Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Au pair munka? fórum

Au pair munka? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
9109. cilcos90
2013. júl. 22. 19:31
van köztetek olyan,aki kis faluban/tanyán volt/van?
9108. 21Lina21 (válaszként erre: 9107. - Hanny00)
2013. júl. 22. 09:16
Persze, mindenképp gyűjts információkat! :) Sok sikert! Remélem összejön! ;) ;)
9107. Hanny00
2013. júl. 21. 23:51
jó hallani valakitől azt is, hogy jó helyre került:)a szerencsét illetően pedig igazad van :)mindenképp kipróbálom, csak előtte tájékozódok :) :)
9106. 21Lina21 (válaszként erre: 9105. - Hanny00)
2013. júl. 21. 21:47

Szia!

Szerintem semmivel nem rosszabb és nehezebb egyedül keresni családot, mint közvetítővel és egyedül legalább mindent TE csinálsz. Én most vagyok 2 hete itt kint Németországban. A családot én találtam (vagyis ők találtak rám) pár hónapja közvetítő nélkül. Ők voltak az utolsó esélyem, mert már ott tartottam, hogy feladom a keresgélést (csak 2 hónapot tudok maradni és ez sok családnak nem jó), amikor jött a mostani és egyben az első családom. Nagyon szeretem őket, semmi gondom velük egyelőre és remélem, hogy nem is lesz. Úgy kezelnek, mintha családtag vagy, mintha a család barátja lennék, szóval nem rabszolga vagyok. Persze sok (minden?) múlik a szerencsén, de azt mondom, hogy aki egyszer is elgondolkodott az au pairkedésen, annak ki kell próbálni. ;)

9105. Hanny00
2013. júl. 20. 19:34
nagyon ügyesek vagytok, hogy egyedül mertetek saját keresés alapján családot keresni :)nem tudom én kicsit jobban érezném magam ha egy ügynökség mégis ott lenne... bár az itt leírtak alapján lehet tényleg nem számít semmit :) amúgy az ügynökség amit írtam teljesen ingyenes!!
9104. cilcos90 (válaszként erre: 9083. - AnNaA)
2013. júl. 20. 17:28

a harmadik családomnál kezdtem épp,és eddig mindig volt valami 'baj' az elején. ehhez hozzá kell szokni,minden családnál lesz valami.


itt egyelőre mindenki kedves,aranyos,de még mindig honvágytól szenvedek,illetve azon gondolkodom mit keresek még mindig itt (hogy még mindig 'csak' egy au pair vagyok)-3 család 3 ország,el kéne döntenem mit is akarok,és hogy hol..


mind a hármat magamnak intéztem,közvetítő nélkül.

9103. arrival (válaszként erre: 9102. - Hanny00)
2013. júl. 20. 11:30

Ezeket az ugynoksegeket felejtsetek el. Semmire sem biztositek.

Foleg takaritasi, babysitt munkakat lehet talalni altalaban a csalad segitsegevel.

9102. Hanny00
2013. júl. 20. 01:49

Sziasztok!


Úgy látom sokan itt a fórumon már jól tájékozottak az au pairkedéssel kapcsolatba :) Kérdezni szeretném tőletek, hogy milyen véleménnyel vagytok a brick au pair ügynökségről? Érdekelnek a személyes tapasztalatok és a hallottak is :) A másik kérdésem az lenne,hogy az au pair munka mellett volt aki hétvégén tudott dolgozni? Amennyiben igen, milyen munka volt és hol sikerült találni és mennyiért? :) köszönöm a segítségeteket előre is!!! :) :)

9101. wu-tang
2013. júl. 17. 17:11
Igen, néhány történethez viszonyítva igen nagy szerencsém van, de azért már itt is kezdődik, hogy szinte mindent én csinálok ami a gyerekekkel és a takarítással kapcsolatos. Az anyuka állandóan nézi a TV-t vagy alszik ( nem is dolgozik, szóval nem is értem, hogy miért van rám szükség, mert itthon van a nap 24 órájában ), de azért igyekszem továbbra is pozitívan hozzáállni :)
9100. 563b626108 (válaszként erre: 9099. - Wu-tang)
2013. júl. 16. 13:39

De jó, h neked már most pozitív:)

Szerencsés vagy:)

9099. wu-tang
2013. júl. 14. 00:06
Sziasztok! Néhány napja költöztem ki Angliába, pontosabban Corby-ba. A család iszonyatosan aranyos, a gyerekek már most imádnak. :) Van valaki esetleg, aki Corby, vagy annak közelében Aupairkedik? Szívesen felvenném vele a kapcsolatot!
9098. gomboc7
2013. júl. 9. 07:29

Sziasztok!


Tudja valaki, hogy az aupair4you-ból hogy tudom törölni magam?

Kaptam egy nagyon kedves angol levelet, de én nem szeretnék jelenleg kimenni. :)

9097. AnNaA (válaszként erre: 9096. - Gabido)
2013. júl. 7. 22:12
Partnerrel.
9096. Gabido (válaszként erre: 9093. - Arrival)
2013. júl. 7. 15:16
Az au-pair Hungary partner agenturral működik vagy egyedül közvetít?
9095. Gabido (válaszként erre: 9091. - E341440c11)
2013. júl. 7. 15:14

Szia, Németországban nem kell jogsi! Vagyis csalàdtol függő,de több családnak nem fontos.

A közvetitő nem véd semmitől,de vannak becsületes közvetítők is,akik nem kérnek az au-pairtöl pénzt!

Tenyleg kiszolgáltatott helyzet az au-pairkedés,de ez nem azt jelenti,hogy rögtön megerőszakolnak es kihasználnak! Ha sokat gondolkodol,akkor nem fogsz soha elinduli,rossz dolgok mindig is történhetnek otthon is meg külföldön is!

9094. arrival
2013. júl. 7. 13:39
Az au paur hungarynak meg mem artana egy feljelentes illegalis penz keresert.
9093. arrival (válaszként erre: 9092. - Monca0129)
2013. júl. 7. 13:38

Kozvetitesert az au pairtol penzt kerni ILLEGALIS!

Ezt jo ha tudjatok.

Anno volt a Vigi au pair, akik ellen tobb birosagi eljaras is folyamatban volt, pont azert mert penzert kozvetitettek.


Az ugynokseg nem garancia semmire!

En 8 eve ugynokseggel mentem ki, biztam bennuk, akkor 35 eve kozvetitettek. Mikor bajban voltam mert a csalad kidobott, leszartak ! Majd 3 het mulva irtak egy emailt, na, hogy tudtal hazajutni vegul, es hovamentel mikor kidobtak?!

Ennyit az ugynoksegekrol.

A kovetkezo csaladom magam talaltam, es tokeletes volt! 1 evig maradtam.

9092. Monca0129 (válaszként erre: 9091. - E341440c11)
2013. júl. 7. 11:10

Szia!

Én azt tudom,hogy az aupairhungary nagyon megbízható ott 10ezret kell fizetni amikor leadod az anyagodat és 40et ha megvan a családod.Amúgy ha jól tudom Németo-ba nem kötelező a jogosítvány :)) (de azért várd meg,hogy mások is megerősítsenek ebben) :D

2013. júl. 6. 20:30

Hello, lenne pár kérdésem, hátha valaki meg tudja válaszolni, gondolom tapasztaltabbak vannak itt. :)

Szóval már nem tanulok, de szívesen kimennék au pair munkára Németországba. A némettel alapszinten állok, de szeretném tovább fejleszteni mindenképpen, és talán hatékonyabb is lenne, ha német nyelvű környezetben tanulnám, nem nyelviskolában + önállósodásnak sem lenne utolsó.

Hogy érdemes közvetítőt választani, esetleg valaki konkrét közvetítőt tud mondani, olyat, ami megbízható. Én néztem egyet, azt ígéri, csak akkor kell fizetni, ha már kint vagyok, szimpatikusnak is látszik, dehát ugye nem minden arany, ami fénylik, ráadásul tapasztalatban vagyok e témában.

Körülbelül mennyi szokott lenni a közvetítői díj?

1 évre szeretnék amúgy kimenni.

A szüleim eléggé féltenek, mondván, ki leszek szolgáltatva, nemi erőszak áldozattá válhatok stb... De gondolom, ha már közvetítőhöz fordulok, leinformálhatóak a családok, nem?

Jogsim nincs, van így egyáltalán esélyem? :S

Köszönöm szépen, ha valaki valamely kérdésemre tud válaszolni, sokat segítene.

9090. 563b626108 (válaszként erre: 9079. - Zizigirl)
2013. júl. 5. 10:52
köszi :) elfelejtettem a céget:))
9089. AnNaA
2013. júl. 5. 00:39

Sziasztok!

Na igen, sokkal nehezebb ez az egész,mint az valaha gondoltam. Most az anyuka nagyon kedves velem, hogy megbeszéltük a családcserét. Ha a családomon múlna, holnap már repülnék haza, de azt kudarcként élném még. Bár reggel valóban úgy voltam vele, hogy azonnal hazamegyek. JA, a gyerekekbe is bele kell törődnöm, ez soha nem lesz olyan, mint a "mesékben". :) Egy biztos: olyan helyre fogok menni,ahol nem kell vezetni! Addig maradhatok itt, amíg nem találok másik családot. Szerintem az anyuka is érezte, hogy nem jönnénk ki jól....

Ezer puszi mindenkinek! :)

9088. Gabido (válaszként erre: 9085. - AnNaA)
2013. júl. 4. 23:40

Most legyél kicsit lazább,amíg nem ott maradsz náluk,ne bosszankodj minden apróságért! A gyerekeknél normalis ez a viselkedés,nekik sem egyszerű hogy az au-pairok jönnek-mennek. Ha bele képzeled magad a helyükben, hogy egyszer csak jön egy idegen és elkezd nekik parancsolni...hát érthető,hogy nekik sem tetszik a helyzet!

Ha a masik családnál gondok vannak,rögtön kezd el az anyukával beszélni,sokszor segít egy beszélgetés, ez az au-pairkedés nem olyan egyszerű,mint ahogy a legtöbben gondoljăk,és pont az elején nagyon nehéz! Kitartást :-)

9087. Zizigirl (válaszként erre: 9083. - AnNaA)
2013. júl. 4. 20:04

szerintem ezek egy része abszolút olyan, hogy nem kéne rajta magad felhúznod. persze nyilvánvaló, hogy ezzel a nővel nem fogsz jól kijönni, akkor pedig ne erőltesd a dolgot. szerintem kb. ez a legfontosabb, hogy az anyukával jól kijöjj.


nem mondom, hogy ezek elfogadható dolgok, mert a kiabálás, sértegetés, hogy első nap 6 gyereket rád bíztak olyan dolgok, hogy nem kell eltűrni. viszont minden családnál lesznek nehézségek, a gyerekek szinte mindenhol hisztiznek időnként, ezt neked kell megtanulni kezelni. pár napból nem kell mélyre menő következtetéseket levonni és az első hét mindig nagyon-nagyon nehéz. de ha már van gyakorlata az embernek ez egy végtelenül könnyű munka. Nekem ha most hirtelen 6 idegen gyerekre kéne vigyáznom meg se kottyana, egy ilyen pulcsifeladós hisztit pedig 1 perc alatt elintézek. Ami most nehéznek tűnik, az már később mindennapos semmiség lesz. Csak épp a nőnek nem ártott volna felfogni, hogy neked ez az első heted és nem te találtad fel a spanyol viaszt.

Remélem legközelebb nagyobb szerencséd lesz. De lehet picit a hozzáállásodon is változtatni kéne, pl. én biztos nem gondolnám h direkt, rosszindulatból ette meg a pitét. Lehet, hogy csak nem tudott ellenállni neki:) Ha minden ilyenen felhúznám magam, egész nap csak bosszankodnék. Ha majd lesz időd nézd meg a Titok című filmet.



Egyébként nekem hasonlóan rossz tapasztalatom volt az első családommal, fel is mondtam a 4. munkanapomon. Nem bántam meg. A második családnál is nagyon nehéz volt az első hét, de velük kapcsolatban jó érzésem volt, úgyhogy úgy voltam vele, hogy nem adom fel. Aztán idővel könnyű lett. A harmadik családnál meg már az első napom is gyerekjáték volt, de akkor már volt egy év tapasztalatom.

9086. arrival
2013. júl. 4. 15:31

Anna, ezek nem olyan borzaszto dolgok, nagyon sok csaladnal ez van.

Mondom ezt ket ev es 3 csalad utan.

Nekem az elso csalad pl. eldugta a mobilom. Es nekem wgy kulon hutom volt, ahova a ROMLOTT, lejart szavatossagu etelt raktak es az volt az enyem. Ja es ugynokseggel mentem

A harmadik csaladnal a no a szobamban a cuccaim kozt turkalt.

Szoval nem biztos , hogy a masik jobb lesz. Olvasd forumokat, blogokat, hogy kepet kapj.

Eleg sokat kell nyelni egy au pairnek.

9085. AnNaA (válaszként erre: 9084. - Monca0129)
2013. júl. 4. 13:45
Reggel letisztáztuk, mindketten beszélünk az ügynökségünkkel, folyamatban a családcsere.
9084. Monca0129 (válaszként erre: 9083. - AnNaA)
2013. júl. 4. 09:02
Anna!!!Szerintem próbálj meg beszélni az anyukával,hogy ez így nem jó!!!
9083. AnNaA (válaszként erre: 9082. - Arrival)
2013. júl. 4. 07:23

Conversation started today


23:02

Anna Szerletics

írok itt... szia! azt sem tudom, hogy hol kezdjem.... az elején a kisfiúval voltak bajok, mert állandóan a másik lányt emlegette. Most elutazott az apuka 6 hétre, a nő teljesen kicsinál. Folyamatosan felemeli a hangját, többször is előfordult, hogy sértegetett, meg ilyeneket csinál, hogy pl legutoljára vett nekem egy tipikus angolkis pitét, vagy mit, hogy kóstoljam meg, meg h nagyon finom stb, amíg én ma elmentem órát venni a "másik oldalon vezetésből" ő megette a pitémet. nincs időm enni egész nap. Ja és ilyenek, hogy mos, van, hogy egész este bent hagyja a ruhát a mosógépben és reggelre tiszta gyűrött lesz, mosóport is valami szart használ. Nekem kell vasalnom ( ami teljesen ok lenne), de a vasalni valót simán bedobálja egy kis helységbe a vasalódeszka mellé és ennyi. Van olyan ruha,ami hetek óta ott van, olyan gyűrött, hogy gőz nélkül meg sem mozdulnak a gyűrődések. NEVETSÉGES! cselédként vagyok kezelve. Az első munkanapomon 6 gyerekre kellett vigyáznom egyszerre, amíg az anyukák a kertben pezsgőztek. Az eszem megáll. Olyan faszságai vannak ( már elnézést).... Reggeli "műszak" : 7 előtt mosogatógépe kipakolni, mosógépet is, pakolászni a konyhában stb. Utána, 7-kor felmenni a kislány szobájába, hogy felébresszem, amit úgy kell, hogy először redőnyt felhúzni,utána zajt csapni és utána ébresztgetni. Feltöltöztetni, megcsinálni a haját, le reggelizni. Itt megkérdezni,h ki mit akar enni. Miközben esznek, pakolni, pakolni, pakolni. Utána fogat mosni, ha ez kész lent tanulni. Betűzni, számolni, kézügyesség gyakorlatok stb. Utána kb 15 perc játék a kertben ( és oldjam meg úgy,h ne legyenek piszkosak). 8:30-kor a kocsiban kell lenniük. Este is hasonló. Napközben vasalni kel, persze van pár szabad óra. A kisfiú nagyjából szót fogad, de a kislány nagyon rossz. Ha valami nem tetszik, ordít és sír. Ma pl voltunk úszni , a nő mondta,h vigyem a kocsihoz a kislányt, adjam rá a pulcsit. Nem akarta felhúzni és úgy visított, hogy az anyuka kijött, h mi van és rám szólt, hogyha ennyire nem akarja, akkor hagyjam inkább, ne süllyedjünk le erre a szintre. Szóval trikóban és háromnegyedes nadrágban sétált a kislány 21 fokban vizes hajjal. EZ NORMÁLIS? rajtam dzseki volt.... Ok, persze, ilyenek az angolok.... Szóval írtam az ügynökségemnek, hogy családcserét akarok

9082. arrival (válaszként erre: 9081. - AnNaA)
2013. júl. 4. 00:34

Az elejen NAGYON nehez. Mindenkinek. De nem kell mar az elejen megfutamodni.

Konkretan mi a baj?

9081. AnNaA
2013. júl. 3. 22:39
Sziasztok! Volt valakinek nagyon rossz tapasztalata a családjával kapcsolatban? Én hétfőn kezdtem, pénteken érkeztem és katasztrófa. Úgy érzem magam, mintha 5 évet öregedtem volna ez alatt a 3 nap alatt...
9080. Zizigirl (válaszként erre: 9077. - Koriander)
2013. júl. 3. 21:24

Ne vedd magadra. Ez nem a személyed ellen szól. Ő csak azt szeretné ha a szülei foglalkoznának vele, ill. biztos nehezen viseli a köztük lévő feszültséget is és ez az egész csak az arra adott reakciója. Légy türelmes, a gyerekek idővel megszeretik azt és meghálálják, ha érzik, hogy valaki törődik velük. Egy 6 éves gyerek már nagyon okos és mindent megért, kislány lévén valószínűleg érzelmileg is elég fejlett már még ha ez most nem is látszik. Beszélj hozzá minél többet, mindig mond el ha bánt valami, hogy szeretnél a barátja lenni stb. Nyugodtan kérdezz rá, hogy ezt miért csinálta, hogyan érez.

Próbálj meg minőségi időt tölteni vele, hogy a közelébe férkőzz, deríts ki mit szeret, van-e valami közös pont bennetek és akkor onnan el lehet indulni.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook