Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyává válni fiatalon fórum

Anyává válni fiatalon (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyává válni fiatalon

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2008. dec. 18. 01:44

Az apukáról alig esik szó, pedig őt is terheli a felelősség rendesen!

Azért furcsa, hogy a környezeted semmit nem vett észre!!! Ennyi időn át titkolni!


Krisztina13 jól látja, összefoglalta a dolgokat.

Megnéztem én is a képeiteket, tényleg szép kis családotok van, maradjon ez mindig így! Minden jót kívánok nektek!

85. 89b99f816e (válaszként erre: 45. - F852ffafeb)
2008. dec. 17. 23:31
Miért akartok újabb babát?
84. csacsogószilvi (válaszként erre: 83. - Mel81)
2008. dec. 17. 23:01
És reméljük apukája még sokáig lesz a kisfiúnak...és nem fog egyetemistaként elgondolkodni azon, hogy neki még élnie kellett volna...felezőbuli, meg egyebek.....
83. mel81
2008. dec. 17. 22:51

Szerintem ha ez a kisfiú boldog, szerető családban nő fel, akkor már van vmi, amiben neki jobb, mint sok más gyereknek (akik hatalmas házban laknak, mindig kocsival furikázzák őket, és megkapnak mindent, amit kívánnak, de mondjuk az apjukat csak havonta egyszer látják).

Persze, hogy felelőtlenség volt nem védekezni, és 14 évesen teherbe esni, de ha már megtörtént, és akár egyetlen pillanatra is eszedbe jutott, hogy nem akarok elvetetni, jó, hogy nem is tetted meg. Életed végéig bánnád, és utálnád érte magad.

Tényleg kellett volna járni vizsgálatokra, és egyáltalán elmondani legalább anyukádnak, hogy mi van, de 14 éves voltál, és hát gyerek.

82. csacsogószilvi (válaszként erre: 55. - Zseby-beby)
2008. dec. 17. 22:29
és még egy kis gondolat: személy szerin én érettnek tartom és tartottam is magam az anyaságra, de sajnos nem a megfelelő partnereket sodorta felém az élet... és azt a felelőtlenséget nem mertem bevállalni, hogy egy ingoványos kapcsolatba szülök gyereket...aki fiatalon vállal gyereket remélem erre is gondol!!!
81. csacsogószilvi (válaszként erre: 52. - Zseby-beby)
2008. dec. 17. 22:25
zseby-bebi, örülj nagyon, hogy egy olyan fiú van melletted, aki képes (és hajlandó) lesz hármotokat eltartani. Mert hiába vágynál egyerekre, az ovóda is pénzbe kerül. Sőt, ha nem tudtok bejutni önkormányzati óvodába, a magánovi havi 70-80 ezer forint kiadás.
80. csacsogószilvi (válaszként erre: 41. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 22:19
Én nem ebben látom a problémát: hanem abban, hogy valszeg a kisfiút nem tervezték...én félnék, hogy a fiú egy nap lelép....
2008. dec. 17. 21:10

Sziasztok!

Előszöris szeretnék minden jót kívánni a családodnak Zso.


Másodszor pedig szeretném egy kicsit tisztázni a félreértést, ami itt a fórumon kialakult.


Senki nem azt mondja, hogy öldd meg a gyereked, menj diplomázni, hogy végül boldogtalan diplomás munkanélkülivé válhass.


Sokkal inkább arra próbáltak egy páran rávilágítani, hogy ezzel a döntéssel - hogy 14 évesen gyermeket vállalt Zso- milyen lehetőségeket szalasztott el. És én itt nem csak az anyagiakra gondolnék, hanem pl. egy boldog / gondtalan / néha felelőtlen fiatalkort, amikor lehet szórakozni / tanulni / barátnőzni...stb. Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy mindez felér egy kisgyermekkel, sőt... de!!! és szerintem ez a lényeg: a sorrend nem felcserélhető! miután "éltél" lehet gyermeked, utána már minden más lesz.


Persze mindez a "lamentálás" nem változtatja meg azt, hogy Zso-nak van egy gyönyörű 2éves kisfia, akit biztosan nagyon szeret és reméljük / kívánjuk, hogy boldogok legyenek a párjával, hanem inkább arról szól, hogy ez a dolog ne mint példaértékű, követendő életút álljon a gyermekeink előtt. Szerintem...

78. d70dba7a0a (válaszként erre: 76. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 21:10

Ezzel az erővel élni sem érdemes - egy kitűnő, jól fizető állás is megszűnhet, egy diplomás is kényszerülhet alja munkára, vagy évekig tartó munkanélküliségre, egy egészséges ember is lerokkanhat, a családi villa is kigyulladhat, a tehetős férj is leléphet - mi lenne ha fejünkre esne egy tégla...


Előfordulhat, hogyha valaki csak akkorra tervez gyereket, amikor meg van a karrier, a fehér herceg, az úszómedence, addigra lehet, már 50 éves lesz...


Természetesen nem azt mondom, hogy 14 éves az ideális kor az anyaságra, nem azt mondom, hogy legyünk vakmerőek, felelőtlenek, valóban az az ideális, ha az ember éretten, szakmával, és férjjel a háta mögött vállal gyereket, de ha már megtörtént az eset, az én szememben tiszteletreméltó, ha valaki vállalja a tette következményeit.

Szerencsére, hogy a topicnyitó története jól végződött!

2008. dec. 17. 20:06
Gratulálok a fiatal anyukának!
2008. dec. 17. 20:05
Én csak tudod átérzem, h basszus, mi van ha egyszercsak magamra maradnék, teljesen mindegy miért...se munkanélküli, se gyereknevelési segély (legalább is annyi nem járna, mintha előtte dolgoztam volna)...és az ember a rezsiért odaadja félhavi fizetését...és akkor még a kaját meg egyéb dolgokat bele sem számoljuk....és nulla fizetésből, szinte nulla pénzből. Engem ez a bizonytalanság megrémítene...
2008. dec. 17. 20:05
hát én nem örülnék,ha majd az én lányom 14 évesen szülne.. persze ez valakinek, tetszik valakinek nem :D remélem nem fog előfordulni :)
74. zseby-beby (válaszként erre: 73. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 20:00
ez tény...ebben igazat adok..
73. 89b99f816e (válaszként erre: 72. - Zseby-beby)
2008. dec. 17. 19:59
Szerencsés, de sajnos nem mindenki :(
2008. dec. 17. 19:58
Nekem is volt egy oszt társam...7.-ben lett terhes azthiszem 15 éves volt...az apa ahogy megtudta a baba létét lelépett a gyerek megszületett egészségben szeretetben az anyuci igaz segítség mellett de tanul és már a közép sulit tapossa..mellette dolgozik és megad mindent a gyereknek.Új párja van aki támogatja szereti mindkettejüket mégha nem is övé a kislány és anyagiakban is odateszi magát és ö is dolgozik..
71. d4d5c68801 (válaszként erre: 57. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 19:56
Veled is teljes mértékben egyetértek! Te csak reális vagy!
70. d4d5c68801 (válaszként erre: 53. - Kriszy86)
2008. dec. 17. 19:51

Szia!


Teljesen egyet értek veled! " dolog biztos! A halál ., meg az Adó!

Ha mindig arra várunk hogy legyen, lakás, kocsi, pénz, ez-az amaz akkor sose lesz az embernek gyereke! De azért az ésszerű határokon belül! Volt osztálytársam 8.osztályban lett terhes(azóta már gyerekotthonban van 3 gyerekkel) Persze ez nem azt jelenti hogy így is kell történnie, csak ugyan nagyobb az esély rá! Tényleg szépek vagytok, és gyönyörű a kisfiad, látszik hogy szeretetben van nevelve, kívánom hogy örökre így is maradjon:)

2008. dec. 17. 19:38
lehetett volna..de nem lett..és mégis boldogok..
2008. dec. 17. 19:37
nem a védekezésen van a hangsúly...beismerte felelötlen volt annak idején de vállalta és beismeri....te hát ne is feledkezz meg róla..ezzel nagy szívességet teszel már bocsánat..
2008. dec. 17. 19:37
Előtte kell gondolkodni, nem utána. Egyébként meg ha visszaolvasol, minden jót kívántam neki, ha már így történt! Csak lehetett volna máshogy is, és lehet h még jobb lett volna annak a gyereknek. Na ennyi.
2008. dec. 17. 19:36
gratulálsz..hát én is....te biztos okosabban fogod csinálni és prima anya leszel kiváló egzisztenciával..és biztos hogy a gyerekeid is nagyon rendesek lesznek..csak éppen élni nem hagyod majd öket..mert ott ülsz a nyakukba hogy jajj jajj kicsikém mégcsak 20 éves vagy ne légy buta..
2008. dec. 17. 19:35
Ja én nem lennék képes védekezés nélkül szexelni. Egyszer nem jutott még eszembe, és nem is fog. Bocsi, h én ilyen felelőtlen vagyok, h védekezek. :)))
2008. dec. 17. 19:35
felelötlen...hmm vállalta a felelötlensége következményét és nem megfutamodott elöle gondoskodik a gyermekéröl nem dobja kukába stb akkormeg mit hisztizel?:S
2008. dec. 17. 19:34
De én nem kívánok vitatkozni ilyen egyértelmű dolgokon, mert ha ezt egy pszichológus mondaná, akkor is fújnátok a magatokét. Gratulálok ehhez!
2008. dec. 17. 19:34
Még nem szenved...
61. zseby-beby (válaszként erre: 59. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 19:33

büszke lehetsz magadra...

Q jó anya ez látszik rajta..se ök sem a gyerek nem szenved hiányt..ne magadból indulj ki az egy dolog hogy te nem lennél rá képes ö igen..és ez tiszteletreméltó..

2008. dec. 17. 19:32
Pártoljátok csak a felelőtlen szexet!
2008. dec. 17. 19:32
Könyörgöm, ne prédikáljatok, mert nem 3 fajta védekezés mellett lett "mégis" terhes! Nehogy már ezt pártoljátok! Hát ezt a példát fogjátok a gyereketeknek is mutatni! Úristen!! Az ilyen emberek vannak a tv-ben és sipákolnak, h nincs pénz, van 3 gyerek, a villanyt kikapcsolják stb...
58. zseby-beby (válaszként erre: 57. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 19:31
ohh te aztán biztos nagyon tudod..mert te egy vén tapasztalt kecske vagy aki keresztül ment ezen...ne haragudj nem kívánlak bántani de te is ezt teszed mindenkivel aki nem ért veled egyet..
2008. dec. 17. 19:29
Most vagy olvasni nem tudtok vagy....Áh, mindegy. Remélem a 14 évesek nem olvassák ezeket a sorokat, mert akkor veszik a szép példát...Az ilyen emberek mondják egyébként 20 év múlva, h basszus: igazuk volt...Na ennyi.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook