Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Au pair munka? fórum

Au pair munka? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
9079. Zizigirl (válaszként erre: 9073. - 563b626108)
2013. júl. 3. 21:07

ezt a céget sürgősen felejtsd el:)

-közvetítői díjat kérni tilos

-az angolok leszarják az orvosi papírjaid. az indai, aki 1 hónapja még a szemétdombon turkált az most az étterem konyháján puszta kézzel fogja meg a húst és semmilyen orvosi papírt nem kérnek tőle, mert itt Angliában nem kell hozzá.

- "Általában európai családhoz közvetítenek, mert az anglok nem bíznak külföldiekben" 1. az au pairek mind külföldiek, akkor miről beszélünk? 2. BAROMSÁG, kifejezetten a külföldi munkaerőt keresik, különös tekintettel a kelet európaiakra, akik köztudottan szorgalmasak az angolokkal ellentétben, amivel az angolok is tökéletesen tisztában vannak.

- "Az első héten nincs fizu, nehogy vki 3 nap után otthagyja." illegális. egyébként meg hangosan felröhögtem.

- "Megérkezésemkor egy 3 órás egészségügyi tanfolyamon kell részt vennem, amit majd a fizetésemből vonnak le (ha kapok majd.." Ugye csak viccelsz? Újabb kiváló koholmány a lehúzásra a semmiért.

9078. Gabido (válaszként erre: 9077. - Koriander)
2013. júl. 3. 15:16

Szia koriander,

Csak nyugodtan, egy hónapja vagy ott a kislánynak is idő kell hogy megszokjon téged! A lényeg hogy akkor hallgasson rád,ha te vagy vele egyedül,ha a szülők ott vannak akkor, az ő felelősségük a gyerekre vigyázni!

Volt már au-pairjük vagy te vagy az első?

9077. koriander
2013. júl. 2. 05:00

Sziasztok lányok!

Nagyon-nagy bajban vagyok a segítségeteket szertném kérni! Egy hat éves kislányra vigyázok egy hónapja és egyszerűen bármit teszek, kedves vagyok vele, mindig a kedvében szeretnék járni, nem segít semmi: nyújtogatja rám a nyelvét, rámcsapja az ajtót, nem fogad szót, teljesen elutasító, tiszteletlen velem, a szüleinek azt mondja, hogy nem szeret engem, de amikor együtt vagyunk és megkérdezem, hogy kedvel-e, azt mondja, hogy igen, kedvel...szóval, egyerűen fogalmam sincs, hogy miért vielkedik így velem?! Már nagyon kezdek belefáradni ebbe helyzetbe...

Van, valakinek ötlete/tapasztalata, hogy mit tudnék még tenni/kipróbálni, (mert mégiscsak az állásomról van szó)!

Előre is köszönöm a válaszokat!

(Ui.: a szülök nincsenek a legjobb viszonyban egymással:(

2013. júl. 1. 13:22

Sziasztok!

Nagyon szeretnék au pair lenni külföldön, magyar vagy félig magyar családnál. Nagyon sok tapasztalatom van gyerekekkel kapcsolatban. Nagyon szeretem a gyerekeket. Németországban bárhol szívesen lennék, mivel van egy minimális német nyelvtudásom, de kint akár saját költségemen is hajlandó vagyok elmenni nyelviskolába, hogy javuljon a németem. Utazni akár már Augusztustól is tudok. Akár 1 évre vagy hosszabb időre is.:)

9075. Delfin2300 (válaszként erre: 9055. - Dcflieger)
2013. júl. 1. 13:00
Én nagyon szívesen elvállalom. Küldtem magamról tegnap leírást és képeket email-ben. Várom a válaszukat! Köszönöm!
9074. Yaweb
2013. júl. 1. 08:10

Sziasztok,

Igaz,hogy par eve mar de 2 evig voltam au pair de remelem azt mndenki tidja,hogy munkakozvetitesert penzt kerni torvenyellenes...

En egy ismeros altal mentem ki. Nagy szerencsem volt minden szempontbol. Talan azert,mert ez 10 eve tortent. Akkor ingyenes volt az angol tanfolyam es azt sem tudtak meg,hogy hol van Magyarorszag.

Sok szerencset kivanok mindenkinek aki erre adja a fejet. Kitartas,rengeteg turelem kell hozza de fantasztikus nyelvtanulas szempontjabol mert amit itthon tanitanak angol cimen az rohejes es a valo eletben nem igy van

2013. jún. 30. 23:23

Sziasztok!

Én a Navigation Services Kft-n keresztül jelentkeztem au pair/babysitter/mother help állásra. Az angol partnercégük a Gen122, állítólag korrekt cég.A magyar cég irodájában voltam,elég gyorsan elhadarta a nő a dolgokat, de nem kérnek közvetítő díjat, "csak" 20ezer Ft-ot szerződéskötéskor, az orvosi papírok átfordításához.Ilyen orvosi papírok kellenek - az angol partnercég elvárása- hogy AIDS és Hepatitis teszt. Általában európai családhoz közvetítenek, mert az anglok nem bznak külföldiekben. Az első héten nincs fizu, nehogy vki 3 nap után otthagyja. Megérkezésemkor egy 3 órás egészségügyi tanfolyamon kell részt vennem, amit majd a fizetésemből vonnak le (ha kapok majd..)

De ami öröm, h megdja a cég a heti 100 fontos fizut.

Ez mennyire rizikós így?..

9072. darkania
2013. jún. 29. 14:15
Üdv újra itt! :) Én minimális nyelvtudással vágtam neki, ügynökség segítsége nélkül. Több mint egy hónapja itt vagyok és eddig még nem bántam meg! Sőt, azt bánom, hogy miért nem jöttem előbb ide! Egyelőre eszem ágában sincs, hogy hazamenjek! Hiányzik a családom, néha elérzékenyülök de amikor eszembe jut az otthoni nyomor, akkor össze is szedem rögtön magam és megújult energiával vágok neki az új feladatoknak! Az igazság az, hogy tényleg kellemetlen helyzeteket tud szűlni a nyelvtudás hiánya, de az ember muszály feltalálja magát. Fellehet adni, hazalehet menni, de én azt mondom, hogy amíg egy kedves család tolerálja mindezt, és pénzt is ad érte addig csinálni kell. A gyermekek szemtelenkedése sem kell hogy elkeserítsen! Én is hallottam már párszor, hogy "Menj haza, miért vagy itt?", de hát könyörgöm egy 4 éves mondja...Általában csak nevetek rajta és jól megválaszolok neki! :D Én csak bátorítani tudok mindenkit aki au-pair-nek készül, nem kell nyelvzseninek lenni, majd itt sok minden rátok ragad! :) Kitartást mindenkinek!
9071. Tyotyi01 (válaszként erre: 9070. - Zizigirl)
2013. jún. 27. 19:17
Ebben igazad van :)
9070. Zizigirl (válaszként erre: 9068. - Tyotyi01)
2013. jún. 24. 20:20

Az lehet, hogy a sulit/utazást Angliában kevesen fizetik, viszont több a fizetés. Németországban az a havi 260€ elég nevetséges szerintem (ez kb. 60 font per hét)


És Angliában vannak ingyenes ill. olcsó tanfolyamok ezért annyira nem probléma szerintem ha nem fizetik. Míg Németországban elég drága, úgyhogy még jó h kifizetik, miből fizessed a heti 65 euródból?:DD

9069. Kyra16
2013. jún. 24. 15:10
Nem meggazdagodni szeretnék, de ha pl olyan családhoz kerülök akikről később derül ki hogy, nem adnak annyit enni vagy nem azt eszik amit énis szeretek és néha nekem kell venni kaját magamnak, akkor igen hamar elfogy az a 60font. De ahogy néztem közvetítőknél is 70 a minimum. Vagy ha utaznom kell és bérletet kell venni az megint nagyon drága, és egy au pairnek nem kell mondanom szerintem hogy mennyire sokat számít 10-20fonttal több v kevesebb.
9068. Tyotyi01
2013. jún. 23. 23:12
A németek átlagban sokkal jobban fizetnek mint az angolok. Elég ritka egy angol családnál, hogy kifizessék a nyelvsulit vagy az utazást (az ismerős au-pairek közül konkrétan egy családot tudok mondani, aki kifizette a tandíj felét). Tényleg nem a meggazdagodás lényeg nem is lehet ennyiből :)
9067. Zizigirl
2013. jún. 18. 18:18

Én személyesen már nem is ismerek senkit, aki 90 alatt kapna. De láttam h egy-két hirdetésben elég nevetséges dolgok vannak, de ezen nem kell fennakadni, mindig is voltak rossz családok, mindig is lesznek, attól még rengeteg jó is van. És nagy átlagban szerintem igenis emelkedett a fizetés.

Hogy valamelyik család ilyen 5 évvel ezelőtti fizetést ajánl, az az ő személyes szégyene, nem szabad ennyiért elvállalni, kapjanak csak észbe.

9066. Gabido (válaszként erre: 9063. - Kyra16)
2013. jún. 17. 22:16

Persze,hogy nem sok,de az au-pairkedésnek nem penzkeresés a lényege! Ha bele számolnod a szobád(amit albérletként kellene fizetned), ennivalót, rezsit,biztosítást es a fizetésed,már nem is kapsz olyan keveset!

Németországban 2006-tol felemelték 260 euróra és azóta annyi maradt(bérletet és nyelv sulit általában fizetnek).

9065. Tyotyi01 (válaszként erre: 9057. - Darkania)
2013. jún. 17. 19:14
Elvileg ki kellene, de nekem csak a heti fizetésem harmadát adta az anyuka.
9064. Tyotyi01 (válaszként erre: 9063. - Kyra16)
2013. jún. 17. 19:12
Sajnos au pairkedésből nehéz meggazdagodni és mivel az au-pair a live-out/live-in nanny alternatívája, vagyis sokkal kevesebből kijönnek a családok au-pairrel, senki nem fog fizetni 60-100 fontnál többet. Vagy ha mégis, akkor meg agyondolgozhatod magad, mert egy "disznó" családhoz kerülsz. Függetlenül attól, hogy mennyit keresnek és hogy a szemük fényére vigyázol. Én sem kapok többet 70 fontnál per hét, ezért hétvégenként dolgozom, ha egy kicsit ki akarok rúgni a hámból :)
9063. Kyra16
2013. jún. 17. 12:00

Sziasztok,

Én 3 éve voltam au pair és most gondolkozok azon hogy kicsit "szünetet" tartok a sulival és kimegyek megint dolgozni. A kérdésem az hogy hogy lehet hogy egy csomó családnál még mindig 60 fontnyi fizetést látok? 3 éve sem vállaltam el semmit heti 60 fontért. Miért nem emelkedett azóta? Egyszerűen nevetségesnek tartom, mivel a szülők egy nap alatt keresnek 100 font körül (vagy jóval többet), és akkor 60at akarnak fizetni hetente egy au pairnek aki a szemük fényére vigyáz?

9062. magicmag25 (válaszként erre: 9042. - AnNaA)
2013. jún. 13. 22:46

Én már régóta nem vagyok au pair, de így kezdtem itt Írországban.Én a biztos háttérért tettem,hogy családban érezzem magam(pont előtte veszítettem el tragikus hirtelenséggel a szüleim),szóval nekem mázlim volt, hogy fantasztikus családhoz kerültem, akik befogadtak és családtagként bántak velem.

Biztonságban éreztem magam és ez volt akkor a legfontosabb a számomra, nem is a pénz,vagy a nyelvtanulás(arra nem nagyon volt szükségem,hisz nagyon jól beszéltem már akkor is angolul).

9061. Monca0129 (válaszként erre: 9060. - Szöszi25)
2013. jún. 12. 19:50
London :))
9060. szöszi25 (válaszként erre: 9059. - Monca0129)
2013. jún. 11. 21:40

szia!

Merre felé mész Anglián belül?

9059. Monca0129
2013. jún. 11. 16:35
Sziasztok!!Én 1 hónap múlva utazok Angliába mint aupair :)) Nem nagyon olvastam vissza a fórumot de szívesen ismerkednék :)
9058. Gabido (válaszként erre: 9057. - Darkania)
2013. jún. 10. 21:09
Szerintem ez természetes hogy kifizetik! Persze hogy próbaidő meg ilyenek,de ez nem a pénzre vonatkozik.
9057. darkania
2013. jún. 10. 19:24
Sziasztok újra! :) Érdeklődni szeretnék, hogy az első hetet kifizette-e nektek a család amíg beolvadtatok a környezetbe? Az első héten a mami szabadságon volt, tehát itthon volt, megmutatta a várost, iskolát. Együtt töltöttük az első hetet, de azért én minden nap takarítottam a gyerek után, mosogattam, mostam stb. Még nem kaptam pénzt, ezért kiváncsi vagyok hogy azt a hetet beleszámítsa-e majd... Nektek mi a véleményetek erről?
9056. 21Lina21
2013. jún. 8. 14:35

Sziasztok!

A kérdés még mindig ugyanaz: van valaki köztetek, aki Straubenhardt, Pforzheim, Karlsruhe, Stuttgart környékén au pairkedik? :)

9055. dcflieger (válaszként erre: 9054. - Gabido)
2013. jún. 5. 21:14

Német – magyar család vagyunk, Frankfurttól alig 15 km-re egy kisvárosban élünk. Nemdohányzó, németül legalább alapfokon beszélő fiatal lányt keresünk max. 24 éves korig a 6 éves kisfiúnk mellé au-pairnek – 12 hónapra, Augusztus 1.-i kezdéssel. A családban mindenki folyékonyan beszél németül és magyarul. Amit a fizetés mellett kínálunk: négy hét fizetett szabadság, saját szoba + fürdőszoba, teljes ellátás, betegség és baleset biztosítás.

Fényképes önéletrajzokat az alábbi email címre kérjük:

thermalspass@yahoo.de

9054. Gabido (válaszként erre: 9049. - 3bf42c4ac9)
2013. jún. 4. 11:13
22 évesen a legjobb belevágni :-)
9053. arrival (válaszként erre: 9052. - Kingucika)
2013. máj. 31. 12:01

Igen, ott keresgelhetsz, de a legjobb megkerni a csaladot, az anyuka kerdezze meg a baratnoit, ezeknek az angoloknak rengeteg a (al)baratnojuk. Szomszedok, gyerekek iskolajaba hirdetest kirani, esetleg a kornyeken, kisboltban kiragasztani hogy takaritast/babysittet/kutyasetaltast vallalsz.


Engem az anyuka ajanlott be a baratnoinek, aztan azok a baratnoiknek, szomszedok, gyerekek iskolatatsai mar mi d kerestek, nem gyoztem lemondani. Volt, hogy minden este mashol babysitteltem.

9052. Kingucika (válaszként erre: 9051. - Arrival)
2013. máj. 31. 11:08
És hol találtad a plusz munkákat? gumtree.com-on szerinted érdemes keresgélni/hirdetni?
9051. arrival (válaszként erre: 9045. - Kingucika)
2013. máj. 30. 14:31
Siman lehet, en 2006 ban voltam au pair, rengeteg plusz munkam volt, mar ugy kellett lemondani ( ha egyszer beindul akkor jonnek a munkak, felteve ha jol dolgozol! ) . Heti 35 orat voltam a csaladnal, ez 90£ volt, de szigoruan megvolt a 35 ora. Emellet esti , hetvegi babysittek, takaritas , igy megvolt meg plusz 80-100 £. De az igaz, hogy rengeteget dolgoztam, heti 50-60 orat. Megerte!
9050. arrival (válaszként erre: 9049. - 3bf42c4ac9)
2013. máj. 30. 14:28

En 26 evesen vagtam bele- eletem egyik legjobb eve volt!

22 evesen egyaltakan nem keso !!

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook