Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyává válni fiatalon fórum

Anyává válni fiatalon (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyává válni fiatalon

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. jan. 28. 19:00

Jajjjjj mi van itt???

Látom nemcsak engem támadnak...hehehe

Jóóó vagy Böbe83!

235. böbe83 (válaszként erre: 234. - 707655fba1)
2009. jan. 28. 17:37

:) azaz igazság, h. én sem tudom... nekem 14 évesen nem jutott eszembe szexuális életet élni...

de ha mégis, és terhes lettem volna, nem tudom, hogy döntök. biztos én is féltem volna elmesélni anyukámnak...

234. 707655fba1 (válaszként erre: 231. - Böbe83)
2009. jan. 28. 17:33

Én sem akarom bántani!

Viszont megérteni sem tudom.

Miért nem tudott SENKI a terhességéről 8 és fél hónapig?

Ha valakinek "van esze" a szexhez 14-15 éves korában, akkor a védekezéshez miért nincs?

Vagy "tervezett" baba volt?

233. böbe83 (válaszként erre: 232. - 707655fba1)
2009. jan. 28. 17:33
jó, még korai, de kisiskolás korban nem árt elvetni az alapelveket. nem mindig hatásos kamaszkorban a szülői prédikáció:)
232. 707655fba1 (válaszként erre: 230. - Böbe83)
2009. jan. 28. 17:29
:DDDDD
231. böbe83
2009. jan. 28. 17:29
csak nem akaromm zso-t bántani. az ő élete, meg a gyereké. és olyan aranyos az a gyerek a képeken, nem gondolhatom, h. jobb, ha nincs...
230. böbe83 (válaszként erre: 229. - 707655fba1)
2009. jan. 28. 17:27

egyáltalán nem!!!

szomorú lennék, ha az én lányommal történne.

el is határoztam, h. korán kezdem a felvilágosítást:) még talán nem késtem el... 3 hónapos.

229. 707655fba1 (válaszként erre: 228. - Böbe83)
2009. jan. 28. 17:15
Azt azért nem állítod, hogy ezt így kell csinálni, és vegyenek róla példát a fiatalok ugye?
228. böbe83 (válaszként erre: 227. - 707655fba1)
2009. jan. 28. 17:05
igen, meg a hszokkat, meg zso adatlapját is
227. 707655fba1 (válaszként erre: 226. - Böbe83)
2009. jan. 28. 17:04
Olvastad a cikket??
226. böbe83 (válaszként erre: 222. - 7dea0ad493)
2009. jan. 28. 17:03

gratulálok!

érdemes ennyire leegyszerűsíteni a problémát!

Mit kellett volna tennie, ha már megfogant a baba??! Mindenkinek van választása. Lehet nem így tervezték, de az elvetetés felnőttebb gondolkodásra vall?? Főleg, ha szeretik egymást és együtt maradtak.

225. 7dea0ad493 (válaszként erre: 224. - Angyal 79)
2009. jan. 28. 15:13
Igen a szülei tényleg hol voltak akkor???
2009. jan. 28. 14:51
Szerintem még mindig a szülei a legnagyobb hibásak
223. 7dea0ad493 (válaszként erre: 172. - 89cad49345)
2009. jan. 28. 14:23

Nem az a baj kedves Gerda0622

hogy 14 évesen szexszel!

hanem az ha már szexszel, miért nem védekezik?hm???

Igen boldoggá teheti a gyermeke csak nem 14 évesen.Hm?

2009. jan. 28. 14:18

Gratulálok!

Szüljetek gyerek fejjel!

Olvastam a cikket, és még mindig nem tudok egyetérteni azzal a ténnyel hogy miért kell és mi az előnye annak ha valaki szinte gyerekkorban szül meztelen seggre?

Ki tartja el?Kitől tanul felelősségteljes gondolkodást?Ki indítja el azon az ösvényen amit életnek hívnak?Talán az "anya" aki megszülte?Aki iskolás,És történetesen eleve felelőtlen volt?

És milyen tapasztalata van amit átad a gyereknek?Kis szerencsével talán nulla...

Hm nevetséges

221. Wendy87
2009. jan. 28. 00:32

Tudom, sokan leírták, hogy egy 14-16 éves is lehet érettebb gondolkodású, mint egy 30-as nő. De szerintem egy gyerek vállalásakor nem csak az érett gondolkodásról van szó, hanem az élettapasztalatról. Én például örülök neki, hogy amikor a fiam gimnazista lesz (vagy bármiféle középiskolás - volt szerencsém az összes típust végigpróbálni nagy "határozottságomban"), akkor a saját emlékeimre hagyatkozva lesz róla sejtésem, hogy milyen egy középsikola, mert 18 éves koromig végig nappalis voltam. Igaz, érettségizni nem akkor érettségiztem, azt így, gyerek mellől fogok. Nem az a kérdés, hogy lehet-e gyerek mellet tanulni, mert persze, lehet, de annyi tapasztalni való lett volna, amit már gyerek mellett nem igazán lehet.

És nem kötekedni szeretnék, hiszen én is fiatalon szültem (20 évesen), de azért így majd másfél évvel később ki merem mondani, hogy a szüleimnek volt némi igazságuk abban, hogy korai ez még. Nem kiforgatni, én imádom a fiam, és nem mondanék le róla a világ minden kincséért sem, de igazán várhattam volna még 3-4 évet. Annyit mindenképpen, ameddig a magam lábára tudok állni. Nem arról van szó, hogy "biztos állás", "biztos lakás", stb, de azért gondoljunk bele, hogy nagyobb esélye van annak, akinek van valami szakmája, diplomája vagy akármilye, mint annak, aki még sehol se tart. Saját bőrömön tapasztalom, bár én dolgoztam szülés előtt, nekem mondhatni fix munkahelyem volt, ha nem is előkelő vagy ilyesmi, csak egy gyorsétteremben dolgoztam, de ott azért lépkedtem feljebb a ranglétrán és meg voltak velem elégedve, nem én lettem volna az, akitől megválnak. És bizony örülök annak is, hogy megtapasztalhattam 18 évesen, hogy mit jelent 10 osztály végzettséggel munka után kilincselni. Akkor legalább még nem az én felelősségem volt egy pici gyerek eltartása.

De akárhogy számolom, ha valaki 14 évesen szül, akkor még ha időben is végez, a gyereke már ovis lesz, mire leérettségizik, akkor meg már nem igazán megy az otthonmaradás. Tehát elkell a munka is.

Hát nem tudom, na, én 14 évesen nem szültem volna. Nem tudom Zso, hogy nálatok hogy volt, hol éltetek meg hasonlók, de szintén saját tapasztalat, hogy nem helyénvaló, ha egy kisbaba születésének terhe a nagyszülők vállán nyugszik. A fiam születése után anyámnál laktunk, és bizony nem voltam büszke rá, hogy ez a helyzet. Mint ahogy arra sem, hogy a mai napig támogatnak.

Nem bűntudat van bennem, csak sajnálom, hogy anyukámnak nem adatott meg a gondtalan nagymamaság. Dolgozik még, elég sokáig fog is még, és akkor még mi is ott voltunk. Nem az, elláttam én mindent a fiam körül akkor is, de azért szerintem mindenki tudja, hogy ez nem ugyan az, mint a külön háztartás. De mondom , nem tudom, hgoy nálatok ez hogy volt. Én csak azt mondom, hogy egy igazán érett gondolkodású személy belátja, hogy ez nem rendjén való, nem azzal felelősségteljes, hogy mindenre rábólint, hogy jó lesz, majd lesz valahogy, hanem ha be tudja látni, hogy ennek még nem jött el az ideje. Na az felelősség teljes. Én ki merem mondani, hogy nem voltam az, de próbálom a legtöbbet kihozni a helyzetből. Többet nem is tehetek, mint ahogy más sem. Csak szerintem ez nem akkora érdem. Lehet minden jót kívánni, ez természetes, miért is kéne rosszat? De attól még ez nem érdem - nálam sem.


Elnézést, ha valami bántót írtam volna, de ami rosszat leírtam, azt magamra ugyan úgy vonatkoztatom, mint másra.

2009. jan. 21. 21:09

Komolyan gondolja az, aki azt mondja, hogy igaza van a kislánynak?

Szüljetek fiatalon?

14 évesen?


Aztán ki neveli fel azt a porontyot? Az a 14 éves anya?

Mert gondolom saját keresettel rendelkezik, van munkahelye stb..


Jézusom...!!!

Nem azon kell gondolkodni, hogy abortusz vagy sem, megelőzni kell a terhességet.

Ebből is látszik mennyire FELELŐSSÉGTELJESEN gondolkodik a tizenéves nagylány.

219. 707655fba1 (válaszként erre: 217. - 89cad49345)
2009. jan. 21. 09:07

Lehet, hogy bunkón fogalmaztam, de ha már itt tartunk akkor ön is bunkó volt kedves hölgyem!

Csak olvassa vissza milyen stílusban írt, kedves hölgyem.


Én itt lezártam. Pont.

218. 89cad49345 (válaszként erre: 212. - Vi68)
2009. jan. 20. 19:57

Uh sajnálom ami Veletek történt, komolyan!!!

Tiszta szívből kívánom, hogy teljesüljön a vágyad!!!

Kívánok, egy igazi kis angyalkát Neked!Szurkolok!!

217. 89cad49345 (válaszként erre: 216. - 707655fba1)
2009. jan. 20. 19:51
Ki nem ura az idegeinek??? Én tisztelem a korát, kedves hölgyem, de akkor is ez már bunkóság!....
216. 707655fba1 (válaszként erre: 172. - 89cad49345)
2009. jan. 18. 17:11

Már elnézést, de te nem vagy normális!

Az, hogy mennyivel vagy jobb szülő, mint az, aki 35 évesen szül, azt nem tumom, de ezen megnyilvánulásodból leszűrhető, hogy az idegeidnek nem vagy ura.

Vegyél kicsit vissza!!

215. angyal 79 (válaszként erre: 214. - Böbe83)
2009. jan. 16. 09:53
Én is nagyon sajnálom azt a sok rosszat ami veled történt.Mégis Böbével értek egyet.A barátnőmnél nem volt semmi baj csak a babábál és azt még méhen belül sikerült rendbetenni,Sajnos ezek a dolgok attól is függnek milyen típusú a bébi baja.
214. böbe83
2009. jan. 16. 09:12

Vi68 sajnálom, ami veled történt. de ez nem a szűrések hibája. Vannak olyan betegségek, amiket nem lehet gyógyítani, és a bébi, aki ezzel születik nem tartható életben. Ilyenkor szokták felajánlani az abortuszt.

A szűrések másik része arra irányul, hogy felfedezzen olyan esetlegesen előforduló anyai betegségeket, melyek károsan hatnak a magzatra, és lehet kezelni. Ilyen a toxoplazma, cukorbetegség, magas vérnyomás stb. Ezek kezelésével a magzati károsodás jelentősen csökkenthető.

Sajnálom a rossz tapasztalataidat, de nem gondolom, h. bántani akartak.

2009. jan. 16. 07:57
Nem szívesen mondom,de valahol igazt kell adnom Vi68-nak.Lehet hogy én is csak rosszat fogtam ki kórházból (Siófok).De nálam is azt hajtogatták mikor baj lett a terhességemmel (36. hét) hogy ön a fontos,baba még lehet.Még a mai napig itt cseng a fülembe.
212. Vi68
2009. jan. 15. 22:05
18 év alatt volt 7 terhességem,született 4 gyerekem,ebből egy betegen,1 napot élt.Kezeltek 4 kórházban,számát sem tudom,hány nőgyógyász,köztük professzor.Nekem ez idő alatt 90 százalékban csak rossz tapasztalataim voltak,pontosan az orvosok nem tekintették embernek a babákat,hanem tárgynak.A beteg babámmal rengeteg vizsgálatra jártam,mindenhol csak azt erősítették,hogy fejezzük be a terhességet,még 6 hónaposan is.Rengeteg szívós utánajárás után derítettem ki,mit lehetne vele csinálni,de addigra már késő volt.Ezek után nem gondolom talán alaptalanul,hogy nem akarnak beavatkozni a babáknál.Ha a barátnődet a vérnyomása miatt kezelték,ott sem a baba volt a cél,hanem a terhes asszony egészsége,mellékhatásként így a babának is jobb volt.Egyetértek az orvosi vizsgálatok azon részével,aminek tényleg van értelme,de ilyen tapasztalatok után már nemsok értelmét látom az uh-nak,mert az azért van,hogy kiszűrjék a beteg babákat,én pedig akkor sem vetetem el a gyerekem,ha beteg,ugyanezen okok miatt nem látom értelmét az AFP-nek,nem beszélve a téves riasztásokról.Ezek a vizsgálatok számomra csak azt jelentik,hogy egy napig gyomoridegem van,hogy mi találnak.Kívánom neked,hogy csak jó tapasztalataid legyenek,nekem meg már mindegy,ez valószínűleg a 8. és utolsó terhességem,remélem Isten megajándékoz egy egészséges gyermekkel.
2009. jan. 15. 20:06
egyedül ezzel a hozzászóülásoddal nem értek egyet:"mert ezek a vizsgálatok nem befolyásolják a magzat egészségét, azok alapján a babákkal nem csinálnak semmit,"
210. angyal 79 (válaszként erre: 208. - Vi68)
2009. jan. 15. 20:04

Most várom a másodikat és ha végig olvastad volna akkor tudnád mi baja lehet a babának attól ha a mama rosszul van.Talán rossz orvosokkal futottál össze. Nekem van olyan ismerősöm akinek azért él a babája, mert beavatkozak terhesség közben, még méhen belül.Nem tudom Te végigcsináltad volna e a terhességeidet orvosi felügyelet és ultrahangok nélkül.

Írtam már máskor is ebbe a topicba és én nem azok táborát erősítem akik a kislányt okolják, de szerintem a gyerek már akkor is gyerek amikor még bennünk van és akkor is kötelesek vagyunk vigyázni rá. Ebbe az én megítélésem szerint a terhesgondozás is beletartozik.

209. Vi68 (válaszként erre: 172. - 89cad49345)
2009. jan. 15. 20:03
Én is voltam 14 éves,most 16 éves a fiam,18 éve gyerekekkel foglalkozom,ez a szakmám, azt gondolom,a szexeléshez nemcsak testi érettség,de lelki is kell.Felnőttség.Ez egy 14 évesről nem mondható el,nem érett lelkileg.Sajnos a mai világ ilyen,a média azt sugallja, hogy gyerekkortól kezdve nyugodtan szexeljen bárki,bármikor,bárkivel,már az első randi után is.De attól ez még nem helyes.Akinek ilyen korú gyereke van,az talán egyetért velem.
208. Vi68
2009. jan. 15. 19:56
Kedves angyal!Ennyi tapasztalat elég ahhoz,hogy hozzászóljak?
207. Vi68
2009. jan. 15. 19:54
Én szültem 23 évesen is,meg 38 évesen is.és ugyanaz az anya vagyok,talán picit türelmesebb és rutinosabb,nem a kor számít,hanem a természet.4 terhesség után talán kicsit otthon vagyok a témában,arról meg saját tapasztalatom van,mennyire nem csinálnak odabent semmit a babával,akkor sem,ha baj van.Nálunk volt baj,de azonkívül,hogy megpróbáltak rákényszeríteni hogy vetessük el,semmit nem próbáltak meg a gyerekkel kezdeni,pedig lettek volna lehetőségek.Ezért mondom,hogy a vizsgálatoknak,amit végeznek,az anya állapotának javítása a célja.Pl. az Uh arra való,hogy lássák egészséges-e a gyerek,de ha mégsem,akkor a gyógymód annyi,vetesd el.Vérnyomásmérés és vizeletvizsgálat célja:a toxémia időbeni észlelése.Vércukormérés célja:terhességi cukorbetegség időbeni felismerése.AFP:rendellenességek felismerése abból a célból,hogy eldöntsd,megtartod-e a gyereket,ha beteg.Nagyon is sok tapasztalatom van arról,mennyire próbálják megmenteni a baba életét.Semennyire.Sajnos.Szülj másikat!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook