Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyává válni fiatalon fórum

Anyává válni fiatalon (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyává válni fiatalon

146. angyal 79 (válaszként erre: 141. - Sena)
2008. dec. 20. 11:06

Ez szerintem akkor is nagy részben nevelés kérdése.

Engem se fogtak nagyon szigorúan otthon, de az alapokat lerakták nálam időben és így nem volt sok félnivalójuk.És szerintem a bizalom nagyon fontos ebben az életkorban is, ha ez meglett volna nem titkolja olyan sokáig.

2008. dec. 19. 23:11

Ha nekem a lányom így járna, bizony segíteném, hogy tanulhasson, és szeretném az unokámat.A szerelem vak, mondá a közmondás...... A múltat a hátam mögé dobnám, és az előttem tornyosuló feladatokra koncentrálnék. Ha már megesett.


Bírom az ilyen kemény kritikákat......

144. erikpipi (válaszként erre: 142. - MelisUK)
2008. dec. 19. 23:09

"Épp ez az, amiről a szülő tehet, fel kéne világosítani időben a gyerekeket a védekezés fajtáiról.

Itt Skóciában "

Itt Magyarországon, ugyan az a helyzet. Egyébként épp a spektrumon adnak egy Angol sorozatot leányanyákról, akik 13-14 évesen lettek szülők.:))

2008. dec. 19. 22:20
Sokféleképpen lehet értékelni az adott helyzetet, olvastam itt már jót és rosszat egyaránt. Mint már korábban írtam, korát tekintve tényleg fiatal volt még, de nem tette le egy lépcsőre a babát, nem fojtotta bele az udvari Wc-be, nem hagyta magára a szénakazal mögött...Ugye volt már rá példa bőven, hogy nála sokkal "érettebbek" ezt tették?
142. MelisUK (válaszként erre: 141. - Sena)
2008. dec. 19. 21:36

Épp ez az, amiről a szülő tehet, fel kéne világosítani időben a gyerekeket a védekezés fajtáiról.

Itt Skóciában a fiatal lányokat és fiúkat egyaránt úgy engedik el egy buliba a szülők, hogy óvszert adnak nekik a biztonság kedvéért. Nem tiltják a szexet, abba nem szólnak bele, hisz tényleg egyre korábban érnek a fiatalok, de felelősségteljesen elmagyarázzák, hogy védekezni márpedig kell.

Odahaza ez hiányzik, a gyerek meg se meri mondani, hogy szexuális kapcsolata van, nem mer óvszerre vagy egyéb szerre pénzt kérni, hisz úgyse adnának rá a szülők mondván, fiatal vagy még hozzá, így alakul ki nagyon sok nem kívánt terhesség.

De pl ebben a kapcsolatban is legalább a fiúnak (ha már egyetemista) lehetett volna annyi esze, hogy védekezzen...

141. Sena
2008. dec. 19. 20:54

Szerintem egy szülő manapság nem sok mindent tehet. Arról tud amit a gyerek elmond neki. Az én szüleim se nagyon tudják mit csináltam 18-20 évesen. Tudom az azért mégse 14, de a mai gyerekek érettebbek. És biztos hogy többet tudnak a szexről is, mint mi annyi idősen. Sajnos a védekezésről nem tudnak eleget.

Azt viszont nem értem miért kell ennyi ideig titkolni egy terhességet. Úgyis kijön az a gyerek egyszer és akkor kiderül. Addig meg el lehetett volna járni a vizsgálatokra anyukával.

2008. dec. 19. 17:36
Hibásokat nem,csak szerintem igazságtalan Zso-t bántani
139. spinneli (válaszként erre: 138. - Angyal 79)
2008. dec. 19. 17:27
feltétlen hibásokat kell keresni ebben a helyzetben?
2008. dec. 19. 17:25

Sziasztok!

Igazándiból mindenki a Zso-t bántja, pedig nem kellene, inkább a szüleit.Szerintem egy 14 éves lány még teljesen éretlen a szexre.És szerintem az a felháborító hogy az anyja se vette észre, hát hova tette a szemét?Nekem is lányom van és egy 20 és egy 18 éves keresztlányom és sok dolgot nem láthatok előre, a kamaszkor sok mindenre képes azt is tudom, de szerintem egy lány leghamarabb 16 béves kora után kezdjen szexualizálni, akkor talán már fel tudja mérni, hogy nem csak egy dugásról szól.A srácot se értem ez már tényleg durva.A lényeg ez a lány felelőtlen nem törődöm szülők gyereke és lehet hogy sokan hibázatják, de szerintem itt az igazi bűnösök a szülei.A srácról no comment.

137. spinneli (válaszként erre: 136. - 6bdf68b1e4)
2008. dec. 19. 16:59
Általánosan azért igaza van, nem túl egészséges ennyire korán szülni.
136. 6bdf68b1e4 (válaszként erre: 135. - 2461055afa)
2008. dec. 19. 14:57

Bünteti vagy nem, most már lényegtelen!

De mindenbizonnyal meg van / volt a megoldása ennek a helyzetnek!

De ez már tényleg lényegtelen! Ami viszont, nem:

Ő már nem kislány, hanem egy Anya és szerintem, már elég felnőtt ahhoz, hogy kislánynak legyen titulálva!(és hangsúlyozom nem a kora miatt!!!) aki fel tud nevelni egy gyereket, az nem kislány és már 2 éve elég jól csinálja! Egyébként meg ki az akinek nem segítenek a szülei, vagy nem támogatják valamennyire?! A mai világba ez sajnos elkerülhetetlen, legyen az akár 15,25, vagy akár 35 éves ember!

Ez meg az én véleményem!

Szintén kívánok Kellemes Ünnepeket!

2008. dec. 19. 14:37

Az elöbbi irásom helyesen leirva.A gyengébbek kedvéért:)


Nem én sem azt irtam , hogy elkell vetetmi. Szó sincs róla. Ha már igy esett akkor nincs mit csinálni. De semilyen szempont alpján nem volna szabad 14 éves gyereknek gyereket szülni. Ha jól tudom ez a baba már ugy született hogy a törvény is bünteti. Ugyanis utána kell nézni , hogy lehet e szabad e 14 éven alulival szexuális kapcsolatot létesiteni. Mert gondolom még 14 sem volt a kislány amikor a baba készült. Szoval 13 évesnek egy hajas baba nem olyan fura a kezében mint egy igazi. Nekem ez a véleményem . Ha meg már igy van, kívánom a kislánynak meg a pici fiának , hogy legyenek magyon boldogok!

Részemről ennyi.Mindenkinek aki velem egyetért,és aki nem ért egyet,Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és nagyon Boldog Új évet kívánok!



Ui.Ez bizony pedofília!

134. spinneli (válaszként erre: 128. - MelisUK)
2008. dec. 19. 13:42
ez csak a szimpla száraz törvényi szabályozás, gondolom rajtuk senki nem kérte számon...és nem is fogja
2008. dec. 19. 13:39
Egyébként rajtam sem látszott, hogy terhes vagyok, pedig nem vagyok nagy darab, sőt....., igaz a baba sem volt nagy/2450gramm/
2008. dec. 19. 13:38
Akinek nem inge nem vegye magára!
2008. dec. 19. 13:37

De ha egy évvel később lett volna csak babájuk, akkor is fel lennének háborodva az emberek, csak akkor azt hajtanák, hogy úr isten 14 évesen már volt szexuális kapcsolata,ráadásul egy egyestemistával!?

Olyan lényegtelen dolgokon tudnak lovagolni az emberek!

Pontosabban, most már lényegtelen........!

Nem kell piszkálodni, ilyennel, szerintem kapott ő már elég pofont az olyan emberektől, akik tökéletesek, csak még éppen magukba nem néztek!

130. Sena
2008. dec. 19. 13:35
Gratulálok a kisfiúhoz, nagyon helyes! Kívánom hogy minden úgy sikerüljön az életben ahogy szeretnétek!
129. Sena
2008. dec. 19. 13:33

Nem meglepő hogy nem vették észre Zsón a terhességet. Állítólag ha valaki nagyon titkolja, akkor nem is nő meg annyira a hasa. A gondolat ereje ugyebár! :) Nem lesz annyi magzatvíz és a méh inkább hátrafelé és oldalra terjeszkedik.

Volt egy barátnőm, mellette ültem a suliban, mégsem tűnt fel hogy terhes. Már kb 7 hónapos volt, amikor észrevettem hogy nő a hasa. Igaz hogy bő ruhákat hordott, de akkor is érdekes hogy nem látszott rajta.

És a szomszédom is titokban szült, azt mondják a szülei sem tudták hogy terhes. Egyszer csak meghallották hogy sír a csecsemő a fürdőszobában. Ott született a kádban.

128. MelisUK (válaszként erre: 126. - Spinneli)
2008. dec. 19. 13:18
A cikkből kiderült, hogy az apuka 18 éven felüli, hisz egyetemista. Szóval akkor a törvény szerint pedofil. Azért valamilyen szinten ez "gáz", mert ha egy év múlva lett volna csak a babájuk, akkor már nem lenne pedofil.
127. spinneli (válaszként erre: 122. - MelisUK)
2008. dec. 19. 13:06
egyébként a témában ezzel értek egyet.
126. spinneli (válaszként erre: 124. - 2461055afa)
2008. dec. 19. 12:59

ezt a 21 évet honnan szedted?

valamelyik amerikai filmből?

mert akkor jelentkezzen mindenki-aki 21 év alatt létesített nemi kapcsolatot-megrontásért lehet menni a kerületi rendőrkapitányságra.


eredeti kérdésedre a válasz:


"A pedofil bűncselekmény az, ha egy felnőtt személy közösül egy gyerekkorú személlyel. Ma Magyarországon a felnőttkor a 18. életév betöltésével kezdődik, a gyerekkor pedig a 14. életév betöltéséig tart. Vagyis a beleegyezési korhatárnak (a betöltött 14. életévnek) érzékelhetően semmi köze sincs a pedofíliához, mivel a megrontást minden esetben egy 18. életévét betöltött személy követi el egy 14. életévénél fiatalabb személlyel szemben."

2008. dec. 19. 12:52
hogy lehet e szabad e 14 éven alulival .Szóval nem jól irtam bocs
2008. dec. 19. 12:51
Nem én sem azt irtam ,hogy elkell vetetmi.Szó sincs róla.Ha már igy esett akkor nincs mit csinálni.De semilyen szempont alpján nem volna szabad 14 éves gyereknek gyereket szülni.Ha jól tudom ez a baba már ugy született hogy a törvény is bünteti.Ugyanis utána kell nézni ,hogy lehet e szabad e 21 éven alulival szexuális kapcsolatot létesiteni.Mert gondolom még 14 sem volt a kislány amikor a baba készült.Szoval 13 évesnek egy hajas baba nem olyan fura a kezében mint egy igazi.Nekem ez a véleményem .Ha meg már igy van,kívánom a kislánynak meg a pici fiának ,hogy legyenek magyon boldogok!
123. MelisUK
2008. dec. 19. 11:46

Persze nem mondom, minden nagyon jól is alakulhat, mindent meghaphat az a gyermek, szeretheti egymást és a gyermeket nagyon a pár, remélem is, hogy még nagyon-nagyon sokáig így is marad és minden jól fog menni. Csak szurkolni tudok értetek.

A véleményem remélem nem sértő, de a fórum lényege épp az, hogy leírjuk a véleményünket.

Valójában irigyellek titeket, hogy van babátok, remélem, hogy hamarosan nekünk is össze fog jönni.

122. MelisUK
2008. dec. 19. 11:41

Csak gratulálni tudok az egészséges és gyönyörű gyermekhez.

Viszont butaságnak és önzőségnek tartom a megtartását, hisz az anyuka is tanul, apuka is tanul, szülőktől soha semmilyen körülmények között nem vártam volna el, hogy eltartsanak még egy babát is, ami az én felelősségem...

A baba eltitkolását sem igazán értettem, hogy miért volt, ha most meg a szülők tartanak el mindenkit.

Persze, a lányok nagy része él-hal azért, hogy babája legyen, én is így voltam vele, de jelenleg még nem tudom bevállalni, nemhogy a szüleim segítségét kérjem benne. Külön élek a párommal már három éve, tovább tanultunk mindketten egyetemen, dolgozunk, de jelenleg még csak albiban lakunk. A későbbiekben is jön majd a lakáshitel... Biztos, hogy még néhány évig nem merjük bevállalni a babát, pedig már én is 25 éves vagyok. Hogy vágyni vágyom-e rá? Mindennél jobban, de nem akarok felelőtlenül viselkedni, hogy utána nélkülözni kelljen. A legjobbat szeretném a gyermekemnek nyújtani.

Imádom a gyermekeket és nekem számít, hogy milyen jövőt tudok biztosítani. Nem véletlenül választottam a tanári pályát.

Persze lehet engem is ostorozni, de egy fizetésből nem látom, hogy megoldható lenne a lakáshitel, a megélhetés és a baba is... Két fizetésből is vannak néha problémák, egyből nem lehetne sokáig élni.

2008. dec. 19. 11:41
Még jó hogy ennyi tökéletes ember van.Akik tudják hogy melyik éveben vagy hónapban mi fog történi velük.És biztos nekik a teherbe esés is idő pontra megy.Mondjuk úgy 25 meg felel?Vagy még korai?:-(Vagy már későn van?:-(Bár ha bele gondolunk,hogy mire meg szerzed a diplomád,és házad lesz,és autód......................!Rájöttem :Ideális teherbeesési idő pont - úgy 60 év környékén!:-)))))))
120. catty21 (válaszként erre: 119. - 874eb11dfd)
2008. dec. 19. 10:57

Ebben a világban?

Több ezer évig ez nem volt szégyen...

Most élünk olyan világot, ami elnyomorodott:(((((

119. 874eb11dfd (válaszként erre: 115. - Catty21)
2008. dec. 19. 10:42

ebben igazad van,hogy már felesleges..

egy szóval se mondtam,hogy milyen anya lehet..biztos jó anya,mert a képeken ez jön le :)

nekem kicsit furi,hogy 14 évesen szülni,lehet,hogy ebben a világban már nem baj, nem tudom :) Vagyis bocsi,nem a szüléssel van a gond, rosszul fogalmaztam,hanem teherbeesni..

118. palacsinta (válaszként erre: 112. - Catty21)
2008. dec. 19. 10:40
Yes:))!!!!
117. palacsinta (válaszként erre: 111. - 2461055afa)
2008. dec. 19. 10:40

Egy nap sokk,aztán örülni kell,nem???

Mi mást???

Te sem tennél másképp,az unokád érkezne éppen,gondolj csak bele:)!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook