Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szülőszobától a pszichiátriáig fórum

A szülőszobától a pszichiátriáig (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szülőszobától a pszichiátriáig

2014. febr. 8. 18:49

Kedves cikk író, nagyon sajnálom, hogy ilyen élményeid vannak.

Két gyerkőcöt szültem császárral, egyiket egy nagyvárosi "kiemelt" kórházban, másikat vidéki, kisvárosi kórházban.

Tudnék mesélni sok jót, de sok rosszat is. Nem szeretnék. Mert csak az a lényeg, hogy itt vagyok, jól vagyok és van két egészséges gyerekem. Én is számoltam a napokat. (A másodikkal 10 napig kellett maradnom). Nem volt könnyű, de minden helyzetből a legjobbat kell kihozni! Próbáld meg felidézni a JÓ emlékeket! Biztos vagyok benne, hogy ilyen is volt, csak most még nagyon a rosszra koncentrálsz!

Remélem hamar kihevered lelkiekben a megpróbáltatásokat és a következő szülésed jobb élmény lesz!

51. niki73
2014. febr. 8. 18:45

Ja igen, amit még akartam írni.

Nekem az is tök fura, hogy a takarítónő segített átöltözni, holott a kisegítő személyzet, nem vehet részt a betegápolásban, ez tuti biztos.

50. niki73 (válaszként erre: 38. - Mirtus30)
2014. febr. 8. 18:39

Apuka bemehet a szobába????

Nagyon sok mindenben egyetértek veled.

Azért elég hihetetlen számomra, hogy semmi sem volt jó és talán egy kicsit valóban fel van nagyítva a történet.

Pl. csak egy dolog, hogy a fórumindító szerint a wc messze volt, szerinted közel.

49. C**** (válaszként erre: 47. - Mirtus30)
2014. febr. 8. 18:38
Nem kell így gyűlölködni.
48. C**** (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2014. febr. 8. 18:37

Én nem vonom kétségbe, hogy így élte meg.


Egy biztos, ha valaki szülni készül, készüljön a legrosszabbra, és akkor nem éri csalódás.

47. Mirtus30 (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2014. febr. 8. 18:21
EGY OLCSÓ KREÁLMÁNY, MERT BIZTOS KICSIT CSÚNYÁN NÉZEK RÁ VAGY NEM CSÓKOLTAK NEKI KEZET.
46. 408020f45e (válaszként erre: 1. - JankaJeger)
2014. febr. 8. 18:17

Te jóságos ég! Hol van ez a förmedvény hely, hogy messzire elkerülje mindenki?!

Sajnálom, ami veletek történt!

Ilyen vagy ehhez hasonló dolog talán csak az ötvenes években történhetett meg, amikor azt hirdették:"Lánynak szülni dicsőség, asszonynak kötelesség!" Na de a XXI. sz.-ban?!

Remélem azért azóta már jobban vagy! Jó egészséget az egész családnak!:)

45. Mirtus30 (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2014. febr. 8. 18:13
ÉS NEM IS KICSIT.
2014. febr. 8. 18:09
Olvastam már máshol ezt a cikket, több azonos kórházban szült ismerősöm szerint nagyon túlzó.
2014. febr. 8. 17:45

Sziasztok!


Ahol én szültem, oda nem jöhetett be családtag egyáltalán. A babát egy ajtón keresztül láthatták csak... Én kimehettem, de csak néhány pillanatra, míg átvettem, amit esetleg hoztak nekem, mivel elvileg az is "bababarát" kórház rooming-innel, a baba folyamatosan velem volt, akkor épp az ajtó túloldalán...

Sajnos nekem is vannak hasonló élményeim a szülésről és az az utáni napokról...

42. C**** (válaszként erre: 38. - Mirtus30)
2014. febr. 8. 17:27

Nem hiszem, hogy túlérzékeny a fórumindító. Azt sem hiszem, hogy hazudik, vagy le akarja az intézményt járatni.


Egy biztos, nem vagyunk egyformák, de észre kell venni, ha valaki segítségre szorul. Családnak és nővérnek egyaránt. Erre nincs mentség.

2014. febr. 8. 17:19

A cikkben írta,hogy a férje mosdatta meg minden nap.tehát ott volt.Lehet hogy olyan a munkája,hogy egész nap nem lehetett vele.Hogy miért nem tett többet a kismama kényelméért,talán megírja a fórumindító.Reméljük hallunk még róla.

De azért az igazgató sem cáfolt egyértelműen mindent,hiába kiabál itt Mirtus30.Neki miért higyjünk jobban,mint a fórumindítónak?

40. Mirtus30 (válaszként erre: 39. - Simple)
2014. febr. 8. 17:16
IGEN JÁR 5 NAP AZ APUKÁKNAK IS. SŐT, HA AZ ALAPÍTVÁNYI SZOBÁT KÉRI, AKKOR MÉG OTT IS ALUDHAT. S EZ EGY CSÁSZÁROSNAK JÓ MEGOLDÁS. PERSZE HA ÉL EZZEL A LEHETŐSÉGGEL.
39. simple (válaszként erre: 28. - C****)
2014. febr. 8. 17:03
Én sem értem, hogy hol volt a férj? Az enyém ezt biztos nem hagyta volna, azonnal tett volna valamit. Mondjuk ő mellettem állandóan, csak aludni menne haza, de ilyet el sem tudok képzelni hogy úgy magamra hagyjon hogy semmit ne tudjak csinálni, még a babát letenni sem. Ott ugrálna körülöttem egész nap. Egyébként ha jól tudom az apukáknak ilyenkor jár szabadság hogy tudjanak segíteni, így nem kell menniük dolgozni.
2014. febr. 8. 17:03

UGYEZEN A KLINIKÁN SZÜLTEM, UGYANEBBEN AZ IDŐBEN. MUNKÁSOK DOLGOZTAK, JÖTTEK MENTEK, DOLGOZTAK, DE EGYIK SEM FOGLALKOZOTT EGY KISMAMÁVAL SEM. RÁADÁSUL A KISMAMÁKNAK NEM KELLETT A MUNKÁSOK KÖZÖTT EGY SZÁL HÁLÓINGBEN MÁSZKÁLNIUK, MERT AZ ILLEMHELY KÉT LÉPÉSRE VAN AZ ELŐKÉSZÍTŐTŐL, A MUNKATERÜLET PEDIG PARAVÁNNAL LEVÁLASZTVA, TEHÁT HA AKARTAK VOLNA SEM LÁTTAK VOLNA SEMMIT A MUNKÁSOK.

CSÁSZÁRMETSZÉSNÉL NEM NYOMJÁK A MAMA HASÁT!

EGY NŐVÉR EGYEDÜL SOSEM LÁT EL MŰSZAKOT!

MIVÉN BABA BARÁT KÓRHÁZRÓL BESZÉLÜNK SEM A CSÁSZÁROSTÓL, SEM A SPONTÁN SZÜLŐ NŐTŐL NEM VISZIK EL A PICIT CSAK KÉRÉSRE. EZ AZÉRT IS FONTOS MERT A KÖTŐDÉS EKKOR ALAKUL KI, RÁADÁSUL MIVÉN A PICINEK EZ EGY ÚJ VILÁG, ISMERKEDNIE KELL VELE, BIZTONSÁGÉRZETET AD NEKI. S A CSÁSZÁROSNAK IS UGYANÚGY CICRE KELL RAKNI BABÁJÁT, AHOGY MÁSNAK, HISZ EZ NAGYON FONTOS, MERT ÉRTÉKES TÁPANYAGHOZ JUT A BABA AZ ELSŐ KÉT-HÁROM NAPBAN.

AZ INTENZÍV RÉSZLEGRE NEM MEHET BE AKÁRKI, ÍGY A TAKARÍTÓK SEM TARTÓZKODHATNAK BENT, RÁADÁSUL NEKIK NINCS KOMPETENCIÁJUK, HOGY ELLÁSSÁK A KISMAMÁKAT, NEM TEHETIK MEG. A TAKARÍTÓ NEM ÖLTÖZTETHETI ÁT A BETEGET EGY OSZTÁLYON SEM, PLÁNE NEM AZ INTENZÍV RÉSZLEGEN, AHOL MÉG A TAKARÍTÓNAK IS BE KELL ÖLTÖZNIE.

EGYÉBKÉNT MEG NEM ÉRTEM, HOGY HOL VOLTAK A HOZZÁTARTOZÓK? AZT SEM ÉRTEM MIÉRT NEM VITT BE A BABÁNAK FELSZERELÉST, VAGY HA MÁR AKKOR NEM VITT MIÉRT NEM KÉRT MEG VALAKIT, AKI BEVISZI.

AZ SEM IGAZ, HOGY A BABÁNAK NEM ADNAK TAKARÓT. IGENIS ADNAK, KISLÁNYNAK RÓZSASZÍN, A KISFIÚKNAK KÉK POLÁR TAKARÓT ADNAK. ÉS EZ MINDEN KISBABÁRA VONATKOZIK, NINCSENEK KIVÉTELEK.

A NŐI KLINIKÁN NEM HASZNÁLNAK KEREKES ÁGYAT CSÁSZÁROS KISMAMÁNÁL. LEHET KÉRNI SZOPTATÓ PÁRNÁTÓL KEZDVE AKÁRMIT, SZÍVESEN ADNAK ÉS MÉG MEG IS MUTATJÁK ANNAK HASZNÁLATÁS ÉS A SZOPTATÁSI TECHNIKÁT IS.

AZ SEM IGAZ, HOGY NŐVÉREK NEM SEGÍTENEK. KÉT ÓRA MÚLVA MÁR ÜLTEM, NEM KÉRTEM, HOGY UGRÁLJANAK KÖRBE, ENNEK ELLENÉRE 3 ÓRÁNKÉNT JÖTTEK ÉS KÉRDEZGETTEK, HOGY MINDEN RENDBEN VAN-E, TUDNAK E VALAMIBEN SEGÍTENI, S EZÉRT ŐK NEM KAPTAK TŐLEM SEM BORÍTÉKOT, SEM CSOMAGOT.

ARRÓL SEM AZ ORVOS, SEM AZ ÁPOLÓ SZEMÉLYZET NEM TEHET, HOGY NÉHA NAPJÁN BETÉVED EGY ELKÉNYEZTETETT FRUSKA, AKI AZT VÁRJA, HOGY 15-EN UGRÁLJÁK KÖRBE, MERT Ő MOST ÉPPEN SZÜLT. SEM IDŐ SEM KAPACITÁSUK NINCS ERRE. GYERE EL MISKOLCRA, AHOL 70 KISMAMA OSZTOZIK EGY FÜRDŐN ÉS EGY WC-N, AHOL BEPAKOLNAK EGY 6 ÁGYAS SZOBÁBA, AHOL EGYEDÜL VAGY MAGYAR, AHOL NEM MERSZ MÉG ELALUDNI SEM, MERT KILOPJÁK A GYEREK ALÓL A PELENKÁT IS. AKKOR MIRŐL IS BESZÉLÜNK? A KLINIKÁN 4 KISMAMÁNAK VAN EGY TUSOLÓ ÉS WC, DE HA MÉG EZ SEM ELÉG OTT VANNAK AZ ALAPÍTVÁNYI SZOBÁK AZ ILYEN ÉRZÉKENYEKNEK, AHOL NEM KELL OSZTOZNI SEMMIN, SE A ZUHANYZÓN, SE A WC-N S MÉG A KAJA IS AZ ÁGYADBAN LANDOL. SZÓVAL ERRŐL ENNYIT! NEM KELL LEJÁRATNI FELESLEGES HAZUGSÁGOKKAL EGY INTÉZMÉNYT, NEM TUDOM MIT GONDOLNAK EGYESEK. HA LEPUKKANT EGY KÓRHÁZ AZ IS BAJ, FÚJOLNAK, HOGY NÉZHET KI ÍGY EGY KLINIKA, HA FELÚJÍTJÁK AZ IS BAJ. HA NEM TETSZIK LEGKÖZELEBB MENJ MAGÁNKLINIKÁRA ÉS FIZESS FÉLMILLIÓT ÉS MÉG A KEZED IS MEGCSÓKOLJÁK. ERRŐL ENNYIT!

2014. febr. 8. 17:02

Ahogy olvastam a belinkelt cikket, azért a diri jól kibújt minden alól, és jól megmagyarázott mindent, de hát mit vártunk, nem?

Ahogy kiveszem, szerintem a nővérek volta a fő szemetek meg a kiskirályok. Undorító!

Jó egészséget kívánok a fórumindítónak, és sok boldogságot a babával.

36. pzm3 (válaszként erre: 28. - C****)
2014. febr. 8. 16:52
Nekem is az jutott eszembe,hogy a férje hol volt?Az enyém rendet tett volna egy perc alatt...Meg miért volt egyedül annyi órán keresztül?Akkor is hol volt a férj a család???
35. e90a2ae016 (válaszként erre: 1. - JankaJeger)
2014. febr. 8. 16:31

Atya Isten!

Nekem is katasztrofális volt a szülésem.Ugyanilyen figyelmetlenségek,13 órán át volt alattam a magzatvizes és véres lepedő burokrepesztés után,végül óriási fájdalomra panaszkodtam,az egyébként sem fájdalommente szülési fájások mellett.Vittek császározni,leejtettek,megrepedt a farkcsontom,a kislánynak összetört a koponyája,mert be volt szorulva a kis feje a szülőcsatornába.Nővérek szintén olyanok,mint nálad is,ráadásul bent felejtették a placentát.Hiába panaszkodtam a lázra azt mondták vegyek be lázcsillapítót,nem ettem mert nem bírtam,egyszer lázgörcsöm lett,vittek UH-ra,majd műteni.Hiszed vagy sem,a zárójelentésen már nem szerepelt a placenta,csak méhűri öblítés.A kislányom zárójelentésének cirkuszával voltam elfoglalva,mert a koponyatörés is 5 nap múlva derült ki,mert vergődtem,hogy lehet császár után ekkorára dagadt,zúzott feje és,hogy alá nem írok semmit míg meg nem vizsgálják és minimum egy ultrahang,mi lehet a buksijával.

Hála Istennek mára már semmi baja,jártunk vizsgálatokra,csak a forradások azok amik eléggé kitapinthatóak,hullámos.

Egyedül a szoptatós nővérek voltak rendesek,de lehet az ajándék kosárnak köszönhetem,amivel anyukám megvette őket,hogy a pici ne éhezzen,míg lázcsillapítóval vagyok tömve,mert úgy nem voltam hajlandó szoptatni.Ha várandósan nem szedhettem gyógyszert és rá is van írva,hogy szoptatás ideje alatt....,el ne hitessék velem,hogy jót tesz a babának az a toxikus és gyógyszerel keveredett anyatej.

Mikor végre hazakerültünk,1 éves koráig volt anyatejes a pici,úgy ,hogy mellette egy másik kisbabát is szoptattam,volt tejtestvére,olyan sok tejem volt.


Teljes mértékben megértelek!!És ennél felháborítóbb dolgot a világon!!Nagyon a körmükre kellene csapni és rendet csinálni,mert nem atya Úristenek ők,csak közönséges emberek,akiknek mindennél jobban kell figyelniük,mert életekkel játszanak.Én vittem a dolgot a betegjogi képviselőhöz,akinek sajnos feléjük hajlik a keze.

34. lilimia (válaszként erre: 32. - C****)
2014. febr. 8. 16:07
A legtöbb osztályon azért nem mozdulnak egyes nővérek, mert bizony ők is várják a bélelt borítékot! Ha nem ad az ember, akkor le se tojják, akármi van vele :(
33. lilimia (válaszként erre: 29. - C****)
2014. febr. 8. 16:04

Itt a Klinikákon néhány részleg katasztrófa! Tavaly egyik ismerősömet kísértem el a Nőklinikára egy kisműtétre, de még jó hogy megkért menjek vele! Berakták egy 12 ágyas kórterembe, ahol vegyesen voltak abortuszosok, missed-ab-esek, kisműtétesek... Megkapta az elölgombolós mini hálóinget, amin 1db gomb volt köldök tájékon, a táskámról leszedett kitűzőkkel kellett összetűzni... A zárt ablakon süvített be a szél, én kabátban fáztam, a műtétre várók meg egy szál hálóingben vacogtak, mert paplant nem kaptak, csak egy lepedőt, végül is mit nekik a műtét után még egy megfázás, és felfázás is...?

Nem mellesleg az orvosok és a nővérek a genetikai labor előtti folyosón cigiznek...

Mondjuk az I-es BEL (ahová ügyeleti időben kerül az ember), és a Szemészeti Klinika fekvőbeteg részlege (nincs ügyeletes orvos, csak on call-os!!!, aki napi 1x azért bemegy, pénteken 12 óra után már a sürgős eseteket sem műtik, nincs fűtés, 1db nővér van, alapgyógyszerek, mint fájdalomcsillapító nincs) rosszabb, mint a Nőklinika volt! Egyébként kiváló szaktudású orvosok vannak, csak...

A szájsebészet, a kardiológia, a szívsebészet pöpec (ambuláns és fekvőbeteg részlegek egyaránt), de ott nem csak a körülmények, hanem a dolgozók, még az orvosok is kedvesek! Még a III-as BEL sem annyira gáz.

A többi részlegen eltöltött 1-2 hét után egyébként eltávkor nyugodtan adhatnák a zárójelentéssel együtt a pszichiátriai beutalót is!

32. C****
2014. febr. 8. 15:44

Lebénítja az embert ha ilyesmi történik vele. Kb mint egy nemi erőszak után.


Ilyenkor a családnak kell lépni.


..és csak a szerencsén múlt, hogy ez a kisbaba nem halt meg. De miért kell idáig elmenni? Nem értem. Hogy lehet egy eü dolgozóban ekkora közöny. Vagy inkább ennyire buták, primitívek?


A legfelháborítóbb, hogy azt állítják, túlérzékeny. Az intézetigazgatóval le kellene ezt játszani, és megkérdezni utána, hogy érzi magát a kedves beteg?

2014. febr. 8. 15:41

Azért abban a helyzetben, nem olyan egyszerű kiállni magunkért. Egy szülő nő, egy kismama azért eléggé kiszolgáltatott. Kevésnek jut eszébe pattogni.


Az én lányom helyzete nem volt ennyire horror, mert a szülése simán ment, habár ő is császáros volt.

De a csecsemős növérek viselkedése bizony nagyon hasonló volt. Végül aláírattak vele egy papírt, hogy minden segítséget megkapott. Aláírta, bármit aláírt volna, csak hagyják hazamenni. Három nap sem telt a császármetszése után. Nem is engedhették volna ki.


És nem, ő sem gondolkodik kistesón.

30. Rubiny (válaszként erre: 28. - C****)
2014. febr. 8. 15:19
Egyet értek,jobban ki kell magadért állni!Természetesen én is nagyon sajnálom,borzasztó lehetett :(
29. C**** (válaszként erre: 27. - Lilimia)
2014. febr. 8. 15:11
Örülök, hogy megírták!!! Mélységesen fel vagyok háborodva!!
28. C****
2014. febr. 8. 15:08

Feljelentést kell tenni, újságcikket kell írni, stb stb.

Ha nem veszel elégtételt, hidd el nekem, örökre megnyomorítanak lelkileg.


Másrészt, anyukád, testvéred, férjed nem tudott segíteni? Egy kismamát nem lehet így egyedül hagyni!!!!!!! Én az alső nap után mentővel átszállíttattalak volna egy másik kórházba, ha a hozzátartozóm vagy, gyerekestül. Nem értem. Nem értem. Hol volt a férjed?? A málészájú jó életbe!


Kötnöd kellene egy biztosítást, egy személyi felelősségbiztosítást, ami ilyen esetekben garantálja a jogi védelemet, azonnal, ha sérelem ér! Mindent intéznek helyetted.


Nehogy emiatt ne szüljl másikat!

Válaszd ki a kórházat, menj be a csecsemőosztályra, nézd meg a nővéreket. Köss egy biztosítást, és uccu, legközelebb biztos, hogy vérmesebben kell hozz állni, és ugrasztani az egész rokonságot! Valamint, fotózni, videózni, és ha kell, feljelenteni, akár úgy, hogy csoportosan teszitek, kismamák.

2014. febr. 8. 15:07
2014. febr. 8. 13:07
Ez nagyon durva! Sajnálom, hogy néhány nőnek az orvosok, nővérkék miatt ilyeneken kell átmennie. Remélem minél hamarabb rendbe jössz!
25. noozimanoo (válaszként erre: 22. - Mama3537)
2014. febr. 8. 13:06
Azért mert kevesen vannak, lehet emberségesen bánni minden frissen szült anyukával!
2014. febr. 8. 13:05

Drága Janka!

Csak remélni tudom, hogy már tényleg jobban vagy.

Vérlázító, dühítő és még sorolhatnám, ami veled történt.

Kisfiam születésekor egy másik kórházban tizedennyi miatt belső eljárást indítottak. :/ Sajnálom, hogy ezeken keresztül kellett menned. Csak egy dologgal tudlak bíztatni: Van ismerősöm, akinek szintén nagyon nehéz szülése volt, bár ott a körülményekkel nem volt gond. Akkor Ő is azt mondta, soha többet ezt még egyszer még gondolatban sem. Másfél év után most már a párját próbálja rábeszélni a tesó projektre.

Viszont egy valami, bár gondolom, nem is kell mondani: Ha rászánjátok magatokat a kistesóra (szívemből kívánom, hogy így legyen!!!), abba a kórházba ne menj!


Engem is érdekelne az igazgató reakciója.

2014. febr. 8. 12:50
Természetesen megértem, hogy soha be nem tennéd a lábadat oda. Én sem ha ilyeneket éltem volna át.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook