Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Au pair munka? fórum

Au pair munka? (beszélgetős fórum)

2009. nov. 20. 13:07
sziasztok, en angliaban vagyok, london szelen, romford es kornyeke, ha valaki itt van, es fiatal, erdekelne egy kis tarsasag, akkor beszelgethetnenk, talalkozhatnank; irjal, koszi :)
18. Ágica2188 (válaszként erre: 16. - ReNataa)
2009. okt. 31. 10:17
bocs, hogy beleszólok, de hollandiát és ausztriát nem ajánlom! Tapasztalataim szerint ebben a két országban nem épp emberi módon bánnak a lányokkal! Olaszország és az Usa jó választás, persze itt is van esély rossz családot kifogni, de ott általában azért kedvesek az emberek!! sok sikert!! és nem kioktatni akartalak, ez csak jó tanács volt!!
2009. okt. 23. 21:33

Sziasztok,


folyamatosan keresünk családjainknak egész Európa területére 18 év feletti megbízható au-paireket, nannyket.


Sok sikert!


Üdv:


László Zsuzsanna

Au-Pair Agency Hungary

[link]

+36-30-531-2031

16. reNataa (válaszként erre: 12. - Milien)
2009. okt. 17. 21:04

Szia,


4 helyet néztem ki 2010 nyarára: Olaszország, Ausztria, Hollandia vagy az USA.


Egyeztethetünk, ha gondolod. :)


Üdv, Nata

2009. okt. 17. 21:01

Sziasztok,


Először ügynökségeket kérdeztem végig, de a korom miatt (már 28, te jó ég...!), szóval a korom miatt nem nagyon tudtak családokat ajánlani.

Így elkezdtem saját szakállamra keresni, kb 3 nap regisztráció után (aupair-world net) már meg is érkezett az az invitáció, amit azonnal el is fogadtam. Jelenleg Észak-Finnországban élek. 2 kismanóra kell vigyáznom.


...és egy kis infó a fizuról általánosságban:

www.greataupair.com/support.cfm/topic/FAQ/faqID/48


Ami tény: EU-n belül könnyebb. De nagyon észnél kell lenni és mindenképp írjatok szerződést és kössetek biztosítást.


Sok sikert! :-)


Üdv, Nata

14. fahej2
2009. okt. 9. 21:06

Sziasztok!


Érdeklődnék a németországi Au-Pair évvel kapcsolatban. Elviekben magyarok 1 évig csinálhatják ezt az au-pair tevékenységet, au-pair munkavállalási engedéllyel.


A kérdésem az lenne, hogy mi van ha vki ennek ellenére tovább marad? (Tehát Au-pair biztosítás, lakcím sem változik, csak a munkavállalási jár le).

Mik lehetnek ilyenkor a szankciók? Sehol sem találtam erre a kérdésre a választ, remélem valaki tud segíteni.


Előre is köszönöm!

2009. aug. 17. 12:06

Sziasztok!

Én 2 évet dolgoztam Au-Pair-ként Németországban.Schwetzingenben.Az biztos,hogy nem szabad hagyni magatokat,és ha hivatalosan mentetek ki,akkor bizony vannak jogaitok ,amihez ragaszkodnotok kell.Meg van határozva,hogy mennyit szabad dolgoznotok,és szerződést is lehet iratni(nálun kvolt),hogy milyen feladatokat kell csinálnotok.Ha nincs rendben minden,akkor mindenképp kétjetek segítséget a közvetítőirodától.

Nekem 4 gyerekre kellett vigyázni.Az eleje nagyon nehéz volt.De amikor megbeszéltük a problémákat,akkor már nagyon nól éreztem magam.Iskolába járhattam,azt tehettem ,amit akartam a szabadidőmben.Fogadhattam a barátaimat,és még el is jöhetett velünk néhány a magánprogramokra.nyaralni is vittek magukkal,persze azért ott dolgoztam is,de nem volt Gáz.A második évben pedig megkérdezték,akarok-e még 1 évet velük tölteni?Persze ,hogy akartam!Én nagyon élveztem.De ha egy tanácsot adhatok:Ne várjátok el ,hogy családtagként bánjanak veletek,hiszen mi idegenek vagyunk a számukra!!!!!Más a kultúránk,a szokásaink,más dolog számít nálunk átlagos elvárásnak,mint nekik.Próbáljatok jó kapcsolatot kialakítani a családdal!És ha valami gáz van,akkor nem kell mindent eltürni.Ott lehet hagyni őket,és keressetek egy másik családot!!!!

Nekem szerencsém volt!Sok sikert nektek!!!!!

12. milien
2009. aug. 2. 04:04

Sziasztok!


Én jövő nyáron szeretnék kimenni 1évre Usa-ba.

Ha esetleg más is szeretne kimenni a közeljövőben,szívesen ismerkednék,felvenném vele a kapcsolatot,mert örülnék ha lenne 1-2 magyar ismerös kint:)

Üdv.

2009. máj. 26. 17:41

Sziasztok!!!

Én 3 hét múlva megyek ki Németországba, egy németül beszélő anyukához és az angolul beszélő, kislányához. Mörfelden-Walldorfon fogok lakni, ez Frankfurttól úgy 50km. Ha van olyan csaj aki arrafelé Au-pair kedik, szívesen beszélné vele, találkozhatnánk is!

szép napot mindenkinek

2009. ápr. 2. 22:25

sziasztok, tanácsot szeretnék kérni.

júliustól mennék ki au pairkedni Californiába, már találtam is családot. Nem tudom, hogy milyen vízummal érdemes kimennem.

Ugye a J1-es vízum az aupair-es de én nem ügynökségen keresztül megyek tehát az nem jöhet szóba.

Van a H2B vízum munkavállalóknak, de 18 éves vagyok így nincs végzettségem, nem értem, hogy a család lehet a szponzorom? És ez nekik milyen kötelezettségekkel jár? Vagy így rájönnek, hogy gyakorlatilag aupairnek megyek ki és nem fognak adni vízumot?


Elvileg ugye vízum nem kell turistáskodáshoz, csak belépési kérelem. Namost, nővérem még a vízum eltörlés előtt volt kint 9 hónapot szitén aupairkedni, feketén, turista vízummal, amit 10 évre kapott meg.

A mostani belépési engedély 3 hónapra szól, ezt általában tényleg 90 napra adják, vagy éppen ahogy kedvük van, hosszabb időre is van lehetőségem?


A gondom az, hogyha turista vízummal mennék ki (kb. 1 évet szeretnék kinn tölteni) akkor nem tudom, hogy vállalhatnák munkát, mert kiegészítésnek szeretnék még máshol is dolgozni.

Igazából ezt az aupairkedést egy ugródeszkának is gondoltam, hogy kinn maradhassak. Nyáron derül ki, de majdnem biztos vagyok benne, hogy fel fognak venni a SE-ra, de egyáltalán nem szeretnék itthon maradni.


Ha valakinek ilyen téren van tapasztalata, tudna nekem segíteni?


Ha gondoljátok itt van az emailom is: presageantkiss@gmail.com


Előre is köszönöm!

2009. febr. 25. 21:53
sziasztok.en is au pair-kent szeretnek kimenni kulfoldre.tanacsot szeretnek kerni hogy hogy kezdjek neki.sajnos az angol nyelvtudasom nagyon alapszinten van,sot.szoval tudom hogy nehez lesz.
2008. febr. 20. 10:09

en 19 evesen szegodtem el au pair nek.... az egesz arra volt jo, hogy evesi zavaraim lettek... az elejen minden csalad iger szepet jot ahogy kinga irta...de megis a csalad idegen csalad, akikkel egyutt kell elni, bar nekem kulon lakast fizettek... de az is inkabb egy nyomortanya volt... a csaladanya akinek dolgoztam mar a vegen a sajat gonceit is velem vasaltatta, takaritas, wc pucolas, stb... volt olyan hogy egyszerre majd tiz gyerekre kellett vigyaznom... utalatos egy melo, kihasznalnak a vegletekig! azt hiszik rolad , hogy te kis szerencsetlen roman menekult vagy, es barmit egteszel csak, hogy kulfoldom maradhass....

ezek ugy neznek rank mint egy hasznalt kapcarongyra!!

sok baratnom el tudna nektek ugyanezt meselni, es persze van olyan aki imadta a csaladjat, meg a mai napig is tizenevek tavlatabol tartjak a kapcsolatot, van olyan baratnom, aki lecsapta a csaladapat anyuka kezerol es azota o el kinnt, a no elkoltozott... van olyan baratnom aki mar a masodik ferjet fogyastzja es sajat hazat vett maganak, vagy en jo magam is au pairkent kezdtem, es ma a cote d'azurr-on mukormozok, es ide jottem ferjhez, tehat jo oldalai is vannak, en az aupair munkat ugy fognam fel mint egy ugrodeszkat, hogy egy kicsit megvesd a labad kulfoldon es kinyiljon a szemed!

Kap az ember hideget meleget! Nekem jot tett, anno... mind nyelvtudas, mind felnotte valas szempontjabol! de csak hivatalosan szabad kimenni! bejelentve!!!! amugy vegkepp kihasznaljak az embert!!!!!!!!!!

2007. okt. 5. 11:14

Sziasztok...

en most vagyok aupair, Hollandia/Haga...

annyit elmondhatok hogy 3 honapja dolgozom ennel a csaladnal, ez az elso alkalom hogy aupair vagyok, ismertem a csaladot mar mielott az aupairuk lettem, egy nagyon kedves csalad volt, harom gyerekkel, a holgy mindig mosolygos, kedves, segitokesz...

Sajnos a latszat neha csal, es csak most jottem erre ra hogy nekik dolgozom..

en nem irodan keresztul jottem, igy nem tudom az mennyire biztonsagos, de ismerek itt lanyokat akiket iroda segitett csaladokhoz, es a helyzetuk nekik sem jo...

nekem is igertek minden szepet, es en is attanulmanyoztam az aupairekre vonatkozo szabalyokat...de fabatkat sem er, ha a csalad a sajat szabalyokat allit neked fol..

Elso honapban mikor kijottem, miden nagyon jo volt, ahogy a nagykonyvben le van irva...

A masodik honapban rengeteget dolgoztam napi 12 orat az eloirt 5-6 ora helyett, es semmi plussz penzt nem kaptam, amikor szoltam az volt a valsz, hogy bizonyos napszakok-programok pl: reggeli, ebed vacsora, nem szamit munka idonek, bar dolgozok..azon goldolkodtam hogy elhagyom a csaldot, es vagz masikat keresek, vagy mas munka utan nezek.

vegul a honap vegen kaptam egy normalis programot, 8 oras munka/ nap,

Azt hittem ezzel minden rendben lesz, es szepen elem tovabb az aupairek boldog eletet( mert hogy ez allitolag nagyon boldog es szabad elet)

most tartok a 4ik honap elejen,

dolgozok mint egy "allat", reggel 7 tol,

mosok, fozok, vasalok, takaritok, plussz a gyerekek..nem allok meg egy fel orara pihenni, mert ha leulok, vagy pihenek a holgy folyton a nyakamon van, hogy azalatt az ido alatt mi mindent lehetne csinalni a hazban: pl jatekokat szin szerint szortirozni, bevasarlo zacsit osszehajtogatni, porttorolni, stb..olyan dolgokat amikt zomeben hasztalanok)

Ha reggel tobbet eszek mint ok, akkor az nem tetszik, ha mast eszek mint ok az sem..

nem ehetek edeset, sem edesseget.

nem ihatom uditot a lakasban csak "dugiba" hogy senki ne lassa,

nem hivhatok senkit magamhoz, es folytathatnam...

minden lepesen figyeik, mindent amit teszek, hogy talan valamiben hibazok..hat persze hogy hibazik az ember, senki sem tokeletes..

Egy evet kellene itt dolgoznon, akarcsak minden aupair itt, de ezt ep ember nem birja ki, semmi jo nincs az egeszben, csak a munka ami neha olyan mintha a szolgajuk lennel.

Senkit nem akartam ezzel elrettenteni attol hogy valaha aupair legyen,

mert ha szerencses vagy es jo csaladhoz kerulsz rengeteg jo emleked lehet, es nagyon sokat tanulhatsz..

Csak a szerencsen mulik..

6. zoma
2007. máj. 5. 12:24

Sajnos, ha irodán keresztül intézed, akkor is kerülhet az au-pair rossz családhoz, de azért annyi előnye van, hogy ha egyik napról a másikra el kell vagy el akar menni a meglévő családtól, az irodának vagyis inkább a kinti ügynöknek szállást kell adnia, meg új családot keresni.

Én mindenkinek ajánlom az au-pairkedést, mert ennél olcsóbban és hatékonyabban nem lehet

megtanulni egy idegen nyelvet. Viszont kell egy nagy adag alkalmazkodási készség, meg néhány helyen rendesen lehajtják az embert. Én is ilyen helyekre kerültem, de nem bánom, mert egy csomó dolgot megtanultam az életre, ill. az angol meg német tudásomat sem veheti el tőlem senki.

Azt viszom kétlem, hogy 1-2 hónapra lehetne au-pair állást találni.

2007. márc. 14. 18:20
Én is úgy tudom,h min. fél,de inkább 1évre.
4. Lori
2007. márc. 14. 16:08

Szia.Az egyik barátnőm nyelvtanulás céljából ment ki Olaszországba a nyári szünetre. Nem au pair-nek, hanem animátornak. A feladata az volt, hogy a szállodába érkező verndégek gyerekeit szórakoztassák és foglalkozzanak velük,amíg a szülőknek programjuk volt.

Szerintem inkább ilyen munkát kellene nézni a lányodnak.

Sok sikert a kereséshez!

3. Szaffika (válaszként erre: 1. - Straniera)
2007. márc. 14. 15:58

Szia. Van egy jó weboldal. Oda regisztrálja magát a lányod és meglátod hamar talál magának családot. www.aupair-world.net

Sokan vannak akik csak nyárra keresnek aupairt. 1-2 hónapra.

2007. jan. 22. 01:29
szia! 1-2 hónapra ha jól tudom, nem szoktak szerződtetni embereket, minimum a fél, egy éves munka az előírás. Én kerestem egy időben, 1-2 hónapra szerintem nem vállalnak.
2007. jan. 8. 15:34

Sziasztok!

Gondolkozunk azon, hogy a 17 éves lányom nyáron 1-2 hónapra elmenne au pair-nek Olaszországba. Mivel nem sok tapasztalatunk van ezen a téren, érdekelne azoknak a tapasztalata, akik csináltak vagy csinálnak ilyet. Mire vigyázzunk? Interneten lehet keresni, de vajon mennyire megbízható ez a módja a keresésnek?

Ti engednétek? Mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook