Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyává válni fiatalon fórum

Anyává válni fiatalon (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyává válni fiatalon

116. palacsinta (válaszként erre: 108. - 5b2b4271ee)
2008. dec. 19. 10:38

Igen igen és igen!!!

Szép napot neked!!!

115. catty21
2008. dec. 19. 10:36

Most őszintén esc-- utólag, mikor már itt a helyzet, meg amúgy is, két éves a manó, akkor hogy meri bárki már bolygatni, hogy MIÉRT, és hogy MILYEN anya lehet, egy tini???

Nem vetette el, nem hagyta el, nem sír, hogy adjatok! Hát akkor???

Az erkölcsi prédikáció megkésett kissé. Erre mondják a templomban, hogy vagy mondja el most, vagy tartsa meg örökre. A "most" már késő, így két év után sztem...

2008. dec. 19. 10:25

gy hogy végigolvastam az új hozzászólásokat..örülök :) Jó tudni hogy vannak még emberek akinek nem csak a pénz jelenti az életet és nem csak annak él..:S Ez jó.


Zso : Neked még 1x gratulálok, bátor és talpraesett csaj vagy.Sok boldogságot és egyészséget nektek.

Remélem ha az én csöppöm megszületik,akkor én is épp ennyire helyt tudok állni ebben a sze..ét világban.GRATULÁLOK :))

113. 874eb11dfd (válaszként erre: 112. - Catty21)
2008. dec. 19. 09:55

azért 21 és 14 éves között nagy különbség van..

De persze,soha nem mondanám ,hogy vetesse el!

Csak azért 14 évesen hogy lehet nem védekezni? És ezek szerint eléggé félt a szüleitől,mert nem is vallotta be. :( Vagy biztos akartak babát..

nem tudom..

De a szülők is hibásak, nem figyeltek a lányukra..nem vették észre..hogy nem lehet észrevenni,azt én nem értem..

De ha már így alakult,akkor igy is jó,mert látszik,hogy boldogok, mármint azon a képen :)

Meg a gyerek is gyönyörű :)

112. catty21
2008. dec. 19. 09:49

sniki, slandika, ez a hozzáállás szánalmas, én 21 évesen szültem! És már ezért is kinézek, pedig ezerszer jobb anya vagyok, mint néhány harmincéves, aki a kényelme, meg a fiatalsága miatt későn vállal babát!!!

Itélkezni könnyű... és brrr. tényleg belegondoltam, hogy viselkednétek a saját lányotokkal, ha véletlenül ilyen helyzetbe keveredne. Mert bármi megeshet még oly tökéletes családban is, amilyennek a sajátotokat elgondoljátok.

Mit tesztek? Vetesse el? Az mennyivel tiszteletreméltóbb? És ha többé nem lehet gyereke?

Oktatni csak az oktasson, aki soha nem hibázott!!!

2008. dec. 19. 09:36
Gyereknek nem kell gyerek.Vagyis jobban figyelni kellett volna rá.Hogy hova is jár egy 14 éves kislány.A kisfia tényleg nagyon szép ezt én sem vitatom.De gondoljon bele mindenki aki ide ir,hogy mit szolna ha az ő 14 éves kislánya bejelenti,hogy anya 8 hónapos terhes vagyok! Brrrr
110. d70dba7a0a (válaszként erre: 108. - 5b2b4271ee)
2008. dec. 19. 09:21

Végre ki lett mondva: szerintem a szeretet mindent megold. Ha szeretet van, akkor semmi komoly gond nem lesz, függetlenül életkortól, anyagi körülménytől, diplomától.

A boldogság nem feltétlenül a pénzen, és a karrieren múlik. Egyszerű körülmények között is lehet szépen élni, nem egyszer egy kis falusi vályogházban, vagy nyolcadik kerületi gangos házban boldogabb emberek nőnek fel, mint egy budai villában.

Egy gyerek felnőhet használt ruhában, textil pelenkában, paprikás krumplin is, és nem hinném, hogy nagyobb kárt szenved, mint a márkaruhát hordó, oviban mobilozó társai.

Előfordul, hogy egy takarítónő, vagy parasztasszony boldogabb, mint egy "Cosmo-csajszi".


Most biztos megkapom majd, hogy demagóg vagyok, de én így gondolom.:)

2008. dec. 19. 09:11
Bár jóval fiatalabb vagy még most is annál a kornál, amit a társadalom "normális" anyakornak nevez, de én gratulálok neked! Bátor dolog volt 14 évesen ennyire felelőségteljesen gondolkodni, vállalni egy pici életet. Nagyon sok boldogságot, és békés ünnepeket kívánok nektek!
2008. dec. 19. 08:31

Nem értem ezeket az igazságosztó atyaisteneket... nyílván van rá okuk... felsőbbrendűség vagy ki tudja.:) Kicsit szánalmas.

Csak hogy megcáfoljam a "gyerekvállalás függ a jó anyagi háttértől" baromságaitokat: mindig is jól elláttak a szüleim sok sok pénzzel, márkás cuccokkal, utazásokkal. Meg volt mindenem amit csak akartam, csak egy dolgot soha nem adtak meg nekem: szerető OTTHONt. Azt hiszem enélkül pedig nincs szép gyerekkor. Pedig apám 30, anyám 25 volt mikor összeházasodtak és csináltak jó pár gyereket. mondanom sem kell, míg házasok voltak végig csalták egymást fűvel-fával, és természetesen a nagy szupi nyaralásokkor tudtak a legjobbakat veszekedni. persze azóta már elváltak. Anyával olyan a viszonyom mintha én lennék az ő anyja, apámmal... vele asszem semmijen. ő dolgozik. Szuper kis egzisztenciája van! jó neki, mi?:) felelősségteljes apuka és anyuka.

én sem gondolom hogy 14 évesen kell teherbe esni, nyílván Zsó sem tervezte... de így alakult és Zsot így ismeretlenül is nagyon tisztelem, hogy sikerült a legemberségesebben döntenie és élni az életét. Na ő felelősségteljes, én azt hiszem.

Bármikor adódhat az emberrel "baleset", ami megváltoztatja az életünket és ilyenkor igazán bátorság szívből és nem önzően dönteni. Válsághelyzetben nagyon meg tud ám mutatkozni az ember igazi lelke. Én azt hiszem Zso megmutatta. Kívánom nekik hogy örökre szeressék egymást. Az garantálja a boldogságukat és nem a pénz.

107. mtt80
2008. dec. 18. 23:02

Gratulálok a kisfiúhoz! Nagyon édes!

Természetesen én sem tartom követendő példának, hogy valaki ilyen fiatalon szüljön, de ha már így esett, akkor csak gratulálni tudok a bátorságodhoz, hogy megszülted.

Én 25 évesen szültem és még azt is majdnem korainak tartottam.


A diploma kontra szakmunkás dologhoz meg csak annyit, hogy nekem is van diplomám és mégis voltam már nem egyszer munkanélkülin. Sajnos, a mai világban, egyáltalán nem biztosítja a diploma a biztos munkalehetőséget. Sőt! (Most is csak részmunkaidőben dolgozom, és nem mellesleg nem is a szakmámban.)

Ha én is arra vártam volna, hogy biztos anyagi háttér, meg munka és stb., akkor még most sem lenne gyerekem. Ennél azért sokkal erősebb volt bennem a vágy a gyerek után.

106. 1b0d9e235c (válaszként erre: 102. - 2461055afa)
2008. dec. 18. 22:31

Nem minden 14 éves gyerek gyerek.

Igenis sok 14 éves hamarabb felnö,mint kellene.

A sors nem mindenkinek adja meg hogy egész életében karriert épitgessen,és igazi gyerekkora legyen.

Van akinek egyik naprol a màsikra fel kell nönie.

Gratulàlok a cikkhez!

És tovàbbi sok eegészséget,kitartàst!

2008. dec. 18. 22:25

Pedig lehetséges hogy talpraesettebb,gondoskodóbb és ÖNZETLENEBB mint sok 20-30-40-es nő!

Mert én nem igazán tudom megérteni azokat,akiknek telik autóra,fodrászra,márkás ruhára,miegyébre,de a gyerek témára mindig az a válaszuk:nincs miből eltartani,és elvetetik.Egy hét múlva meg már telik shoppingolásra...mi ez ha nem önzőség?

Persze vannak helyzetek amikor az abortusz a legjobb megoldás (beteg mama,vagy baba)

Én tisztelem az életet.És ez a fiatal anya is,és nem érdemli meg hogy leszólják.

Szerintem ő sem így tervezte,de úgy tűnik,igyekszik a legjobbat kihozni a helyzetből.

Egyébként nekem is van 24 évesen egy 4,5 és egy 1,5 évesem!Igaz nem járok szoliba,fitneszterembe,sőt diplomások klubjába se :-) és mégis megvagyok...boldogan a gyerekeimmel.

És ez a legfontosabb az életben.

2008. dec. 18. 22:14

Gratulálok a csodálatos fiadhoz,nagyon tisztelem a döntésed.

Akik meg bántanak amikor itt ez a csodálatos baba,gondolkodjanak el:)

Az egy másik fórum témája lehetne,hogy mikor kell szülni.

Esetleg javasolnátok egy pontos évet:)))

Én 34 évesen is korainak tartottam:))


Békés Karácsonyt!!!

103. Emily7
2008. dec. 18. 20:23
Csatlakozom az elöttem szólóhoz :(
2008. dec. 18. 18:12
14 éves gyereknek nem kell gyerek. A 14 éves kislány anyukájának meg gratula.Ez szép!:(
101. dj.cica
2008. dec. 18. 15:13
gratulálni szeretnék a gyönyörü kisfiatokhoz:)
100. mmanoka (válaszként erre: 98. - Mmanoka)
2008. dec. 18. 14:57

Szóval minden tiszteletem Zso . Jó egészséget és továbbra is legyetek ilyen boldogok.


Azt még azért zárójelben kérdezném hogy a párodnak emiatt nem volt bírósági rendőrségi ügye?

99. dj.cica (válaszként erre: 25. - SIldi)
2008. dec. 18. 14:53
szia! nem tudtam kihagyni hogy ne reagáljak arra amit mondtál.Vannak emberek akik így gondolkodnak mint te tiszteletbe tartom,de ha belegondolok abba,hogy nekünk is 5 év alatt jött össze a baba akiröl már lemondtunk szinte,akkor ha most kezdem el kifutok az idöböl,nem mindenkinek sikerül elsöre a gyerek hogy mostmár jöhet már minden megvan,nekünk is közbe alakulnak a dolgok,és igen segitenek a szülök ahol tudnak ha kell.meg manapság már annyi a dplomás hogy a felének nincs hely hiába diplomásak.Gondolod rögtön találsz munkát? ha igen szerencsés vagy de nem biztos hogy megtartanak ha kiderül várandos vagy .
98. mmanoka (válaszként erre: 95. - 6bdf68b1e4)
2008. dec. 18. 14:40

Teljesen egyetértek veled. Amikor elolvastam a cikket először meglepődtem meg persze kombináltam is ahogy az ilyenkor lenni szokott és el kezdtem olvasni Zso adatlapját milyen is ő valójában. Örülök neki hogy érett és jó anya lett. Egyik napról a másikra felnőtté vált ami nem könnyű. Biztos sokat is szenvedett de vállalta a felelősséget és ki tudja ha akkor elveteti talán soha többé nem is lehetett volna gyermeke, mert hát úgye ez is benne van a pakliban.


Jó hogy a hozzászólások többsége nem elítéli hanem megérti és sok a jókívánság is.


Az én anyukám is 17 évesen szült. Nagymamám el akart vetetni de anya nem akarta . Jött az esküvő .Megszülettem. Anya két műszakban húzta az igát meg befejezte a sulit kő kemény volt de mindent megtett értem. Aztán 3 éves voltam amikor elváltak . Na ez volt a lehető legjobb döntés persze erre csak mai fejjel jöttem rá.Szóval teljesen mindegy hogy van e munkád férjed diplomád, mert csak és kizárólag magadra számíthatsz.

Én sem akarok senkit sem bíztatni hogy most akkor már tizenévesen is lehet szülni, de ellenzem az abortuszt is . Ja egyébként én 26 vagyok és örülök ha saját magam el tudom tartani nemhogy egy gyerkőcöt. Természetes hogy mindenki a saját csemetéjének meg akarja adni amit csak lehet .

2008. dec. 18. 12:47
Zuzmika,és Mummoska!Egyetértek veletek!Csak ha valakinek beindul a Csőlátás.Na meg persze sok a tökéletes és megfontolt ember!Csak azt hiszem sokan elfeledkeznek arról hogy nem szabad ítélkezni,mert sosem tudhatod mit hozz az élet!
2008. dec. 18. 12:25
Hát persze hogy nem követendő példa, és szerintem ő sem azért írta le, hogy mától akkor így kell csinálni, de nem is kell elítélni érte.Amúgy meg mi a biztosíték arra, hogy mondjuk valaki vár 25 éves koráig, és nem lesz semmi baj?!Az embert akkpor is elhagyhatja a párja, mert ugye 10-20-30 éves házasságok is tönkre mehetnek, az is benne van a pakliban hogy nem lesz munkája, de ez mindenkivel előfordulhat.Szerintem a boldogság és a jó kapcsolat egyáltalán nem attól függ hogy kinek milyen iskolája van és hogy hány éves az illető.
2008. dec. 18. 12:17

Sziasztok!

Ez úgy látszik örök vita marad...... mindenkinek más a nézete, de ezért miért kell bántani?!

Én is fiatalon szültem,20 éves vagyok,most lesz 3 hónapos a kislányom! Az első terhességemet elvetettem, 17 voltam, majdnem 18, de gyógyszer mellett lettem terhes és nem akartam megtartani, na meg a suli, ami nem is lett volna akadály! Nem az volt a fő ok, amiért nem tarottam meg! Nem felelőtlenségből lettem terhes, mert szedtem a gyógyszert!

A második terhességem óvszer mellett sikrült, de azt már eszem ágában nem volt elvetetni, nem csak azért mert nem volt rá már lehetőségem, úgy alapból sem! Második terhességem 14. héten derült ki, mivel 2szer menstruáltam terhesség alatt! Persze mindenki szerette volna a családba, hogy tovább tanuljak és legyen diplomám, de ezzel nem vagyok elmaradva, szeretnék, fogok is továbbtanulni, amint kicsit nagyobb lesz a kislányom! 20éves vagyok van egy szakmás érettségim, 5 éve van párom, van autónk, saját lakásunk, szerető család, aki HA KELL támogat és nem vagyunk hiper szuper milliomosok!

Ne itélkezzünk mások felett, nincs értemlme!

Fiatalon szülők mindig voltak és lesznek is!

Én személy szerint nem bánom, hogy fiatalon szültem, de ez mindenki maga érzni! Volt egy fórum, ahol már belekeverdtem én is jó nagy vitába, de félreértések végett persze könnyű a másikat bántani, ahelyett, hogy magunkban vizsgálódnánk egy kicsit!

Nem az a cél, persze, hogy 14 évesen szüljünk, szerintem Zso sem gondolta volna előtte 1 évvel, hogy ő szülni fog, de ez így alakult és ha volt olyan bátor, hogy ez bevállalta, akkor csak tisztelni lehet! Egyébként meg lehet valaki 16 évesen érettebben gondolkodik, mint mondjuk egy 35 évesen! Ez személyiségtől is függ!

Zso!!!! Nagyon szép kisfiad van, gratulálok! Biztos vagyok benne, hogy nem hoztál rossz döntést, csak így tovább! Sok sikert neked és a kiscsaládodnak!

Aztán nyugodtan írhat erre bárki bunkó, sértő dolgokat az ilyen megjegyzésekre már immunis vagyok, egyszerűen lepereg rólam!

2008. dec. 18. 12:13

Nem értelek benneteket!Ki beszél itt arról hogy ez a követendő példa????????Ő csak leírta a történetét,és ha figyelmesen olvastátok végig,nincs ott zárszónak: FIATALKORÚAK HAJRÁ,ÍGY KELL CSINÁLNI!!!!!!!

Ez az ő esete és nem biztatott senkit hogy hasonlóan cselekedjen.Ha pedig valakivel így történik akkor neki kell dönteni hogy mit tesz!18 évesen mivel vagy okosabb,vagy érettebb,vagy gazdagabb??Vagy mi is van azalatt a 4 év alatt?Lesz autód,házad,egzisztenciád,családod,felelősség érzeted!Az utóbbiból van akinek 30 évesen se jut ki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2008. dec. 18. 11:51

Nem hiába a 18. évben válik valaki nagykorúvá. És most lehet engem is támadni.

Mégegyszer gratulálok a kisfiúhoz és a kitartásodhoz, de ne kezdjen el senki azon veszekedni, hogy ez normális-e, főleg nem pártolni a fiatalkorú szülést.

92. 1e8f358d6a (válaszként erre: 90. - 89b99f816e)
2008. dec. 18. 11:42

Szia!


Visszaolvastam a fórumot, és teljes mértékben egyet értek veled. Felelőtlenség volt 14 évesen szülni. Nagy szerencse, hogy cikkíró esetében jól sültek el a dolgok, gratulálok is a kisfiúhoz. De ne legyen ez a követendő példa.

Tiszteletreméltó, ahogy neveli a picit, de valljuk be, ráért volna még bőven az anyasággal.

Megjegyzem 21 éves vagyok, akár már holnap szülnék, mert megőrülök a gyerekekért. De nem teszem, még várok egy-két évet. Még csak 3 hónapja dolgozom, kell a jó GYED.

2008. dec. 18. 11:40

Szia!

én csak gratulálni szeretnék neked a boldog családodhoz!Egyáltalán nem ítéllek el, mert az én családomban is történt egy ilyen.Van egy öcsém, aki csak a féltestvérem, és az ő tesója 16 évesen szült, ennek már 4 éve.Igaz, az apa még a terhesség 6. hónapjában lelépett, de a hugom/ fogalmazzunk így, mert azt hiszem akkor valahogy az én féltestvérem is/olyan nagy szeretettel neveli azt a kislányt, és olyan nagy türelemmel, hogy mindig elcsodálkozom rajta.Mikor terhes lett akkor volt elsős gimis, abbahagyta a sulit, megszülte a kislányt, a család részéről pedig úgy szólt az egyeség hogy utánna mindenképpen tanulnia kell.Ez így is lett, mikor a kislány kétéves volt, beadták bölcsibe, a " hugom " meg ment és újrakezdte a sulit.Jövőre fog érettségizni, senki nem nézte le, a tanárok is kedvesk vele,,,stb.Ő megy minden reggel a suliba, a lánya az oviba, és élnek boldogan!

Csak ezt szerettem volna elmesélni, és még egyszer sok boldogságot, kitartást és türelmet!

90. 89b99f816e (válaszként erre: 88. - 1397c45af7)
2008. dec. 18. 11:11
Senki nem beszélt arról , h az alap a diploma!!!! Csak min egy érettségi! Olvass vissza!
2008. dec. 18. 10:29

Sziasztok!Gratulálok a kisfiúhoz!Gyönyörű!Ki vagytok ti hogy ítélkeztek??????Mi jogotok van??Talán ti vesztek a kisfiúnak ruhát,vagy ételt?NEM!!!!!!!!És ne gyertek azzal hogy amit befizettek az államnak abból tartjuk el őket!Mert nem!Abból valakik mások élnek jól!

Az ő döntése és ő viseli a terhét vagy éppen a gyönyörét!

Én most 27 évesen lettem anya és nem vagyok benne biztos hogy mindent meg tudok majd adni a gyerekemnek.DE ami biztos szeretni fogjuk.Persze én se azt állítom hogy az év döntését hozta meg mikor vállalta a babát.DE Ő hozta!És ha a ti gyerekeitek (akik elítélik) ugyan így lesznek??Akkor ők milyenek?(Gondolom,most jön az hogy a ti gyerekeitek azok nem.DE nem tudhatjátok).!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Gratula még egyszer,jó egészséget kívánok!

88. 1397c45af7 (válaszként erre: 41. - 89b99f816e)
2008. dec. 18. 09:45

Sniki!

Te jársz kozmetikushoz?Fodrászhoz?Manikűröshöz?

Esetleg étterembe?

Te lenézed a szakácsot,a fodrászt,a műkörmöst,a kozmetikust?

Ezekhez pl. egyikhez sem kell diploma,mégis átlagosan jól fizető,tisztességes szakmák.

Ha mindenki bankszakember,közgazdász,stb lesz,akkor ki fogja megcsinálni a hajad,a körmöd,ki teszi eléd az ételt,ha valahová beültök vacsorázni???

Én nem értek egyet a 14 évesen szüléssel,de nem tanulás miatt,mert azt tényleg lehet gyerek mellett is,és azt hiszem egy 16 éves lány még nem maradt le semmiről.Ha Ő AKARJA,akkor lehet még több diplomája is.


Írt már előttem valaki hasonló hsz-t.Nekem is van egy fél éves kislányom,én is tudok mellette tanulni.

2008. dec. 18. 08:25
Gratulálok a fiatal anyukának.Nem létezik olyan védekezés ,ami mellett nem lehet teherbe esni. Csak a művi meddőség. Azt meg ilyen fiatalon nem végzik el. Szerintem senkinek nemkéne okoskodnia,hogy miért kellett ilyen fiatalon szűlnie. Ugyanis sosem lehet tudni,hogy kinek mit hoz a jövő.Bármelyik családben előfordúlhat. Akár az ükunoka is járhat így. Mennyivel jobb az az anyuka,aki wc-be dobja újszülött gyermekét?Pedig nem tini...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook