Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Au pair munka? fórum

Au pair munka? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. máj. 23. 13:10
Sziasztok! Érdekelne, hogy ti, akik au pairként dolgoztok/dolgoztatok/dolgozni fogtok, mind nagyon szeretitek a gyerekeket vagy van köztetek olyan is, aki annyira nem rajong értük, csak a nyelvtanulás és egy másik kultúra vonzza.
2014. máj. 13. 15:23

Nekem nem kellett orvosi igazolás.Család nem kérte.

EU kártáyt csináltattam.

Sztem más nem kell.

Ja meg útlevelet, mert a család d azt mondta h ha kimegyek akkor a Rathausba be kell mutatni az útlevelem meg a szerződést, h jogosan tartózkodom kint.

Hova mész? :)

2014. máj. 13. 10:27

Sziasztok!



Nem közvetítővel megyek ki Németorzágba. Egy éves kislányhoz, egyedülálló anyukához.

Milyen papírokat kell itthon elintéznem magamnak?


( Orvosi vizsgálat, és Uniós TB kártya kiváltásáról tudok.) Van még más is?


Üdv,


Timi

9286. kissmesi901104 (válaszként erre: 9284. - Bbyke)
2014. máj. 9. 15:13
S nagyon kíváncsi lennék, milyen tapasztalattal a hátad mögött ítélkezel negatívan?
2014. máj. 9. 15:06

Kedves Bbyke!

Miért régen rossz az, ha teljesen elfogadnak, mindent megkapsz ugyanúgy, ahogyan azt a saját szüleidtől is, pl., amikor beteg voltam akkor az apuka ült mellettem és tartotta a fülgyertyámat, együtt megyünk schwimmbadba, azt eszek, iszok, amire csak kinyitom a szám, járunk fagyizni, ha kirándulunk külföldre, bármit megkapok, esetlegesen, ha nem visznek képeslapot küldenek és ajándékot hoznak számomra, s amikor megérkeztem mindent, de mindent segítettek elintézni, mert eléggé el voltam veszve a kezdeti időszakban. Miért baj ez? Miért régen rossz az, ha ugyanazt a figyelmet és törődést megkapom, amit a saját gyerekének is nyújt? Érdekesen vélekedsz...

A fantasztikus lehetőséget pedig mindenki maga mérlegelje, kinek ez, kinek az... Nem vagyunk egyformák. Nekem ez egy szuper lehetőség volt, rengeteg tapasztalattal gazdagodtam, nem csinálnám másképp, ha újra kezdhetném. Talán közvetlenebb lennék velük, mert én ebből rengeteget kaptam, s talán ezt nem sikerült 100%-osan viszonoznom. Ha pedig kétségbe vonod azt, amit írok, akkor bármikor szívesen várlak egy szkájpos beszélgetésre és szívesen megmutatom hol élek, hogyan élünk. Ezt a lehetőséget mindenkinek fenntartom, akinek kedve támadt a helyemre jönni.

9284. bbyke (válaszként erre: 9283. - Kissmesi901104)
2014. máj. 9. 13:33
Ha szinte saját gyerekként tartanak számon, az már régen rossz..... De egyébként se ajánlanám senkinek se ezt a "fantasztikus" lehetőséget a leírásod alapján...
2014. máj. 9. 10:59

Kedves Fórumozók!

A lehető leghamarabb új au-pairt keresek a saját helyemre, Wiesbaden-Kloppenheimba!

A családról...

3 gyerkőc van, a kislány 4, a kisfiú 6, a nagyfiú pedig 14 éves. Az au-pairnek csak a kicsikkel kell foglalkoznia. Minden másnap kell csak felkelnem a kicsikhez, hogy isibe, oviba tudjam őket vinni. Természetesen haza már én hozom őket, a kislány minden nap délután 4-kor végez, a fiúcska pedig hétfőn, kedden, szerdán szintén 4-kor, s csütörtökön és pénteken 2 órakor. Ha itthon vannak nem fontos, hogy velük együtt játssz, mert szuperül elvannak egyedül is. Azt tudni kell, hogy anyuka nincsen, a gyerkőcök apuval élnek egyedül. A család rendszeresen jár utazgatni, ahová az au-pairt is viszik. A teljes ellátás mellé 260 euró zsebpénzt kapsz és természetesen a nyelvsulit. A munkaidő nagy rugalmasságot igényel tőled, apuka cégvezető pozícióban van, így az ő munkaideje igen változatos. Összességében a heti maximális 30 óra nem igazán szokott összejönni, tehát rengeteg szabadidő áll rendelkezésedre. A hétvégék kb. 80%-ban szabadok számodra, de előfordul, hogy igényt tartanak a munkádra. A család mérhetetlenül toleráns, az au-pairt saját gyerekeként tartja számon az apuka, így ha ide kerülsz, hirtelen olyan, mintha lenne 3 kistestvéred. : ) Ha szeretnél többet megtudni, kérdezz bátran!

2014. máj. 8. 19:49

Mennyibe kerül átlagosan Németországban egy nyelvviskola? ( Dresden)


Olyan drágákat találtam :( Nem hiszem el, hogy ennyi lenne.

9281. 7b67f8d9c0 (válaszként erre: 9271. - TitavonSalzburg)
2014. máj. 8. 19:10
Uh. Engem érdekelne :)
9280. .egylány (válaszként erre: 9278. - Panna Cotta)
2014. máj. 8. 18:00

Szia!


Ez attol is fugg hol voltal (melyik orszag) au pair es most hova szeretnel menni...

Ha mondjuk Europan belul nannyskedtel es most Amerikaba akarsz jonni, akkor szerintem semmi akadalya, es nyugodtan meg is mondhatod, hogy voltal mar au pair (sot elony is lehet, hogy van mar tapasztalatod). Viszont ha USA-ban voltal au pair es most megint ide akarsz jonni, akkor nem tudod eltitkolni. Mivel legkesobb a nagykovetsegen minden kiderul. Hogy volt mar ilyen vizumod, ekkor es ekkor voltal kint. De ha eltelt azota 2 ev es meg nem toltotted be a 27. eletevedet, mielott kiutaznal, akkor ez is lehetseges.

9279. bbyke (válaszként erre: 9278. - Panna Cotta)
2014. máj. 8. 17:45
Honnan tudná meg? :O De mellesleg az neked csak előny, ha megmondod, hogy voltál már aupair...
2014. máj. 7. 23:12

Sziasztok!

Ha valaha volt már valaki Au Pair és most másik ügynökséggel szeretne kimenni, az új ügynökség mindenféleképpen meg fogja tudni, hogy dolgozott az illető előzőleg Au Pairként? Ha mondjuk azt nyilatkozod, hogy még nem voltál , akkor mi lesz?

2014. máj. 3. 15:01
Sziasztok,! Aupairt keresunk szeptembertol, 3 gyerkoc vigyazasara. Baden württemberg ben lakunk. Apu osztrak a gyerekek skociaban szuletettek kiveve Ameliet, igy angolul vagy nemetul beszelnek. Sajnos magyarul nem tudnak ezert szukseges a nemet vagy angol alapfok. Heti max 30. Ferjemmel ellenkezo shiftben leszunk ugyhogy nem sokat lennel a manokkal egyedul. Ha valakit erdekelne lecci szoljatok. Pontosan Szeptember 12en mar dolgoznom kell, ugyhogy egy hettel elobb kene jonni, h megszogjuk egymast. Elore is puszi
2014. ápr. 24. 20:26
Sziasztok! Oxford környékén van valaki au pair?
2014. ápr. 19. 13:19

Münchenbe és környékén valaki??

Én május 16-án utazom.

2014. márc. 17. 15:28

Igen nagyon várom, hogy mehessek. Kiváncsi vagyok már az ott élő emberek mentalitására, a városra, mindenre :)

Milyen nyelvtudással mentél ki?

Mielőtt kimentél bejelentetted itthon a TB-nél? Van EU kártyád?

2014. márc. 16. 14:59

Nekem meglett a középfokúm 5 hónap alatt. Én Salzburgban vagyok, most kezdtem a jogi karon tanulni a gyerekek mellett. Szórakozásnak indult, de több lett belőle, szeretek itt, de sokszor nagyon lenyúznak...A kisujjam nyújtottam, de már mindenem kell... Kár az elején túlzásokba esni, nagyon megbántam. Én magam találtam őket, be is vagyok jelentve, adóznak is, és a nyelviskolaámból az első kurzust fizették.


Várod már, hogy mehess?

2014. márc. 16. 13:13

Szia.

Valóvan sokkal többet kapsz, mint más au pair. A megszokott 260 euro. De többet is kell csinálnod. Szerintem mérlegeld, hogy a pénz fontosabb vagy csak simán a nyelvtanulás a célod és egy évet szórakozni szeretnél és felfedezni egy másik országot.

Ausztria melyik részén szeretnél? Vagy mind1?

Nicol Graf au pair world oldalon fennt van és májustól keres. Én beszéltem vele, de úgy volt, hogy már választott au pairt. Közben nekem is lett családom. Most pedig még is írt, hog vegyük fel a kapcsolatot. Welsbe lakik.

Sok Sikert neked.

Nekem most csinálják a szerződésem. Németbe megyek, de azzal nem vagypk tisztában, hogy végül is ez a munka rendes bejelentett? És majd egy év elteltével adózni is kell? Vagy hogy megy?

Hallottam olyat is, hogy ha kimész akkor be kell jelentkezni a rendőrségen , hogy kapj személyi számot... Valaki tud ezzel kapcsolaban felvilágosítást adni? Előre is köszi!

9271. TitavonSalzburg (válaszként erre: 9240. - Ehfr)
2014. márc. 10. 10:40

Sziasztok!


Kicsit olvasgattam vissza, de úgy gondoltam, hogy megosztom az én tapasztaltaimat.

Októberben kezdtem egy családnál Salzburgban. 5 gyermekük van. 1-8 éves korig terjed az intervallum.

Szerződésemet a mai napig nem láttam, nincs munkaidőm, sem szabadidőm. Kaptam egy szobát, egy saját fürdőszobát, de a fürdőt a gyerekek is használják, tehát nem igazán saját.

Kedvelem őket, de nehéz, van, hogy 4-5 napra egyedül maradok velük, mert a szülők elutaznak, mindennap főzök ebédet, pakolok mindenki után ( beleértve a szülőket is) vasalok, mosok, teregetek, a gyerekeket, oviba suliba viszem, hazahozom, nem nagyon volt időm kapcsolatokat építeni, mert 8 körül mikor már lefeküdtek, örülök, ha beledőlök az ágyba. A hétvégém sem szabad, mert ugye nagyon közel vagyunk egymáshoz, nem tudok saját teret kialakítani, tehát ha otthon vagyok, akkor segíteni kell, ha pedig elmennék, az nem tetszik nekik. Többet kapok, mint egy aupair 920 euro/hónap, ez valóban jó, viszont, ha azt nézem, hogy ahhoz amit csinálok még így is kevés. Szeretem őket, rendesek velem, a szülők is aranyosak, de sajnos elgondolkoztam a váltáson. Jelentkeztem egyetemre kinn, felvettek, tehát valami kicsit kötetlenebb dologban gondolkodom, mikor próbáltam Nekik mondani, hogy valami napi rend hiányzik a válasz az volt, hogy ők nem németek, hogy napirendben éljenek...

Mit gondoltok? Az aupairworld-ön találtam őket, most regisztráltam másik néven szétnézni, mert a barátnői fenn vannak és nem akarom, hogy két szék közül a földre essek... Mit gondoltok ennyi pénzért hallgatnom kéne?

2014. márc. 8. 21:52

Magával a biciklivel nekem sincs gondom, nem vagyok finnyás. Csak 3 gyereket biciklivel cipelni egy nagyvárosban kicsit nekem macerás és feszélyes .

Egyébként te hányszor utaztál haza? Mert én úhy tudom , h van kb. 2hét szabi száron meg 1 karácsonykor. Én úgy tudom így valahogy így kellene lennie..most ezt a hazautazást sem erőltetik nagyon.

9269. Gabido (válaszként erre: 9268. - Mannalinna)
2014. márc. 8. 16:49
Akkor jól gondoltam :) ha a kettőből egyet fizetnek, már jó!De a bicikli sem rossz,nekem is volt ès imádtam,de gyereket nem kellett biciklivel cipelnem :)
2014. márc. 8. 16:23

Igen német területről beszéltem. És van aki fizeti a bérletet, most ha mindent neked kell fizetni 260 euróból, majdnem ingyen dolgozol. Még hazajönni se lenne pénze az embernek..

Van ahol 3gyereket kell cipelni és biciklit adtak volna... hát köszönöm szépen...

Egyébként én is Németországba indulok 1 évre.

Au pair world oldalon keresek.

9267. Gabido (válaszként erre: 9265. - Arrival)
2014. márc. 8. 16:11
mannalina 9252 tehát német nyelvterület!
9266. Gabido (válaszként erre: 9265. - Arrival)
2014. márc. 8. 16:09
Olvasd vissza, amig eddig írtak a csajok!Nekem egy München környéki család Németországra utal!De ha Ausztriárol is van szó,ott is fizetik a nyelv tanfolyamot vagy legalább felét!
9265. arrival (válaszként erre: 9264. - Gabido)
2014. márc. 8. 14:58
Az eredeti kerdesben hol volt szo Nemetorszagrol?
9264. Gabido (válaszként erre: 9263. - Arrival)
2014. márc. 8. 13:47

Németországban,(mivel szerintem arról van szó) korábban fizetniük kellett a bérletet! Tavaly változott meg,hogy már nem kell bérletet fizetni,hanem a nyelv tanfolyamba kell 50 eurót beleadni.

Gondolom te nem Németországban vagy.....

9263. arrival (válaszként erre: 9259. - Mannalinna)
2014. márc. 8. 03:29

Tokeletes csalad nincs, semmi sem tokeletes. Valami biztos hibadzik majd.

A nyelviskolat nem igen fizetik, a berletet meg plane nem , nem is tudom, honnan veszed ezt, hogy fizetik a berletet ? Mi koze a csaladnak a te berletedhez? Persze az mas, ha a gyereket kell busszal vinni, es ahhoz kell a berlet, akkor kotesek fizetni.

9262. Gabido (válaszként erre: 9261. - Mannalinna)
2014. márc. 8. 00:03

Én mar rég nem vagyok au-pair .1,5 fel év elég volt :) én Németországban voltam au-pair es itt is maradtam.

Nekem két családom volt,az első kicsit bonyolult volt,ott 2 hónapot maradtam,aztán váltottam. A második már jobb volt. Nem mondhatnám,hogy tökéletes volt,de senki sem tökéletes. Amit akartam elértem és ez a lényeg. :)

2014. márc. 7. 18:56

Te hol vagy / voltál au pair?

Milyen családot fogtál ki?

9260. Gabido (válaszként erre: 9259. - Mannalinna)
2014. márc. 7. 07:51
Tökéletes család nincs :) ez akkor derül ki,amikor náluk vagy és elkezdesz au-pairkedni. Ne tökéletes családot keres,hanem hallgass a megerzesedre.Egy tökéletes család is lehet rémálom,ezt otthonról nem tudod megállapítani. Igen a családok már ritkán fizetik a bérletet. Ha a nyelvtanfolyamot kifizetik már sokat számít.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook