Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyává válni fiatalon fórum

Anyává válni fiatalon (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyává válni fiatalon

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2008. dec. 17. 19:25

Gratulálok a babához, tüneményes! Én nem hiszek abban, hogy korfüggő, és diplomafüggő ki a jó anya.

Minden elismerésem, hogy vállaltad ilyen fiatalon!

Persze biztos segítségre szorulsz, de remélem, a szüleid sokat segítenek.

Van, aki tizenévesen is érett az anyaságra, más negyven évesen sem.

Szerintem elég unintelligens beszólás volt, aki az abortuszt kívánt a volna, pláne így utólag!

A diploma, a jó munkahely nem minden! Láttam én már diplomást takarítónőként, és nyolc általánost végzettet cégvezetőként. Ma már nem fontos annyira a papír, inkább a talpraesettség számít az életben.

Szerintem baba mellett is le lehet érettségizni, szakmát tanulni, ha komolyan gondolod!


Sok boldogságot a kis családnak!:)

2008. dec. 17. 19:21
komolyan mondom ez felháborító..ha van valaki aki 20 évesen vagy akár 25 évesen sem érzi magát érettnek az anyaságra akkor gyerünk hurrogjuk le a fiatal anyukákat...nem egyformák az emberek..láttam már 40 éves jól keresQ anyukát megvolt mindene a gyereknek csak épp szeretetet nem kapott csak verést a sok ajándék mellé...és láttam 15 éves anyukát tény hogy hétröl -hétre napról-napra éltek de az a gyerek több szeretetet kapott mint egy átlag családba kettö együttvéve.És mellette mindíg kapott enni és nemvolt csont sovány és ha kevés is volt a pénz édességre és játékra is futotta...anagias a világ pont ezért kéne megtanulni kislábon élni..nem szórni a pénzt mindenre ami csak luxuscikk és nem létfontosságú...
54. Kriszy86 (válaszként erre: 52. - Zseby-beby)
2008. dec. 17. 19:15
Ott a pont! :))
53. Kriszy86 (válaszként erre: 51. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 19:14

A mai világban nincs olyan h biztos állás,semmi sem biztos!Gyűlölöm ezt a szót...várni!!!!

Mire?????

Egy életed van,és nekem csak a most létezik.Ha most akarok pizzát enni,aakor most fogok,nem majd.Jó,ez rossz hasonlat volt,de akkor is!

Mondjuk én világ életemben ilyen voltam.Mindent rögtön...nem tudok várni.

52. zseby-beby (válaszként erre: 49. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 19:14

hát persze érettségis anya nélkül nem is nem is gyerek a gyerek..istenem ez nevetséges...

könyörgöm..tegyük fel..valaki szül 30 évesen..van érettségi diploma kutya füle...és hopp megszünik a munkahely nem talál idöben adósságai lesznek..akkor már ö is meggondolatlan volt mert gyerreket szült? Nem gondolt arra hogy esetleg elromolhat az addigi jó élete...ittvan anyám..van szakmája ez tény..szült...fiatalon 3 kicsi gyerek mellett egyedül ( mivel apám az seholsem...) ici pici anyai segítséggel 3 kisgyerekkel összeszedett egy lakást autót..felküzdötte magát a semmiböl,,,most megint leromlott minden adósságai vannak egyebek...nem lehet tudni a jövöt..pedíg neki megvan mindene mégis elcseszödött sokminden...

2008. dec. 17. 19:10
És sajnos, ma már egy minimum egzisztencia kell a gyerekvállaláshoz, anélkül felelőtlenség. Gondoljatok csak arra, mintha ingatag talajra építenétek házat! Lehet h 10 évig minden ok, aztán el kezd süllyedni...Nagyon vágyom egy gyerekre, de az Ő érdekében hajlandó vagyok várni 2 évet erre a gyönyörűségre, csak azért, h legyen akkorra biztos állásom, ami nem azt jelenti, h milliókat fogok keresni, és itt-ott nyaralni külföldön! Nem, csak tudok enni adni majd a gyerekemnek, ennyi a luxus.
2008. dec. 17. 19:06

Mostmár nem az a lényeg h védekeztél e,hanem h jártál e orvoshoz a vizsgálatokra?

Ha nem?

Akkor nagy szerencséd h egézséges lett!

Bár ezen nem tudom magam túltenni-én mindig alig vártam a következő tanácsadást vagy ultrahangot h minden rendben van e?

De mindegy.

49. 89b99f816e (válaszként erre: 47. - F852ffafeb)
2008. dec. 17. 19:05
Igen, mert ezzel benne volt a pakliban, h becsúszhat 14 évesen...és be is csúszik..Egy kicsit gondolj arra, h mintha tudatosan tervezted volna ezt a gyerekednek. Én elhiszem, h szépen, jól, boldogságban éltek...most. De nem tudhatod, mi lesz később. Nem azt mondom, h tanulni kell addíg, amíg végül már nem is lehet az embernek gyereke, de a minimum, h a középiskolát be kell fejezni egy érettségivel. Gondolj bele, h diplomával, vagy csak érettségivel+ szakképzettséggel kva nehéz ma már állást találni...Tapasztalat...Ha meg még ez sincs, de van egy gyerek...Nem a rosszindulat szól belőlem, hidd el, m nem vagyok olyan, csak reálisan fogom fel a világot. Persze mostmár nem tudsz mit tenni. Azt kívánom, h szerezz jó végzettséget, találj munkát és 20 év múlva is ilyen boldog, kiegyensúlyozott légy, mint most!
48. zseby-beby (válaszként erre: 44. - Kriszy86)
2008. dec. 17. 19:04

Ezt én is így látom, és ahogy az elöbb céloztam a pénzre, ha mindenki csak akkor szülne ha megvan a "megfelelö egzisztencia" "autó, lakás, min. 1-2 éve munkaviszony egyebek.." kihalna az emberiség :SSS Én sem találom magam személy szerint egy felelQtlen kis csitrinek..igen nincs szakmám nem dolgoztam még..stb ÉS??Ha valaki valamit igazán szívbQl akar..nehogymár netudja megcsinálni.A szülövé válás szerintem nem arról szól hogy innentöl sehova nem mehetek és nem élhetek csak gürizek a pénzemért és egyebek.Egy vagy több gyerek mellett is lehet kisrándulni, piknikezni moziba járni stb..ezért találták fel az ovit, a bölcsit...söööt ha a gyereket viszed legalább lesznek a gyereknek szép élményei...és nem kötelezö xxx forintokért ilyen olyan országokba vinni meg élményfürdökbe vinni...lehet olcsón is jóhelyekre eljutni csak nemkell nagylábon élni....

hosszú lettem, bocsánat..de felvagyok háborodva 1-2 hozzászóláson..:S

2008. dec. 17. 18:56
Nem, nem védekeztünk, ez most számít? Felelőtlenek voltunk, de ez már semmin nem változtat. Szeretjük Őt, ez akkor is pont így lenne, ha védekezés melletti baleset lett volna.
46. Kriszy86 (válaszként erre: 43. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 18:56

Arra én is kíváncsi lennék!Ugyanis akkor ha 8hónapig senki nem tudott róla akkor nem is járt vizsgálatokra???????Na ez már felelőtlenség!

Vagy ha esetleg kiszakadt a gumi akkor miért nem ment el eseményutáni tablettáért???Gondolom nem akart teherbe esni szándékosan.Nekem is volt olyan h kiszakadt és másnap rohantunk az orvoshoz tabiért.

Vagy ha nem védekeztek?Akkor meg mindenképp a pasi a hibás mert elvileg ő jóval idősebb Zso-nál nem?

És miért kellett ilyen sokáig titkolni?Ez már itt a baba érdeke-nem járt orvoshoz végig?Vagy járt de titokban?Bár kétlem,mert papírokat aláírni szülő kell...

Na ezek a dolgok már nagy felelőtlenségre mutatnak.Ha annyira akarta a gyereket akkor miért nem volt bátorsága ahhoz h odaálljon a szülei elé és elmondja?

2008. dec. 17. 18:53

gkreka: nem az. Azt megbántam,bár azóta is bűntudatom van miatta.De megtörtént,Dani él,szeretetben neveljük,mindketten rengeteget változtunk,mióta megszületett, és tudom,hogy szeret minket,boldog velünk,és mindent megkap,sokkal több dolgot is,mintamire szüksége lenne.


Kriszty: Egész biztosan nem én voltam tv-ben. :)

Egyébként mindenben egyetértek veled.


Sniki: Lehet, hogy veszélyes így belevágni, hisz mi van, ha hirtelen mindenki elhagy, vagy meghal,de mi van, ha 40 éves koromig várok,mindent megszerzek,s mire észbekapok, nincs családom, gyerekem, de van egy saját, szép üresházam? Boldogabb leszek? Nem hinném.

2008. dec. 17. 18:48

Persze az utolsó hozzászólásommal nem azt akartam mondani h mindenki szüljön 14évesen,mert mint írtam én sem tettem akkor.Mérlegelni kell.Nekem tényleg nem volt választásom-ezzel vigasztalom magam,de aki boldogan él,így mint Zso-és várja és akarja és stb akkor miért ne?Az ő élete,ha megbánná??...szerintem nem fogja...


Amúgy meg a mai világban olyan komolytalan némelyik 18éves h csak na.Vagy csak én látom így,nem tudom,de pl tesóm már 18és fél,de én ennyi idősen már túl voltam egy két és fél éves kapcsolaton ő meg olyan mint én voltam 13évesen.Éretlen...Én simán azt mondtam volna az akkori pasimnak h szülök neki és be is vállaltam volna.De tesóm?Most jött össze élete első pasijával...18évesen...Durva külömbségek vannak ember és ember között az biztos!Ezért nem lehet a szülésre korhatárt írni.Mindenki akor szüljön amikor ő érzi és pont.

2008. dec. 17. 18:44
De arra még nem kaptunk választ, hogy védekezett-e?
42. Kriszy86 (válaszként erre: 38. - Zseby-beby)
2008. dec. 17. 18:39

Na igen a diploma dolog.

Már én is rosszul vagyok az ilyen szövegtől h előbb megteremtem az "egzisztenciámat" !!!Lesz jó férjem,autóm,házam,munkám...

Először is:Én fodrász vagyok!Kedves okosok-ki csinálná szépre,divatosra minden hónapban a hajatokat ha nem egy szakmunkás?

Vagy ki csinálná a körmötöket?

Vagy a házatokat kik építik fel?És még sorolhatnám....

Pont ez a probléma h mindenki a mai világban már csak a diplomával létezik-szakmunkás pedig nincs egy sem mert az milyen már ha csak szakmunkás bizid van,ugye?De ezeken nem gondolkozik el senki sem!!!Mert az a menő ha diplomád van,aztán meg nem kapsz munkát sehol...


Másik dolog meg:Miért ne lehetne valaki fiatalon jó anya?Én sem számítok öregnek a majd' 23évemmel,és van már egy 8hónapos lányom,akit nagyon vártunk,terveztünk.És nekünk sincs semmink,és senkink aki segíthetne!

A lakásunk önkormányzati-bérleti díj van,bár minimális,vannak elmaradásaink,újítani kéne a lakást elég rendesen,mindent kicserélni stb...mégsem gondolkoztunk azon egy percig sem h legyen baba vagy ne legyen emiatt!Majd kész lesz az is egyszer.De mindennél többet ér a gyermeked mosolya stb...Soha nem tudod a mai világban úgy bebiztosítani magad h mindig jól élj.Addig kell szülni még fiatalok vagyunk,nem majd,meg majd,meg majd...és már nem örülhetsz majd annak sem h a lányod férjhez megy mert későn szültél és nem éred meg azt sem...


Anyukám 17évesen szült engem...és a mai napig csodaszép,mintha a testvérem lenne...és boldog vagyok és büszke rá.Remélem az én lányom is az lesz majd...

2008. dec. 17. 18:38
Egyébként nagyon is abortusz ellenes vagyok!! Csak a 14 év mégiscsak 14, és belegondolni, hogy egy általános iskolás gyerekről van szó, akinek még legalább érettségit kell tennie, mert ebben a sz*r világban senkit nem fog érdekelni, ha állásinetrjúra menne, hogy ő milyen anya, hanem hogy van-e végzettsége vagy nincs!! Én mindig hosszú távra tervezek, és most akkor gondoljunk bele, h mi van ha pl 3 év múlva nem lesznek sem a szülők sem az apa, és magára marad, semmi végzettséggel!! Ebben semmi ítélkezés vagy rosszindulat nincs, épp ellenkezőleg. Soha semmit nem lehet előre kiszámítani, pláne most, ilyen szomorú világban élünk...
2008. dec. 17. 18:35

Kissé meghökkentett, hogy ilyen fiatalon anya lettél, de gyönyörű a kisfiad.

Én biztos nem csináltam volna végig ennyi idősen, de persze az élet mindenkinél másképp alakul.

Sok boldogságot kívánok nektek, és ha van rá lehetőséged: tanulj tovább! Tanulni sohasem késő:-))))

2008. dec. 17. 18:27

Sziasztok!


Én csak azért írok mert nem tudom nektek feltűnt e hogy...vagy nem is tudom inkább Zso-nak címezzem e ezt a kérdést hisz ő tud csak rá választ adni.

Szóval akkor úgy kérdezem és nem bántásból:Nem te voltál benne a tévében még anno?A terhességeddel kapcsolatban?

Csak azért kérdem mert nagyon kíváncsi lettem,és mikor megláttam a képeidet akkor egyből nagyon ismerős lett az arcod valahonnan?Jól emlékezhetem?

Másnak ez nem tűnt fel?Az volt talán a fókuszban h egy 14éves kislány gyereket szült...


Más:Sok évvel ezelőtt én ugyanebben a helyzetben voltam,pont annyi évesen mint te.De én akkor tényleg felelőtlen voltam,és szerelmes,az más kérdés h a pasi rendesen kihasznált...nekem nem volt választásom,és akkor még az én felfogásom is igen más volt mint most,csak bulizni,csavarogni stb...

Az is más kérdés h hetekig sírtam miatta...de már rég volt,bár a mai napig eszembe jut.


Szóval a lényeg lehet valaki 14évesen komoly felnőttes gondolkodású,és lehet valaki 18évesen is olyan mint egy kis hülyegyerek.Mindenki más,te így döntöttél,és nem bántad meg,ez a lényeg.


Sok boldogságot kívánok nektek,remélem nem bántottalak meg a kérdésemmel! :)

38. zseby-beby (válaszként erre: 15. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 18:27

Én sem bántásból , de szerinted diploma függQ a gyerek? Ha már nincs diploma akkor nem is lehetsz jó szülQ és nem is tudsz neki megasdni mindent ami kell neki?

Én most 17 éves vagyok és 14 hetes kismama betöltöm a 18-at mire megszületik a csöppöm , de speciel májusban volt egy elhalt babám és vele még nem töltöttem volna be.És terveztük, nem gondolom hogy a szülQvé válás iskolázottság és korfüggQ lenne.

A fiatal anyukának meg gratulálok, sok erQt és boldogságot a továbbiakban. :))

2008. dec. 17. 18:08

Szia!

Legyél nagyon büszke magadra,én 16 évesen szültem,már 12 éves a kisfiam.Imádom,és bár nem lesz könnyű,a tudat,hogy neked ő van,mindig segít majd.Én mellette leérettségiztem (jól!),és dolgozom is.

Azoknak,akik ítélkeznek üzenem,egy ilyen helyzettől csak teljesebb lesz az élet,:)

Kitartás,és sok sok boldogságot:)pussz

36. egypt
2008. dec. 17. 17:56
Nagyon tisztellek, hogy vállaltad, hogy megszülöd a picit. Sok szempontból biztos könnyebb lett volna, ha máshogy döntesz, de szerintem egy ÉLETről nem szabad úgy gondolkodni, mint valami használati tárgyról, hogy kell -e nekem vagy sem, minden kis lélek megérdemel egy esélyt az élethez!! Kívánom, hogy szerető családban tudjátok felnevelni!
35. gkreka (válaszként erre: 18. - A.barbi)
2008. dec. 17. 17:49

14 évesen védekezés nélkül szexelni, teherbe esni, azt végig titkolni szerinted felnőtt, érett viselkedés?

mert szerintem nem.


arról nem beszélve, hogy az apa részéről ez a "cselekedet" a büntetőjogi kategóriát súrolja.

34. SIldi (válaszként erre: 32. - Micsuned)
2008. dec. 17. 17:38
Nem foiskola... hanem akarmilyen kepzes.
2008. dec. 17. 17:07

Zso!

Minden elismerésem a tied!! Büszke lehetsz magadra és a gyönyörű családodra!

Hatalmas felelősség ennyi évesen gyereket vállalni, de fiatal korod ellenére nagyon érettnek tűnsz. Szerintem jól döntöttél!

Sok boldogságot Nektek!

2008. dec. 17. 17:03

Nem nagyon akarnék belefolyni ebbe a vitába, de ha mindenki elvégezi a főiskolát vagy az egyetemet, akkor mi lesz azokkal az állásokkal amihez nem kell diploma.A sok diplomásnak ki építi fel a házakat, javítja ami elromlik, szolgálja ki a boltban?Diploma nélkül is lehet becsületesen dolgozni, és rendesen keresni.

Zso:Én biztosan nem mertem volna ennyi idősen szülni, de előtted megemelem a kalapomat.Tiszta szívemből gratulálok neked, és nagyon boldog karácsonyt kívánok Nektek.

31. 127f14054c (válaszként erre: 27. - Natika1982)
2008. dec. 17. 16:50
Biztos, hogy mellette lennek ha ugy alakulna...EZ A DOLGOM!!!Anyai kotelessegem....
30. Sznebk2 (válaszként erre: 27. - Natika1982)
2008. dec. 17. 16:35
Persze, az ember elgondolkozik azon, hogy mit álmodott meg a gyermekének, ez legyen, meg az legyen, de ez a kislány (bocsánat) olyan mérhetetlen szeretettel beszél még mindig a gyermekéről, aki két éves, hogy hiába fiatal, szinte gyerek még, jó helyre született a pici. Tanulni, dolgozni tud majd eztán is, egy gyerek nem bilincs, de felelősség. Hiszen fel kell nevelni. De lesz óvoda, iskola, lehet tanulni, dolgozni és élni mellette, vele is.
29. 12e44458f8 (válaszként erre: 15. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 16:33
Szerintem különb anya mint némelyik 1-2 abortuszon átesett 30éves nő!
28. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 27. - Natika1982)
2008. dec. 17. 16:33
nem tudom csak fiaim vannak de biztos nem örülnék neki haragudnék először aztán nem lenne választásom mint elfogadni.Ha szeretem a gyermekem nem akarnám elveszíteni.Biztos segíteném,hogy mellette tanuljon .
2008. dec. 17. 16:30
nem akarok senkit megbántani de ha a ti lányotok lenne aki 14 évesen szül akkor is így állnátok hozzá? mert szerintem nem
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook