Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyává válni fiatalon fórum

Anyává válni fiatalon (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyává válni fiatalon

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
26. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 22. - F852ffafeb)
2008. dec. 17. 16:27
Tudod nekem három van de nem bántam meg sohasem.Igazság az,hogy nem mertem megkérdezni,hogy tudsz e mellette tanulni.Mert nem szeretem ha valaki ismeretlenül megbántja a másikat.Helyettem megkérdezte más.Sok ember nem tudná csinálni ezt együtt.Ügyes vagy gratulálok neked!Sok sikert a vizsgáidhoz!
25. SIldi (válaszként erre: 24. - 127f14054c)
2008. dec. 17. 16:10

Nem voltam eleg ertheto.

Nem gazdagsagra celoztam... hanem csak egy hatterre, egy olyanra, amiben lehet bizni.

Szemely szerint nem bizom a szuleim hattereben, mert azert ok dolgoztak, az az ok erdemuk, es mikor mar nem lesznek, mit csinalok?

Egyedul magamban es mondjuk a paromban bizok.

Ha a baba miatt nem sikerul a tinikismamanak iskolat elvegeznie, vagy csak tessek-lassek modjara vegzi el, akkor milyen jovoje lesz neki? Ebben az elanyagiasodott vilagban kinek kell egy kozepszeru szakember? Es ez magaval vonja azt is hogy a gyereknek talan meg a letminimumot se tudjak biztositani. Nem hibas a megfogant magzat semmiben, de nyomorba nem erdemes megszuletnie.

Szerencsere a "mi" 16 eves anyukank nem hagyja magat es tudja hogy fontos a gyerek mellett az is hogy kepezze magat.

24. 127f14054c (válaszként erre: 20. - SIldi)
2008. dec. 17. 15:58

Elgondolkodtam amit irtatok.....

Sajat velemeny..valami miatt jonni akart a kiskrapek....es jo, hogy megtartottak..millio no probalkozik s nem lessz babaja.....

A gazdagsag nem minden...lehat hazad, penzed..mindened ha nem tudsz banni egy gyerekkel...es hadd ne soroljam...

Szerintem a legfontosabb az egeszseg azutan a csalad.....nem a veletlenre bizni, hogy " ugyis lessz valahogy"...de nem ugy latom mintha eheztetnek a kicsit vagy ok sajat maguk eheznenek....szerintem volt egy annyi hatter, hogy bevallalhattak a babucit..s a tobbi megy magatol..lassatok az ikres anyukat....

2008. dec. 17. 15:51

Szia!

Gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz!

2008. dec. 17. 15:42

Rengeteg levelet és hozzászólást kaptam, szinte kivétel nélkül mind jókívánság. Nagyon köszönöm mindenkinek!


Igyekszem az összes eddig felmerült kérdésre válaszolni.


Sniki: Megfordult a fejünkben az abortusz, de csak pár pillanatra, hisz ha már nem tudom felnevelni, akkor inkább örökbe adtam volna,mégha fáj is, hisz Ő semmiről nem tehet, joga van egy esélyhez. Szerencsére nem került erre sor:)

Azóta magántanuló vagyok, épp csak 2 hónapot jártam rendesen gimibe, de eddig mindig levizsgáztam.


Amanda: Anyukám ugyanúgy nem vette észre, mint ahogy senki más. Család,tanárok,osztálytársak, barátok, de még a tesi óra alatt sem. Hogyan lehet? Nem tudom:) Talán figyelmetlenek, vagy én voltam ügyes.


Trimama: Időm másra nem nagyon jut, de ezt minden anyuka tudhatja, hisz nem korfüggő..Néha hiányzik az "élet", persze, de semmi pénzért nem cserélném vissza. Nagyon jó fiú egyébként, mindenki áradozik, hogy ilyet még nem láttak, szépen játszik egyedül, így az itthoni dolgokra többnyire hagy időt.


Kinga: A nagyszülők segítenek, de nem többet, mint máshol. Kb havonta látják az unokát, 3-4 havonta talán vigyáznak is rá, tehát ez igazán nem sok. Nagyon szép kisfiad van:)


ALLICS, nem jól :(


Szóval, mindentösszegezve, ha valamit igazán szeretnél, jobb ha nem vársz, nem egy ismerősöm van,akiknek a pénz, a ház, az autó mindenképp kellett egy gyermekhez, megbánták miután végre megszületett az első gyerek.

2008. dec. 17. 15:35
Gyönyörű kisfiú! :-)
20. SIldi
2008. dec. 17. 15:35

Gratulalok a 16 eves anyukanak.

Ugyanakkor igazat adok sniki5-nek is.

Nem abortuszra akarja buzditani, de azt sem lehet ebben az elanyagiasodott vilagban, hogy "majd csak lesz valahogy". Pont a kisbaba erdekeben.

19. Sznebk2 (válaszként erre: 15. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 15:10
Én is gratulálok a picihez! Aki már ugye két éves! Nekem ikerkisfiaim vannak. Három évesek voltak, amikor elmentem az egyetemre, még egy vizsgám van és jön az államvizsga. Egy (vagy két) gyerek nem akadály, ez nem is lehet akadály. Ha idős leszel, senki nem fogja megkérdezni karácsonykor, hogy milyen végzettséged van, de azt érezni fogod, amikor a gyermekeid és az unokád körülzsonganak. Ezért érdemes élni. Nem az egzisztencia miatt. Sok boldogságot minden anyukának és apukának, ez a legszebb dolog az életben...
2008. dec. 17. 15:08

Szia!


Gratulálok és tisztellek ,hogy ilyen bátran és felnött módjára viselkedtél! (sokan tanulhatnánk tölled)


Minden szépet és jót kívánok nektek!

17. 127f14054c (válaszként erre: 15. - 89b99f816e)
2008. dec. 17. 15:03

Szia...


Gratulalok a kisfiadhoz es neked is, hogy az "eletet" valasztottad:-)


Neked meg Sniki....mit mondhatnek????..24 evesen megkerdezni egy 16 eves anyukat akinek 2 eves kisfia van..hogy miert nem valasztotta inkabb az abortuszt???...Pfujjj.....en hallgatnek inkabb....

Nem mondom, hogy nem fiatal...de nezd meg azt a boldog arcot a kepeken...az a kisfiu egyszeruen ragyog a boldogsagtol....boldognak tunik es ez csak akkor lehetseges ha torodnek vele, szeretik.

Szerintem ebben nincs hiany...s gondolom, hogy a nagymamak is a fiatalok mellett allnak.

Lessz valahogy...a kiscsavo cseperedik..parhuzamosan befejezheti a sulit...foiskolara is mehet...nincs lehetetlen....s ahogy elnezem meg is fogja csinalni...mert ugyes!!!..Nem felelotlenseg miatt vallalta be a babat.....mert azt mar megbanta volna eddig...hanem azert mert akarta....es ez latszik mindkettojukon!!!


Nem szokasom ilyen hosszu kommenteket irni de ezt nem hagyhattam ki!

2008. dec. 17. 13:57
Gratulálok, nagyon szép kisfiad van! Látszik a képeken is, hogy szerető család vagytok. Sok boldogságot nektek és remélem, hogy nem ér majd semmijen gond titeket, amiatt, hogy ilyen korán lettél édesanya! Sok sikert a további életetekhez!
2008. dec. 17. 13:41

Szia!


Elolvastam a történeted. Tényleg nem bántásból, de lenne néhány kérdésem:


Védekeztetek?

14 évesen szülni, sajna hiába vagy jó anya, felelőtlenség, épp kilépve az általános iskolából...nincs megalapozva..Abortuszra nem gondoltatok? Tudom, h nem szép dolog, de 14 évesen....

Tényleg nem bántani akarlak, csak nem gondoltatok arra, h ez tényleg korán jött? Hogy fogsz érettségizni, esetleg egyetemre menni, hogy fogsz normális munkát találni? Mert nem biztos h mindig lesz támasz és segítség...Csak azért kérdezem ezeket mert én 24 éves vagyok, imádom a gyerekeket, már régen szeretnék, de ez jár a fejemben, h amíg nincs diploma és biztos állás, addig a pici érdekében NEM!

Ne haragudj rám, tényleg nem rosszat akarok neked!

És amúgy gratulálok, de így viszont próbálj meg tényleg továbbtanulni, m sosem késő.

Minden jót nektek!!

2008. dec. 17. 13:18
Nagyon aranyos a kisfiad,ez nem vitás.Az már más kérdés,mennyire lehetsz "büszke" magadra. Az "acsarkodó" nagyik fórumán leírtam pár gondolatot a túl korai gyerekvállalásról.No comment!
2008. dec. 17. 13:09

Szia


Nagyon szép a kisfiad. Gratulálok.

Fiatalon is lehetsz jó anya az nem a koron múlik.

Lenne egy kérdésem. Nem bántásból. A szüleid hogy-hogy nem vették észre hogy babát vársz?

Pl egy anya általában figyeli mikor kell betét és ő mossa a ruhákat ráadásul a hasad is nőtt.

2008. dec. 17. 12:53

szia!


nagyon szép pici fiad van!!! nekem most dec 1 én született a pici fiam:)


Büszke lehetsz rá és magadra is!!!SOk boldogságot kívánok nektek!!!!

2008. dec. 17. 12:35
Nagyon szép kisfiad van!Jut időd mellette mindenre?
10. frutty
2008. dec. 17. 12:30
sok,boldogságot!
2008. dec. 17. 12:15
Nagyon szép a kisfiad,büszke lehetsz rá és magadra is!Sok boldogságot a családnak!!:)
2008. dec. 17. 11:56
Gyönyörű kisfiunak adtál életet. :) gratulálok hozzá. Sok sok boldogságot a kis családnak :)
2008. dec. 17. 11:47
Gratulálok, minden elismerésem! :)
2008. dec. 17. 11:40
Szia! Le a kalappal!!! Ilyen fiatalon is jó anya lehetsz, ahogy a képeket elnéztem Rólatok! Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok! Üdv, Judit
2008. dec. 17. 11:18

Szia!

Hogy haladtok a kistesó projekttel?:)

2008. dec. 17. 11:17
Gratulálok, nagyon szép a kisfiad, sok-sok boldogságot kívánok nektek!!!
2008. dec. 17. 11:14
Gyönyörű a kisfiad, gratulálok!!
2008. dec. 17. 11:10
Bátor vagy, mit mondhatnék. Könnyekkel a szememben olvastam.
2008. dec. 17. 11:03
Terhességem kissé problémás volt, 14 évesen vártam babám születését. Az előtte való dolgokat nem nagyon részletezem, lényeg a lényeg, senki nem tudta, hogy terhes vagyok, egészen a 8 és feledik hónapig…

Ugrás a teljes írásra: Anyává válni fiatalon
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook