Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Au pair munka, mit gondoltok, érdemes lenne váltanom? fórum

Au pair munka, mit gondoltok, érdemes lenne váltanom? (beszélgetős fórum)

1 2
42. c6cc1a938e (válaszként erre: 41. - 297e02583e)
2014. máj. 21. 05:36
Mi?Nem börtönben vagy.Csomagolsz,mész.Amúgy meg nem igaz,hogy minden család ilyen,aki au-pairt tart.Mindegyik másmilyen.Gyerek szempontjából egy gázos családnál voltam,de két hét után hello.A következő az egy dilis volt,agyára ment a vallás.Azt úgy pár nap után ott is hagytam.A következő az nem fizette meg,ami jár,nekik is beintettem.Volt utána egy átmeneti hely,ezt tudtuk is,de ott nagyon jó volt.Tök sajnáltuk,hogy nem én maradok.Aztán az utolsó,akiknél voltam,ott elég jól éreztem magam,semmi gond nem volt.Kinti barátaim viszont szuper és pénzes helyeket fogtak ki.Milliomos ház,dupla fizu,könnyű meló.Szóval ilyen is van.:)
2014. máj. 20. 20:48

Megvettem a jegyem haza. Június 6.-ra. Viszont ezt nem teljesen beszéltem meg a szülőkkel, ami azt illeti ők azt mondták, hogy 2-3 hét míg szerintük találnak majd valakit, és majd két héttel azelőtt szólnak, minthogy mennem kéne.

De ugye mondták, hogy mindenképp még szünet előtt akarnak valakit, hogy szerezen egy kis rutint. Én azt hittem, hogy 15.ke körül lesz itt is, de mint kiderült csak júli 1. És lehet nem talál addig mást. Ez nagy szemétség volt a részemről? Az szerintetek hihető sztori lenne, hogy anyáékkal kicsit félre értettük egymást, és mivel am is úgy volt, hogy ők veszik meg a jegyet, meg is vették erre a napra? XD vagy nagyon kamu szaga van?

40. szafaripók (válaszként erre: 39. - Forrest2010)
2014. máj. 18. 15:44
Az első után még ok... de aztán már csak látja.. vagy sem...:(
39. forrest2010 (válaszként erre: 37. - Szafaripók)
2014. máj. 18. 14:47
Mert az ilyen emberke nem igazán gondol bele abba , h nem elég világra hozni !
2014. máj. 18. 12:40
Hat ezt en sem ertem, de szinte az osszes szulo aki au pairt tart hasonlo, vagy nem tudom. Nyilvan csak azert a gyerek, mert hat h neznenek ki gyerek nelkul.
2014. máj. 18. 11:41
Csak azt nem értem, (na jó, nem csak ezt), hogy ha valaki nem akar foglalkozni a gyerekével, minek szül 3-at???
2014. máj. 18. 10:43

No megmondtam az anyukának, szerintem 2 héten belül simán elküldenek xD ... mert ha más jön, annak jönnie kell még a szünet előtt :3

Szerintem nem érdekli őket. Amikor mondtam, hogy a nagy élvezi ha sír a kicsi, csak elment a füle mellett. Mondtam nekik, hogy én még olyat nem láttam, hogy a gyerek megüti a szüleit, erre az volt az apuka válasza, hogy nagyon aktív gyerekek ezek. Büntetik őket, pl nincs cserkészet a héten, nincs buli stb., ez használ valamennyit.

Az anyuka arra is lusta, hogy feláljon a fotelből a telefonja mellől, és adjon inni a kicsinek ha kéri xD ... majd majd majd, ez jelent nála fél-1 órát. -.-

2014. máj. 17. 22:11
Nem tudnak fegyelmezni, mert meg se próbálják. A bántalmazás nem fegyelmezés. Ha tényleg ilyen komoly gondok vannak, hogy nem szólt még senki senkinek?? Hogy nem kértek még segítséget?? Hogy lehet ezt tétlenül nézni??????
2014. máj. 17. 21:25
Nem szeretném megtudni :D
33. forrest2010 (válaszként erre: 32. - 297e02583e)
2014. máj. 17. 13:28
Milyen felnőttek lesznek az ilyen gyerkőcökből ? akiket gyerekként se igen lehet fegyelmezni ?!
2014. máj. 17. 09:38

Na döntöttem, inkább haza megyek. Megmondom nekik a hétvégén, hogy nem maradok, és megveszem a jegyet, ahogy néztem, olyan június 6-7 körülre, aztán ha addig találnak valakit, jó, ha nem hát ez van. Így nem voltam annyira szemét sem, de azt sem hagyom, hogy megint miattuk szívjak.

Akárhogy is mi sem voltunk jó gyerekek, de ezek xD ... mármint jó velük játszani, de annyira eldurvulnak, egy idő után, hogy az már nem játék :/

31. c6cc1a938e (válaszként erre: 29. - 297e02583e)
2014. máj. 17. 07:50
Én úgy léptem le egy szenya helyről,hogy összepakoltam és közöltem,hogy megyek.Egy másikon el sem köszöntem.Kisétáltam a bőröndömmel és nem jöttem vissza.Egyszerű.
30. c6cc1a938e (válaszként erre: 28. - Szafaripók)
2014. máj. 17. 07:48
Odakint a popóra sózás is tilos.Tanárnak kéne szólni,az tudja,hogy mi a teendő.Egy szomszéd is tudja mi a teendő.
2014. máj. 17. 07:39

Jó nyilván nem veri kék zöldre, bár tud nagyon kegyetlen lenni az apuka. Egyszer elvette a gyerektől a fegybert (ilyen szivacsos cucc), de úgy hogy közbe szembe vágta, ami felsértette a szemhélyát véresre, és kb ezzel egy csöppet sem foglalkozott, "megérdemelte". Ilyenkor mennek az anyjukhoz vigasztalásért.

Rugdosni eddig a nagy gyereket láttam, aki amúgy jóformán pszichopata, de tényleg ... élvezkedik azon, hogy a kicsik sírnak, és hogy uralkodhat felettük. Egyszerűen a szülők se tudnak mit kezdeni a gyerekekkel. Nyilván azért mert sosem voltak igazán a szülői pozícióban -.-

Tegnap pl a kisgyerek hozzám vágta a széket :/

Amúgy nem tudom mit fognak szólni, ha előhozakodok a dologgal, mert az anyuka nyilván nem képes ellátni mindazt, sőt nem is akarná, amit az au pairnek kell. Az előző au pair elment pénteken, és én már vasárnap jöttem is, mert kb megmondták mikor. Mi az amit meg lehet csinálni ilyenkor? Mármint, hogy nem szólok semmit, és aznap mikor megyek mondom, hogy ok na akkor páá, holnaptól már nem leszek?

Szerződést ugye nem írtunk, így nem lehet ebből sem semmi gond nem? Jó nyilván nem akaro ehhez folyamodni, de ha pl haza megyek, akkorra veszem meg a jegyet, amikor olcsóbb, mert idefelé megszívtam miattuk, majd egy 10essel többet fizettem.

És amint kiderült az előző au pair szándékosan nem mondott semmit az itteni helyzetről xD ... jó ez valahol meg tudom érteni, nem is haragszom rá emiatt.

2014. máj. 16. 13:10

Én nem így csinálnám: keresnék másik helyet, aztán lépnék. Ők se voltak korrektek veled, nem tartozol te sem...

Amúgy meg ha előfordul, hogy tényleg megrugdossák a gyereket, tuti szólnék a gyámhatóságnak, vagy rendőrségnek, nem tudom, ott ki az illetékes. Hiszen BÁNTALMAZZÁK A GYEREKET!! Nem arról van szó, hogy ráver a popsijára, hanem belerúg.... sikítani tudnék...

2014. máj. 16. 13:00
Most egyébként eldöntöttem, hogy ma vagy holnap, amikor alkalmas idő lesz rá, megmondom nekik, hogy a nyárra biztos, hogy nem maradok, úgyhogy kezdjenek el keresni valakit helyettem. Közben nézelődök, ha nem akad jobb, akkor haza megyek.
26. 297e02583e (válaszként erre: 24. - Szafaripók)
2014. máj. 16. 12:58
Én sem értek vele egyet, hidd el! Nem szeretem látni, mikor sirva jön az apjától a gyerek :/ ... de nyilván itt én nagyon nem tudok mit csinálni ezzel, mindössze annyit, hogy legalább tőlem nem kapnak.
2014. máj. 16. 08:46
A lányom 300 font zsebpénzt kapott annakidején + lehetőséget nyelviskolába járni , de ez még 97-be volt .
24. szafaripók (válaszként erre: 18. - 297e02583e)
2014. máj. 16. 08:45
megrugdosni??????????? rég feljelentettem volna....:(
23. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. máj. 16. 07:43
Ez szerintem nagyon sok munka ennyi pénzért! Ha van rá lehetőséged, keress mást!
2014. máj. 16. 01:46
Volt Németországban is a lányom bébicsőszködni , ott csak 1 baba volt , és bár a szülők is , a nagymama is otthon volt ! ott is inkább csak házicselédnek kellett a bébicsősz ! a szülők dolgoztak otthon , számítógépen , a nagymami viszont nyugdíjas volt , egy tündéri kisfiúk volt a fiataloknak , akire a " kedves " ! mama csak akkor volt hajlandó vigyázni , amikor a pici aludt , a gyerekcsősznek + meg kitalált mindent , félig rohadt gyümölcspucolástól kezdve ... amikor tanulhatott volna . Nem sokba nézték a magyart . / ezt sógornőm is így érezte , ő idős ember ápolását végezte a nap 24 órájában , az idős emberek nem igazán tudnak jól aludni , szegény nem is bírta 1 hónapnál tovább a 24 órás készenlétet ! az ilyen elviselhetetlen öregeknél havonta cserélődött a " cselédség " !!!!/
21. c6cc1a938e (válaszként erre: 6. - Alma20)
2014. máj. 15. 18:56

"Mert elméletileg az Au-pair munka arról szól, hogy a családdal laksz, segítesz nekik, de keveset fizetnek, mert tanulni mentél...

Ehhez képest, én az vonom le ebből, hogy tanulni egyáltalán nincs időd, nem hogy iskolába járni! "


Ez nem elméletileg!!!Engem anno majdnem visszaküldtek a "határról" hazalátogatásomból való visszatértemkor,mert nem tudtam megmondni,hogy miért nem jártam iskolába!Azonnal reklamálni és lelépni!Az au-pair nem cseléd!

2014. máj. 15. 18:01
Persze takarítani is kellett , meg a szülőket fegyelmezni !!! mert volt ott néha akkora cirkusz , h repkedett széktől kezdve ez + az ! Anyuka állandó éjszakásként árufeltöltő volt egy multinál , hát megnézném , h itt telik-e erre egy árufeltöltőnek abból a hatalmas fizetésből , amiért itthon dolgozik !!!!
2014. máj. 15. 17:58
Nem irigyellek ! a lányom sok évvel ezelőtt volt Angliába , de ... 3 gyerek mellé ment és szó se volt háztartásvezetésről + egyébről , sokat változhatott azóta ott is minden ! Ennek ellenére elvárták a rendszeres mosást-teregetést-vasalást , mivel ott különösen sokat esik , sokszor ha kiteregetett , elkezdett esni szedhette is össze ! a gyerekek nem voltak szokva ahhoz , h gyümölcsöt egyenek , anyuka viszont tömte magába az édességet , ami a gyereke elől el volt dugva . A 2 nagyobb lány iskolás volt , a kicsi 3 éves és cefetül elkényeztetett , hisztis , a szülők is alig bírtak vele , hát még az a bébicsősz ! Voltak nyaralni ! 2 ismerős család együtt 7 !!!! gyerekkel , akiket szépen ráhagytak a bébicsőszre , amíg esténként szórakozni mentek , igaz , h közbe járhatott suliba , 3 hónapig bírta cérnával .
2014. máj. 15. 15:53

Tényleg sok mosnivaló van, jó persze ebben van törölköző, meg konyharuha stb, de a hétvége után simán.

Írországban vagyok.

Jó nyilván kell az au pairnak is házimunkát csinálni, de elvileg csak a gyerekek után. Mondjuk úgy is van mit, mert ahogy haza jönnek már nem is látszik a takarítás, de a szülők se veszik le a cipőt, ők is rendetlenek.

Az apuka ráadásul kényszeres xD szóval van egy két hülyesége. Meg nem tudom, hogy lehet úgy gyerekere vigyázni, hogy közben egy csomó mindent el is várnak tőle, hogy megcsináljon. Főleg ,hogy érdekes elosztása van a háznak, ha lent vagyok, nem látom az udvart, meg elég nagy terület az övék, ahol simán jatszhatnak a gyerekek. A tiltott helyeket nem zárják, a cukrokat is nekem kell eldugdosni. Tehát van számomra egy két érthetetlen dolog.

Amúgy ők fizikálisan fenyítik őket, de ez sem nagyon ér semmit. Sőt elég komikus mikor fut a gyerek, utána az apuka és próbálja megrugdosni. :/

17. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - 297e02583e)
2014. máj. 15. 15:17

Elöszőr is az Au pair nem csak a gyerekekre hanem az egész háztartásra felügyel. Keveset fizet, ez inkább olyannak jó elsősorban aki nyelvet megy ki tanulni, halaszt az egyetemen,ill. kint szeretne valami tanfolyamot, iskolát elvégezni.

Nagyon fiatal lehetsz és nincs tapasztalatod ebben sem pedig a gyerekek terén. Gondolom Németország vagy Ausztriában vagy. Itt főleg neveletlenek a gyerekek, mindent megkapnak amit kiejtenek a szájukon csak ne kelljen velük foglalkozni és semmit nem becsülnek meg. Leginkább nagyon sok odafigyeléssel törődéssel szeretettel tudnád őket megváltoztatni vagy elérni hogy hallgassanak rád, biztos hogy azért ilyenek mert a szülők nem foglalkoznak velük. Nagyon kevés az aki kivétel ezalól.

Én idős gondozó voltam, ott is vannak jobb ill rosszabb helyek.

16. vica66
2014. máj. 15. 15:12
Ha teheted, keress másik helyet. Mert itt nem au pair vagy, hanem olcsó házvezetőnő (rabszolga), akivel ráadásul mindenki a kedve szerint bánik. Ha a szülők eddig nem nevelték ezeket a gyerekeket, te nem fogod tudni megfegyelmezni őket, még ha a szülők hagyják is. Viszont így bármikor bajuk eshet, és te leszel a felelős érte. Nem fizetnek annyit, hogy ez így megérje, és még tanulni sem tudsz, szóval a helyedben lépnék onnan, amint lehet.
2014. máj. 15. 15:01

Hány éves vagy??

A gyerekek addig nem fognak hallgatni rád, amíg a szülőkkel meg nem beszéled, mit tehetsz mg fegyelmezés címszóval.

Ha nincs papírod, simán kihasználhatnak - ahogy teszik is, de ha találsz más, könnyebben le is léphetsz. Én keresnék. Normális feltételekkel, tanulási lehetőséggel, papírokkal!!

2014. máj. 15. 14:47
bebicsosz, takarito-moso-szakacs-mosogatono... mindez havi 120-ért??
13. Eszterkee (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. máj. 15. 14:43
napi akár 6-7 adag mosás? :O tudom nem ez a lényeg, de nagyon szemet szúrt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook