egy 5.5 eves kislanyom, vele nem voltam rosszul.

2414. KissMe (válaszként erre: 2410. - Kislibu)
2008. okt. 20. 12:44

Aha, már értem! A Nagy Magyar Bürokrácia útvesztői!

Én mondjuk nem voltam táppénzen, pár nap pihenőt kaptam a szüleimtől/főnökeimtől.

2413. kislibu (válaszként erre: 2412. - She76)
2008. okt. 20. 12:02

Én is matek tanár vagyok. ;-) (meg angol)


Na, akkor majd elfoglalod magad a tanítással legalább és emberek közt leszel. Ott könnyebb elterelni a figyelmed a rossz emlékekről.


Egyébként nektek egészen biztosan nem lehet babátok természetes úton? lehet, hogy nem kell kivárnod még egy-két lombikot, csak lelkielg kell rendbejönnöd. Nekem pl. az összes terhességem elsőre összejött természetesen, egyszer pedig próbáltuk mesterséges megtermékenyítéssel, mert az orvos azt gondolta, így jobb sejteket tud kiválasztani a férjem részéről, és úgy meg nem sikerült még a fogantatás sem...

2412. she76 (válaszként erre: 2411. - Kislibu)
2008. okt. 20. 11:56
kislibu: Igen, egy középsikolában tanítok matekot.
2411. kislibu (válaszként erre: 2409. - She76)
2008. okt. 20. 11:54
Te is tanár vagy? Sokan vagyunk itt..
2410. kislibu (válaszként erre: 2406. - KissMe)
2008. okt. 20. 11:53
A körzeti nőgyógyász vett fel táppénzre, és a műtét után azt mondta a férjemnek, hogy nyugodtanmaradhatok táppénzen a kontrollig legalább, ezért nem mindegy, mikor megyek kontrollra. A táppénzes papírokáért meg eddig nem mentem be, gondoltam, majd a kontrollon. De szerintem attól függetlenül, hogy vérzek-e vagy sem, elmegyek szerdán, addigra csak csillapodik a dolog. Legalább lássa a doki, hogy megjelentem időben, bár nem tudom, mennyire érdekli... Viszont szerda este megyek a kiszemelt jóságos magándoktorbácsihoz, és majd remélem, ő rendesen foglalkozik velem, és megnyugtat a továbbiakkal kapcsolatban.
2409. she76
2008. okt. 20. 11:35
Most két hétig még itthon vagyok, mert jövő héten úgyis őszi szünet lesz a sulikban. Ez alatt az idő alatt talán össze tudom szedni magam, mert most elbújtam a világ elől...
2408. she76
2008. okt. 20. 11:33

Köszönöm lányok a válaszaitokat. Akkor várok türelemmel, és nem próbálom nem izgatni magam, hogy miért nincs vérzés...

Türelemre a lombikkezelések során is nagy szükség volt, igy az van bőven...bár már fogyóban azért...

2407. KissMe (válaszként erre: 2404. - Fiamette)
2008. okt. 20. 11:31
Én az első alkalommal egy hétig tudtam otthon maradni, a másodiknál csak pár napot (Karácsony alatt, képzelhetitek!). Az első pár napban véreztem csak, utána sem volt gond, amikor újra munkába álltam. Szerintem én ilyen szempontból nem jártam rosszul, inkább lelkileg viselt meg, de nagyon!
2406. KissMe (válaszként erre: 2388. - Kislibu)
2008. okt. 20. 11:29

Szia!

Szerintem amiatt ne aggódj, hogy nem napra pontosan az előírt időben mész vissza kontrollra. Én sem tartottam be, egyik alkalommal sem, és nem szúrtak le. Bár, amennyit foglalkoztak velem előtte és utána, nekik (a szakrendeléses dokiknak) valószínűleg amúgy is mindegy volt.

Örülök, hogy kicsit helyrebillentél! A szervezeted is javulni látszik, az erős mensi mindenesetre jó jel, szerintem.

A háziorvos pedig adjon táppénzes papírt! Mindegy, hogy hogyan, de oldja meg, az a dolga! Ha viszed az összes kórházi leletedet, stb., akkor nem lehet kérdés, hogy visszamenően is meg kell csinálnia mindent.

2405. kislibu
2008. okt. 20. 11:07

Én az erősen vérző végletet tapasztaltam, a műtét után 2 hétig vérzett, aztán 3 hét szünet, majd 1 hét pecsételés, most meg már 5 napja ömlik megint. De ez függ a terhesség korától is, a korábbi vetéléseimnél sokkal gyengébb volt a vérzés is.


A "mikor lehet újra próbálkozni" kérdéssel kapcsolatban a vetélés után közvetlen azon a véleményen voltam, hogy minél hamarabb, 2-3 mensi után megpróbáljuk, de most így, hogy érzem, mennyire felkavarodott a hormonháztartásom meg az egész szervezetem, már nem vagyok ennyire biztos benne, hogy ez jó ötlet. A fél év nagyon a minimum, amit nekünk ki kell várni, de persze kisebb terhességnél ez lehet jóval kevesebb. Viszont én is azt mondom, hogy érzi azt az ember, hogy a szervezete mikor épült már fel. De kapkodni nem szabad, mert életekkel játszunk. A sajátunkéval is meg a babáéval is. Engem a vetélések, ha másra nem is, de a türelemre megtanítottak.

2404. fiamette
2008. okt. 20. 10:58

Igy van!

Lehet erosebb verzes, lehet gyengebb.

Par napig szunetel aztan elmulik.

A lenyeg hogy sokat pihenjetek.

En mar voltam kontrolon, minden rendben volt, szerencsere. 2 hetig pihentem otthon.

2403. 372f7e7275 (válaszként erre: 2401. - She76)
2008. okt. 20. 10:47
efféle "beavatkozások" után előfordulhat hogycsak pár csepp vér van szinte esetleg aznap,aztán semmi,de olyan is lehet hogy pár napig nincs vérzés aztán van,friss vér vagy barnázós jellegü....az első két -3hétben teljesen normális a dokim szerint mindkét véglet,az elég erőssen de nem abnormálisan vérző vagy a nemvérző is.
2402. fiamette (válaszként erre: 2398. - KissMe)
2008. okt. 20. 10:40
Koszonom
2401. she76 (válaszként erre: 2399. - Vov)
2008. okt. 20. 10:29
vov: Nekem az a furcsa, hogy egyáltalán nincs vérzés... egy csepp sem, és nem tudom, ez jó-e igy, kell-e feltétlenül, hogy legyen...
2400. KissMe (válaszként erre: 2369. - Lemi)
2008. okt. 20. 10:19

Szia!

Olvastam a történetedet, nagyon együttérzek! A családomból nekem sem tudtak sokat segíteni, olyan barátnőimmel beszéltem meg a vetélésekkel kapcsolatos dolgokat, akik már maguk is átestek ilyenen.

Azért írok neked így külön, mert én is Pécsre járok orvoshoz, ha szükséged van rá, szívesen segítek bármiben. Négy vetélés után miért mond olyat az orvosod, hogy várjatok még, aztán simán újra próbálkozhattok? Engem kettő után kivizsgáltak, és tudtak is segíteni, és nem volt bonyolult dolog. Pedig még az igazi okát sem tudták egyiknek sem, mégsem ez volt a fő szempont, hogy a korábbi vetéléseket vizsgálják (ráadásul másik kórházba is mentem ezek után).

Privátban szívesen megadom az én orvosom nevét, elérhetőségét, ő biztos lelkiismeretesen foglalkozik majd veled, veletek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook