Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyává válni fiatalon fórum

Anyává válni fiatalon (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyává válni fiatalon

2009. jan. 14. 21:46
Lehet hogy kicsit értelmetlen amit írtam,de szerintem ilyet ne írj le ha nem vagy otthon a témában a vizsgálatok nem csak az anya hogylétét hivatottak szogálni, hanem főként a pocaklakóét.
175. angyal 79 (válaszként erre: 171. - Vi68)
2009. jan. 14. 21:43
Ehez csak annyit tennék hozzá, hogy ha az anya beteg a terhessége alatt pl magas vérnyomás vagy magas vércukor igenis árthat vele a babának akár méhen belül el is halhat.Az a magzat akinek az anyukája magas vérnyomásos szintén magas vérnyomással küzd méhen belül és megvastagszik a szívburka ami születése uán halálos is lehet, a cukor pedig, a baba is több inzulint termel és mikor megszületik nem tudja aszervezet mire vélni a dolgot és továbbra is sok inzulint termel és a baba bekómál mert leesik a cukra és még folytathatnám.
2009. jan. 14. 21:43

Nem ezt irtam, de ha a harmincasok lenéznek akkor mi mért ne nézzük le őket....???

Mit általánosítasz?

173. Csigusz 79 (válaszként erre: 172. - 89cad49345)
2009. jan. 14. 21:42

Szia!


Tehát aki 30éves kora felé szül az szar szülö???

2009. jan. 14. 21:34

Aki bántja ezt az ANYÁT, gondoljon arra, hogy ő is lesz szülő, és nem tudhatja, hogy az ő gyereke majd mivel "állít be" !

Én 19évesen szültem és engem is kinéztek, de abban biztos vagyok, hogy ezerszer jobb anya vagyok, mint az aki 35évesen szül... és igenis vállalom, hogy 23leszek és két gyerekem van! Ja és én úgy vagyok vele, hogy láthatom a dédunokám de aki 30felett szül az lehet, hogy az unokáját sem fogja látni.. És majd megyek a 20éves lányommal az utcán és megjegyzik neki: Huu milyen jó csaj a barátnőd...

És az is biztos, hogy én legalább nem vagyok idegbeteg mint egyes harmincasok, nem borít ki a gyerekem!

Ja és a férjem, hét évvel idősebb! 15voltam amikor megismertem, ő 22!De aki meg furcsálja, hogy vki 14-15évesen sexel,az irigy....hehehe...

Ugyhogy szüljetek fiatalon!!!

Egyébként szerintem az egyetlen ami boldoggá teheti az embert az a GYERMEKE!

Gratulálok, hogy vállaltad a Babát!!!

171. Vi68
2009. jan. 14. 20:57

Én is végigolvastam az egészet.SNiki írta a 66. hozzászólásban, hogy máshogy is történhetett volna,és lehet,hogy a gyereknek is jobb lett volna úgy.Nem tudom,végiggondolta-e ezt,mert mi is a másik alternatíva?Az abortusz.A gyerek szempontjából mit jelent az abortusz?Azt,hogy megölik.Ez tényleg jobb lett volna neki?SNikinek mi lenne a jobb?Ha most elvágnák a torkát,vagy az ha élhet?Ha Zsófi elvetette volna ezt a gyereket,akkor később lehet másik gyereke,de az már nem ez lett volna,mert ez halott lenne,olyan akit ő öletett meg.Talán érdemes lenne a magzatról mint élő emberről gondolkodni,nem pedig mint tárgyról.

Zsófi addig a pontig teljesen felelőtlenül cselekedett,amíg 13 éves létére szexuális kapcsolatba bonyolódott,nem védekezett,eltitkolta a terhességét.De amikor úgy döntött,hogy vállalja a tettei következményét,akkor nagyon is felelősségteljes volt.

Aki itt abszolút felelőtlen volt,az a gyerek apukája,akinek felnőtt létére tudnia kellett volna,mi a helyes.13 éves lányt megrontani,nem védekezni-ez biztos nem helyes,sőt bűn.De szerencsére ezt már nem tetézte azzal,hogy otthagyja terhesen Zsófit,talán mostmár megtanulta a felelősségvállalást.

Nem irigylem Zsófit az anyukájáért sem.

Az,hogy nem járt el terhesen a vizsgálatokra,legföljebb neki árthatott volna(magas vércukor,magas vérnyomás stb.felismerése),mert ezek a vizsgálatok nem befolyásolják a magzat egészségét,azok alapján a babákkal nem csinálnak semmit,nem gyógyítják,maximum az anya tudhatja,hogy baj van vagy sem,és felkészülhet rá.

Mindenesetre a döntésedhez gratulálok,Zsófi,az erőhöz is amellyel végigcsináltad,és nagyon boldog életet kívánok nektek!

170. MelisUK (válaszként erre: 144. - Erikpipi)
2009. jan. 14. 09:24
Igen, ez nem is meglepő, nem korai, hisz itt az az általános, hogy 16 évesen szülnek a lányok. De: 16 évesen itt már egyetemre lehet járni, más az iskolarendszer, mint Mo-on. Szóval itt azok a lányok, akik 13-14 évesen szülnek, nem is olyan extra korán szülnek az átlaghoz képest. Sőt, itt szülhetnek is bátran, hisz egy fizetésből simán meg lehet élni és szinte nincs is olyan gyerek, aki 13-14 évesen a szüleivel élne, már rég ilyenkor albiban laknak. Teljesen mások itt a szokások. Itt suli mellett minden diák dolgozik és a diák keresetéből fenn tudja tartani magát és az albérletét minden kiadással együtt. Ezért mire végeznek a gimiben (16 év), addigra jön is a baba. A fiúk elmennek dolgozni és nincs semmi gond. (Itt nem divat a továbbtanulás, alig jár valaki egyetemre.)
2009. jan. 12. 21:09

Végigolvastam az egészet.


Meghagyom magamnak a véleményem!

Gratulálok a picihez, és sok sikert a továbbiakban:)

2008. dec. 23. 16:05
Ha egy egyetemista fiúnak ilyen fiatal barátnője van,akkor tudhatná,hogy létezik óvszer is a világon!
167. Ella89
2008. dec. 23. 10:48

Én 20 leszek és májusban fog születni babám. Mi se terveztük, mert egyetemre járok (kettőre is), nincs pénzünk és hát nem is élünk együtt (még). De vállaltuk. Sőt, az abortusz szóba se jöhetett. Ha valaki tényleg hibázik, nem védekezik, ne a gyereket büntesse azzal, hogy elveteti. Örökbe is lehet adni. Mennyivel humánusabb!


Zsófinak pedig gratulálok, hogy éretten tudott dönteni, vállalta a felelősséget és gyönyörűszép kisfiút nevelget! :-) És ahová a Jóisten ad gyereket, oda segítséget is nyújt. Minden rendben lesz, tényleg mehet még egyetemre is a kisfia mellett. További sok boldogságot kívánok a kicsi családnak!

166. b9662b68b3 (válaszként erre: 165. - Angyal 79)
2008. dec. 22. 13:12
Nem!Sőt, rosszul is esne ha nem hozzám fordulna
2008. dec. 22. 12:02
Neked is van egy lányod.Te el tudnád képzelni, hogy ne hozzád forduljon már az első pillanatban?
2008. dec. 22. 12:00
A szüleit tartom felelősnek azért mert ilyen helyzetbe került.
163. angyal 79 (válaszként erre: 161. - B9662b68b3)
2008. dec. 22. 11:58
Nagyon sokszor leírtam már, de akkor újra.A Zsót én is tisztelem, nem is vele van problémám.Olvasd vissza a hozzászólásaimat.
162. d70dba7a0a (válaszként erre: 160. - B9662b68b3)
2008. dec. 22. 11:31
Nagyon egyetértek!:)
161. b9662b68b3 (válaszként erre: 146. - Angyal 79)
2008. dec. 22. 11:13
Jó persze ,nevelés kérdése, de ha a szüleit nem válogathatta meg,és a szülei nem felnőtt módon nevelték, akkor legalább ő felnőtt módra intézte az életét.Nem a fiatalon vállalt gyerek miatt vagyok büszke rá, hanem hogy felnőtt módon kezelte a helyzetet, és nem rohant rögtön elvetetni,hanem szembenézett a helyzettel.Ez a nem mindegy
160. b9662b68b3 (válaszként erre: 49. - 89b99f816e)
2008. dec. 22. 11:04

Kedves sniki5!

teszem fel felépíti az életét, és úgy szül hogy van munkája, és társa,meg "egzisztenciája"Akkor mi lesz jobb?Attól még otthagyhatja a párja,ha olyan, terhesen, és egyedül küszködhet?Miért olyan fontos hogy értességi legyen,Érettségi nélkül is ér valamit...És ha esetleg 10 év munkaviszony után szül egy gyereket, sutba vághatja az egész eddigi megtervezett életét, mert az tuti hogy lehet akárhány éves, akárhány év munkaviszony után, akárhány nyelvvizsgával érettségivel,és vissza kell menni dolgozni,a munkáltató közli vele,hogy nem veszi vissza mert gyerek van és kicsi a gyerek beteg lehet,hm?A mai világban nincs semmire garancia.Hallottam már olyanról ahol komplett megtervezett élet ment tönkre egy csapásra..



Tudod mi a véleményem?

Egyszer élünk, és semmi sem biztos..

Igy nem lehet hozzáállni.

Nekem van egy lányom de büszke leszek rá ha majd ő is így gondolkozik,mint a cikk írója

Ennyit erről

159. böbe83
2008. dec. 21. 18:01

elolvastam a cikket

sok gondolatot ébreszt az emberbem. egyrészt milyen voltam 14 évesen... hát mmég nem éltam szexuális életet, viszont anyám néha beszélt védekezésről...nem is értettem miért zaklat ezzel, de szerintem akkor majd én is zaklatni fogom ezzel a lányom:)


A másik amiről sokan írtak a tanulás, szerintem lehetséges gyerek mellett tanulni. Nekem pl25 évesen van két gyerekem, meg egy orvosi diplomám :P

erikpipivel teljesen egyetértek abban, hogy a feladatokra kell koncentrálni, nem azon rágódni, amin nem változtathatunk.


és végül, de nem utolsó sorban, a születés, egy új élet, maga a csoda, akármikor is történik az emberrel. Ezért senki nem ítélendő el, aki vállalja, hogy életet ad egy bébinek. Tehát Zsó gratulálok :)

158. roncsika (válaszként erre: 157. - Palacsinta)
2008. dec. 20. 16:31
Na látod! : ))
157. palacsinta (válaszként erre: 151. - Roncsika)
2008. dec. 20. 16:28
Jujj,de igaz:))Én mindenen aggódok,ebben a korban:)))
156. palacsinta (válaszként erre: 147. - 9bbaa658f2)
2008. dec. 20. 16:27
Így van,lehet tisztelni,de azért ez nem történhet meg bárkivel!!!!!
155. M_Marcsa (válaszként erre: 150. - D70dba7a0a)
2008. dec. 20. 14:33

Így van, nem kell feltétlenül 14 évesen a szexszel foglalkozni. Persze, nevelés kérdése is.

Most nem zsó esetéről beszélek.

2008. dec. 20. 13:56
olvastam...de ez a kijelentés..
153. d70dba7a0a (válaszként erre: 152. - Zseby-beby)
2008. dec. 20. 13:45

Ha visszaolvasod a hozzászólásaimat, épp az élharcosa vagyok annak, hogy ne ítélkezzünk.

Ez esetben sem tettem.

2008. dec. 20. 13:17

"Sokan csak a divat kedvéért fekszenek össze a másikkal, így akarnak "menők" lenni"


Speciel én is 14 éves koromban feküdtem le a párommal...Megjegyzem ő volt az első , és kapcsolataim közül is az első komoly.Azóta is együtt vagyunk..lassan 3 éve imádjuk szeretjük egymást.Várjuk első babánk születését. ( huu 17 évesen...)

Nem gondolom hogy korfüggő lenne.És aztsem hogy azért mert legtöbb eset rosszul sül el, és sokan felelőtlenek, akkor el kell ítélni mindenkit aki hasonlóan cselekedett.Szerintem nem érdemes ítélkezni amég nem ismeri meg az ember azt a bizonyos szeményt...

2008. dec. 20. 12:18
Sajnos én már nem tapasztalom ezt meg, de biztosan jó lehet. Azt hiszem az ember ilyen korban mindent sokkal lazábban fog fel, és ez megkönnyíti a gyereknevelést. Később már sokkal több dolog miatt aggódunk feleslegesen.
150. d70dba7a0a (válaszként erre: 145. - Erikpipi)
2008. dec. 20. 12:16

Tökéletesen egyetértek. Én is ezt tenném.

A múlton már kár rágódni.

Egyébként én sem vagyok híve a túl korán kezdett szexuális életnek. 14 évesen maximum egy első, suta csókig szabadna eljutni. Úgy gondolom, bármennyire érett, és felelős gondolkodású is egy tinilány, az első együttlétnek 16 éves kor alatt nem szabadna megtörténnie - sőt, a legjobb, ha inkább 18 éves kor körül történik meg - bár ez egyénenként változik.

Nagyon fontosnak tartom az őszinte beszélgetéseket a szülőkkel, szerintem a bajt meg lehet előzni. Sokan csak a divat kedvéért fekszenek össze a másikkal, így akarnak "menők" lenni - sajnos általában rossz a fiatalok értékrendje.

A szerelem manapság régimódi fogalom, legtöbbször csak a szexen van a hangsúly - így ne csodálkozzunk, hogy mennyi az abortusz, és a nem kívánt terhesség, hiszen legtöbbször diszkóbalesetben fogan meg egy élet.

149. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 148. - Angyal 79)
2008. dec. 20. 11:33
Nem is rád gondoltam.Végülis senkire személy szerint csak arra,hogy minden fórumon szeretnek itélkezni az emberek.A közbiztonság tényleg vacak este én sem szeretek kimenni egyedül.
148. angyal 79 (válaszként erre: 147. - 9bbaa658f2)
2008. dec. 20. 11:28
Ezzel én egyet is értek, amit már írtam is és nem azért írok most sem hogy bántsam vagy hogy bűnösöket keressek erre a helyzetre, de borzasztónak tartom a szülők nem törődömségét,és ez nem csak a Zso szüleire vonatkozik.Azért süllyedünk egyre mélyebbre, mert az újra és újra felnövekvő nemzedéknek a szülők semmi erkölcsi tartást nem mutatnak példaként.Gondoljunk csak bele, nem is olyan régen meghalt egy 14 éves lány, akit megerőszakoltak.Biztos régen is voltak ilyenek csak nem kaptak ekkora hangot, mégis én jó 10 éve jártam még bulizni és akkor nyugodtan ki lehetett menni az utcára.Mondjuk 14 évesen nem kódorogtam az utcán hajnali 4-kor.
2008. dec. 20. 11:18
Azt sajnálom sokan bírálják ezt a lányt pedig megtörténhetne bárkivel.Mégis hirtelen felnőtt és semmi olyat nem csinál amiért bántani kellene.Inkább abba kellene belegondolni,hogyha velem történik elmondtam volna?szerintem sokan válaszolnánk nem.Valamit megosztott velünk,ennyi.Úgy viselkedik mint bármely anya,kicsit fiatalabb.Na és?Ettől még lehet tisztelni mert példásan élnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook