Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyává válni fiatalon fórum

Anyává válni fiatalon (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyává válni fiatalon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
356. f852ffafeb (válaszként erre: 355. - Winny)
2011. nov. 9. 15:00
Köszi. :)
355. winny
2011. szept. 5. 18:11
Gratulálok:)
354. danama (válaszként erre: 353. - F852ffafeb)
2009. dec. 27. 14:39
nektek is :-)
2009. dec. 24. 11:47
Mindannyiótoknak Békés, Boldog Karácsonyt!
2009. nov. 23. 11:44
Szia.Hát le a kalappal.ügyes vagy. 18 évesen szültem én is ikreket,azt hittem csak én szültem ilyen fiatalon:).Azota ök már 12 évesek.
351. danama (válaszként erre: 350. - F852ffafeb)
2009. szept. 11. 09:57
akkor is tessék gyümölcsöt és tejtermékeket enni, most van finom körte és alma időszak
2009. szept. 11. 08:59

Most már hiába akarok, nem nagyon megy:)

Azért igyekszem...

349. danama (válaszként erre: 347. - F852ffafeb)
2009. szept. 10. 14:05
de remélem már rendesen eszel:-)
348. danama (válaszként erre: 347. - F852ffafeb)
2009. szept. 10. 14:05
a galériában láttam :-)
2009. szept. 10. 14:04

Hű de szemfüles vagy:)

Köszönöm:)

346. danama (válaszként erre: 345. - F852ffafeb)
2009. szept. 10. 13:23
Gratulálok a második babához is :-)
2009. szept. 6. 16:59

Szia Kittike!

Köszönöm szépen:)

A Te kisfiad is nagyon aranyos, az a csokis kép, no meg ahogy nézni tud.. Tündéri:)


Sok boldogságot Nektek!

2009. szept. 5. 13:54

Szia!


Meg kell mondjam én is meglepődtem mikor az életkorodat megláttam,DE a még nagyobb meglepetés akkor ért amikor a fórumos válaszaidat olvastam.Rég találkoztam ilyan éretten gondolkozo tizenévessel!!Komolyank tünsz pedig még tényleg fiatal vagy...meglepö h higgadtan de keményen véded a magad igazát és tudod mi alegnagyobb bizonyiték a sok utálatos primitiv bunkonak?A kisfiad mosolya....nagyon szép kisfiu,megnéztem a képeket :) bizotos van elönye ugy ahogy van hátránya is a fiatalon szülésnek,de én amennyit látok belöletek,nem hinném h hiányt szenved szeretetben v bármiben a kicsi.És ez a lényeg!Mindenki másképp csinálja :) és ezért nem lehet vkit elitélni!!!

Maradjon ilyen mosolygos szöszke a kisfiad,és neked pedig eröt és kaiartást az anyasághoz,a tanuláshoz,az élethez.

2009. aug. 10. 09:22

Emelint: Jó lenne, ha a közelemben lennél, de én pesti vagyok. Nem mintha nem bírnék a manóval, de jó lenne néha egy beszélgetőtárs, akinek a mondandója több, mint 3/4-ét megértem:)


Leoborta: Köszönök szépen mindent, amit írtál, minden dicséretet és jókívánságot. Nagyon jól esett, ismét csak örülök, hogy vannak még kedves, jóindulatú emberek is ezen a világon.


Mindkettőtöknek minden jót kívánok!


És akit érdekel, a képeink új címe: www.picasaweb.com/nagyzsofi92

342. Leoborta (válaszként erre: 341. - Emelint)
2009. aug. 9. 13:53
Nagyon aranyos vagy, de messze tőlem...
341. emelint
2009. aug. 9. 13:16
Sziasztok! Hajdúböszörményi, vagy környéki babásokat keresek, akik szívesen elfogadnák a segítségemet. Semmi rossz és hátsó szándék nincs bennem, csak egyszerűen bele szeretnék kóstolni a babás életbe, ugyanis szeretnék kisbabát, és előtte tapasztalatokat is szeretnék gyűjteni. Segítenék vásárolni, takarítani, akár főzni, de nagyon szívesen eljátszanék a babával is! Elsősorban olyan kismamákra és anyukákra gondoltam, akiknek nem tud segíteni a párjuk, vagy a nagyszülők. Természetesen ingyen segítenek, igaz nem érek rá a hét minden napján napi 24 órában, de télleg sokat jelenteni ez nekem. Igényes ápolt fiatal lány vagyok, megbízható, gyermekszerető főiskolás. Remélem lesz jelentkező:)! Sok boldogságot és kellemes napot minden kismamának!
340. Leoborta (válaszként erre: 329. - F852ffafeb)
2009. aug. 9. 10:35

Elolvastam a cikkedet, egypár hozzászólást is.

Biztosan mindenki követ el egy-egy baklövést az életben. Nekem igenis tetszik a hozzáállásod, teherbe estél védekezés nélkül (ez volt a baklövés), vállaltad a felelősséget, igyekszel megoldani a helyzetet. Nagyon éretten gondolkodsz, értelmes lény vagy, vállaltad a felelősséget, teszed a kötelességed. Lehet, hogy nem éppen így tervezted, de ez van, ezt csinálod, mész tovább ezen az úton. Nincs joga senkinek sem elítélni, esetleg vélemény alkotni lehet, de nem kioktatni.

8 általánossal! szebben fogalmazol, mint sok nagyképű "felnőtt" itt ezen a portálon, és a helyesírásod is tökéletes, amit sok "okos" diplomás nem mondhat el magáról. Ezek mind azt mutatják, hogy értelmes vagy, van intelligenciád.

Gratulálni tudok csak Nektek.

Nem okvetlen fontos a diploma, de tanulj csak tovább, ameddig jól esik, ami tetszik és légy sikeres! Biztos menni fog.


Felénk azt mondják: A kislányos anya ne szólja meg a nagylányos anyát!

2009. máj. 27. 11:53

sziasztok én 16évesen szűltem a kislányom (vikit)és az apja 3 honaposterhesen ott is hagyott bátyám és nővérem segitettek néha

nagyon nehéz dolog bizony túl korai volt de megérte ezért a kistűndérkéért:-)

és igy kénytelen voltam hamar felnőlni akaratom ellen de nem bánom hogy igy alakult:)!!!!!!

2009. máj. 23. 00:10
Ha itt valaki Zso meleltt állt, az nem azért van, mert ezt tartja követendő példának, hogy 14 évesen szülni, hanem mert ha már megtörtént a dolog, hogy teherbe esett (és ezen erkölcsi prédikációval nem lehet változtatni), akkor felvállalta, és fel is neveli a gyereket, mert azt is megtehette volna, hogy örökbe adja....ehelyett vállalja, tanulás, stb. mellett neveli.
2009. máj. 23. 00:07
"kaparás" - ez egy annyira undok szó, csak igy emlegetni azt, hogy egy életet meggyilkolnak...nem tudom, látta-e valaki a Néma sikoly cimű filmet, ez egy abortuszról szóló dokumentumfilm, felvételekkel megmutatták, hogy is néz ki egy abortusz valójában....mutatták az embriót (már egészen kisbaba "formája" van), ahogy az abortuszt végző szerszámok közelitenek felé, először megpróbál kitérni előlük, és miután nem sikerül, és majdnem elérik a szerszámok, a szája néma sikolyra nyilik, elég megdöbbentő volt, hogy a magzat szája ugyanugy nyilt sikolyra, ahogy a "rendes" kisbabáé.....ugyhogy az a kis élet érzi, hogy meg akarják ölni...és ez könyörület??? Ez ugyanolyan mintha egy valódi kisbaba ott lenne előttem, és azt mondanám, hogy áá, jobb lesz neki ha nem él, mert ugye körülmények, stb, ugyhogy jobb lesz neki, ha agyoncsapom...
336. 96126be7d9 (válaszként erre: 331. - Angyal 79)
2009. máj. 16. 15:37

Gondolkoztam hogy vitatkozzak-e ezzel...


1. Nem tartom valószínűnek hogy meg fog ez történni a gyerekemmel.


2. Gyilkosságra? Oké, akkor arra. Ez mindenkinek egyéni megítélése, hogy gyilkosság-e vagy sem.


Egyébként mi az hogy kényszerítem?! Gondolkodj már egy kicsit?

Szerinted hány 14 éves KISLÁNY akar gyereket szülni? Sehány! Csak megesnek és úgy maradnak.

Ez egy sors, amit egy gyerek sem választ magának, és egy anya sem akar a lányának.

335. 96126be7d9 (válaszként erre: 332. - Sznebk2)
2009. máj. 16. 15:33

"... ilyen előrelátó anyukájuk lesz, aki fenéknövesztés helyett beadja a bölcsibe, hogy a nehezen megszerzett karrierjéből nehogy kihagyjon pár hónapot, isten ments!"


Meg se forduljon a fejedben, hogy a dolgozó anyák nem magukért, hanem a gyerekükért dolgoznak.


"Szükségünk van az ilyen szókimondó, kulturált, profi munkaerőre a piacon."


Köszi az elismerést ;)


"az állami költségvetésből is művészien felkészültél és nem veszed majd fel a táppénzt a szülés után, nem élsz az anyasági segéllyel szülés után, nem mész el egy nap GYES-re sem, és nem fekszel kórházba szüléskor, mert ugye azt is "mi" fizetjük (no meg te is egy kicsit a tb-dből."


Művészien? Köszi :D

De, igénybe fogom venni, bár nem fogok ebből sportot űzni, ahogyan azt többen is teszik.

És ne haragudj, de mire én szülök, lesz annyi év munkaviszony a hátam mögött, hogy azt mondhassam, az én pénzem.


"És ha ne adja a sors, de a Te gyermeked is rászorul, akkor mindent el fog Neked árulni és nagyon örülni fog, hogy elcibálod egy abortuszra, mert Te úgy gondolod, hogy így helyes."


Nem fog örülni, de majd ha tanult, felnőtt, dolgozott, megtalálta az embert akivel elkezdheti az életét, akkor örülni fog hogy nem rontotta el az életét tizenévesen.

(Bár nem tartom valószínűnek hogy ez megtörténjen a gyerekemmel)


"Bizonyára így lesz, hiszen Te fel fogod világosítani."


Ahogy mondod.

334. angyal 79 (válaszként erre: 332. - Sznebk2)
2009. máj. 15. 22:42
Nagyon egyetértek Veled!!!!!!!!!!!
333. Sznebk2
2009. máj. 15. 22:18
És még egy történet, rövid lesz. Kisfiaimmal feküdtem bent egy kórházban, tüdő-tükrözték őket. Bejött egy kislány a kórterembe, és megmutatták neki az ágyát. Szépen köszönt, bemutatkozott és helyet foglalt, kipakolt. Roma volt, ez fontos, mert, hogy itt az előítéletek tombolnak. Beszélgettünk és örültem, hogy nem egyedül leszünk a szobában. Majd fél óra múlva bejött a nővérke és behozott a karján egy csöppséget, a kislány (16 éves) fél éves kisfiát, aki súlyos tüdőbetegségben szenvedett. Szóhoz sem jutottam, azt hittem, őt (az anyát) fogják itt kezelni. Két hetet töltöttünk el együtt, végig betartotta a három lépést, semmi gond nem volt. Persze segítettem neki, ha rászorult, mármint jó tanács, nem anyagiakra gondolok. Amikor elváltunk, azt mondtam neki, hogy legyen nagyon büszke magára, mert sokat láttam már, de ilyen vigyázó, szerető, aggódó, gondoskodó anyát nem sokat. Maradjon ilyen anya továbbra is és boldog gyermeket fog felnevelni. Ezt a történetet a mai napig szoktam a férjemnek emlegetni, mert sajnos ellenpélda akad bőven, életkortól függetlenül.
332. Sznebk2 (válaszként erre: 330. - 96126be7d9)
2009. máj. 15. 21:43
Ha Te ezt őszinteségnek gondolod, rosszul teszed. Azt szokták mondani: régen elveim voltak, ma gyerekeim... Ezzel biztosan sokat egyetértünk és mosolyogva bólogatunk, hogy igen, igen, ez teljesen így van. Kívánom Neked, hogy egészséges, őszinte és hálás gyerekeid legyenek majd, mert ilyen előrelátó anyukájuk lesz, aki fenéknövesztés helyett beadja a bölcsibe, hogy a nehezen megszerzett karrierjéből nehogy kihagyjon pár hónapot, isten ments! Szükségünk van az ilyen szókimondó, kulturált, profi munkaerőre a piacon. Szerintem még azt a pár hetet se pazarold gyerekszülésre, mert bizonyára arról is remek elképzeléseid lehetnek, így 22 évesen, több év tapasztalattal a hátad mögött... Mindenesetre annak nagy művésze vagy, hogyan taposs más lelkébe, ismeretlenül. Ja, meg az állami költségvetésből is művészien felkészültél és nem veszed majd fel a táppénzt a szülés után, nem élsz az anyasági segéllyel szülés után, nem mész el egy nap GYES-re sem, és nem fekszel kórházba szüléskor, mert ugye azt is "mi" fizetjük (no meg te is egy kicsit a tb-dből. És ha ne adja a sors, de a Te gyermeked is rászorul, akkor mindent el fog Neked árulni és nagyon örülni fog, hogy elcibálod egy abortuszra, mert Te úgy gondolod, hogy így helyes. Bizonyára így lesz, hiszen Te fel fogod világosítani. Remélem ez a portál megmarad még 10 évig, és még akkor is fogunk Veled találkozni. Hogy elmondhasd, boldog családanya vagy. Ezt kívánom Neked szívből, őszintén.
2009. máj. 15. 21:25

Ezek szerint elismered hogy a te gyerekeddel is előfordulhat hogy 14 évesen terhes lesz,és elviszed kaparásra, egy embrió szive 20 napos korában már dobod, gyilkosságra kényszerítenéd a saját gyereked.

Ezek szerint nagy a szád de a nevelésedben mégsem vagy már most biztos.Jól indulsz neki mondhatom.

Azt hiszem pár év múlva dobálózzál ennyire nagy szavakkal, amikor már lesz valami fogalmad arról mit jelent gyereket nevelni.

330. 96126be7d9 (válaszként erre: 329. - F852ffafeb)
2009. máj. 15. 19:28

Aham, gondoltam hogy így lehetett.


Ha te valamilyen megoldást szerettél volna találni, akkor első dolgod lett volna, hogy elmondod a szüleidnek, hogy mi a helyzet.

Ez velük szemben is így lett volna korrekt, nem pedig előhúzni egy kisbabát a semmiből.


Az én gyerekeimet illetően, tényleg más lesz, mert:

1. fogok némi észt és erkölcsöt nevelni a gyerekembe

2. oda fogok figyelni rá, mert olyan nincs, hogy egy terhességet el lehessen titkolni 9 hónapig

3. ha teherbe is esik, pofánvágom, és elviszem kaparásra, mert nem fogja a saját és a baba életét is tönkretenni azzal, hogy úgy szül, hogy alkalmtlan, felkészületlen rá.

Nem tudom elképzelni, hogy egy 14 éves kislány jó anya legyen. Biztosan nagyon szereted, meg jó babusgatni, de egyedül ellátni, eltartani nem tudod.

Kívánok neked minden jót, szerencsét és egészséget, de akkor is egy felelőtlen, gyáva, ingyenélő alaknak tartalak.

2009. máj. 15. 16:48

Rangiku azért ez a "végén lett ami lett" nagyon durva volt!!

Valóban gyáva voltam, de az első perctől kerestem a megoldást, hogyan tarthatnánk meg!


Közel sem lett ami lett.. El sem tudod képzelni, mennyit kellett küzdenünk ezért.


Remélem a Te gyereekeiddel/unokáiddal sosem fordul elő hasonló, bár gondolom az "teljesen más" lenne, meg úgysem fordulhat elő..

2009. máj. 15. 16:23

És az a kérdés miért nem merült fel a kis agyában, hogy "milyen életet tudok biztosítani egy kisbabának 14 évesen?"


Amúgy ez a lány nem döntést hozott azzal hogy megtartotta a babát, akkor nem titkolózott volna 9 hónapig. Inkább csak gyáva volt, és a végén lett ami lett.

2009. máj. 15. 16:21

Te úgy látod, én így.

Nincs ezzel semmi probléma.

Hogy miért a nőnek kell védekezni? Jó kérdés!


Mindenesetre én, mint anya elásnám magam jó mélyre, ha annyira nem bízna bennem a gyerekem, hogy eltitkol előlem bármit is.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook