Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1823. xangie
2014. júl. 28. 10:54

Sziasztok!


Ma levettem a naplómat a fényképekkel, ahogyan azt magamban elterveztem, nem szerettem volna azért "közkincs" lenni itt a neten... 46 érdeklődő volt, mindenkit beengedtem. Remélem tudtam segíteni, biztatni és a saját tapasztalataimmal esetleg támogatni "sorstársaimat" :-)))


Továbbra is vagyok, szívesen válaszolok, ha valakinek még tudok esetleg segíteni. Elnézést azoktól, akik még csak most kíváncsiskodnának, biztosan lesznek mostanában is, akik új operáltak és szívesen megosztják friss tapasztalataikat.


Nagyon köszönöm a sok-sok biztató szót, Ágitól és Verától a "tapasztalati" segítséget, a jeleket, a dícséreteket!!! Ezek mind nagyon jól estek és nekem is segítséget jelentettek a lábadozás időszakában!!!!

1822. xangie (válaszként erre: 1820. - Szilagyme)
2014. júl. 26. 07:37
Gyere....
1821. Ilcsike.gy (válaszként erre: 1743. - Yeti11)
2014. júl. 25. 22:03
Yetikém, hogy 5-6 évet halasztottál a Csuha doktornál sebaj, mert így meg lett 'spórolva' a novemberi arcplasztikád ára! :)
1820. szilagyme (válaszként erre: 1741. - Xangie)
2014. júl. 25. 19:28

Szia,

én most járok itt először, de biztos nem véletlenül, mert én is dr. Csuha Lajosnál fontolgatok egy alsó arcemelést.Nagyon-nagyon szeretném látni a naplódat! Még nem tudom, hogyan találom meg...

1819. kori54
2014. júl. 25. 16:04
Csak annyira ne legyetek bolondok, hogya KOC-ba mentek arcfiatalítani !
1818. peonia53
2014. júl. 25. 15:24

Teljesen mindegy minek nevezzük azokat a betegeket akik bőrgyógyászhoz mennek, bolond, hipochonder, buta, tudatlan, stb.

A sok "bolond" jó megélhetést biztosít.

Én személy szerint nem irígykedem (nem veszem magamra) de attól mert valaki "bolond", nem biztos hogy elcserélné bolondériáját egy kolbászra.

1817. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1814. - -Riababa-)
2014. júl. 25. 12:32

Először a ködösítés, majd ahogy kedvesen írtad „új skalpok után kutató orvosként” páciens vadászat.


Amikor 2000-ben megkaptam az első nagyenergiájú fénnyel dolgozó gépet, megbízatva egy kis klinika vezetésével, már akkor rácsodálkoztam, mi a fene kerül ebbe 24 millió forintba. A gépet egy pesti plasztikai sebész csoport használta először (később tudtam meg) és arra a következtetésre jutottak, hogy nem igazán működik. Akkor úgy adták el nekik a gépet, hogy a plasztikai sebészetet forradalmasítja (mint most az Ultherapy).

Egy bugyikat gyártó, 70 éves soproni, kisiparos hölgy fektetett be, mert azt hallotta, ez a jövő útja. Mint bőrgyógyász, nem is hallottam ilyen eljárásról előtte. Engem meg felvett 30%-ra, és összeálltunk. Elkezdtünk „vakon” kezelni, minden tudás nélkül, és az eredmények nem igazán jöttek. A feleségemmel sokat beszélgettünk esténként, hogy az egész életemben kialakított bőrgyógyász imidzsem rámehet az eredménytelenségre. Idő nem volt, hogy leálljunk és a lelkiismeretünkkel foglalkozva építgessük a pacientúrát, így csak kezeltünk és kezeltünk. Pár külföldi út, beszélgetés olyanokkal, akik már előttem jártak pár évvel, és kialakult egy olyan információ bázis, melyre már nyugodtan támaszkodhattam. Jöttek az új kezelőfejek és a várva-várt eredmények is megjöttek. A bőr lassú, aki ezt nem érti meg, annak sok csalódásban lesz még része!


Mostanra már körvonalazódnak, vagy inkább összemosódnak a határok a plasztikai sebészet és a szépítő bőrgyógyászat, kozmetológia között. Igazából a plasztikai sebészet kezd a gyors, látványos eredményt adó sebészeti oldal felől a lassabb, konzervatívabb fénykezelés felé fordulni, megtartva a sokszor műtéti hátteret igénylő, nagyobb beavatkozásokat.

A páciens oldaláról én most úgy látom, a hármas szabály sohasem fog teljesülni, bármennyire is okoskodnak a fórumozók:

gyors,

olcsó és a

környezet számára a beavatkozás észrevétlen maradjon.


Végig lehet bogarászni minden oldalról az egészet, sohasem jön ki másképpen. Jómagam konzervatív bőrgyógyásznak tartva magam, az olcsó és az életet külsőleg nem megterhelő változásokat részesítem előnyben. Mi az olcsó? Egy féléves arcszépítő kúra 5x30-50 000 Ft, majd egy évben a fenntartó kezelések 3x30-50 000 Ft. Egy kozmetikai kezeléshez képest ezek drágák, míg egy sebészeti beavatkozáshoz nagyon olcsók. De nem tudom teljesíteni a „gyors” kritériumot, így ezt felvilágosítással kompenzálom!

Tehát a konzílium, a vizit nem csak arra való, hogy a páciens testi adottságait megvizsgáljam, hanem ez egyfajta 5 perces pszichológiai teszt is. Megvizsgálni, hogy egyáltalán megérti-e a páciens az új bőr építést, megérti-e, hogy másnapra nem lesz még szép. Felfogja-e, hogy minden fiatalító eljárás egyfajta életvitel. Ha fejben nem vagyunk egy hangon, valószínű nem tudunk együtt dolgozni eredményesen. Megtudni három mondatból, hogy mit akar, megtudni, hogy mit vár és mennyiért!


Prof. Dr. Rácz István bőrgyógyász mondta a 80-as években egy kongresszuson vagy 400 magyar bőrgyógyász előtt, hogy a bőrbetegek 80%-a bolond. Így ezzel a szóval. Nem körülírva, burkoltan. Bolond. Egy tudományos ülésen. Lefordultunk a székről! És akkor még nem is volt kozmetológia, meg lézer, meg ipl, meg feltöltés. Ő a 75 évével és 50 éves tapasztalatával kijelenthette azt, amiről mi csak egymás között diskuráltunk.


Ebből és az én ars poetica-mból kiindulva (a szépítészet életforma, mely apró, láthatatlan lépésekből, a páciens minél kisebb megterhelésével épül fel) érthető, hogy egy kezelés nem kezelés, így hülye lennék kitenni magam bármilyen nagy okosan kitalált próbának. Aki ezt nem érti meg, az a tudatlan, nem én.


Kolbi

1816. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1803. - Elyn)
2014. júl. 24. 10:16

Tegnap kaptam ezt a hírlevelet,


…Szenzációs újdonságot, egy igazán innovatív technológiát szeretnénk Önnek bemutatni a műtét nélküli bőrfiatalítás területén…

A rádiófrekvencia csodálatos bőrfeszesítő és bőrfiatalító hatásáról már minden bizonnyal Ön is meggyőződött. A mikro tűs RF technológia a rádiófrekvenciás energiát mikro tűk segítségével közvetíti a bőr megfelelő mélységébe.


A VIVACE M2 RF kezelőberendezés nóvumát az adja, hogy Ön egyedülálló módon választhat az 1 MHz, 2 MHz RF illetve az Insulated (bevonattal ellátott) és Non-insulated (bevonat nélküli) tűegységek között. A választott tűtípustól, a hullámhossztól és a kezelési beállításoktól függően a kezelőnek rendkívül tág teret nyújt az epidermális és dermális elváltozások páciensre szabásában, és a látványos eredményű kezelések elérésében…


Szóval már itt van a következő „forradalmian új, egyedülálló, csak nálunk Magyarországon, stb.”


Kolbi

1815. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1814. - -Riababa-)
2014. júl. 23. 17:30

Minden kérdésre válaszolok.

Most Gyulán csúszdáztam szét a fenekemet a 4 és 8 éves gyermekemmel az új vízi parkban. Csak belenézek a leveleimbe és rohanok tüzet gyújtani a szalonnasütéshez.


Felelősségteljes válaszadáshoz kell némi idő.


Kolbi

1814. -Riababa-
2014. júl. 23. 08:04

Lányok!

A kolbi válaszára fölösleges várni!!!

Erre a kérdésre nem akar, vagy nem is tud :)) válaszolni.

Ahogyan azt nagyon intelligensen minden alkalommal intézi.

Hülyének lehet nézni embereket, de attól még nem azok!

Hasonló az eset, amikor arra sem válaszolt, amikor Peonia felkérte egy ingyen kezelésre, miszerint,ha annyira hisz a stimulálásban és szinte csak abban, akkor mutassa már be a tudományát!

Az előző írása is egy ködösítés: "van akinél vannak jó eredmények, másoknál nincs"...

Köszi! Most már okosabbak lettünk! Ha pont én vagyok az, akinél nincs eredmény, akkor mehetek a sóhivatalba!

Ja, hogy konzi!! A kérdés nem személyre szabott volt, hanem általános!

A személyre szabott válasz, majd kiderül a konzin, de a válasz sokunknak segíthetett volna!

Ha tényleg fórumozóként vesz itt részt, nem pedig új skalpok után kutató orvosként!

1813. peonia53 (válaszként erre: 1812. - Kori54)
2014. júl. 22. 21:27

Igen jól emléklékeztem úgy írja minden pénze ráment.

Bízott az eredménybe és nem kapott semmit a pénzéért. Kicsit elszomorító pláne olyanoknál akihez nem dől a pénz és nem tud újabb és újabb kezelést venni. .

1812. kori54 (válaszként erre: 1809. - Peonia53)
2014. júl. 22. 19:42

Szia Peonia!

Elárulod melyik kezelés nem sikerült annak a bizonyos hölgynek? Annyi féle gép létezik már, hogy egy laikus teljesen elveszettnek érezheti magát.

1811. peonia53 (válaszként erre: 1808. - Zefex)
2014. júl. 22. 14:58

Bocsi (viccnek szánom)

Van egy lánykori írhám és még majdnem a régi.

Sajnálom kidobni apukámtól kaptam.

Csak találgatok lehet hogy kolbi válaszába is benne lesz esetleg a genetikán kívül, ha vigyázunk rá, ápoljuk, tisztítjuk, vagy esetleg egy felújítással életünk végéig hordhatjuk.

A bőrömre én személy szerint nem mondhatom el ugyan ezt, sokat ártottam neki annak ellenére hogy nem dohányzom.

1810. grizus (válaszként erre: 1808. - Zefex)
2014. júl. 22. 14:47
Na ez engem is érdekelne.
1809. peonia53 (válaszként erre: 1808. - Zefex)
2014. júl. 22. 12:40

Szia!


Ez is jó kérdés.

Van itt minden féle korosztály. Az én írhám már biztos nem olyan jó mint egy fiatalé.

Gondolom attól függ kit-kihez hasonlítunk, pl. ha a 61 éves korosztályt nézzük mint én, akkor biztos van aki jobb nálam van aki rosszabb (ugyan ez a többi korosztályra is) Több lehetőség nincs.

Én látok magamnál jobb állapotú bőrt (pl. az anyósom 79 éves nem sok mindent kent magára, kolbi lehet hogy ez az oka) és van aki rosszabb.

Balázs k. és Szűcs J. kb. az én korosztályom és ha megnézitek az én képeimet akkor az ő javukra billen a mérleg. Látszik hogy járnak kezelésekre sokat foglalkoznak magukkal, megtehetnek sok mindent.Ha az egyik nem sikerül próbálják a következőt. Aki kevesebb pénzből gazdálkodik jól meggondolja mibe kezdjen. Sokan kíváncsian vártuk egy fórumozó hölgy eredményét Dr. Varjúnál, ami sajnos nem hozta meg a hölgynek a megálmodott eredményt a húzós ár ellenére se, amit összesporolt nem adva fel a reményt.

Kolbitól majd kapunk szakszerű véleményt is.

1808. zefex (válaszként erre: 1804. - 8f8f3a827e)
2014. júl. 22. 08:37
Honnan tudni, hogy jó-e az irhánk, vagy sem?
1807. -Riababa- (válaszként erre: 1804. - 8f8f3a827e)
2014. júl. 21. 09:43

Szia Kolbi!

Egyszer már kérdeztük itt többen, akkor nem kaptunk rá választ, de engem még mindig nagyon érdekelne, hogy mire számíthatnak azok a páciensek, akiknek nem "elég" jó az irhájuk??

Fölösleges pénzt kidobniuk "stimuláló" kezelésekre, vagy több kezelésre van szükségük ugyanolyan eredmény eléréséhez?

Vagy elérhető ugyan valamennyi eredmény, de az nem annyira látványos, mint az "elég" jó irhájú társaiknál??

1806. Elyn (válaszként erre: 1804. - 8f8f3a827e)
2014. júl. 21. 08:46
Köszönöm okoskolbász!!:)
1805. -Riababa- (válaszként erre: 1802. - Szilvis)
2014. júl. 21. 08:32

A neten utánanéztem, orvosként van feltüntetve a honlapon. Azért néztem utána, mert a Lövőház utcában,-mint kiderült számomra- egy másik helyen (nívós hely, Détár Enikő is odajár)már nekem volt "szerencsém" valakihez, aki nem orvos. Lézerkezelést végzett rajtam, aztán (mondjuk ingyen) lecsípte a fibrómáimat és hiába mondtam neki, hogy korábban nekem bőrgyógyász azt mondta, hogy az egyik nem távolítható el, azt is "megégette", pedig nem lett volna szabad. Ja, és a hialuronsavat végig hilaronsavnak mondta.

Azt, hogy nem orvos csak később tudtam meg.

Úgyhogy lányok 3-szor mérni egyszer vágni!!!

1804. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1803. - Elyn)
2014. júl. 20. 11:46

A lényeg, a dél-koreaiak már itt vannak, és mint a mobil telefon, tv, komputer piac után a szépségiparban is keményen részt kérnek a tortából. Nekem is újdonság volt a cég honlapja (Lutronic) és termékpalettája.


A rádiófrekvenciás bőrfiatalítás a bőr mélyebb rétegeibe hatolva, ingerelve már jó 5 éve működik. A Syneron Matrix rf kezelőfeje több apró kis ponton rányomva a bőrre,képez új rostokat. A szublatív kezelést jómagam is végzem, elsők között Európában, egyedül itthon és nagyon jó eredményeim vannak, de nem forradalmasította a kezelési metódusomat, és nem történt csoda. Csak nagyon jó eredmények és azok sem mindenkinél. Aztán jött (nincs itthon) az ePrime, ahol a bőrbe tűt szúrva, adják helyileg a mélybe az rf-t. Ennek koreai másolmánya a Scarlet RF kezelés. Ezzel egy helyen dolgoznak itthon, 150 ezer/alkalom. Az INFINI ennek a kettő eljárásnak a keveréke, a felületi és mélyebb rf besugárzás, kis tűkön keresztül. Nem forradalmian új és nem lesz ez sem csodaszer, ellenben tényleg, akiknek elég jó az „irhájuk”, azoknál szép eredmények várhatók.


Szóval új gép érkezett a súlyzóterembe, néhány gyakorlat és ezzel tuti izmos lehetsz pár nap alatt. Ez sokkal jobb, mint az előbbi (mosópor, fogyasztó tabletta, potencianövelő, antioxidáns), és ezzel edz (évek óta) ez meg az a híresség.


Pár kezelés, és az életed meg fog változni! Hihető?

Persze!


Kolbi

1803. Elyn
2014. júl. 17. 13:55
Sziasztok, jó régen jártam már erre, utoljára az ultherapyról érdeklődtem és kaptam válaszokat. Én még a plasztikai beavatkozás gondolatánál nem tartok, ezért inkább az orvos esztétikai( műtét nélküli), kozmetikai kezelések érdekelnek. Eddig egyik sem győzött meg...Ma olvastam a legújabbról az INFINI -ről. Valaki tud róla valamit mondani, hallottatok már róla???
1802. szilvis
2014. júl. 17. 10:59

Sziasztok!én a minap jártam.ZSENGELLÉR JULIANNÁNÁL.(Lövőház utca mammut.)ajak feletti ránc feltöltésre mentem.hát..közölte velem hogy problémás rész feltöltése amire neki nincs is meg felelő anyaga 250eft lenne,persze gondolja én ennyit úgysem fizetnék.majd kiment beszélt az asszisztens nővel,majd:na jó akkor csinálok botoxot 60ezer.dobálta az összegeket.én meg néztem nagyokat.aztán végül,inkább nem vállal mert biztos nem lennék elégedett,és az őt lelkileg megviseli.

Szerintem egy pénzéhes pszichopata,MÉG VÉLETLENÜL SEM AJÁNLOM SENKINEK.Egyébként közben utána jártam,és ő csak meg tanulta beszúrni a botoxot,de nincs orvosi végzettsége.Szerintem ez nem is legális.kerüljétek az ilyeneket.

1801. cumus (válaszként erre: 1800. - Yeti11)
2014. júl. 15. 21:54
Szia! Örülök, hogy életjelet adsz magadról. Hivjál holnap du, ha tudsz.
1800. Yeti11 (válaszként erre: 1794. - Cumus)
2014. júl. 15. 13:53
Csatlakozom az elöttem felszólalóhoz.. :-)Az eredmény magáért beszél, csodálatos!!
1799. xangie (válaszként erre: 1797. - Peonia53)
2014. júl. 14. 14:53
Köszönöm :-)
1798. xangie (válaszként erre: 1796. - Cumus)
2014. júl. 14. 14:52
Csak nyugodtan faggassál...
1797. peonia53 (válaszként erre: 1795. - Xangie)
2014. júl. 14. 14:51

Szia!


nekem is nagyon tetszik az eredmény.

Dóra

1796. cumus (válaszként erre: 1795. - Xangie)
2014. júl. 14. 14:34
Majd elötte, minden infót összegyüjtök Töled.
1795. xangie (válaszként erre: 1794. - Cumus)
2014. júl. 14. 14:28
Biztosan nem fogod megbánni. Drukkolok!!!
1794. cumus (válaszként erre: 1789. - Xangie)
2014. júl. 14. 14:25
Èn is csatlakozom a dicséretekhez. Nagyon szép lettél. Valószinü a te orvosodat választom, ha rászánom magam a mütétre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook