Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyává válni fiatalon fórum

Anyává válni fiatalon (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyává válni fiatalon

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
296. angyal 79 (válaszként erre: 295. - 96126be7d9)
2009. máj. 13. 19:06

A börtöntöltelékek is a te adódból élnek, az nem tavar.Nagyon fiatalka vagy és borzasztóan borulátó vagy.Inkább ezen próbálj változtatni, minthogy másokat bírálsz.


Ha visszaolvasol láthatod hogy én sem az egyetértőkkel vagyok egy oldalon,de a hangnemet jobban is megválaszthatnád.


Még egy meglátás: majd ha gyereked lesz nem biztos hogy olyan rossznak találnád azt a 3 évet, amit kizárólag azzal tölthetsz hogy a gyerekednek meghitt és a fejlődését elősegítően tudsz vele foglalkozni.

295. 96126be7d9 (válaszként erre: 293. - Sznebk2)
2009. máj. 13. 14:38

Természetesen otthon leszek majd a gyerekemmel, de nem végig. Ez, hogy gyed+gyes=3 év, szerintem egy nagy marhaság. Nincs még egy ország a világon, ahol ez így van. Vannak anyukák, akik 6-9 évig is otthon maradnak, így kiesnek a munkaerő piacról, és csodálkoznak hogy nem lesz munkájuk.

Most hangsúlyozom, a beteg gyermek teljesen más téma, akkor az anyuka természetessen legyen mellette, ameddig csak lehet.

A diplomás témát azért hoztam fel, mert rengeteg hozzászóló ezzel istenítette a kislányt, hogy ő milyen ügyes hogy gyereket szül, amikor a lelketlen diplomások nem vállalnak gyereket.

Egyébként nem, nincs még diplomám, levelezőn járok iskolába munka mellett.


És már ne is haragudj, de attól, hogy beszélgetek vele, a tény, hogy az én adómból éldegélnek, nem változik, és igen, ez bassza a csőröm.

294. Sznebk2 (válaszként erre: 291. - 96126be7d9)
2009. máj. 13. 13:40
Ha majd gyermeket vállalsz, Te nem maradsz vele otthon GYES-en? Nem értem ezt a GYES-es problémát.
293. Sznebk2 (válaszként erre: 291. - 96126be7d9)
2009. máj. 13. 13:38
Kíváncsi lennék, mi a véleményed a "bármilyen más GYES-en lévő szülőről". Én is diplomás vagyok, 7 éves ikerfiúk anyukája vagyok, 25 évesen szültem, mi után 3 évig lombik programra jártunk. A férjemmel 14 éve vagyunk együtt, a főnökömnek egy éve én vagyok a jobbkeze (ami azt jelenti, hogy jól dolgozom) és én is GYES-en vagyok még, mert ikreim vannak, (6 éves korukig lehet) másrészt mert tartós betegek. Tehát kíváncsi lennék, hogy azért, mert igénybe veszem az állam által kínált lehetőséget a beteg gyerekeim után, mi is a véleményed? Senki nem mondta, hogy a harmincas szülők gonosz, lelketlen (diplomás, az hogy jön ide már megint???) anyák lennének, mert először be akarják biztosítani magukat egy gyermek vállalása előtt. A diploma nem jelenti azt, hogy intelligensek is, gondolom Te is jártál egyetemre és nem mindenki az etikett megszállottja volt. Sose legyél előítéletes valakivel, amíg nem beszélgettél vele fél órát legalább. Ja és még kérdeznék valamit. Bizonyára hallottátok a híradókból azt a két anyát, aki a múlt héten eltitkolta gyermekét, és megölte. Egzisztencia, már felnőtt gyerekek, diploma megvolt... Akkor talán 40 évesen túl fiatal lehetett? Persze, hogy nem. Ne sértegessétek egymást, titeket minősít.
292. 707655fba1 (válaszként erre: 290. - F852ffafeb)
2009. máj. 11. 14:52

Bár nem én lettem megszólítva, de engedj meg1-2 megjegyzést.

Nem a kukába kell dobni a gyereket, hanem védekezni kell!

Ha valakinek 14 évesen van ahhoz esze, hogy ágybabújjon egy pasival, akkor a védekezéshez is kellene eszének lenni!


Ahhoz pedig, hogy nem kapsz egy fillérrel sem többet, mint bárki más, aki gyesen van, csak nagyon halkan kérdezném meg: hány év munkaviszonyod van, mennyi járulékot fizettél be, amiből most felveszed a gyest?


Egyébként eszembe nem jutott volna ezt leírni, csak nagyon flegma a stílusod!

2009. máj. 11. 14:41

A "bármilyen más gyes-en lévő szülőről" is megvan a véleményem, de ezt hagyjuk.

És igen, lehet hogy én vagyok rossz ember, de akkor sem tetszik, hogy egyesek gratulálnak ehhez az egészhez, sőt, meg is dícsérnek, hogy ez a jó.

Nem is veled van bajom, azon döbbentem meg, hogy itt több száz hozzászóló szerint ez egy teljesen klassz dolog, és hogy mennyivel jobb a te életformád, mint a sok gonosz, lelketlen diplomás szülőé, akik esetleg 30 évesen mernek csak gyereket vállalni.

Szerintem az az élet rendje, hogy az ember dolgozik, tanul, egzisztenciát teremt, és utána jöjjön a gyerek.

Bocs, de ez a véleményem, és igenis elítélem a felelőtlen és segélyből élő embereket.

2009. máj. 11. 11:04

Kedves Rangiku!

Emiatt cseppet se aggódj, nem mi vesszük el a fizetésed, illetve csak annyira, mint bármelyik más gyesen lévő szülő. Megnyugtatlak, egy forinttal nem kapunk többet, mint más:)


Gratulációt pedig úgy emlékszem, senki nem kért, vagy várt, lehet, hogy nem a leghelyesebb ennyi idősen szülni (sőt egész biztosan), de nagyon sokan vannak hasonló helyzetben, első sorban nekik szólt a cikk, hogy nem az az egyetlen megoldás, hogy kukába dobják vagy megfolytsák a gyermeküket.

Senkinek nem mondtam, hogy kövesse a példámat, sőt... de sajnos nem mindenki olyan tökéletes, hogy 18 évesen dolgozzon és önerőből tanuljon..


A gyermekem neveltetéséről pedig szépen megkérlek, hogy ne mondj semmi rosszat, amíg nem ismersz minket.

Ha jól neveljük, akkor azért ne, ha pedig rosszul, akkor azért, hogy 15 év múlva nehogy te légy egy gyermekkor nélküli gyilkos áldozata:p

Köszönöm!

289. 96126be7d9 (válaszként erre: 288. - Sznebk2)
2009. máj. 10. 19:11

18 éves korom óta dolgzom, adót fizetek, önerőből tanulok.

A kislány meg teherbe esett, el sem mondta a szüleinek, megszülte, és most ehhez gratuláljak? Segélyből fog élni élete végéig, és gondolom a gyereket is nagyon okos, felelősségteljes emberré fogják nevelni.

288. Sznebk2 (válaszként erre: 287. - 96126be7d9)
2009. máj. 10. 19:07
14 évesen nem is nagyon lehet több iskolája. Majd lesz. Remélem újra elolvasod a hozzászólásodat és rájössz, hogy kettőtök közül nem Te tűnsz érettebbnek.
2009. máj. 10. 18:11

14 éves anyuka, 8 osztállyal. De jó.

Éppen azon gondolkodtam, hogy hová tűnik el a fizetésem közel fele, jó tudni hogy ilyenekre.

2009. febr. 1. 19:14
Sziasztok! Ugy látom megnyugodtak a kedélyek! Ennek örülök!
2009. jan. 31. 16:11

Szia Zso3695!

Megnéztem a képeidet, nagyon aranyos a kisfiad! Nem lehetett könnyű 14 évesen anyává válni. Én dupla annyi idősen lettem anyuka, de eleinte sokszor nehéznek éreztem az anyaszerepet. Csak gratulálni tudok neked!

284. böbe83 (válaszként erre: 273. - 24af5bf008)
2009. jan. 29. 15:44
szerintem ez általánosítás és előítélet. Szerintem annak a gyereknek jó, akit szeretnek a szülei, és fel tudják NEVELNI. Ami azt jelent, hogy megtanítják, hogy boldoguljon az életben.
283. eprecske (válaszként erre: 280. - C06c587f53)
2009. jan. 29. 15:43

Köszönöm szépen :)


Ez a jogsis dolog nagyon ráillik erre a fórumra :)

(a cikkre nem)

282. MelisUK (válaszként erre: 273. - 24af5bf008)
2009. jan. 29. 15:39

"Én inkább sajnálom azt a gyereket, akinek "diplomásak" a szülei, minden hülyeséget magkap, amit csak kiejt a száján, viszont szeretet kevésbé kap, mint azt a gyereket, akit szeretnek , imádnak a szülei!"


Miért kapna meg minden hülyeséget egy gyerek, akinek diplomások a szülei? Szerintem ez teljesen egyénfüggő, nem pedig iskolán. Miért ne szeretnék, imádnák a diplomás szülők is a gyermekeiket? Talán az egyetemen elfelejtenek szeretni?

281. angyal 79 (válaszként erre: 272. - F852ffafeb)
2009. jan. 29. 15:37

Szerencsésen alakultak a dolgaid és annak is örülök hogy boldog vagy, remélem ez így is marad.Igazándiból azért te kapsz hideget meleget mert a témát te dobtad fel.Ezt gondolom mérlegelted mielőtt megírtama cikket.

Én is anyuka vagyok és nem is nagyon idős, és igen én voltam aki javarészt a szüleidet okoltama kialakult helyzet miatt.El sem tudom képzelni, hogy egy anya 8 hónapig ne vegye észre a terhességet.

Sajnos azért nem érted meg hogy miért berzenkedik mindenki az ellen hogy egy ilyen korú ember szüljön, mert még egy kicsit éretlen vagy.Majd 10 év múlva, főként ha lesz egy lányod is valószínűleg egész másképp fogod látni ezeket a dolgokat.

Nagyon szép a kisfiad és becsüllek érte, hogy a helyzetből kihoztad talán a legjobbat és te vagy az egyetlen a környezetedben akit nem itélek el.

Lassan úgy is felnőtté válsz és zat hiszem a lényeget megértetted amikor vállaltad a babát.Az Ő érdeke mindenek előtt.

280. c06c587f53 (válaszként erre: 278. - Eprecske)
2009. jan. 29. 15:36

Sok sikert hozzá!!:))

Örülök, hogy érted a lényeget!! Tudod, attól még, hogy valakinek jogsija van még nem biztos, hogy tud vezetni... csak sokan azt hiszik..

2009. jan. 29. 15:34
Köszönöm válaszoltál! :)
278. eprecske (válaszként erre: 277. - C06c587f53)
2009. jan. 29. 15:34

Teljesen egyet értek.


Az igazság az nem vettem teljesen magamra csak egy kicsit majdnem úgy jött ki mintha ez bűn lenne.


Én is mindennél jobban vágyom családra és benne van a 3 éves tervben.

Suli után ház vásárlás és jöhet a babaprojekt :)

277. c06c587f53 (válaszként erre: 275. - Eprecske)
2009. jan. 29. 15:28

"Én nem gondolom hogy diploma, illetve kor függő lenne a gyerek vállalás. "


Szia eprecske! Én sem gondolom.. Itt valaki más gondolta,hogy a diploma ilyen fontos, meg olyan fontos.. Csinálja..


Igazad van, hogy tanulsz. De mindenki dönthesse el maga, hogy mit kezd az életével!! Nem neked szólt!!

276. eprecske (válaszként erre: 275. - Eprecske)
2009. jan. 29. 15:14
Vivuci Ne haragudj ez nem neked szól konkrétan csak az az egy mondatot indítot arra hogy írjak.Bocsánat ha megbántottalak.Kérlek ne vedd magadra!
275. eprecske (válaszként erre: 273. - 24af5bf008)
2009. jan. 29. 15:13

Már nagyon régóta szemlélője vagyok ennek a fórumnak de most úgy érzem írnom kell.


Én úgy gondolom az hogy valakinek diplomásak a szülei az nem jelenti azt hogy nem szeretné a gyerekét és nem adna neki elég szeretet!

Az én szüleim nem diplomások mégsem volt elég idejük rám pedig nagyon igyekeztek.Sokat kellett dolgozniuk hogy megélhessünk.Anyukámat napokig nem láttam mert mire felkeltem már dolgozott és mikor lefeküdtem még nem ért haza a munkából.

Most én is dolgozom közben tanulok így átérzem hogy ez nem egyszerű.

Én most szerzem majd meg a diplomám és nem érzem azt hogy nem tudnám majd szeretni a gyermekemet ha lesz.Én nagyon vágyom rá hogy meg legyen majd a baba és nem azért hogy megvegyek neki mindent amit csak kiejt a száján hanem azért hogy szerethessem.

Én nem gondolom hogy diploma, illetve kor függő lenne a gyerek vállalás.

Ez mind azon múlik ki mikor érzi rá készen magát arra hogy gyereket vállaljon.Akár fiatalaon vagy kevésbé fiatalon ez mindenkinak a szíve joga.

Nem ezektől a dolgoktól függ hogy a gyerek szeretetben nő-e fel vagy sem!

274. c06c587f53 (válaszként erre: 272. - F852ffafeb)
2009. jan. 29. 14:38

Nagyon szép a kisfiad!

Aki azért bánt, mert megtartottad,azzal nem kell foglalkozni! Tudod sok embernek még nincs gyereke mégis mindent jobban tud :)),akár a gyereknevelésről is! Én örülök, hogy 21 évesen szültem,még érettségim sem volt. És akkor mi van? Meglett az érettségi is és van egy gyönyörű fiam! A diploma meg tényleg nem érdekel. Az ismerősöm 2 diplomával 150 ezret keres, egy jó szakember ennek minimum a kétszeresét. De kellenek az orvosok, ügyvédek stb.. Mindenki tanuljon, ha megteheti,de az az igazság, hogy ha elvégzel egy számítástechnika tanfolyamot, leteszed az angol középfokút és megszerzed a jogsit,akkor is találsz jól fizető állást!

Jó egészséget Nektek!

2009. jan. 29. 14:37

Hát, nem is tudom, én fiatal anyának gondolom magam,( ha a babánk megszületik 23 éves leszek).

De most rájöttem,h. vannak nálam sokkal fiatalabb anyukák is...

Szerintem sem a diploma itt a kérdés, hanem inkább a vagyoni háttér,az ,h. a babánknak mindent meg tudjunk adni, de ez persze nem csak pénzben mérhető!

Én úgy gondolom,h. gondos szűlők és kedves megértő, segítőkész családtagok kellenek.

Én inkább sajnálom azt a gyereket, akinek "diplomásak" a szülei, minden hülyeséget magkap, amit csak kiejt a száján, viszont szeretet kevésbé kap, mint azt a gyereket, akit szeretnek , imádnak a szülei!

:))

De sok boldogságot kívánok minden anyukának és leendő anyukának, hiszen egy kisbábánál nincs szebb dolog a világon, és aki ezt másképp gondolja, azt nagyon tudom sajnálni, és akkor tényleg nincs még itt az ideje a babavállalásnak...

2009. jan. 29. 14:27

Sziasztok!

Rengeteget gpndolkoztam, írjak-e ide újra, hisz nem akarok újabb vitát szítani.

Senki nem állította, hogy helyes vagy épp követendő példa lenne 10-en évesen szülni, teherbe esni, mégis rengeteg lánnyal megtörténik. Lehet hibáztatni emiatt bárkit, az apát, anyát, vagy épp a nagyszülőket, az iskolát, a társadalmat... Mert valahol mind hibás, ha ezt annak lehet nevezni.

Okos, "felnőtt" fejjel könnyű bírálkozni, de csak csendben magatokban gondoljatok bele, bárkivel megeshet ilyen, még ha védekezik, akkor is! Ha veletek esne meg, vagy a lányotokkal, akkor is ekkora a megbocsáthatatlan bűn lenne? Elpártolnátok mellőle? A fiút börtönbe juttatnátok és hónapokig-évekig ezen marnátok magatokat, vagy megpróbálnátok a legjobbat kihozni mindebből?

Nekem szerencsém volt, hogy a férjem velem maradt, nem sokaknak adódik meg. Szörnyen felelőtlen voltam, hogy nem jártam orvoshoz, ezzel tisztában vagyok és rettenetesen bánom is. Tudom, nem kifogás, és nem is annak szánom, de gyerek voltam, megijedtem, rettegtem az emberek hozzáállásától. Azért is írtam ezt a cikket, hogy tudják a fiatalok, nem csak rossz vége lehet. Nem kell a gyereket a kukába dobni, vagy épp megfolytani. Annál már az abortusz is jobb.

Szóba kerültek a szülők, illetve nagyszülők is. Nem őknevelik Danit, látni is kb havonta ha látják. 3-man élünk és boldogulunk, azzal én is egyetértek, hogy ha vállaltuk a felelősséget, akkor álljunk is ki emellett.

Aki sok boldogságot kívánt, annak szívből köszönöm és viszont kívánom, aki pedig nyíltan pocskondiázta a szeretteimet, vagy engem, az jó lenne, ha előbb megismerne. Ha egy felnőtt lehet gyerekes, akkor fordítva is megtörténhet.

271. 7dea0ad493 (válaszként erre: 269. - C06c587f53)
2009. jan. 29. 10:06

És ebben is.

Nem minden a diploma.

270. 7dea0ad493 (válaszként erre: 268. - Böbe83)
2009. jan. 29. 10:05

Erről van szó.

"hogy az a legjobb , ha a nem kívánt terhességek, nem fogannak meg. "


Ebben egyetértek.Védekezés!!!!

269. c06c587f53 (válaszként erre: 267. - 7dea0ad493)
2009. jan. 29. 08:50
Lehet, hogy félreérthető voltam:) A diploma jó dolog! De attól még, hogy valakinek van, nem biztos, hogy jó szülő lesz...
268. böbe83 (válaszként erre: 264. - 7dea0ad493)
2009. jan. 29. 08:09

Nem az a lényege a hszomnak, hogy essenek teherbe gyerekek. Szerintem szexuális életet sem feltétlenül kell ebben a korban élni. De, ha megfogant a baba, akkor egy 14 évesnek is legyen választási lehetősége. És , ha megtartja ne legyen rosszabb annál, mint aki elveteti. Hiszen egy gyermek mindenképp új kis kincs. És az a gyermek nem születhet meg soha többé, hanem egy másik csak.

És azt sem ítélem el , aki ebben a helyzetben elveteti. Hiszen lehet majd csak így tud családot alapítani, és rendesen gyermeket nevelni. Ezek a döntések egyéni mérlegelés kérdései, kinek mi a fontos.

De abban biztos egyetértünk, hogy az a legjobb , ha a nem kívánt terhességek, nem fogannak meg. Ma már több védekezési mód is rendelkezésére áll a nőknek. A lehetőségeiket pedig minél előbb ismertetni kell. Mind iskolai, mind családi keretek között. ( azért iskolai is, mert lehet otthon ez tabu téma, vagy nem foglalkoznak a gyerekkel)

267. 7dea0ad493 (válaszként erre: 245. - C06c587f53)
2009. jan. 29. 07:45
Hát azért ez a diplomás dolog ez tényleg túlzás.Ez már a ló túloldala.Egy gyerekvállaláshoz elsősorban kiegyensúlyozott családi háttér kell, és a gyerek érezze azt hogy igazán akarták, tervezték és nem csak úgy besikerült, és csak azért lett megtartva mert anyuka félt az abortusztól.Meg azért ne 14-15 évesen legyen meg az a gyerek.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook